sobota, 28 września 2024 17:18

Wilga zremisowała

- Ten remis traktuje jako porażkę ? przyznał po końcowym gwizdku trener GKS Marek Krawczyk. Wilga Garwolin zremisowała na inaugurację IV ligi z Mazowszem Grójec 1:1 (0:1), choć miała przewagę przez większość meczu. Wczorajszy mecz 1. kolejki na stadion beniaminka z Garwolina przyciągnął wielu kibiców, choć można było spodziewać się zapełnienia trybun do ostatniego miejsca. Wolnych krzesełek było jednak sporo. Już w 1. minucie zza pola karnego pierwszy strzał na bramkę oddał Jacek Kajtowski. W kolejnych minutach Wilga kilkukrotnie próbowała pokonać bramkarza z Grójca, ale strzały były za lekkie.

Goście w pierwszej połowie oddali dwa celne strzały na bramkę. Niestety dla miejscowych jeden z nich był celny. W 28. minucie Mazowsze rozklepało obronę Wilgi i Paweł Grodzki znalazł się w dogodnej sytuacji, której nie zmarnował. Niespełna trzy minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Kajtowski. Napastnik wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem. Goalkeeper położył się już na murawie, ale dokładnie w to miejsce piłkę skierował zawodnik Wilgi. Gospodarze mogli strzelić bramkę do szatni. Strzał Piotra Talara z doliczonego czasu gry o metr minął słupek bramki przyjezdnych.

Po zmianie stron przeważała Wilga. W 52. minucie z ponad 20 metrów z rzutu wolnego uderzył Daniel Bogusz. Futbolówka po rękach bramkarza trafiła w słupek. 10 minut później Mazowsze miało dogodną, i jak się okazało jedyną klarowną sytuację w drugiej połowie, do podwyższenia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany zawodnik z Grójca miał przed sobą tylko bramkę, ale uderzył lekko i piłkę zdążył złapać Łukasz Mariak.

Decydująca dla losów spotkania była 73. minuta. Gracz gości otrzymał drugą żółtą kartkę i goście grali w osłabieniu. Trzy minuty później dośrodkowanie Mariusza Dróżdża z lewej strony zamykał Piotr Baranowski. Pomocnik Wilgi chciał zgrać piłkę do środka, ale na drodze była ręka obrońcy Mazowsza. Sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Korgul.

W ostatnim kwadransie Wilga miała kilka szans, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dwukrotnie próbował Dróżdż, w tym raz minimalnie chybił uderzając ?nożycami?. Okazję miał też Kajtowski.

- Ten remis traktuję jako porażkę ? przyznał po końcowym gwizdku trener Wilgi Marek Krawczyk. ? W całym meczu mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji i gdyby udało się wykorzystać choćby jedną, mielibyśmy trzy punkty. Graliśmy atak pozycyjny, czego tak naprawdę na tym poziomie jako beniaminek się nie spodziewaliśmy. Momentami operowaliśmy nieźle piłką, ale brakowało lepszego pomysłu na grę ? dodał.

W niedzielę, także na własnym boisku, Wilga zagra z Okęciem Warszawa (godz. 17:30). ? Będziemy grali z większą pewnością siebie. W meczu z Mazowszem przez pierwsze minuty widać było spięcie wśród zawodników ? przyznaje Marek Krawczyk.

Wilga Garwolin ? Mazowsze Grójec 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Korgul (karny) ? Paweł Grodzki
Wilga: Mariak, Talar (Godlewski), Korgul, Szczęśniak, Zalewski, Kamil Zawadka, Dróżdż (Pyra), Bogusz, Puciłowski, Wachnicki (Baranowski), Katjowski.