czwartek, 3 października 2024 15:25

Wilga ograła lidera IV ligi!

W spotkaniu 30. kolejki mazowieckiej IV ligi Wilga Garwolin niespodziewanie pokonała lidera rozgrywek Energię Kozienice 2:1 (0:0). Przez pełne 90 minut meczu gospodarze pokazali charakter i walkę, która przełożyła się na zasłużone zwycięstwo. Bramki dla GKS strzelali Arkadiusz Zalewski i Paweł Pyra. Po ostatnim spotkaniu trener Wilgi Marek Krawczyk przyznał, że kwestia utrzymania w IV lidze rozstrzygnie się w czterech ostatnich meczach, kiedy GKS zagra z drużynami drugiej połowy tabeli. Niejako wkalkulowana była porażka z liderem IV ligi. Energia wiosną przegrała tylko raz.

Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom przy Sportowej. Oba zespoły grały zdecydowanie i dobrze. Nie przełożyło się to jednak na klarowne sytuacje pod obiema bramkami. W zespole gości strzałem zza pola karnego Eryka Bednarskiego próbował zaskoczyć Wiktor Putin. GKS zdobył bramkę, ale sędzia przy dośrodkowaniu Arkadiusza Zalewskiego do Przemysława Galbarczyka dopatrzył się przekroczenia końcowej linii końcowej przez piłkę.

Wilga drugą część gry mogła rozpocząć od mocnego uderzenia. Już w pierwszej akcji po wznowieniu, Michał Kępka przedarł się w pole karne. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Roberta Kwiatkowskiego. Dośrodkowanie na strzał głową zamienił Kamil Zawadka. Emil Piaseczny wybił piłkę, do której dopadł Zalewski, ale strzał skrzydłowego trafił w boczną siatkę bramki.

W 52. minucie prowadzenie powinni objąć goście. Po fatalnej stracie Filipa Gaca przy wyprowadzaniu piłki, w znakomitej sytuacji przestrzelił Damian Stanisławski. 10 minut później kapitalnym zagraniem popisał się Paweł Pyra. Rezerwowy oddał niesygnalizowany strzał z linii pola karnego, który zatrzymał się na poprzeczce bramki kozieniczan. 60 sekund później sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Arbiter uznał, że Putin umyślnie zagrał piłkę ręką i wskazał na ?wapno?. Pewnym egzekutorem jedenastki był Arkadiusz Zalewski.

Goście po stracie bramki nie ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat. Wilga mogła w kolejnych minutach pokusić się o podwyższenie prowadzenia. W 77. minucie bliski szczęścia był aktywny Pyra. Najpierw oddał strzał, a dobitkę zmierzająca do bramki wybił obrońca. 180 sekund później bardzo dobry występ napastnik okrasił pięknym trafieniem. Pyra, po podaniu Zalewskiego, wbiegł w pole karne, skąd oddał mocny i precyzyjny strzał. Energię dzisiaj stać było jedynie na trafienie w 93. minucie. Eugeniusz Kołodziejczyk zagrał piłkę za plecy obrońców, a do siatki trafił Stanisławki.

- Patrząc na tabelę, dzisiaj te trzy punkty były nam potrzebne jak rybie woda. Zawalczyliśmy i zasłużenie wygraliśmy trzy punkty. Odbiliśmy się od strefy zagrożonej spadkiem - przyznał po meczu trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Bardzo cieszy, że Paweł Pyra dorósł do tego, że wchodząc z ławki może przychylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść ? dodał.

W następnej kolejce GKS zmierzy się z Mazowszem Grójec. Spotkanie w sobotę o godz. 11.

Wilga Garwolin ? Energia Kozienice 2:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Zalewski 64` (karny po zagraniu ręką), Paweł Pyra 80` - Damian Stanisławski 93`
Widzów: ok. 150
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Bogusz, Gac, Kwiatkowski, Kamil Zawadka, Godlewski, Talar, Zalewski, Kępka (89` Kajtowski), Galbarczyk (46` Pyra).

konio 28.05.2015 19:45
Wbrew pozorom to Wilga może mieć najtrudniejszy terminarz gramy(może się okazać ) trzy mecze z zespołami zagrożonymi spadkiem ,tu nikt nogi nie odstawi,nawet zdegradowana już Zwolenianka może zostać zmotywowana finansowo przez jakiś zainteresowany UTRZYMANIEM zespół i też może być trudnym przeciwnikiem ,miejmy nadzieje jednak ,że już w sobotę Wilga postawi kropkę nad "i" do tego wystarczy praktycznie remis.Moim zdaniem należy zagrać jak z Kozienicami potraktować Mazowsze jak LIDERA, ten mecz może nie być łatwiejszy ,niech miejsce w tabeli nas nie zwiedzie.To Mazowsze a nie Wilga musi zaatakować ,oni mają nóż na gardle, my możemy SKUTECZNIE SKONTROWAĆ i oby tak było ,czego TRENEROWI, ZAWODNIKOM i sobie życzę.Pozdrawiam!!!!konio ps. spadają cztery ostatnie zespoły sytuacja w III lidze jest tak ,że nie ma raczej innej możliwości ,także miejsce piąte od końca jest PEWNYM UTRZYMANIEM bez baraży ,o to miejsce zostanie stoczona najbardziej pasjonująca walka w naszej grupie czwartej ligi od kilku lat.

Wojek63 28.05.2015 19:14
"W dokończonym meczu 29. kolejki (w pierwotnym terminie przerwany w 32. minucie przy stanie 0-0 z powodu burzy) Żyrardowianka pokonała Hutnika Warszawa. Wartym odnotowania jest fakt, iż Hutnik w ostatnich siedmiu meczach zdobył tylko 1 pkt (bramki 5-13), a przegrana w Żyrardowie była szóstą przegraną z rzędu. Tym sposobem ekipa z Bielan musi się mocno zabrać do pracy (gry), żeby nie powtórzyć ,,fenomenu'' Drukarza z ubiegłego sezonu.

Wojtek63 28.05.2015 16:54
W dokończonym meczu 29. kolejki (w pierwotnym terminie przerwany w 32. minucie przy stanie 0-0 z powodu burzy) Żyrardowianka pokonała Hutnika Warszawa. Żyrardowianka- Hutnik Warszawa 1:0 (1:0) Bramka: 44 min.

Wojtek63 27.05.2015 17:58
W zaległym meczu 28. kolejki KS Raszyn pokonał na własnym boisku Oskara Przysucha. Oskar posiadał dużą przewagę przez cały mecz, jednak zabójczymi dla gości okazały się kontry Raszyna (tak wynika z relacji on- line) KS Raszyn - Oskar Przysucha 3:2 (2:1) bramki: Raszyn- 11, 29 i 64 min Oskar- 18 i 77 min W 27 minucie Oskar nie wykorzystał rzutu karnego.

cxz2 27.05.2015 16:21
Brawo za walkę, za wygraną, oby tak dalej. Brawo Panowie Zawodnicy i Trenerzy.

tadek 27.05.2015 12:14
Oczywiście że ma prawo do krytyki .Ale po pierwsze konstruktywnej , a walenie w jak w bęben w 18 letniego chłopaka trudno taką nazwać. Po drugie nie każdy zawodnik krytykę odbiera w taki sam sposób .Jeden zaciśnie pośladki i do roboty , a drugi /wiele takich przykładów z Naszego podwórka mogę przytoczyć / zabierze swoje zabawki i powie - było super ale to nie mój staw idę do .......na .Wtedy dopiero możemy mieć problem. I wreszcie po trzecie musimy pamiętać że Ci młodzi ludzie często kosztem własnych Rodzin i życia prywatnego przysparzają Nam wielu emocji i miło spędzonego czasu w niedzielne popołudnie . W zamian biorąc dla siebie tylko albo aż tę odrobinę satysfakcję dla Siebie . Pozdrawiam Pan Tadeusz.

Wojtek63 26.05.2015 16:41
Mecz 28 kolejki Energia Kozienice - Znicz II Pruszków został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść ekipy z Kozienic. Na boisku padł remis 0:0. W zespole z Pruszkowa zagrał jednak zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki (Rafał Barzyc). źródło: Piłka na Mazowszu

konio 26.05.2015 13:33
Kibic ma prawo do KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI i to zarówno trenera jak i zawodników ,uważam ,że większość piszących takową uprawia ,co nie powinno dziwić jeżeli zespół przegrywa 1:6 ,natomiast jeżeli wygrywa ,dajmy na to z liderem to się CHWALI CAŁY KOLEKTYW i to jest a może POWINNO być normalne.Kibic to w większości człowiek NADPOBUDLIWY i dlatego komentarze zarówno zespół jak i trener powinni traktować z przymrużeniem oka .Porównując jednak inne fora sportowe, przy temacie Wilgi bluzgów nie ma ,są tylko drobne złośliwości.Odnoszę natomiast wrażenie jakby kilku z panów w ferworze "walki" ,bez obrazy... zamieniło się( mam nadzieję na chwilę) "głową" z lokatorem miejsca na którego straży stoi ...rozporek.Wszyscy znamy bolączki zespołu ,jest nią WĄSKA KADRA i tak KRAWIEC kraje jak materiału staje, jak mawiał Hubert Kostka.Na pewno jest problem z bramkarzami ,pomijając już jakość to nawet jeśli chodzi o ilość.Wynika to z przyczyn niezależnych -wyjazdy zagraniczne ,gra u rywali zza miedzy (zobaczmy ile nasz powiat ma zepołów w LO i A-klasie ,jesteśmy chyba ewenementem na mapie Polski),którzy nawet w A-klasie płacą za grę (wiecie do kogo piję)i dlatego ogarnąć sprawę dwóch zepołów seniorskich plus jeszcze kilku juniorskich i drużyny dziewczyn to naprawdę syzyfowa praca.Gramy już trzy sezony w IV lidze i to nam chyba trochę "poprzewracało w głowie" nam jako kibicom ,wszyscy powinniśmy mieć trochę więcej pokory i cieszyć się z tego co jest.Pozdrawiam!!!!konio

tadek 26.05.2015 12:48
Ciekawe w którym rzędzie siedziałeś jak wybierali Zarząd ? Wydaje mi się , że byłeś na spotkaniu wyborczym z wiadomym kandydatem .

ciekawy2 26.05.2015 11:01
A co ma zwycięstwo w jednym meczu do oceny zarządu ?? jak zawsze jak jest sukces to się wszyscy chcą podpiąć z kierownikiem na czele.

tadek 26.05.2015 10:36
Piszę bo już ochłonąłem . Ale nie wiem co Tobie polecić , bo na to nie ma lekarstwa .Przykro mi , ale musisz z tym żyć . Do soboty .Pomacham Ci .......... ręką .

aaa 26.05.2015 10:19
Wygrać z liderem to raczej nie przypadek więc szacun Pokażcie na co was stać. Tak trzymać

tadzini 25.05.2015 21:00
Bramka dla Energii to błąd słabego bramkarza...gratulacje panowie za świetny mecz oby tak dalej...

kibic 25.05.2015 14:28
No to jesteśmy dalej w IV lidze. Cały czas byłem tego pewien że żadnego spadku nie będzie. Należą się gratuluję i dla całego zespołu i trenera. Ps. Panie Krawczyk mam nadzieję że powodem chęci odejścia nie są krążące iinformację. Kibiców nie interesuje życie prywatne. Jest Pan potrzebny :-)

tadek 25.05.2015 12:25
Ktoś chyba na tym portalu pisał coś o spadku ,o słabym Trenerze , o kiepskim Zarządzie, o słabym bramkarzu itd.itd .Wydaje się że w żadnej z tych kwestii nie miał racji . Nie wiem czy nie wabił się i[b] ciekawyb]. Może teraz wabik coś odszczeka ? A może w dalszym ciągu tkwi w swoich mądrościach .