piątek, 27 września 2024 23:28

Dwa igrzyskowe medale w Białymstoku

Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Klub Sportowy” Podlasie Białystok” były organizatorami XXVI Ogólnopolskich Igrzysk LZS i Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce U-23. Zawody lekkoatletyczne odbyły się w dniach 25-26 sierpnia na stadionie BOSiR, gdzie na co dzień trenują wicemistrzowie świata, Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.

W imprezie, z dużymi sukcesami, wzięła udział ekipa Wilgi Garwolin która zdobyła dwa medale oraz 26 punktów, co dało naszej ekipie XII miejsce w gronie 53 klubów, a co najważniejsze, lekkoatleci z Garwolina okazali się najlepsza ekipą z Mazowsza.

Srebrny medal w biegu na 100m ppł (16.31s) zdobyła wieloboistka, Ewelina Kucharska, a brązowy w biegu na 800m, z bardzo dobrym wynikiem 2.16.21s, Aleksandra Borkowska. Ola uplasowała się jeszcze na czwartej pozycji na 1500m – 4.46.48s, a Maja Przybysz, uplasowała się na szóstym miejscu w rzucie oszczepem, 28.87m. Ponadto rekordy życiowe i finałowe miejsca  zdobyli Wojciech Grzegrzółka w biegu na 1500m -4.21.40s oraz Wiktor Sikora który zadebiutował w rzucie dyskiem o wadze 2 kg i osiągnął niezły wynik 40,77 metra.