czwartek, 3 października 2024 15:26

Snajper rozbity przez Wilgę II

Mimo, że obie drużyny dzieli tylko jedno miejsce w tabeli, na boisku Wilga II Garwolin zdominowała Snajpera Sośninka. GKS wygrał pewnie 4:1 (1:0). W sobotnim meczu trener Jacek Tracz postawił od pierwszej minuty na Marka Jasińskiego. Napastnik Wilgi II wrócił do składu po kontuzji stopy. Od początku spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Snajper ani razu nie zagroził bramce Roberta Baczewskiego.
Wilga z kilku dogodnych sytuacji wykorzystała jedną. W 17. minucie do piłki wyrzuconej z autu wybiegł Tomasz Biernacki, który ograł obrońców i strzałem w krótki róg otworzył wynik spotkania. Wcześniej środkowy pomocnik miał znakomitą okazję po wyłożeniu piłki w pole bramkowe przez Roberta Kwiatkowskiego. Na listę strzelców mógł wpisać się również Piotr Wielgosz.

Po zmianie stron, gospodarze szybko podwyższyli wynik. Drugie trafienie zaliczył Biernacki, który tym razem odnalazł się po podaniu z rzutu rożnego. Po stracie drugiego gola Snajper ruszył odważniej do przodu. Zawodnicy z Sośninki w 60. minucie oddali jedyny celny strzał w meczu. Wystarczyło to do pokonania Baczewskiego, który źle obliczył lot piłki po uderzeniu Kamila Kuracha zza pola karnego.

Wilga po kolejnych pięciu minutach ponownie prowadziła różnicą dwóch trafień. Rzut wolny sprzed pola karnego sprytnie rozegrali Łukasz Grązka i Kwiatkowski. Akcję golem zakończył ten drugi. Na kwadrans przed końcem wynik meczu ustalił rezerwowy Marcin Makulec. ?Magi? w swoim stylu znalazł się w polu karnym rywala.

Wszystko wskazuje na to, że rezerwy IV-ligowca, po słabszym początku rundy, wychodzą na prostą. Zwycięstwo ze Snajperem było trzecim z rzędu. ? Na pewno ciekawie zapowiadają się jeszcze spotkania z AON Rembertów i Advitem Wiązowna ? komentuje najbliższe spotkania trener GKS Jacek Tracz.

W sobotę Wilga II zagra w Warszawie z Victorią Zerzeń. W innych spotkaniach 20. kolejki warszawskiej A-Klasy Wisła Maciejowice uległa na wyjeździe Amigos Warszawa 0:1, a KS Puznówka 1996 przegrał z Wisłą Dziecinów 1:2. Spotkanie Amur Wilga ? Promnik Łaskarzew zostało przełożone na 10 czerwca.

Wilga II Garwolin ? Snajper Sośninka 4:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Biernacki 17`, 47`, Robert Kwiatkowski 65`, Marcin Makulec 75` - Kamil Kurach 60`
Wilga: Baczewski, Kęsik, Godlewski, Grązka, Mariusz Makulec (80` Brych), Kwiatkowski, T. Biernacki, Wielgosz, Janisiewicz (46` Woźniak), Jasiński (46` Marcin Makulec), Pleskot (70` Alot).
Snajper: Ł. Kępka, F. Rutkowski, M. Borkowski, Teperek, Ł. Rutkowski (30' Baran), Zając, P. Zowczak, Moczulski(75` K. Zowczak), Marcińczak, Kurach(80' Jóźwicki), Brzostowski(65' Paziewski).