czwartek, 3 października 2024 13:11
Sport:

Sport

Druga w sezonie porażka Wilgi II

Po słabym meczu rezerwy IV-ligowej Wilgi Garwolin przegrały na własnym boisku z Advitem Wiązowna 0:1 (0:0). Wicelider warszawskiej A-Klasy odniósł drugą porażkę w sezonie. W pierwszej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę, ale nie przełożyło się to na sytuacje pod bramką Advitu. Pięć minut po zmianie stron nieoczekiwanie to goście wyszli na prowadzenie. Wprowadzony w przerwie Łukasz Trzciński sprokurował rzut karny. Po zdobyciu trafienia przyjezdni cofnęli się pod własne pole karne i skutecznie uniemożliwiali rywalom strzelenie gola choćby na 1:1. Na kwadrans przed końcem Wildze należał się rzut karny, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia na Tomaszu Biernackim.

26.05.2015 06:11
Polska biegała ? i Garwolin też

Ponad 80 osób wzięło udział w niedzielnym biegu w ramach IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Tym razem pod hasłem ?Polska biega? ? tym samym Garwolin włączył się w ogólnopolską akcję promocji biegania. Pogoda sprzyjała biciu rekordów życiowych i rekordów trasy. Od niedzieli rekord trasy wynosi 21 minut 44 sekundy i należy do Roberta Głowali. Imprezę tradycyjnie rozpoczęły biegi dla najmłodszych. W czterech kategoriach wiekowych zmierzyło się prawie 60 młodych zawodników. Na najwyższe miejsca podium wbiegli: Iza Robakowska, Mikołaj Nowicki, Oliwia Głowala, Bartek Głowala, Patrycja Głodek, Jacek Febert, Natalia Przybysz i Arkadiusz Barcikowski. Do nich oraz laureatów drugiego i trzeciego miejsca trafiły pamiątkowe dyplomy. Wszyscy biegacze za swoje zmagania na mecie otrzymali medale.

26.05.2015 05:25
Wilga ograła lidera IV ligi!

W spotkaniu 30. kolejki mazowieckiej IV ligi Wilga Garwolin niespodziewanie pokonała lidera rozgrywek Energię Kozienice 2:1 (0:0). Przez pełne 90 minut meczu gospodarze pokazali charakter i walkę, która przełożyła się na zasłużone zwycięstwo. Bramki dla GKS strzelali Arkadiusz Zalewski i Paweł Pyra. Po ostatnim spotkaniu trener Wilgi Marek Krawczyk przyznał, że kwestia utrzymania w IV lidze rozstrzygnie się w czterech ostatnich meczach, kiedy GKS zagra z drużynami drugiej połowy tabeli. Niejako wkalkulowana była porażka z liderem IV ligi. Energia wiosną przegrała tylko raz.

24.05.2015 18:54
Nieskuteczna Wilga tylko remisuje ze Zniczem

Podziałem punktów zakończył się mecz 29. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Zniczem II Pruszków (1:1). Gospodarze powinni pluć sobie w brodę, bo byli dzisiaj nieskuteczni. Przyjezdni oddali dwa celne strzały na bramkę, co wystarczyło do wywiezienia remisu ze Sportowej. Przez większość środowego spotkania przy piłce byli piłkarze Wilgi, ale punktów za stworzone okazje nie są przyznawane. Już pierwszej połowie GKS wielokrotnie zagrażał bramce Oliwiera Wienczatka. Gospodarze rozgrywali piłkę według schematu ? piłka do Roberta Kwiatkowskiego, a później dośrodkowanie. Po wrzutkach ?Kwiatka? okazje na gola mieli dwukrotnie Piotr Talar i Filip Gac oraz Arkadiusz Zalewski i Kamil Zawadka. Próbował i sam Kwiatkowski, ale jego strzały, jak i odbiorców jego podań były niecelne.

20.05.2015 18:14
Garwolin biega z całą Polską

Zbliża się 11. weekend pod hasłem ?Polska biega?. W ogólnopolską akcję włączy się także Garwolin. Drugi bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, to ostatnia szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji, a opuścili pierwsze biegowe zmagania. 24 maja Garwolin pobiegnie w ramach ogólnopolskiej akcji ?Polska biega?. Będzie to drugi i zarazem ostatni przed wakacjami bieg odbywający się w ramach IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to cykl czterech biegów dla dorosłych i dla dzieci.

20.05.2015 14:51
Potknięcie Wilgi II

Podziałem punktów na boisku przedostatniej drużyny tabel zakończył się wyjazd Wilgi II Garwolin z Victorią Zerzeń. W spotkaniu 21. kolejki warszawskiej A-Klasy już w pierwszych pięciu minutach padły dwie bramki. Najpierw po 180 sekundach gry prowadzenia objęli gospodarze, wykorzystując wrzutkę z autu. Minutę później rezerwy IV-ligowca wyrównały. Krzyżowe podanie Damiana Dębowskiego trafiło do Pawła Pyra, który pokonał bramkarza rywala.

19.05.2015 05:50
Dziurawa defensywa Wilgi i porażka 1:6

Nie tak niedzielne popołudnie wyobrażali sobie kibice przy Sportowej. W 28. kolejce IV ligi Wilga Garwolin przegrała z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 1:6 (0:2). Katem gospodarzy okazał się strzelec czterech bramek Radosław Jankiewicz. Przed meczem było wiadomo, że wygrana da GKS bezpieczną przewagę nad dolną częścią tabeli. W odniesieniu zwycięstwa mieli pomóc wracający do składu Daniel Bogusz oraz Robert Kwiatkowski. Temu ostatniemu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na pół roku zawiesił karę pauzy dwóch spotkań. Od pierwszej minuty trener Marek Krawczyk postawił na zawodnika rezerw Przemysława Galbarczyka.

17.05.2015 18:33
II liga nie dla 4CV

Po zaciętym spotkaniu SPS 4CV Garwolin pokonał zespół Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:2 (20, -24, -18, 19, 8) w pierwszym meczu finałowego turnieju barażowego o wejście do II ligi. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zespołu z Garwolina. Partię otwarcia podopieczni Jakuba Sokołowskiego wygrali 25:20. Kolejne dwa sety padły łupem Zielonych Wzgórz. Drużynie SPS udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym na początku udało się osiągnąć bezpieczną przewagę (6:3), która na koniec meczu wyniosła siedem oczek (15:8).

15.05.2015 20:00
Medale i rekordy w Warszawie

Kolejny, bardzo udany występ zanotowali młodzi lekkoatleci Wilgi, którzy w dniach 9-10 maja  startowali w Warszawie, w Światowym Dniu Lekkiej Atletyki dla juniorów młodszych -rocznik 1998-99. Zawody, ze względu na remont obiektów AWF, odbyły się na stadionie Orła. Zawodnicy, którzy występowali w kategorii juniorów młodszych byli nagradzani dyplomami i upominkami, pozostali startowali w ramach Mityngu Warszawskiego.

15.05.2015 05:31
Siatkarze Jedynki ze złotem regionu

Ani jednego meczu nie przegrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie na drodze do kolejnego złotego medalu w minisiatkówce chłopców w rozgrywkach regionu siedleckiego. Turniej finałowy z udziałem sześciu najlepszych drużyn regionu siedleckiego odbył się wczoraj w hali Centrum Sportu i Kultury. Do walki o medale stanęły trzy drużyny z powiatu garwolińskiego ? ze SP nr 1 w Garwolinie, SP w Uninie i SP  w Górznie . Stawkę uzupełniały zespoły z Mrozów i Siedlec.

14.05.2015 13:43
Ostatni krok na drodze do II ligi

Od piątku do niedzieli w Warszawie zostanie rozegrany turniej barażowy o wejście do II ligi. W gronie rywali SPS 4CV Garwolin ? gospodarze KS Metro, UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina oraz UKS Tęcza Sędziszów Małopolski. Z awansu będzie mógł cieszyć się jedynie zwycięzca turnieju. Na papierze wydaje się, że losy awansu rozegrają się między mazowieckimi zespołami. KS Metro to ligowy rywal SPS. W tym sezonie drużyna z Garwolina przegrała na własnym parkiecie ze stołeczną drużyną 2:3. W Warszawie Metro wygrało 3:1. Oba zespoły wygrały turnieje półfinałowe. Drużyny z wielkopolski i małopolski awans do następnej fazy uzyskały z drugich miejsc.

13.05.2015 04:51
Snajper rozbity przez Wilgę II

Mimo, że obie drużyny dzieli tylko jedno miejsce w tabeli, na boisku Wilga II Garwolin zdominowała Snajpera Sośninka. GKS wygrał pewnie 4:1 (1:0). W sobotnim meczu trener Jacek Tracz postawił od pierwszej minuty na Marka Jasińskiego. Napastnik Wilgi II wrócił do składu po kontuzji stopy. Od początku spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Snajper ani razu nie zagroził bramce Roberta Baczewskiego.

12.05.2015 06:04
Arcyważne zwycięstwo Wilgi z Żyrardowianką

Dzięki wygranej z Żyrardowianką 3:1 Wilga Garwolin na pięć punktów odskoczyła od zajmującego 11. miejsce Mazowsza Grójec. Sobotnie spotkanie na dobre rozkręciło się w drugiej połowie. Do przerwy oba zespoły stwarzały wrażenie jakby zadowalał ich remis. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia gospodarze mieli w pierwszej minucie gry. Rzut wolny wykonywał Daniel Bogusz. Piłkę przed siebie odbił bramkarz z Żyrardowa, ale Piotr Talar nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.

11.05.2015 11:39
GarwoBasket na podium Ryckiej Ligi Kosza

Bardzo dobra postawa w fazie play-off przyniosła duży sukces zespołowi GarwoBasket w Ryckiej Lidze Kosza. Koszykarze znad Wilgi zajęli w rozgrywkach drugie miejsce. Zmagania rozpoczęły się na początku marca. W fazie zasadniczej siedmiozespołowej ligi drużyna z Garwolina grała ze zmiennym szczęściem. Z sześciu spotkań nasi wygrali połowę, w tym ostatni decydujący o awansie do fazy play-off z K2 Ryki 76:71. W półfinałowym starciu GarwoBasketu z SM Ryki, zawodnicy znad Wilgi byli skazani na porażkę. SM w rundzie zasadniczej odniósł komplet zwycięstw. Sport lubi jednak niespodzianki. GarwoBasket wygrywając 66:50 zapewnił sobie awans do wielkiego finału. A tam minimalnie uległ BBROS Puławy 58:61.

08.05.2015 04:39
Mityng królowej sportu

XI Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego za nami. Drużynowo najlepszymi szkołami okazały się placówki z Garwolina. Zawody rozegrano ostatniego dnia kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy ZSP nr 2 w Garwolinie. Całodniowa rywalizacja toczyła się przy słonecznej pogodzie. W klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt triumfowały uczennice ZSP nr 1 Garwolin przed ZSP nr 2 Garwolin i LO Garwolin. U chłopców najwięcej punktów zgromadzili gospodarze z ZSP 2, wyprzedzając ZSP 1 Garwolin i LO Garwolin.

07.05.2015 07:32