sobota, 28 września 2024 15:16
Sport:

Trzy poprzeczki i drugi remis Wilgi

W 2. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała z Okęciem Warszawa 1:1 (0:1). To drugi remis w sezonie podopiecznych Marka Krawczyka. Dzisiejszy mecz już w 5. minucie mógł rozpocząć się znakomicie dla GKS. Nieporozumienie obrońcy i bramkarza Okęcia spowodowało, że piłka powoli wtaczała się w bramkę, ale goalkeeper ze stolicy w porę się pozbierał. W kolejnych minutach goście oddali dwa celne strzały na bramkę.

19.08.2012 17:41
Dublet Pick and Roll

Pick and Roll i Czerwone Byki zmierzą się w finale Grand Prix w Streetballu podczas festynu ?Pożegnanie Lata? na garwolińskim Zarzeczu. W drugim turnieju eliminacyjnym wystąpiło 8 drużyn. Mecze rozgrywano dzisiejszego popołudnia na boisku przy Zespole Szkół nr 2. Potyczki grupowe wyłoniły drużyny, które zmierzyły się w półfinałach. W wielkim finale Pick and Roll wygrał z Nietoperzami 6:2, wygrywając drugi turniej z cyklu GP. Triumfatorzy zagrają w wielkim finale 26 sierpnia na Zarzeczu. Ich rywalem będzie zespół Czerwonych Byków, który dzisiaj zajął 3. miejsce.

19.08.2012 14:53
Okręgówka nie dla Promnika

Równie nieoczekiwanie, co decyzja o meczu barażowym, okazało się, że spotkania o grę w warszawskiej Lidze Okręgowej nie będzie. Promnik Łaskarzew 26 sierpnia rozpocznie rozgrywki w A-Klasie. Wczoraj Mazowiecki Związek Piłki Nożnej odwołał mecz barażowy pomiędzy Piastem Piastów, a Promnikiem Łaskarzew. Wcześniej wylosowano gospodarza dzisiejszego spotkania, którego zwycięzca miał w LO w miejsce Hutnika II Warszawa. Klub ze stolicy, w wyniku kłopotów finansowych wycofał z rozgrywek pierwszą i drugą drużynę.

18.08.2012 12:34
Jutro streetball przy Orliku

Jutro o godz. 14 na boisku Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbędzie się drugi turniej z cyklu Grand Prix w Streetballu. Finał rozgrywek 26 sierpnia. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju rozgrywanym na boisku przy osiedlu Stacyjna triumfował zespół Pick and Roll przed Czerwonymi Bykami i Muserski Team. Jutro na boisku przy Orliku rywalizacja będzie toczyła się także o punkty w klasyfikacji generalnej według zasady 1. miejsce ? 10 pkt, 2. ? 8 pkt, 3. ? 5 pkt, 4. ? 3 pkt, 5. ? 1 pkt.

18.08.2012 10:51
Ligowa zajawka

Drużyny IV ligi i siedleckiej Ligi Okręgowej w weekend rozegrają mecze w ramach 2. serii spotkań. Jutro o grę w warszawskiej okręgówce powalczy Promnik Łaskarzew. Beniaminek IV ligi po raz drugi zagra u siebie. Tym razem rywalem GKS będzie Okęcie Warszawa. Dla zawodników ze stolicy będzie to pierwszy mecz w sezonie (pierwszy z UKS Łady został przełożony). Z zawodników Wilgi powinna zejść presja beniaminka. Po tym co podopieczni Marka Krawczyka zaprezentowali na inaugurację z Mazowszem Grójec, można liczyć na 3 punkty w meczu z Okęciem.

17.08.2012 14:55
Promnik zagra o okręgówkę

Zawodnicy Promnika Łaskarzew nieoczekiwania staną przed szansą gry w warszawskiej Lidze Okręgowej. W sobotę rywalem podopiecznych Dariusza Winka będzie Piast Piastów. Wygrany z pojedynku zagra w LO. - We wtorek powiedziałem chłopakom, że awansujemy bezpośrednio lub zagramy baraż. Teraz już wiadomo. W wyniku losowania gospodarzem meczu o Ligę Okręgową będzie Piast Piastów ? mówi Dariusz Winek, trener Promnika Łaskarzew. Mecz w sobotę o godz. 16. Piast w ubiegłym sezonie zajął podobnie jak Promnik trzecie miejsce od końca w warszawskiej LO, ale w II grupie. W wyniku wycofania Hutnika Warszawa z III ligi nastąpiły zmiany w składach niższych lig. Nadarzyła się szansa dla drużyny z Łaskarzewa, która przygotowywała się do sezonu z myślą o grze w A-Klasie. W sobotę plany mogą się zmienić.

16.08.2012 15:37
Po 1. kolejce okręgówki

Hutnik Huta Czechy został pierwszym liderem siedleckiej Ligi Okręgowej. Beniaminek z gminy Pilawa pewnie ograł Zorzę Sterdyń. Po komplet punktów w derbach z Wilgą Miastków sięgnął Zryw Sobolew. Z piłkarskiego piekła do nieba przeszli zawodnicy Orła Unin. Na inaugurację przegrał Sęp Żelechów. Tylko w pierwszej połowie meczu w Trąbkach, goście ze Sterdyni dorównywali kroku rywalom. Prowadzenie Hutnikowi dał Ściborowski. Goście wyrównali z rzutu karnego. Niedługo później wyszli na prowadzenie. Remis po kolejnej jedenastce to zasługa Rafała Głąbickiego.

16.08.2012 09:21
Wilga zremisowała

- Ten remis traktuje jako porażkę ? przyznał po końcowym gwizdku trener GKS Marek Krawczyk. Wilga Garwolin zremisowała na inaugurację IV ligi z Mazowszem Grójec 1:1 (0:1), choć miała przewagę przez większość meczu. Wczorajszy mecz 1. kolejki na stadion beniaminka z Garwolina przyciągnął wielu kibiców, choć można było spodziewać się zapełnienia trybun do ostatniego miejsca. Wolnych krzesełek było jednak sporo. Już w 1. minucie zza pola karnego pierwszy strzał na bramkę oddał Jacek Kajtowski. W kolejnych minutach Wilga kilkukrotnie próbowała pokonać bramkarza z Grójca, ale strzały były za lekkie.

15.08.2012 17:30
Okręgówka rusza w środę

Beniaminek z Huty Czechy, Zryw Sobolew, Sęp Żelechów, Orzeł Unin i Wilga Miastków już jutro rozpoczną zmagania w siedleckiej Lidze Okręgowej. Sprawdź transferowe ruchy i założenia trenerów przed nowym sezonem. Po roku przerwy do okręgówki wraca Hutnik Huta Czechy. Treningi szkoleniowiec Tomasz Barej prowadził trzy razy w tygodniu. ? Okres wakacji i różnych wyjazdów sprawił, że frekwencja na treningach nie była najlepsza. Nie było okazji do zagrania sparingu w pełnym składzie ? przyznaje trener. Zespół zasiliło dwóch obrońców ? Marek Krupieńczyk i Dominik Śledź. Do treningów po roku przerwy wrócił napastnik Michał Piesio. Do kadry zostali włączeni zawodnicy z rocznika 1994, którzy wyszli z wieku juniora.

14.08.2012 09:52
To oni zagrają w IV lidze [skarb kibica]

31 zawodników Wilgi Garwolin zostało zgłoszonych do rozgrywek IV ligi. W kadrze jest 11 młodzieżowców. ? Będę wprowadzał juniorów do składu ? zapewnia trener Marek Krawczyk. Publikujemy skarb kibica GKS. Kadra liczy 4 bramkarzy, 13 obrońców, 10 pomocników i 4 napastników. Do meczowego protokółu może być wpisanych maksymalnie 18 graczy. Średnia wieku to niespełna 23 lata. Przed sezonem 2011/2012 z klubu nie odszedł żaden zawodnik. Wśród zgłoszonych zawodników jest Jan Endzelm, który nie trenował z zespołem przed sezonem. Po wypożyczeniach wrócili Cezary Jakubaszek i Bartłomiej Szczęśniak. Z siedleckiej Pogoni przeszedł Piotr Talar.

14.08.2012 06:23
Pick and Roll wygrywa wszystko

Z kompletem zwycięstw zespół Pick and Roll wygrał pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w Streetballu. W zawodach organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury wzięło udział pięć drużyn. Rywalizacja toczyła się dzisiaj na boisku przy osiedlu Stacyjna. Po ponad półtorej godziny gry wyłoniono ostateczną kolejność. Wszystkie mecze wygrała drużyna Pick and Roll. Drugie miejsce przypadło Czerwonym Bykom (3 zwycięstwa), trzecie ? Muserski Team (2 wygrane). Czwarte miejsce zajęły Kózki (1 zwycięstwo). Tabelę zamknęły Żabki.

12.08.2012 16:46
Rozstrzelany GKS przed inauguracją

Wysoką wygraną 6:0 z juniorami Dolcanu Ząbki zakończył się ostatni sparing Wilgi Garwolinem przed meczem 1. kolejki IV ligi. Inauguracja z Mazowszem Grójec już w środę o godz. 17.30. Przeciwnikiem GKS we wczorajszym meczu rozegranym na głównej płycie przy ul. Sportowej miał być początkowo zespół Polonii Warszawa 1994. Później do Garwolin miały przyjechać rezerwy Dolcanu Ząbki, ostatecznie Wilga zagrała na koniec przygotowań z juniorami Dolcanu. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem beniaminka IV ligi 6:0. W pierwszej połowie bramkarza rywali pokonali Jakub Wachnicki i Daniel Bogusz. Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się dwukrotnie Mariusz Dróżdż, Jacek Kajtowski i Łukasz Puciłowski. ? Myślałem, że juniorzy Dolcanu zaprezentują lepszy poziom gry. My nie graliśmy rewelacyjnie ? ocenia krótko trener Wilgi Marek Krawczyk.

12.08.2012 13:04
Wilga pogoniona

Porażką 1:3 z II-ligową siedlecką Pogonią zakończył się przedostatni sparing Wilgi Garwolin przed inauguracją IV ligi. W składzie GKS jest coraz mniej niewiadomych. Najmniej pewni o pozycje w wyjściowych składzie są pomocnicy. W kadrze Wilgi zabrakło Karola Zawadki, Łukasz Grązki, Arakdiusza Zalewskiego, Jacka Kajtowskiego i Bartłomieja Sitarka. Pierwsze 20 minut wczorajszego meczu zdominowali gospodarze. Pogoń grała wysokim pressingiem, co utrudniało GKS konturowanie akcji. Po 23 minutach siedlczanie prowadzili 2:0. Przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Jakub Wachnicki, który wykorzystał prostopadłe podanie Daniela Bogusza.

09.08.2012 09:17
Snajper przed debiutem w A-Klasie

Z jasnym celem utrzymania się w lidze i dużymi możliwościami na sprawienie niespodzianki do nowego sezonu przygotowuje się Snajper Sośninka. Z drużyny beniaminka A-Klasy nie odszedł żaden zawodników. W kadrze pojawiło się dwóch młodzieżowców. Z Promnika Łaskarzew przeszedł Grzegorz Korycki. Klub z gminy Łaskarzew będzie się starał anulować karę nałożoną na młodzieżowca przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Obecnie gracz z rocznika 1992 niemal do końca października nie może występować w ligowych rozgrywkach. Drugim młodzieżowcem, który dołączył do kadry Snajpera jest Arkadiusz Klacz z Ave Krzywda.

08.08.2012 12:15
GTS poznało rywali i terminarz

13 października wystartują rozgrywki siatkarskiej II ligi. GTS Peiying Wilga Garwolin po raz kolejny sezon rozpocznie od wyjazdów ? do Warszawy i Augustowa. Wśród 9 rywali GTS jest aż 3 beniaminków - UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, AKS UŁ Łódź i LKS CARO Rzeczyca (powiat tomaszowski). Po sezonie przerwy Wilga ponownie zagra z MKS Bzurą Ozorków, która wróciła do 3. grupy II ligi. Listę przeciwników uzupełniają znajomi GTS z poprzedniego sezonu - KS Żyrardowianka Żyrardów, Pronar Parkiet Hajnówka, UMKS MOS Wola Warszawa, KS AZS UWM Olsztyn, UKS Centrum Augustów.

07.08.2012 12:25