piątek, 27 września 2024 23:29

Z 0:2 na 2:2. Cenny remis Wilgi z Mazovią

Wiele emocji dostarczył mecz 4. kolejki forBet IV ligi. Wilga Garwolin zremisowała z liderującą Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2, mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:2. Gole dla GKS strzelali rezerwowi młodzieżowcy Dawid Domarecki i Jakub Wągrodzki. Kiedy w czerwcu oba zespoły spotkały się w Garwolinie, goście zwycięstwem mogli zapewnić sobie awans do III ligi. Przy Sportowej gole wówczas nie padły, co przybliżyło Wilgę do utrzymania. Z kolei Mazovia ostatecznie na finiszu dała się wyprzedzić Victorii Sulejówek.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania w Uninie przyjezdni byli bardzo skuteczni. Z trzech podbramkowych sytuacji wykorzystali dwie. W 8. minucie Ezana Kashay otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, skąd podał do niepilnowanego Michała Bondary, który posłał piłkę niemal do pustej bramki. Niespełna pół godziny później szybka kontra Mazovii przyniosła gola Pavlo Ksonza, który niedługo później opuścił boisko z powodu urazu.

Wilga w pierwszych 45 minutach nie potrafiła sfinalizować akcji w polu karnym. Gospodarze próbowali z dystansu. Dwukrotnie strzały Sebastiana Papiernika bronił Mateusz Łysik. W 30. minucie bramkarz gości ponownie uratował swój zespół, odbijając uderzenie Szymona Kaczyńskiego.

Po zmianie stron przewagę zyskała Wilga. Ważnym momentem drugiej części gry była 66. minuta, kiedy za uderzenie rywala łokciem drugą żółtą kartkę zobaczył Wojciech Trochim. Kapitan Mazovii pierwszy kartonik zobaczył pięć minut wcześniej za dyskusję z arbitrem.

W 76. minucie rzut rożny gospodarze postanowili rozegrać nieco inaczej. Grzegorz Piesio zamiast wrzucać, podał płasko do Dawida Domareckiego, który po zejściu do środka oddał precyzyjny strzał. Nie minęło 10 minut, a stan spotkania został wyrównany. Piesio wypatrzył w polu karnym Jakuba Wągrodzkiego, który wykończył składną akcję miejscowych.

- W drugiej połowie zagraliśmy tak jak chcieliśmy od początku. Dominowaliśmy nad rywalem. Być może zabrakło chłodnej głowy w polu karnym, aby strzelić jeszcze jedną bramkę – ocenia trener GKS Karol Zawadka. – Na pewno jest to cenny remis. Cieszy to, że w kolejnym meczu tworzymy dużo sytuacji i potrafimy być drużyną prowadzącą grę – dodał.

W środę, jedyna jesienna kolejka w środku tygodnia. Wilga jedzie na boisko niepokonanego Hutnika Warszawa. W sobotę 2 września o godz. 14 w Uninie mecz z beniaminkiem Sokołem Serock.

Wilga Garwolin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (0:2)
Bramki: 76` Dawid Domarecki (as. Grzegorz Piesio), 85` Jakub Wągrodzki (as. Grzegorz Piesio) - 8` Mateusz Bondara (as. Ezana Kashay), 37` Pavlo Ksonz (as. Eryk Więdłocha)
Czerwona kartka dla Mazovii: 66` Wojciech Trochim (za dwie żółte)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac, D. Papiernik (85` Shakurau), Szulc, Kaczyński (60` Domarecki), Żurawski (60` Kowalski), Wieczorek (70` Wągrodzki), Piesio, S. Papiernik, Obi.

Olo 28.08.2023 17:15
Czytałem ten artykuł."Redaktor" pisze : boisko wysuszone ,traktory za trybunami, sędzia nie potrafi sędziować,jakąś ścieżką trzeba dojechać,itd,,,Otóż szanowny Panie redaktorze musi pan przyjąć do wiadomości że zespół z Mińska gra w lidze podwórkowej a dał się pan wpuścić w maliny że to jakaś super liga.W piątej lidze stadiony są piątąligowe , sędziowie piątoligowi, pilkarze piątoligowi.A teraz też wiem że mecz relacjonuje piątoligowy redaktor .A chore to są pieniądze pompowane w ZBoWiD

Wojtek63 28.08.2023 15:37
Aż 3 dwucyfrowe wyniki zanotowano w ubiegłym piłkarskim weekendzie. Są to: Cresovia Siemiatycze- Warmia Grajewo 0:12 (0:4) Dla Cresovii to kolejny 15-ty sezon w IV lidze. Warmia gra 8-my kolejny sezon w IV lidze, a wcześniej w lidze III. KS Iprime Bogacica- Pogoń Prudnik 10:1 (5:0) Iprime to zupełnie nowy klub na piłkarskiej mapie Polski. 5 sezonów wstecz Bogacica grała w B klasie. Potem 2 sezony w Klasie A i dwa w LO. Bogacica – wieś w Polsce, położona w województwie opolskim, w powiecie kluczborskim, w gminie Kluczbork. Liczba mieszkańców: ok. 1400. Wisła Sandomierz- Łysica Bodzentyn 0:10 (0:4) Broniąca się przed likwidacją sekcji (po degradacji z III ligi) Wisła zdołała zebrać skład na trzecią kolejkę IV ligi. Dwa pierwsze mecze były dzięki uprzejmości rywali przełożone. 0:10 z solidną Łysicą Bodzentyn nie wróży nic dobrego dla sandomierskiej piłki nożnej. Niestety.

Konio 28.08.2023 13:57
...he he to proste oprócz Piesia ,bo Piesio jest gwiazda naszego zespołu, dlatego go jakby " wykluczam" po prostu PRIMUS INTER PARES ,reszta zawodników to równy kolektyw ,Piesia jest ponad UMIEJETNOSCIAMI natomiast rownierz tworzy ten zespół iest jak to kiedyś powiedziałem PASTERZEM który prowadzi owce ( kolegów z zespołu) przez meandry IV ligi.Oby geal jak najdłużej I zdrowie nie szwankowała bo młodzi wiele się od niego mogą nauczyć.Czyralem na stronie Mazovii opis meczu i mam podobne odczucia ,tendencyjny bełkot autora który chyba inny mecz oglądał, ja nie jestem szczegolantem jak pan Wojtek 63 ,,ale stojac j oglądając mecz liczyłem celem strzały na bramke wyszło 13 - 8 dla Wilgi i to niech wystarczy za komentarz.Pozdrawiam!!!!konio

Kibic 28.08.2023 08:29
Drogi Koniu Nie bardzo rozumiem części Twojej wypowiedzi- Zespół gra na razie dobrze powyżej oczekiwań, jesteśmy zgranym WALCZĄCYM kolektywem oprócz Piesia - mógłbyś nieco rozjaśnić Zespół zagrał bardzo fajny mecz szkoda tylko, że niektórym piłkarzykom z Mińska wyszła słoma z butów. O zachowaniu Bondary w stosunku do Obiego szkoda gadać. Przeczytajcie sobie opis meczu na ich stronie. Biedni pokrzywdzeni przez wszystko i wszystkich.....

Konio 26.08.2023 19:14
Kapitalny mecz ,prowadzony w szybkim tempie ,pomimo niemiłosiernego upału i duchoty.Wilga w pierwszej połowie, nieco wystraszona co dało gościom bramke po wyćwiczonym schematycznym zagraniu.Druga bramka to też efekt zgrania zespołu Mazovii i widać mocno ćwiczonego wariantu.Później to już bardzo dobra gra Garewlinian czego nie wytrzymały nerwy Minszczan i za faule oraz dyskusje z sędzią nazbierali dziesięć żółtych kartek,Goście mieli wielkie pretensje do sędziowania, ale sami sobie winni ,nie wytrzymali presji meczu a i kondycja Trochima czy Bondary mocno szwankowała, Wilga lepiej wytrzymała ten mecz kondycyjnie co jak na pojedynek z na poły ZAWODOWYM zespołem Mazovii zakrawa na paradoks.Ad rem zawodnicy meczu - Piesia za dwie asysty i duże zaangażowanie oraz ..wyeliminowanie Trochima bo to za faul na nim wyleciał kapitan zespołu gości.Perfekcyjna gra Gaca w obronie ,kolejny raz zasługuje na uznanie także za chłodna głowę i mecz beż kartki.Strzelcy bramek za wreszcie wniesienie wartości do gry zespołu, wreszcie zmiany nie były oslabieniem.W środę mecz z jednym z faworytow do awansu Hutnikiem Warszawa o punkty będzie dramatycznie ciężko, ale czas pokaże..może. Zespół gra na razie dobrze powyżej oczekiwań, jesteśmy zgranym WALCZĄCYM kolektywem oprócz Piesia ,równych zawodników walczymy i punktujemy i oby tak dalej.Mysle,że po tym meczu czar Mazovii prysł z czołówka tabeli mogą mieć spore problemy ,widać braki kondycyjne wśród " Starszyzny" Pozdrawiam!!!!konio