czwartek, 3 października 2024 02:23
Sport:

W GLH status quo

Gepard, Baldaccini, Weekend i Motor to wciąż niepokonane zespoły w tegorocznych rozgrywkach Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Drużyny przewodzące stawce solidarnie wygrywały niedzielne spotkania 3. serii gier. Najwięcej emocji przyniósł mecz Motoru z Returnem.

16.12.2015 06:16
Trwa dobra passa siatkarzy 4CV

Trzecie z rzędu i czwarte w sezonie zwycięstwo odnieśli siatkarze SPS 4CV Garwolin. W Ostrołęce podopieczni Jakuba Sokołowskiego, po raz drugi w rozgrywkach, pokonali beniaminka ? SPS Volley 3:0 (20, 23, 20). Zwycięstwo pozwoliło drużynie z Garwolina przesunąć się na czwarte miejsce w tabeli III ligi. Niedzielna wygrana była konsekwencją dużej koncentracji gości. ? Do połowy każdego seta gra była wyrównana. Później odskakiwaliśmy na kilka punktów, dzięki dobrej zagrywce, blokowi i kilku dobrym obronom. Bardzo dobrze na rozegraniu zagrał Paweł Grabowski ? relacjonuje trener SPS Jakub Sokołowski.

15.12.2015 06:44
Olboys najlepsi w turnieju o Puchar Rady Gminy Sobolew

W sobotę 12 grudnia odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Rady Gminy w Sobolewie. Zmagania sportowe toczyły się na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sobolewie. W turnieju udział wzięło pięć drużyn. Rozgrywki rozegrane zostały w systemie "każdy z każdym". Spotkanie trwało 2x8 minut. Zwyciężyła drużyna "Oldboys Sobolew", drugie miejsce zajęła drużyna z Trojanowa, trzecie z Miastkowa Kościelnego. Reprezentacja Rady Gminy zajęła czwarte miejsce przed drużyną "BŁAŻEJ" z Chotyni.

14.12.2015 06:14
Górnik Łęczna wygrywa w Garwolinie. Wilga tuż za podium

Drużyna Górnika Łęczna triumfowała w XIII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Gospodarzom do podium zabrakło niewiele. Wilga zajęła czwarte miejsce.Turniej rozpoczął się wczoraj, a jego dokończenie w hali przy Żwirki i Wigury rozpoczęło się dzisiaj. Mimo wysokiej porażki na koniec zmagań grupowych (1:8 z Koroną Kielce), piłkarze Wilgi Garwolin zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. To efekt kompletu zwycięstw wywalczonych wczoraj. Zawodnicy trenowani przez Piotra Talar pokonali Pogoń Siedlce 3:1 oraz AS Progres Nowa Huta 8:1.

13.12.2015 16:00
Rusza III edycja ligi bowlingowej w Borowiu

14 grudnia rozpoczną się zmagania Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu. To już trzecia edycja rozgrywek, które skupiają pasjonatów kręgli nie tylko w z powiatu garwolińskiego. Kolejne rundy ligi będą odbywać się w poniedziałki o godz. 18.. W sumie zostanie rozegranych 10 serii gier. Terminarz tegorocznej edycji: grudzień (14, 21, 28), styczeń (4, 11, 18, 25), luty (1, 8, 15). Koszt uczestnictwa w jednej rundzie to 20 zł za osobę.

11.12.2015 06:14
Dwójka najlepsza pod koszem

Powiatowe  Igrzyska Młodzieży szkolnej w koszykówce 8 grudnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Garwolin w mini koszykówce chłopców. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie. Do finału i walki o pierwsze trzy miejsca awansowały: Szkoła Podstawowa nr 2 Garwolin , która wystawiła dwa zespoły, Szkoła Podstawowa z Pilawy i Szkoła Podstawowa z Dąbrowy. Pierwsi na boisko wyszli dwa zespołu z Dwójki. Po jednostronnym pojedynki zwyciężył drugi zespół   44 -15. Następnie koszykarze z Pilawy pokonali rówieśników z Dąbrowy 34-6, co zapowiadało emocjonujący finał.

10.12.2015 05:57
Piłkarski weekend w Garwolinie

8 drużyn z różnych zakątków Polski i dwa dni piłkarskich zmagań. W weekend w Garwolinie rozegrany zostanie XIII Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików rocznik 2003 im. Jana Piesiewicza. To od tej imprezy kariery zaczynali Radosław Majewski czy Grzegorz Piesio. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza rozgrywany jest od 2002 roku. Pierwszy został przeprowadzony w ramach obchodów 80-lecia GKS Wilga Garwolin z inicjatywy pracownika samorządowego Dariusza Zająca.

10.12.2015 05:44
Baldaccini nowym liderem GLH

Pięć drużyn, z kompletem punktów po dwóch kolejkach, przewodzi tabeli Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Lepszym bilansem bramek na pozycję lidera wskoczyła drużyna Baldaccini. 2. serię tegorocznych zmagań rozegrano w niedzielę. Drugiej porażki doznała Wisła. Piłkarze z Podwierzbia tym razem przegrali z Weekendem Łaskarzew, których do zwycięstwa poprowadził Piotr Szostak. Autor trzech trafień został wybrany graczem meczu.

08.12.2015 05:52
Siatkówka na szczytny cel

Drużyna o nazwie Trybunał przerwała dwuletnią dominację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie i wygrała V Turniej Piłki Siatkowej ?Charytatywny Mecz z Bombką?. Od rywalizacji sportowej ważniejszy był szczytny cel akcji. Wczoraj hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Wildze na siatkarskich boiskach wystąpiło siedem drużyn. Biletami wstępu na turniej były książki, słodycze, pomoce szkolne przyniesione przez kibiców. Fanty znajdą się w około 30 paczkach dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Wilga. ? Tu nie ma przegranych, ani wygranych, bo gramy na szczytny cel ? podkreśla Teresa Kołtun z zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego ?Razem dla gminy Wilga?, organizatora turnieju.

07.12.2015 06:11
Mikołaj w Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin

Słodkie niespodzianki trafiły do młodych adeptów futbolu Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin. Upominki w przeddzień 6 grudnia wręczył nie kto inny jak święty Mikołaj. Była to niespodzianka przygotowana przez zarząd Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolina dla blisko 70 podopiecznych zawiązanej w tym roku akademii. Dzieci z rocznika 2007 i młodsze trenują pod czujnym okiem Roberta Baczewskiego i Karola Zawadki.

05.12.2015 19:48
Trzecie zwycięstwo za trzy punkty

Drugą wygraną z rzędu na parkietach III ligi zaliczyli zawodnicy SPS 4CV. Przed własną publicznością siatkarze pokonali Jaguara Wolanów 3:1. Dwa pierwsze sety dzisiejszego spotkania padły łupem gospodarzy. Miejscowi wystąpili tym razem bez Krzysztofa Zawiszy, którego w ataku zastąpił przesunięty z przyjęcia Tomasz Rosłaniec. Początkowe partie przebiegały bardzo podobnie. Najpierw gra toczyła się punkt za punkt, później zespół SPS odskakiwał na kilka punktów. Przewagę miejscowi zyskiwali dzięki dobrej zagrywce, która przynosiła bezpośrednie punkty lub dawała okazję do kontr.

05.12.2015 19:36
Kadeci GTS powalczą o I ligę

Dwumecz z KS Metro II Warszawa zdecyduje, czy kadeci GTS Wilga Garwolin staną przed szansą awansu do I ligi mazowieckiej kadetów. Rundę zasadniczą podopieczni Jakuba Sokołowskiego zakończyli dwoma zwycięstwami we własnej hali. Najpierw nastolatkowie z Garwolina pokonali KPS Siedlce 3:1 (19, 23, -23, 21), później ograli MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0 (15, 20, 17). Rundę zasadniczą GTS zakończył na drugim miejscu, tuż za UKS Polonez Wyszków. To z tą drużyną Wilga poniosła jedyne dwie porażki w sezonie.

03.12.2015 06:03
Zmienne szczęście pod siatką

Po trzech porażkach z rzędu siatkarze SPS sięgnęli po komplet punktów. W Mokobodach podopieczni Jakuba Sokołowskiego pokonali miejscowy APiS GV 3:1. W sobotę do Garwolina przyjedzie Jaguar Wolanów. Sobotni mecz pod Siedlcami przebiegał pod dyktando gości. W końcówce pierwszego seta gospodarze odskoczyli na dwa punkty, ale chwilę później w polu zagrywki bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Skrajny. Młody przyjmujący posłał asa, a po dwóch kolejnych zagrywkach piłka wracała na stronę SPS. W drugim secie źle funkcjonowało przyjęcie zagrywki po stronie przyjezdnych, co wykorzystał zespół GV.

01.12.2015 13:12
Bramka trenera Wiechowskiego na zakończenie roku

W sparingu kończącym tegoroczne występy piłkarze Wilgi Garwolin pokonali Józefovię Józefów 4:2 (1:1). Jedną z bramek strzelił? trener GKS Sergiusz Wiechowski, który dał piłkarzom półtora miesiąca odpoczynku. Przygotowania do rundy wiosennej IV-ligowiec rozpocznie 11 stycznia. Pierwotnie GKS miał rozegrać dwa sparingi po zakończeniu rundy jesiennej. Pierwszy z nich ? z Marcovią ? nie doszedł do skutku. Zespół Ligi Okręgowej nie zdołał zebrać składu. Zawodnicy Wilgi zagrali w tym terminie wewnętrzną gierkę.

01.12.2015 07:20
Gepard Wilga pierwszym liderem GLH

Na tę chwilę kibice piłki halowej czekali prawie 10 miesięcy. Do hali w Woli Łaskarzewskiej wróciły rozgrywki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Pierwszym liderem rozgrywek został Gepard Wilga. Mecz obrońcy tytułu z GTW Dynamit rozpoczął się niespodziewanie. Po pięciu minutach to debiutująca w rozgrywkach drużyna GTW prowadziła z weteranami 2:0. Kolejne minuty pokazały jednak, że w Woli Łaskarzewskiej mecze wygrywa się także doświadczeniem. Już do przerwy Gepard zaaplikował przeciwnikowi pięć goli. Po zmianie stron dorzucił jeszcze sześć i został pierwszym liderem tegorocznych rozgrywek.

30.11.2015 11:37