czwartek, 3 października 2024 02:25
Sport:

Wilga rozpoczęła przygotowania do wiosny

14 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu Wilgi Garwolin przed wznowieniem rozgrywek. W kadrze 14. zespołu IV ligi nowe twarze ? Piotr Szostak i Daniel Żurawski. Pierwszy trening w 2016 roku podopieczni Sergiusza Wiechowskiego odbyli wczoraj. Ponadgodzinne zajęcia polegały przede wszystkim na bieganiu. W pierwszym etapie przygotowań do rundy rewanżowej kadra skupi się nad elementami kondycyjnymi. ? Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy spotykać się cztery razy w tygodniu. W następną sobotę zaplanowane są badania wydolnościowe i szybkościowe. 27 stycznia gramy pierwszy sparing. Później kolejne mecze kontrolne co trzy dni. Bazujemy na własnych obiektach i boisku w Miętnem ? wyjaśnia szkoleniowiec GKS.

12.01.2016 06:48
GLH zagrała z WOŚP

Po 10. seriach spotkań w czołówce Gminnej Ligi Halowej bez większych zmian. Na pozycję lidera, wobec pauzy Baldaccini, wrócił Weekend Łaskarzew. Podczas niedzielnej kolejki zbierane były pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niepokonany w tym roku zespół z Sobień pokonał GTW Dynamit. Piłkarze obu drużyn rozstrzelali się w drugiej połowie, kiedy padło 7 z 9 goli.

12.01.2016 06:11
SPS ogrywa lidera na wyjeździe

Od sprawienia niespodzianki 2016 rok rozpoczęli zawodnicy SPS. Drużyna 4CV wygrała w Kozienicach z niepokonanym do tej pory KKS 3:1 (18, -26, 18, 19).W przerwie świąteczno-noworocznej siatkarze z Garwolina, dla potrzymania ligowego rytmu, rozegrali sparing z Lesanem w Halinowie. W meczu kontrolnym lepsi 4:1 byli zawodnicy SPS, którzy na rozpoczęcie 2016 roku pojechali do Kozienic. Rywal ? KKS ? w dziewięciu do tej pory rozegranych spotkaniach odniósł komplet zwycięstw.

10.01.2016 16:31
Zakładowy futsal po raz drugi

16 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej zostanie rozegrany Zakładowy Turniej Futsalu. Rywalizacja będzie się toczyć o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w turnieju to posiadanie statusu pracownika, praktykanta lub najbliższej rodziny (ojciec, mąż, syn). ? Celem naszego turnieju jest przede wszystkim integracja i dobra zabawa, więc ten przepis będzie dokładnie przestrzegany ? mówi organizator turnieju Filip Rutkowski z KS Snajper Sośninka.

08.01.2016 14:09
W GLH bez niespodzianek

Dziewiąta seria spotkań Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup, rozgrywana w Święto Trzech Króli, była trzecią w zaledwie sześć dni. Tym razem nie było niespodzianek. Wygrywali faworyci. Pauzę Weekendu Łaskarzew wykorzystał zespół Baldaccini, który wrócił na fotel lidera. Najbardziej zacięty przebieg miała rywalizacja Auto-Szczęch Team z Lechem. Ci drudzy do przerwy prowadzili pewnie 3:0. Po zmianie stron sytuacja na parkiecie zmieniła się o 180 stopni. Po 13 minutach gry po przerwie był już remis 3:3. Bohaterem Lecha okazał się Marcin Makulec. Trafienie ?Magiego? w ostatnich sekundach spotkania dało trzy punkty.

07.01.2016 17:06
Weekend nadal na czele GLH

Po raz kolejny kibice Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup mieli podwójną dawkę emocji. W pierwsze weekend Nowego Roku rozegrano dwie kolejki gier, w których nie brakowało niespodzianek.VI serię spotkań rozegrano w sobotę. W najciekawszym spotkaniu Weekend pokonał Auto-Szczęch Team 5:4. Po dwa gole dla zwycięzców strzelali zawodnicy Wilgi Garwolin Hubert Świder i Sebastian Papiernik.{xtypo_download}Weekend Łaskarzew ? Auto-Szczęch Team 5:4 (2:1)Bramki: Hubert Świder 5?,12?, Sebastian Papiernik 22?,37? k.p., Kacper Kozikowski 34? (Weekend) - Mateusz Michalec 2?, Maciej Błachnio 25?,26?, Łukasz Niewczas 39? (Auto){/xtypo_download}

05.01.2016 07:07
Rozpoczęli rok na sportowo

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2016 został Karol Zawadka. Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Wierni modlili się w intencji zmarłych piłkarzy, działaczy i kibiców Wilgi Garwolin. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze. Kilkadziesiąt minut po godz. 12 na bocznej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi.

01.01.2016 13:26
Arkadiusz Dłużniewski ponownie liderem ligi bowlingowej

Arkadiusz Dłużniewski wygrał drugą w tej edycji rundę Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Borowiu i wrócił na fotel lidera klasyfikacji generalnej. 21 i 28 grudnia rozegrano 2. i 3. rundy. Przed świętami triumfował Łukasz Osiak przed Antonim Orłowskim i Piotrem Osiakiem. Po dwóch rundach liderem cyklu został, piąty 21 grudnia, Marcin Sabak.

31.12.2015 13:21
W GLH status quo

Czołowe drużyny Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2015 solidarnie wygrały mecze 6. kolejki. Rozgrywki nie zwalniają tempa. W pierwszy weekend 2016 roku podwójna dawka spotkań ? w sobotę i niedzielę. Najwięcej goli w niedzielnej kolejce padło w spotkaniu Motoru z GTW. Czarny koń rozgrywek ustrzelił dwucyfrowy wynik. Łukasz Paciorek i Patryk Kędzior zakończyli mecz z hat-trickami na koncie.

28.12.2015 12:08
Drużyna 4CV rozbija beniaminka

Pewnym zwycięstwem za trzy punkty z Olimpem Skaryszew zawodnicy SPS 4CV Garwolin zakończyli tegoroczne występy na parkiecie III ligi. W spotkaniu z beniaminkiem szansę na grę otrzymali rezerwowi. Sobotnie starcie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Kolejne partie miejscowi wygrywali do 22, 21 i 22. Trener Jakub Sokołowski mógł pozwolić sobie na wpuszczenie na parkiet zawodników rezerwowych. ? W tym meczu rezerwowi mogli odczuć ciężar ligowego spotkania i zagrać dłużej ? zaznacza szkoleniowiec SPS.

22.12.2015 05:46
Sobolew: Sałaciarze najlepsi pod koszem

W sobotę odbyła się II edycja turnieju koszykówki Sobolew Basket Cup 2015 o Puchar Rady Gminy Sobolew. Zmagania sportowe toczyły się na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sobolewie. W turnieju udział wzięło osiem drużyn (Pogoń Puławy, Afgan Twister Garwolin, GarBALLin Garwolin, Sałaciarze Garwolin, Old School Ryki, Gdzie jest Grzechu Ryki, Team Spirit Dęblin, Soballers Sobolew). Rozgrywki rozegrane zostały w systemem grupowym, po czym rozegrano mecze półfinałowe i finał.

22.12.2015 05:45
Niespodzianki w podwójnej kolejce GLH

Weekend Łaskarzew został nowym liderem Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Po pięciu kolejkach komplet punktów ma koncie jeszcze Gepard Wilga. W sobotę i niedzielę rozegrano dwie kolejki spotkań, w których nie brakowało niespodzianek. 19 grudnia rozegrano 4. serię spotkań. W meczu Gold Team ? GTW kibice oglądali dwie różne połowy. Po pierwszych 20 minutach ?złoci? prowadzili 4:2. Po przerwie Gold Team trafił tylko raz, Dynamit pięciokrotnie.

21.12.2015 07:57
Kadeci GTS nie zagrają o I ligę

W półfinałowej rywalizacji play-off o wejście do mazowieckiej I ligi kadeci GTS Wilgi Garwolin dwukrotnie przegrali z KS Metro II Warszawa. Losy dwumeczu rozstrzygnęły się 10 i 11 grudnia. Najpierw oba zespoły spotkały się w Garwolinie. Set otwarcia padł łupem gospodarzy. W końcówce drugiego, sędzina spotkania, zdaniem gospodarzy nie uznała dwóch asów serwisowych zawodnika GTS. Gospodarze zamiast wyjść na prowadzenie 23:21, remisowali 22:22. Na domiar złego trener Jakub Sokołowski otrzymał czerwoną kartkę, która wiązała się ze stratą kolejnego punktu.

17.12.2015 06:04
Szachy z Mikołajem

Jak co roku w okresie przedświątecznym w Centrum Sportu i Kultury zmierzą się ze sobą miłośnicy gry w szachy. Świąteczny turniej zostanie rozegrany 20 grudnia. Organizatorami zawodów, które rozegrane zostaną w czterech kategoriach wiekowych są CSiK oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie, a głównym sędzią będzie Stanisław Buszta.

17.12.2015 06:03
Borowie: Wystartowała 3. edycja Ligi Bowlingowej

Arkadiusz Dłużniewski został pierwszym liderem Ligi Bowlingowej w Borowiu. W inauguracji tegorocznych zmagań wzięło udział 26 zawodników ,w tym wójt gminy Wiesław Gąska. Włodarz oficjalnie otworzył zmagania w trzeciej edycji amatorskiej ligi przy jedynej w powiecie garwolińskim kręgielni. Wiesław Gąska życzył uczestnikom powodzenia i sam wziął udział w pierwszej kolejce ligi.

16.12.2015 06:16