piątek, 27 września 2024 13:21

Hat-trick mimo kontuzji

Nawet kontuzjowany Rafał Głąbicki dla Hutnika to skarb. Przekonali się o tym kibice podczas ostatniego meczu z ULKS Gołąbek w ramach 8. kolejki siedleckiej A-Klasy. Po warszawskiej stronie rozgrywek tego szczebla drużyny z powiatu garwolińskiego zanotowały zwycięstwo, remis i porażkę. W meczu 7. kolejki najlepszy strzelec Hutnika został brutalnie potraktowany przez zawodników Błękitnych Stoczek. - Zwolniłem Rafała z zadań defensywnych. Jest to zawodnik, który stanowi ducha zespołu i jego obecność na boisku wpływa korzystnie na zespół. Grając ?stójkowego?, potrafił znaleźć się we właściwym miejscu, strzelając trzy bramki ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika.

10.10.2011 06:25
Punkt po dobrej grze

Siatkarze GTS Peiying Wilgi Garwolin z dobrej strony zaprezentowali się w meczu z faworytem do awansu z II ligi. Camper Wyszków wygrał w Garwolinie 3:2. Do wygrania meczu 3. kolejki zabrakło podopiecznym Jakuba Sokołowskiego lepszego przyjęcia. Gdyby o wyniku spotkania decydował budżetu klubów to Camper w hali przy Żwirki i Wigury powinien wygrać gładko 3:0. Drużyna z Wyszkowa, prowadzona przez Piotra Szulca, dysponuje sześciokrotnie większymi możliwościami finansowymi niż GTS.

08.10.2011 20:28
Weekend z derbami

Aż do trzech pojedynków, które można nazwać derbami powiatu garwolińskiego, dojdzie w najbliższy piłkarski weekend. Najciekawiej zapowiadają się spotkania w Miastkowie Kościelnym i Żelechowie. Dwa zespoły warszawskiej Ligi Okręgowej zmierzą się z rywalami na wyjazdach. Promnik jedzie do Warszawy na boisko Legionu. Goście są coraz bliżej strefy spadkowej, więc każde punkty będą cenne. Po kolejce przerwy w roli lidera mecz rozpocznie Wilga Garwolin, której rywalem będzie Bóbr Tłuszcz.

07.10.2011 06:56
Wygrywają rodzinnie

Stadion żelechowskiego Sępa gościł w najlepszych biegaczy szkół średnich powiatu garwolińskiego, którzy walczyli o tytuły indywidualnych mistrzów Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsze dwunastki z każdego biegu uzyskiwały awans do zawodów regionalnych, które odbędą się 11 października w Siedlcach. Natomiast wyniki 30 biegaczy z każdego biegu liczone były do punktacji drużynowej szkół. Poniżej wyniki indywidualne.

06.10.2011 14:27
Snajper zdominowany przez Victorię

Na 4. rundzie tegoroczną przygodę z Pucharem Polski zakończył B-Klasowy Snajper Sośninka. Po przejściu Wisły Maciejowice, Promnika Łaskarzew i Wilgi Garwolin zaporą nie do przejścia okazała się IV-ligowa Victoria Sulejówek. Już do przerwy goście powiatu mińskiego prowadzili 4:0. Ostatecznie przyjezdni wygrali 9:0. ? Zdominowali nas w każdym elemencie. To tak jakby FC Barcelona grała z polską drużyną. Tylko patrzeć, podziwiać i uczyć się ? przyznaje z szacunkiem do rywali Damian Richert, prezes Snajpera.

06.10.2011 07:24
Licealistki mistrzyniami

- Chcemy promować koszykówkę wśród kobiet i dać szansę paniom na wzięcie udziału w turniejowych zmaganiach. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej ? tymi słowami Jarosław Kargol, dyrektor garwolińskiego CSiK, zakończył I Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Koszykówce Kobiet. Niepokonane okazały się licealistki z ?Długiej?. I to one zdobyły tytuł mistrzyń. Drużyna z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod opieką Agnieszki Sokołowskiej, która także zmagała się na parkiecie, zdobyła w sumie 116 punktów, a straciła jedynie 47. Drugie miejsce zajęły uczennice i absolwentki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Ekonomik wywalczył 69 punktów, a stracił 54 punkty. Ostatnie miejsce na podium przypadło Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z bilansem 65-93.

06.10.2011 05:55
Hutnik traci podporę drużyny

Jedynie Burza Pilawa uratowała honor garwolińskich drużyn w rozgrywkach A-Klasy. Najsłabszy mecz w sezonie zagrał Hutnik Huta Czechy. Bez punktu Wisła Maciejowice. Remis zanotowała ostatnia w tabeli Puznówka. Najsłabszy mecz w sezonie zagrał Hutnik Huta Czechy. Drużyna z gminy Pilawa przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Stoczek 0:2. ? Przeciwnik grał bardzo ostro. Sędzia nie radził sobie z prowadzeniem meczu. Przynajmniej dwóch zawodników Błękitnych powinno wylecieć z boiska ? komentuje Tomasz Barej.

04.10.2011 06:58
Przełamanie Amura

Pierwsze ligowe punkty zdobył Amur Wilga. Po trzy oczka sięgnął także Snajper Sośninka. Remis zanotował Orzeł Parysów. Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące w warszawskiej B-Klasie zapunktowały. Wreszcie punkty zdobył Amur Wilga, który pokonał Sobienie Jeziory 3:1. Zaledwie 11-osobowy skład na mecz nie zwiastował ostatecznego wyjazdowego triumfu. Mimo problemów ze skompletowaniem ?11? Amur prowadził do przerwy. Strącenie piłki przez Przemysława Parola wykorzystał Michał Strzeżek. Asystent przy pierwszym trafieniu strzelił bramkę na 2:0 w 49. minucie gry. 10 minut później Przemysław Parol dostał prostopadłą piłkę, które wykorzystał podwyższając na 3:0.

04.10.2011 06:26
Tylko Zryw zwycięski

Tylko Zryw Sobolew sięgnął po trzy punkty w 9. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. Wilga Miastków z Łosic wróciła z jednym punktem. Kolejną porażkę do sezonowego bilansu dopisał Sęp Żelechów. Orzeł Unin nie dał rady liderom z Węgrowa. Ambitnie w spotkaniu z Wilgą Miastków zagrał Orzeł Łosice. Outsider ligi prowadził od 11 minuty. 17 minut później wyrównał Piotr Domański. Gospodarze od początku drugiej połowy narzucili swoje tempo gry. Efektem była bramka, na którą w 77. minucie odpowiedział ponownie Domański.

03.10.2011 12:26
Wilga ponownie liderem

Po zwycięstwie nad Dolcanem II Ząbki Wilga Garwolin wróciła na fotel lidera warszawskiej okręgówki. Promnik po niewybaczalnych błędach w obronie przegrał z Mazurem II Karczew. Trzy punkty GKS zapewnił Jacek Kajtowski, który w pierwszej połowie wykorzystał płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła Bartłomieja Szczęśniaka. ? Przed przerwą dwie dogodne sytuacje miał jeszcze Daniel Bogusz. Dolcan strzelał, ale niecelnie. W drugiej połowie goście stwarzali zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

03.10.2011 12:18
Czarni wypunktowali Wilgę

Zawodnicy GTS Peiying Wilgi Garwolin przegrali w pierwszym meczu sezonu z Czarnymi w Radomiu 0:3 (-23, -17, -17). W zespole faworytów do awansu z II ligi bardzo dobrą partię rozegrali zawodnicy, którzy jeszcze niedawno walczyli na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki. Spotkanie 2. kolejki było pierwszym meczem GTS w sezonie 2011/2012. Informowaliśmy o zawirowaniach licencyjnych w zespole z Garwolina. - Najlepiej zagraliśmy w pierwszym secie, gdy dobrze funkcjonowało przyjęcie, później rywale zaczęli punktować nas zagrywką ? mówi Grzegorz Głowacki, wiceprezes GTS. W zespole Czarnych pierwsze skrzypce grali byli zawodnicy PLS ? Robert Prygiel i Marcin Kocik.

03.10.2011 07:59
Był 10. w Biegnij Warszawo

Marcin Gałązka z Rębkowa znakomicie wypadł podczas wczorajszej imprezy Biegnij Warszawo. Mieszkaniec gminy Garwolin 10-kilometrową trasę pokonał w niespełna 34 minuty, co dało mu bardzo wysokie 10. miejsce w grupie prawie 8,5 tys. zawodników. Trasa biegu, rozgrywanego tydzień po Maratonie Warszawskim, wiodła m.in. wokół Parku Łazienkowskiego, przez Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Wiejską. Metę zlokalizowano niedaleko stadionu Legii. Najszybciej trasę 10 kilometrów przebiegł Kenijczyk z polskim paszportem w czasie 29:37 minut. Znakomicie pobiegł Marcin Gałązka z Rębkowa, który z czasem 33:37 zamknął pierwszą dziesiątkę tego prestiżowego biegu.

03.10.2011 05:44
Na półmetku rundy

Większość drużyn z powiatu garwolińskiego w ten weekend rozegra spotkania na własnym boisku. Przed trudnym zadaniem stanie Orzeł Unin. Formę beniaminka siedleckiej Ligi Okręgowej sprawdzi lider - Czarni Węgrów. O tej samej porze na murawę wybiegną w sobotę zawodnicy z Garwolina i Łaskarzewa. GKS zagra z Dolcanem II Ząbki, a ŁKS z Mazurem II Karczew. W obu spotkaniach w barwach rywali naszych drużyn mogą wystąpić zawodnicy pierwszego składu I-ligowego Dolcanu i III-ligowego Mazura.

01.10.2011 06:58
Licealistki idą jak burza

Walka o każdy punkt do ostatnich sił i zdrowa sportowa rywalizacja. Tak wyglądają zmagania o tytuł ?najlepszych? w I Otwartych Mistrzostwach Garwolina w Koszykówce Kobiet, które rozpoczęły się w środę na hali sportowej. Organizatorami turnieju jest Centrum Sportu i Kultury. Choć mistrzostwa mają charakter otwarty, właściwie to rywalizacja międzyszkolna. Zgłosiły się cztery drużyny ? z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod opieką Agnieszki Sokołowskiej, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pod opieką Marka Łoniewskiego oraz z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum pod opieką Jarosława Kargola.

30.09.2011 06:24
PP: Snajper zagra z Sulejówkiem

IV-ligowa Victoria Sulejówek będzie rywalem Snajpera Sośninka w 4. rundzie Pucharu Polski. Z rezerwami przeciwnika drużyna z gminy Łaskarzew rywalizuje w rozgrywkach B-Klasy. To efekt losowania w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. 5 października do Miętnego przyjedzie czwartoligowiec z powiatu mińskiego. 4 września w rozgrywkach ligowych Snajper przegrał z Victorią II w Sulejówku 3:5. Na boisku występowało wtedy kilku zawodników pierwszego składu Victorii.

30.09.2011 05:48