piątek, 27 września 2024 23:23

10 goli w meczu Wilgi

Szalony mecz w Józefowie w 7. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin przegrywała po 10 minutach 0:2, by wyjść na prowadzenie 4:2, a potem 5:3. Niestety dla GKS spotkanie zakończyło się remisem 5:5. Cztery gole zdobył Nigeryjczyk Emmanuel Obi. Wilga dała się zaskoczyć gospodarzom już w pierwszych minutach. W rolach głównych… byli zawodnicy GKS. Rafał Macioszek zanotował asystę przy trafieniu na 1:0 w 4. minucie. Prowadzenie gospodarzy podwyższył, strzałem przewrotką, Wojciech Migas.

Zimny kubeł wody podziałał mobilizująco na gości. W 15. minucie Emmanuel Obi wykorzystał błąd obrońcy i było 2:1. Tuż przed przerwą Nigeryjczyka idealnie obsłużył Sebastian Papiernik i do szatni piłkarze schodzili z remisem 2:2.

Nie minęło pięć minut drugiej części meczu, a Wilga prowadziła 4:2. W 48. minucie Sebastian Grzegorczyk dośrodkował prosto na głowę Obiego. Po 120 sekundach Nigeryjczyk do hat-tricka dołożył trafienie z prostopadłego podania Grzegorza Piesio.

Po godzinie gry był 3:4. Beniaminek z Józefowa wykorzystał, nie pierwszy tego dnia, błąd obrony Wilgi. W 72. minucie Grzegorz Piesio był skuteczny z rzutu karnego za zagranie ręką i wydawało się, że trzy punkty pojadą do Garwolina. Niestety dla przyjezdnych, szaleńcza pogoń miejscowych przyniosła efekt. Józefovia golami w 87. i 90. minutach ustaliła wynik meczu na 5:5.

- Jesteśmy źli na siebie. Każda ze straconych dzisiaj bramek to tak naprawdę nasze fatalne błędy. Strzelając pięć goli na wyjeździe nie możemy nie wygrać. Mam nadzieję, że piłkarska złość przełoży się na dobry występ w spotkaniu z Troszynem – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

Po mecz zawodnicy GKS zrobili zdjęcie dedykowane Bartkowi Witkowi. Nastoletni bramkarz Akademii Wilgi Garwolin przeszedł w ostatnim czasie operację nogi.

W sobotę 16 września o godz. 13 Wilga w Uninie zagra z KS Troszyn.

Józefovia Józefów – Wilga Garwolin 5:5 (2:2)
Bramki dla Wilgi: Emmanuel Obi 15`, 45` (as. Sebastian Papiernik), 48` (as. Sebastian Grzegorczyk), 50` (as. Grzegorz Piesio), 72` Grzegorz Piesio (rzut karny za zagranie ręką)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac, Żurawski, Szulc, Kaczyński (46` Domarecki), Piesio, Kowalski (65` Wągrodzki), Wieczorek, S. Papiernik (75` Shakurau), Obi (80` Paszkowski).

Wojtek63 13.09.2023 05:56
Mecz 4 kolejki IV ligi Wisła II Płock- Marcovia Marki został zweryfikowany jako walkower 4:0 dla Wisły. Na boisku było 4:2 (1:1). Przyczyną w/w walkowera był najprawdopodobniej występ nieuprawnionego zawodnika. Bez zmian w ligowej tabeli.

Wojtek63 12.09.2023 06:13
Piłkarskie ciekawostki: Wisła Sandomierz po spadku z III ligi gra o honor ratując się przed wycofaniem zespołu z rozgrywek. Niestety wygląda to katastrofalnie, bo jak się okazuje zespół złożony z młodzieży nie jest w stanie nawiązać żadnej walki w czwarto ligowej piłce seniorskiej. Rocznikowo rzecz biorąc Wisła to 8 zawodników urodzonych w latach 2007-2009 i trzech nieco starszych, czyli 2013- 14. Wyniki z początku sezonu to: dom 0:10 (0:4), wyjazd 0:9 (0:4), dom 0:15 (0:2), środowy wyjazd, który nie doszedł do skutku 0:3 (walkower) i wyjazd 0:3. Bilans po 5- ciu meczach to 0-0-5, br. 0-40. Dawny ,,okręgowy’’ rywal Wilgi Garwolin, czyli Podlasie Biała Podlaska wygrał u siebie 3:2 (1:0) z przereklamowaną,, aptekową’’ Wieczystą Kraków z bilansem 3-3-1, br. 10-5 zajmuje 7 miejsce w tabeli III ligi gr. IV. Dawny ,, okręgowy’’ rywal Wilgi, czyli Orlęta Łuków wygrał u siebie 12:0 (5:0) z Tytanem Wisznice i z bilansem 4-0-2, br. 32-12 zajmuje 6 miejsce w szesnasto- zespołowej bialsko- podlaskiej LO. Dawny trzecioligowy rywal Wilgi, czyli Górnik Konin zajmuje 8 miejsce po 5 meczach w wielkopolskiej V lidze gr. II. Bilans Górnika to 2- 1- 2, br. 10-6. Dawny trzecioligowy rywal Wilgi, czyli Mazovia Rawa Mazowiecka zajmuje 3 miejsce w skierniewickiej LO. Bilans Mazovii to 2-2-1, br. 9-5.

Wojtek63 10.09.2023 18:40
Futbol rezerwowy i powiatowy. Oto wyniki i miejsce w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie. LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Wicher Kobyłka 0:0. (14) Promnik Łaskarzew- Orły Zielonka 3:1 (2:1) (8) Bramki: Promnik- 25, 41(k) i 47 min. Orły- 14. LO Siedlce Sęp Żelechów- ULKS Gołąbek 1:3 (1:1) (16). Bramki: Sęp- 5. ULKS- 38, 67 i 71 min Czerwona kartka- ULKS- 78 (druga żółta) Hutnik Huta Czechy- Zryw Sobolew 0:2 (0:0) Hutnik miejsce 14. Zryw miejsce 5. Bramki: 63 (k) i 90+ min gry. Czerwone kartki: Hutnik- 62 (Bezpośrednia dla bramkarza). Zryw- 90+ (druga żółta) Podlasie II Sokołów Podlaski- Promnik Gończyce 2:0 (1:0) (13). Bramki: 6 i 87 min. Kolektyw Oleśnica- Orzeł Unin 2:1 (0:0). (10) . Bramki: Kolektyw- 88 i 90+. Orzeł- 74 min. A Klasa Siedlce Wilga Miastków Kośc.- Rywal Ruchna 9:2 (3:2) (2) Bramki: Wilga M.K.- 7, 19, 21, 50, 61, 70 x 2, 81 i 90 min. Rywal- 36 i 40 min. 4 bramki w tym meczu zdobył Maciej Belka. Wszystkie w drugiej połowie: 50, 61, 70 i 90 min. Ciekawostką jest to, że dwie bramki padły w jednej minucie (70). A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- AP Brychczy Warszawa 0:3 (0:2). (11). Bramki: 5, 27 i 84 min. B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- AON Rembertów 4:1 (…) (1) Amur Wilga- KS Sobienie Jeziory 0:3 (…). (3) KS Puznówka 1996- Sokół Kołbiel 1:5 (…). (12 ostatnie)

Nicola Kargul 10.09.2023 15:03
a Stasiak na meczu był? może siedział w loży honorowej z właścicielem Kuchni Vikinga?

GKS 10.09.2023 11:37
oczywiście zmiany muszą być ale nie zmienia się tych co od początku dobrze grają i nie widać po nich zmęczenia a Ci co ledwo biegają i słabo wyglądają grają wszystko od początku tu powinien trener reagować na sytuację faktyczną na boisku a nie od początku sezonu cały czas take same zmiany i w tych samych minuta każdy przed meczem wie kiedy i kto wejdzie za kogo

Wojtek63 10.09.2023 08:18
Remis, czyli... porażka. A gdzie się podziało tak zwane piłkarskie cwaniactwo zespołu, który gra 11- ty sezon w IV lidze ? Kto zawalił sprawę tym razem ? Trener, czy zawodnicy ? 5:3 w 72 minucie i dwie stracone bramki w ostatnich 5-ciu minutach ? Tu trzeba psychologa sportowego (proszę nie mylić z psychiatrą, bo to zupełnie inna działka), albo drużynowego wcale niesportowego, weekendowego i integracyjnego pomeczowego grilla :-) Oczywiście wcześniej piszący Szanowny Adam ma rację, że łatwo się krytykuje z boku, ale... to nie my jesteśmy trenerami i piłkarzami. My jesteśmy kibicami.

Konio 09.09.2023 19:51
Szkoda bo punkty poleciały a " gowniarzeria" z Jozefowii strzeliła nam pięć bramek.od 4:2 czy 5: 3 nie mieliśmy prawa stracić punktów.Nie wiem ,ale ja bym wrocil do ustawienia z meczu z Ursusem i posrawil na stoperze czarnoskórego zawodnika o trudnym do wymówienia nazwisku a Gaca przesunął n a środek, tamten zawodnik jest bardziej zwrotny i szybszy a i wzrostem dysponuje słusznym, cieszą cztery bramki Obiego to konkretną zdobycz.Zespol ma potencjał i trzeba dalej punktować, nawet z Troszynem nie ma co się bać, choć to lider.Wisla Płock II już. drugim składem dostała baty od Mszczonowianki ,Mazovia kolejna strata punktów, sprawdza się to co powiedziałem, o awans to sobie moim zdaniem tym " domem spokojnej starości " nie powalczą.Jutro mecz Hutnika i Weszło nie sposób powiedzieć co będzie może remis..Nie oceniajmy tylko źle chłopaków, może apetyty były zbyt duże, Juza przed tym meczem a i po nim jest jednak wyżej w tabeli ,także wyluzujmy, dobrze wiemy ,że na 4 ligę kadra jest wąska, a zmiany muszą być jak nie chcemy " zarznac" podstawowych graczy.Pozdrawiam!!!!konio

Adam 09.09.2023 17:32
Tego meczu nie powinniśmy zremisować.To zwykłe frajerstwo, brak koncentracji, fatalne błędy. Takie mecze jak ten, czy z Mazurem to powinny zakończyć się zdobyczą 6 pkt., a co mamy 2 pkt. Wstyd. W późniejszych meczach i o końcowej tabeli mogą to być punkty na wagę utrzymania się w IV Lidze.Panowie wiem ,że to jest łatwo mówić z boku, ale ,,DO ROBOTY"

GKS 09.09.2023 16:18
i znowu po zmianach wszystko się posypało chodź dziś nasz stoper od pierwszych minut pokazał że nie nadaje się na ten poziom 4 Bramki Gaca to dziś główny bohater. na plus jedynie Obi ale to wiemy już od dawna że jest w formie