piątek, 27 września 2024 15:27

Dwa oblicza Snajpera

Szaleńcza pogoń Snajpera, remis Amura i porażka Orła. W warszawskiej B-Klasie rozegrano 8. kolejkę spotkań. Niesamowity przebieg miał mecz Snajpera z Glinianką. Po 20 minutach goście prowadzili 3:0. Gospodarze grali ospale, tak jakby myślami byli przy weselu Waldemara Paszkowskiego. Zawodnik Snajpera w dzień meczu stawał na ślubnym kobiercu. Przed przerwą Snajper częściowo odrobił straty. Bramki strzelili Kamil Wasilka i Mariusz Jóźwicki.

25.10.2011 06:25
Hutnik na pozycji lidera

Wygrana Hutnika, remis Burzy z Puznówką w derbach i porażka Wisły Maciejowice. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w weekendowych kolejkach rozgrywek A-Klasy. Na pozycję lidera siedleckiej A-Klasy wskoczył Hutnik Huta Czechy. To efekt innych wyników i przede wszystkim wygranej z Jutrzenką Cegłów. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, choć sytuacji do zdobycia kolejnych bramek miejscowi mieli kilka. Dobrze w bramce Jutrzenki spisywał się Karol Branicki.

25.10.2011 06:19
Złamana noga zawodnika Wilgi

Zawodnik Wilgi Miastków Kamil Celej nie będzie mile wspominał meczu w Ostrówku. Napastnik doznał złamania nogi, a jego zespół zremisował z ŁKS Łochów 2:2. Po trzy punkty sięgnął w 13. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej Orzeł Unin i Sęp Żelechów. Tym razem bez punktu Zryw Sobolew. Bez kontuzjowanego Cezarego Jóźwickiego do spotkania z Tygrysem przystępował Orzeł Unin. Po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:1. Wynik uderzeniem głową otworzył Andrzej Brych. Po wyrównaniu gości prowadzenia Orłowi dał Cezary Krzyśpiak.

24.10.2011 12:50
Piesio strzela, Dolcan remisuje

Wychowanek Wilgi Garwolin Grzegorz Piesio strzelił bramkę dla Dolcanu Ząbki w spotkaniu I ligi z Olimpią Elbląg. Dla 23-letniego pomocnika był to 50. występ w barwach podwarszawskiej drużyny. ?Pigwa? do siatki rywali trafił w 11. minucie silnie uderzając zza pola karnego. Ostatecznie Dolcan zremisował 2:2 i zajmuje 13. miejsce na zapleczu Ekstraklasy.

24.10.2011 07:35
Bez medalu w singla

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień na ćwierćfinale zakończył udział w grze indywidualnej Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w Zagrzebiu. Od środy, razem z kolegami z drużyny, tenisista będzie bronił złota w rywalizacji drużynowej. W rozgrywkach grupowych 20-latek, grających na co dzień w Starcie Zielona Góra, zagrał dwa mecze. Najpierw pokonał Niemca Joschua Wagnera 3:0 (7, 4, 7), później przegrał z Rossem Wilsonem z Wielkiej Brytanii 0:3 (-7, -7, -9).

24.10.2011 06:50
Trzy punkty bez gry

Mecz 13. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Wilgą Garwolin, a Startem II Otwock nie odbędzie się. Goście zrezygnowali z przyjazdu ze względu na brak zawodników. Informacja do zawodników GKS o tym, że otwocczanie nie przyjadą do Garwolina dotarła ok. godz. 14, na godzinę przed planowym pierwszym gwizdkiem. ? Trener Startu zadzwonił do mnie z informacją, że na zbiórce stawiło się tylko ośmiu zawodników ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

23.10.2011 12:55
Łatwe 3:0 4CV

Niewiele ponad godzinę trwało spotkanie 2. kolejki mazowieckiej III ligi. SPS 4CV Garwolin pokonał Metro Warszawa 3:0 (20, 20, 14), będąc drużyną lepszą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Młodzi goście z Warszawy na początku meczu zaskoczyli nieco beniaminków z Garwolina. Brak dokładnego przyjęcia spowodował, że Metro prowadziło 3:0. Z każdą kolejną piłką zarysowywała się jednak przewaga gospodarzy. W końcówce znakomitą serią w bloku popisał się Kamil Baran, który zapunktował w tym elemencie w trzech kolejnych akcjach.

23.10.2011 12:47
Bez przyjęcia nie ma gry

Trzecią porażkę w sezonie zanotowała drużyna GTS Peiying Wilgi Garwolin, która przegrała z KS Żyrardowianka Żyrardów 2:3 (-22, 21, -22, 21, -11). Po raz kolejny najsłabszym elementem gry GTS było przyjęcie. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania 5. kolejki II ligi trener Jakub Sokołowski miał problem ze składem. Do nowonarodzonego syna wyjechał środkowy Piotr Żuber. Na antybiotykach grali Krzysztof Hajbowicz i Damian Wilki.

22.10.2011 20:00
Na podbój Wenecji

8 biegaczy klubu Truchtacz.pl wyjechało dziś na 26. Maraton Wenecki. To ich wspólny klubowy debiut zagraniczny. Ale każdy jedzie, aby poprawić swoje indywidualne wyniki i zmierzyć się z biegaczami z całego świata. Agnieszka Latuszek, Mariusz Ekiert, Marcin Szyszka, Mirosław Kajak, Olaf Woder, Grzegorz Pałysa, Jarosław Latuszek i Krzysztof Sadurski wyruszyli dziś w długą podróż do Wenecji.

21.10.2011 13:04
Derby gminy Pilawa

Spotkanie Burzy Pilawa i KS Puznówką 96 zapowiada się jako najciekawsze z udziałem drużyn z powiatu garwolińskiego w najbliższy piłkarski weekend. Jako lider warszawskiej Ligi Okręgowej do spotkania z rezerwami Startu Otwock przystąpi Wilga Garwolin. Po spotkaniach z trudnymi rywalami potyczka ze Startem II będzie teoretycznie łatwa do wygrania. Z 7. w tabeli zmierzy się 14. Promnik Łaskarzew, który ostatni punkt w lidze wywalczył miesiąc temu.

21.10.2011 12:33
Szczęśliwa siódemka Zrywu

W środę rozegrano 12. kolejkę siedleckiej Ligi Okręgowej. Seria spotkań w środku tygodnia okazała się szczęśliwa dla Zrywu Sobolew i Wilgi Miastków. Na brak skuteczności narzekają piłkarze Sępa Żelechów. Remis z Zorzą Sterdyń nie zadowolił gospodarzy, którzy w całym spotkaniu stworzyli kilka 100-procentowych sytuacji. Udało się wykorzystać tylko jedną. W 15. minucie rzut wolny precyzyjnie wykonał Marcin Szulc. Goście wyrównali w drugiej połowie po szybkiej kontrze.

20.10.2011 09:08
Powrót Wilgi na fotel lidera

Mecz 12. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej z udziałem GKS przypominał piłkarski horror. Po pasjonującej końcówce Wilga pokonała PKS Radość 4:3. Nie wiedzie się Promnikowi, którego pokonały rezerwy I-ligowego Dolcana Ząbki. Początek meczu na boisku Radości to zdecydowana przewaga gospodarzy zakończona strzeloną bramką. Na przerwę Wilga schodziła jednak z prowadzeniem. Najpierw podanie Piotra Baranowskiego strzałem wykończył Jacek Kajtowski, a na 2:1 trafił Daniel Bogusz. Goście, idąc za ciosem, trzecią bramkę strzelili niedługo po zmianie stron. 10. gola w sezonie strzelił Piotr Piorun.

20.10.2011 08:52
Rekordy i medale w Adamowie

Z bardzo dobrej strony w III edycji Adamowskiej Dziesiątki zaprezentowali się zawodnicy Wilgi Garwolin i klubu Truchtacz.pl. Do miejscowości w powiecie łukowskim zjechało ponad 220 osób, w tym także zza granicy. W biegu głównym, na dystansie 10 km pierwsze miejsce w kategorii kobiet K+35 zajęła Agnieszka Latuszek z Unina (51 min 40 s), piąty wśród mężczyzn M+40 był Sylwester Wojda z Żelechowa (37.28), a dziewiąty ? Jarosław Latuszek z Unina (40.59).

19.10.2011 13:25
Z sukcesami w Solcu Kujawskim

Dwie imprezy rangi Krajowych Turniejów Badmintona rozegrano 15 i 16 października w Solcu Kujawskim. Po dwa srebrne krążki sięgnął wśród seniorów Radosław Tukendorf. Zawodnik MKS Garwolin drugie miejsce wywalczył w grze mieszanej (z Barbarą Ogrodzińską z Warszawy) oraz w deblu (z Michałem Zakrzewskim z Warszawy).

18.10.2011 10:00
Słaba kolejka w LO

Wysoka porażka Orła Unin i Wilgi Miastków, remisy Zrywu i Sępa. Tak wyglądała 11. kolejka siedleckiej Ligi Okręgowej w wykonaniu drużyn z powiatu garwolińskiego. Osiem bramek strzelonych drużynie Orła w meczu z Mazovią to najmniejszy wymiar porażki, bo wynik po stronie gości mógł być dwucyfrowy. ? Chłopakom nie chciało się biegać. Myśleli, że 1:0 w Miastkowie łatwo przyjdzie także wygrana z Mazovią ? komentuje Cezary Wągrodzki.

18.10.2011 09:45