piątek, 27 września 2024 23:25

Jeden dystans – trzy rekordy powiatu!

W Warszawie odbył się 3 września Lekkoatletyczny Memoriał Eugeniusza Lokajskiego, w którym bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Wilgi Garwolin. Na czoło wyników wysuwają się rezultaty  biegu na 2000m, w którym biegacze grodu nad Wilgą, ustanowili aż trzy nowe rekordy powiatu. W kategorii kobiet nasza najlepsza biegaczka, Aleksandra Borkowska, przebiegła ten dystans w czasie 6.31,92s i pobiła swoja „życiówkę” o ponad pół minuty, a rekord powiatu Emilii Mazek o 23 sekundy. Jest to już piąty rekord Oli ustanowiony w tym roku, a czwarty odebrany Emilii Mazek.

Startująca w tym samym biegu, 16-letnia  Karolina Kałaska, czasem 7,06,42s, również ustanowiła rekord powiatu  juniorek młodszych. Z kolei wśród mężczyzn na tym samym dystansie, Wojciech Grzegrzółka, nie miał sobie równych i zwyciężył z dużą przewagą nad rywalami, a jego czas 6.02,77 s jest nowym rekordem powiatu w kategorii U-18.

Z innych rezultatów  należy wyróżnić miotacza, Wiktora Sikorę, który zwyciężył zarówno w pchnięciu kulą (13,10m) jak i w rzucie dyskiem 1.75 (46.42m) i został tym samym zwycięzcą Memoriału Lokajskiego, za co został wyróżniony przez organizatorów pamiątkowym upominkiem.

Inne ciekawsze wyniki:

• Małgorzata Dębecka rzut oszczepem U-16 – 32,11m - I miejsce
  • Maja Luśnia – rzut oszczepem U-16 – 28,27m rek. życiowy – II miejsce
  • Maja Przybysz – rzut oszczepem U-20 – 30,51m – II miejsce
  • Agata Świesiulska – wieloskok U-16 – 10.23m – III miejsce

- To co pokazuje w tym sezonie Ola Borkowska, to dla mnie ogromne i miłe zaskoczenie. Moja podopieczna jest skromną i pracowitą zawodniczką więc sądzę, że nie jest to jej ostatnie słowo. Słowa szacunku należą się też  Karolinie Kałasce i Wojtkowi Grzegrzółce, którzy w tym roku zrobili ogromne postępy i tylko życzyć im realizacji ich sportowych ambicji.  Na wyróżnienie zasługuje również 14-letnia Klaudia Chodyra (SP Maciejowice), która jako pierwsza kobieta w historii klubu,  zadebiutowała w konkursie rzutu młotem o wadze 3 kg, gdzie uzyskała wynik 24,36m (IV miejsce). Ta sama zawodniczka udanie wystartowała  również w rzucie dyskiem 0,75 kg, z niezłym rezultatem 28,91m (IV miejsce) - uzupełnia relację z imprezy trener, Stanisław Buszta.

Grupa skoczków wystąpiła natomiast dzień wcześniej w Memoriale Kazimierza Kossowskiego w Radomiu, gdzie drugie miejsce w skoku w dal zdobyła Julia Kusińska – 4,77m (rek. życiowy), a 13-letniej Wiktorii Barna (SP 1 Łaskarzew) przypadło w udziale trzecie miejsce – 4.55m, również rekord życiowy. Obie zawodniczki zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Garwolina, w ramach zadania Publicznego.