czwartek, 3 października 2024 04:26

Dwójka najlepsza pod koszem

Powiatowe  Igrzyska Młodzieży szkolnej w koszykówce 8 grudnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Garwolin w mini koszykówce chłopców. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie. Do finału i walki o pierwsze trzy miejsca awansowały: Szkoła Podstawowa nr 2 Garwolin , która wystawiła dwa zespoły, Szkoła Podstawowa z Pilawy i Szkoła Podstawowa z Dąbrowy. Pierwsi na boisko wyszli dwa zespołu z Dwójki. Po jednostronnym pojedynki zwyciężył drugi zespół   44 -15. Następnie koszykarze z Pilawy pokonali rówieśników z Dąbrowy 34-6, co zapowiadało emocjonujący finał.

Mecz o pierwsze miejsce miał ciekawy i nietypowy przebieg. Koszykarze  z Dwójki oblegali kosz uczniów z Pilawy. Ci robili wszystko, by nie stracić punktu i sami  przeprowadzali kontrataki. Niespodziewanie pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości .W drugiej kwarcie, po zmianie zawodników, dwójka odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Ostatecznie gospodarze zachowali więcej zimnej krwi pod koszem i wygrali  35-25.

- To był  bardzo emocjonujący mecz godny finału. Brawa dla chłopców , którzy mimo braku umiejętności technicznych zostawili serce na boisku. Na wyróżnienie zasługują Kacper Krawczyk Jakub Majewski, Paweł Dąber . Dzięki skutecznej grze Krawczyka w drugiej kwarcie Pilawa nie zdołała odrobić strat ? komentuje trener zwycięzców Bartosz Soszka.

Skład złotych medalistów:  Paweł Dąber, Jakub Majewski, Antoni Wyskwar, Maciej Banaszek, Jakub Ornat, Kacper Kędziorek, Jakub Grzechnik, Kacper Krawczyk, Piotr Liszewski.

W meczu o brązowy medal  SP Dąbrowa pokonała Dwójkę I zespół  31-14.

Końcowa klasyfikacja

1. Szkoła Podstawowa nr 2 Garwolin II zespół  op. Bartosz Soszka  - awans do regionu

2. Szkoła Podstawowa Pilawa

3. Szkoła Podstawowa Dąbrowa  op. Tomasz Kowalski

4. Szkoła Podstawowa nr 2 Garwolin I zespół  op. Bartosz Soszka

5. Szkoła Podstawowa Wilkowyja op. Włodzimierz Jarzyna

Po sportowych emocjach młodzi koszykarze zostali uhonorowani medalami. Każda ze szkół otrzymała puchar. Nagrody wręczali Edmund Kopyść  i organizator Bartosz Soszka.