czwartek, 3 października 2024 15:22

Arcyważne zwycięstwo Wilgi z Żyrardowianką

Dzięki wygranej z Żyrardowianką 3:1 Wilga Garwolin na pięć punktów odskoczyła od zajmującego 11. miejsce Mazowsza Grójec. Sobotnie spotkanie na dobre rozkręciło się w drugiej połowie. Do przerwy oba zespoły stwarzały wrażenie jakby zadowalał ich remis. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia gospodarze mieli w pierwszej minucie gry. Rzut wolny wykonywał Daniel Bogusz. Piłkę przed siebie odbił bramkarz z Żyrardowa, ale Piotr Talar nie trafił z najbliższej odległości do pustej bramki.

Po 10 minutach drugiej połowy nieoczekiwanie to goście strzelili gola. Po odbiorze piłki w środkowej części boiska, zawodnik z Żyrardowa uderzył zza pola karnego. Futbolówka po dłoniach Eryka Bednarskiego wpadła do siatki.

Po trzech minutach był już remis. Rzut rożny wykonywał Michał Kępka, a gola strzelił Daniel Bogusz. W 68. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Bogusz podał w pole karne z rzutu wolnego, Kępka odegrał do Talara, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę. Wynik w 81. minucie ustalił Kamil Zawadka. Lewą stroną przedarł się rezerwowy Marin Makulec. ?Magi? przytomnie odegrał na linię pola karnego do wbiegającego Kamila Zawadki i było 3:1.

Trener Marek Krawczyk, wobec problemów z kontuzjami, sięgnął w sobotę po zawodników drugiego zespołu ? Jakuba Majsterka i Przemysława Galbarczyka. Pięciominutowy występ zaliczył kontuzjowany przez ostatnie miesiące Jacek Kajtowski.

- Z zespołu zeszła presja. Dolna część tabeli zaczęła się spłaszczać i to zwycięstwo było bardzo ważne. Teraz musimy szukać kolejnych punktów ? przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę do Garwolina przyjedzie Ożarowianka Ożarów.

Wilga Garwolin ? Żyrardowianka Żyrardów 3:1 (0:0)
Bramki dla Wilgi: Daniel Bogusz 57`, Piotr Talar 68`, Kamil Zawadka 81`
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Korgul, Talar (85` J. Majsterek), Bogusz, Kamil Zawadka, Zalewski, Papiernik (75` Makulec), Kępka (85` Kajtowski), Pyra (46` Galbarczyk).

konio 16.05.2015 18:35
Rywale zagrali po raz kolejny dla nas ,panowie piłkarze :wiem ,że trudności kadrowe i rywal silny ale jeżeli jutro wpadły by trzy punkty to resztę sezonu można grać już praktycznie bez stresu.układ tabeli jest taki ,że najgroźniejsi rywale walczący o utrzymanie mają mecze między sobą i wzajemnie się "powybijają" ,jeżeli nie zwycięstwo to chociaż punkcik za remis.Forza Wilga ..RULEZ !!!!Pozdrawiam!!!!konio

kwiatek 12.05.2015 17:30
ile jeszcze zawieszenia Kwiatkowskiemu zostało?

FAN 11.05.2015 22:14
Oj nie dziel skóry.Czarni sami sobie zrobią horror na koniec. Z sześciu meczów 3 ma z drużynami które ma za plecami + zaległy mecz Fenixa . Po niedzieli przewiduję że przewaga Czarnych stopnieje nad drugą drużyną do 4 pkt. Zostaje mecz ze Skórcem który też liczy na baraże i mecz z "poddtekstami" z Podlasiem Sokołów które mimo że stracili szanse,ten mecz potraktują priorytetowo.(wszystkie te mecze na wyjeżdzie) Także ostatni mecz może zadecydować że Czarnym pozostaną baraże.

Wojtek63 11.05.2015 17:03
Mazovia Mińsk Maz.- podobnie jak Orlęta Łuków. Bardzo dobry początek rundy, ale coś się zacięło...w sferze kadrowej. ( Panie Puciłowski ! Wracaj do Wilgi :-) Obecnie 6. miejsce ze stratą 8 pkt do lidera. III liga w Mińsku będzie co najmniej za rok. Czarni Węgrów- na 6 kolejek przed końcem rozgrywek siedleckiej okręgówki 8 pkt przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Witaj IV ligo w Węgrowie. Czas otwierać szampana. Podlasie Sokołów- to już trzeci, kolejny sezon w LO. Będzie i czwarty. I IV liga daleko. Obecnie 4. miejsce ze stratą 7 pkt do drugiego (barażowego) miejsca oraz 15 pkt do lidera.

Wojtek63 11.05.2015 17:01
Pogoń II Siedlce w aspekcie czerwcowej degradacji ich pierwszego zespołu pnie się w górę III ligowej tabeli wzmocniona zapewne tymi, którzy musieli ustąpić miejsca hiszpańskim najemnikom. Myślę, że Pogoń II utrzyma się bez problemu. Obecnie 12. miejsce z przewagą 8 pkt nad strefą spadkową. Orlęta Łuków ? po fantastycznym początku rundy wiosennej (były nawet liderem) mocno spuściły z tonu (między innymi wyjazdowa porażka 0:1 z outsiderem z Kąkolewnicy). Mimo niewielkiej straty do lidera (4 pkt) III liga pozostanie raczej w sferze marzeń. Obecnie 5. miejsce w tabeli. Czarni Dęblin- nie wiem, czy ten zespół dogra rundę do końca. Kłopoty organizacyjne dopadły kontynuatora piłkarskich tradycji w Dęblinie (fuzja z Orlętami w 1998 r.- Orlęta przestały istnieć w 2001 r). Obecnie 9. miejsce z przewagą 9 pkt nad przedostatnią drużyną. Ruch Ryki- ciężko im będzie utrzymać IV ligę. Obecnie 15. pozycja i 9 pkt straty do bezpiecznego 10. miejsca.

Wojtek63 11.05.2015 14:28
Brawo Wilga. Kolejny krok do utrzymania zrobiony. W zeszłym sezonie 44 pkt wystarczyły do zajęcia bezpiecznego 10. miejsca w tabeli. Myślę, że teraz będzie podobnie. Wbrew pozorom końcówka sezonu będzie bardzo ciężka: Grójec i Wierzbica zapewne do końca walczące o trzymanie IV ligi, Hutnik W-wa żądny rewanżu za 0:3 na Bielanach natomiast Zwoleń już teraz gra bez żadnej presji jeśli chodzi o wynik. Przekonały się o tym Szydłowianka i Oskar (2 x 0:0) bo chyba zlekceważyły spadkowicza. Należy zwrócić też uwagę na to, że Znicz II bierze się powoli za ,,utrzymanie'' IV ligi. Tym bardziej, że ich pierwsza drużyna gra już ,,o marchewkę'' Mecze Wilga- Znicz II oraz Raków Częstochowa - Znicz w środę 20 maja. Tym sposobem istnieje szansa na dobry wynik Wilgi. Ten niestety zależy również od tego kto z Pruszkowa pojedzie do Częstochowy, a kto do Garwolina.

konio 11.05.2015 13:58
Tak można podsumować ten mecz za "sześć punktów",podkreślić trzeba dobrą i uważną grę obrony jak w pierwszych wiosennych meczach.Pełna zgoda jeśli chodzi o Galbarczyka ,to "żywe srebro" które sprawi kłopoty każdej obronie.Znakomity powrót po kontuzji Bogusza i wreszcie Kajtowskiego.Najważniejsze jednak ,że rywale zagrali dla nas.Następny mecz z Ożarowianką ,jeżeli byśmy wygrali to byłby to milowy krok do utrzymania ,właściwie tylko kataklizm mógłby nas go pozbawić. Ożarowianka to jednak silny rywal i remis też by mnie zadowalał, ale jak powiadam ,trzeba pomimo PRZECIWNOŚCI losu powalczyć o zwycięstwo..z Galbarczykiem oczywiście.Pozdrawiam!!!!konio

cxz2 11.05.2015 12:00
Przemek Galbarczyk powinien na stałe znaleźć się w kadrze I zespołu. Cieszy powrót Jacka, dużo zdrowia.