czwartek, 3 października 2024 15:25

Nieskuteczna Wilga tylko remisuje ze Zniczem

Podziałem punktów zakończył się mecz 29. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Zniczem II Pruszków (1:1). Gospodarze powinni pluć sobie w brodę, bo byli dzisiaj nieskuteczni. Przyjezdni oddali dwa celne strzały na bramkę, co wystarczyło do wywiezienia remisu ze Sportowej. Przez większość środowego spotkania przy piłce byli piłkarze Wilgi, ale punktów za stworzone okazje nie są przyznawane. Już pierwszej połowie GKS wielokrotnie zagrażał bramce Oliwiera Wienczatka. Gospodarze rozgrywali piłkę według schematu ? piłka do Roberta Kwiatkowskiego, a później dośrodkowanie. Po wrzutkach ?Kwiatka? okazje na gola mieli dwukrotnie Piotr Talar i Filip Gac oraz Arkadiusz Zalewski i Kamil Zawadka. Próbował i sam Kwiatkowski, ale jego strzały, jak i odbiorców jego podań były niecelne.

Drugą połowę drużyna z Garwolina mogła rozpocząć z wysokiego ?C?. W 51. minucie mocny strzał Jakuba Godlewskiego, który w środku pola zastępował Daniela Bogusza, trafił w poprzeczkę. 60 sekund później goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę Eryka Bednarskiego. Nieobstawiony Karol Grudniewski ułożył sobie piłkę przed polem karnym i mocnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki. Trzy minuty później Znicz miał w kontrze wyborną okazję do podwyższenia wyniku, ale tym razem strzał był niecelny.

W 64. minucie po raz kolejny gościom dopisało szczęście. Tym razem w poprzeczkę uderzył Kwiatkowski. Akcje Wilgi przypominały walenie głową w mur. Udało się dopiero w 82. minucie. Rzut wolny z 17. metra bił Gac. Mocny strzał wypluł Wienczatek, a precyzyjną dobitką popisał się Kamil Zawadka. W końcowych minutach żadnej z drużyn nie udało się przychylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Najlepszą okazję miał zespół z Pruszkowa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Kosieradzki próbował przelobować Bednarskiego, ale bramkarz był na posterunku, choć wcześniej spóźnił się z wyjściem przed bramkę.

- Mieliśmy dzisiaj bardzo nieskuteczni. Przeciwnik nastawił się na kontry. Raz się udało, a później waliliśmy głową w mur. Nie mamy takiego zawodnika, który wykorzystuje jedną okazją w meczu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dobrze, że udało nam się ten remis uratować - przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę o godz. 18 Wilga zagra z Energią Kozienice (wcześniej podane było błędnie Mazowsze Grójec).

Wilga Garwolin ? Znicz II Pruszków 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Zawadka 82` - Karol Grudniewski 52`
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Gac, Kwiatkowski, Kamil Zawadka, Godlewski (85` Makulec), Talar, Zalewski, Kępka (81` Kajtowsk), Pyra (60` Galbarczyk).

Wojtek63 22.05.2015 15:07
''Sensacyjną wiadomość podał portal...Otóż czwartoligową Żyrardowiankę Żyrardów wzmocnił piłkarz, który jeszcze na początku maja występował w pierwszej lidze. Marek Niewiada, bo o nim mowa, ostatnie czternaście lat spędził w Flocie Świnoujście. W jej barwach rozegrał w pierwszej lidze 212 meczów i strzelił trzy gole. Jego klub niedawno, z powodu kłopotów finansowych, wycofał się z rozgrywek, a kontrakty z wszystkimi piłkarzami zostały rozwiązane. Żyrardowianka zaskakuje coraz bardziej. Pojawiła się informacja, że kolejnym nowym graczem został Charles Nwaogu. Były król strzelców pierwszej ligi ma na koncie trzy występy w ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. W obecnym sezonie zaliczył 20 występów w barwach Floty Świnoujście, w których zdobył trzy bramki'' Źródła: 90mint.pl, oraz Piłka na Mazowszu.

Wojtek63 22.05.2015 15:06
,, Dariusz Cackowski nie jest już trenerem czwartoligowej Mszczonowianki Mszczonów. W jedenastu meczach pod jego wodzą ekipa z Mszczonowa zdobyła 15 punktów, odnosząc cztery zwycięstwa, trzy razy remisując i ponosząc cztery porażki. Nowym szkoleniowcem Mszczonowianki został Rafał Smalec, dotychczasowy opiekun grającego w lidze okręgowej zespołu LKS Chlebnia''. ,,Mszczonowianka przegrała na własnym boisku z Victorią Sulejówek 1:2...Nie udał się zatem debiut nowego trenera Mszczonowianki Rafała Smalca, który po fatalnym meczu w Zwoleniu zastąpił na tym stanowisku Dariusza Cackowskiego. Rafał Smelec w przeszłości przez wiele lat związany był z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, najpierw jako zawodnik (bramkarz), potem jako trener pierwszego zespołu'' Źródła: 90mint.pl, oraz Piłka na Mazowszu

Wojtek63 22.05.2015 13:32
Za dużo kolejek do końca i za dużo możliwości żeby robić jakiekolwiek symulacje. Pewnym wydaje się być degradacja Zwolenianki. (oprócz Okęcia) Pewnym wydaje się być to, że 42 punkty gwarantują bezpieczne miejsce w tabeli. (przy założeniu, że odrobienie straty jednego punktu to jedna kolejka ligowa). Kto awansuje ? Chyba Energia, chociaż osobiście postawiłem na Oskara, czyli kolejne sportowe wynaturzenie (czytaj: wybujałe ambicje działaczy i sponsorów). A co z Wilgą ? Niech Wilga gra ,,swoje??. Nie wierzę, że w pięciu meczach nie ugra 6 punktów.

Zostało do ugrania 15 punktów. Żyrardowianka może ugrać 18 a Raszyn aż 21 ze względu na zaległe mecze. Jednak nie ma fizycznej możliwości iż sztuka ta uda się wszystkim wymienionym niżej zespołom, ponieważ będą one grały również między sobą (nie brałem pod uwagę Okęcia) Na 99.9% 3 punkty mogą już dopisać Żyrardowianka oraz Mszczonowianka (grają z Okęciem) 1.Zespoły : Wilga Zwolenianka Zwoleń Żyrardowianka Żyrardów Orzeł Wierzbica Znicz II Pruszków Victoria Sulejówek KS Raszyn Orzeł Wierzbica Mazowsze Grójec Mszczonowianka 2. Mecze pomiędzy nimi: Wilga- Mazowsze Grójec Wilga- Orzeł Wierzbica Wilga- Zwolenianka KS Raszyn- Mszczonowianka Zwolenianka -Żyrardowianka Orzeł Wierzbica - Znicz II Pruszków Żyrardowianka -Victoria Sulejówek KS Raszyn - Żyrardowianka Zwolenianka -Znicz II Pruszków Orzeł Wierzbica -Mazowsze Grójec Znicz II Pruszków -Victoria Sulejówek KS Raszyn -Znicz II Pruszków

tadek 22.05.2015 07:17
I czemu trener ściąga aktywnego Pyrke zamiast nieobecnego Kepki? Racja trzeba czytać ze zrozumieniem .Jeśli uważasz że lepiej od Trenera wiesz kogo i kiedy należy zmienić to moja sugestia była taka że mógłbyś zostać jego następcą dla dobra NASZEJ WILGI. Tylko tyle i aż tyle.

wierny 21.05.2015 16:11
Skrzydła Wilgi Kozak, Kwiatek i Talar robią ładny dym. Powodzenia chlopaki !!!!

Marcyś 21.05.2015 13:56
Chłopaki, nie przejmujcie się durnymi komentarzami bezimiennych znawców wszystkiego. Wczoraj wyglądaliście dobrze na boisku i to się liczy, każdy kto dobrze życzy Wildze jest tego samego zdania i basta! Naprawdę dobrze oglądało się wczoraj mecz.

Gość 21.05.2015 12:17
Tak jak napisane gość-świąteczny to ja. Czasami jestem czasami nie ale może nie jestem zawsze ale zauważam jedną zależność, że jak nie ma podstawowego składu i ma wejść ktoś z rezerw, a rzadko są wystawiani chłopcy, a tak naprawdę szkoda może oni też chcą mieć swój wkład w mecze, a nie tylko w treningi z tego co można zasłyszeć z trybun są tacy co zawsze są na treningu i niestety nie wejdą bo jest ktoś lepszy od nich. Zapewne i tak bywa ale nie wierzę,że rezerwowi są tak słabi tylko jak nie są ograni w meczach ligowych ze swoją drużyną to co oni mogą pokazać. Przyjdzie z ,,legii"i on musi grać choćby nie wiem co sobą reprezentował, a na treningu ani go i ujrzeć. Trenerze może zmiany częstsze, a rezerwy się odpłacą nie 5 min, a spróbować dłużej niech popracują to da efekty. Do niedzieli.

słoik 21.05.2015 11:34
Cieszmy się z tego remisu bo był nam potrzebny. Chłopaki grali bardzo dobrze i aż chciało się patrzeć na grę od pierwszych minut. Było widać walkę i zespół. W wielu sytuacjach brakuje nam odrobiny szczęścia ale nie zawsze można wygrywać. Pozdrawiam i trzymam kciuki :-)

tadzini 21.05.2015 11:27
trzeba umieć czytać ze zrozumieniem...nie napisalen ze Eryk zawalił mecz tylko ze słabo gra nogami....pokaż mi tadek gdzie ja plulem na trenera? :) ochlon i czytaj ze zrozumieniem:)

tadek 21.05.2015 08:42
. . A czy przypadkiem Eryk nie uratował nam tyłka w końcówce spotkania ? Krzyki Kamila to odpowiedź na takie wpisy jak Twój . Szkoda tylko że nie wie kto te głupoty wypisuje bo nie podbiegłby do kibiców tylko do Ciebie i zrobił to co należy . A co do zmian to obawiam się że trener ma już dosyć tego plucia na Niego .Więc pewnie będzie szansa że Go podmienisz od nowego sezonu .Przecież wiesz jak trenować , kogo i kiedy zmieniać .Witamy na pokładzie .

Marcyś 20.05.2015 20:57
Gra zdecydowanie lepsza niż wynik, duże brawa za zaangażowanie i walkę do końca - dobre zawody. Co tam Kamil krzyczał do kibiców po strzeleniu bramki?

tadzini 20.05.2015 20:13
Gra nogami naszego bramkarskiego "talentu" wola o pomstę do nieba. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu Kamil Zawadka krzyczy do kibiców " piszcie więcej w internecie"? I czemu trener ściąga aktywnego Pyrke zamiast nieobecnego Kepki?

majowy g. 20.05.2015 19:54