piątek, 27 września 2024 15:22

Amur i Orzeł bez punktów

Tym razem drużyny z powiatu występujące w warszawskiej B-Klasie nie zdobyły żadnych punktów. W 8. serii spotkań od ligowych rozgrywek odpoczywał Snajper Sośninka. Piłkarze Amura uskrzydleni poprzednimi dwiema wygranymi pełni optymizmu jechali do Glinianki na mecz z tamtejszym Przelewem. Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanych ataków gości. Amur miał trzy dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Niestety żadnej nie udało się wykorzystać.

18.10.2011 07:49
Hutnik wiceliderem A-Klasy

Hutnik Huta Czechy wykorzystał potknięcia rywali z czołówki tabeli i awansował na pozycję wicelidera siedleckiej A-Klasy. Trzecie sezonowe zwycięstwo odniosła Wisła Maciejowice. Burza Pilawa z Otwocka wróciła z remisem. Na ostatnie miejsce warszawskiej A-Klasy spadła Puznówka 96. Awans na drugie miejsce w tabeli siedleckiej A-Klasy zanotował Hutnik Huta Czechy. To efekt wygranej podopiecznych Tomasza Bareja z drużyną Świtu Barcząca. ? Mecz ustawiła nam bramka Rafała Głąbickiego strzelona już w 3. minucie. Później rywale mieli sytuację sam na sam, ale jej nie wykorzystali ? relacjonuje szkoleniowiec Hutnika.

17.10.2011 13:26
Łatwa wygrana GKS

Trudniejszego meczu spodziewał się trener Wilgi Garwolin w spotkaniu z Legionovią II Legionowo. GKS pewnie wygrał 6:1 umacniając się na pozycji wicelidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Czwartą porażkę z rzędu zanotowali zawodnicy Promnika Łaskarzew. Mecz w Garwolinie GKS wygrał łatwo. Już w pierwszej połowie bramkarz gości musiał cztery razy wyjmować piłkę z siatki. Wynik otworzył Jakub Ochnik, który z lewej strony wbiegł w pole karne, ograł dwóch przeciwników i precyzyjnie uderzył na bramkę.

17.10.2011 13:20
Drugi przegrany tie-break GTS

Zawodnicy II-ligowej GTS Peiying Wilgi Garwolin byli o krok od wygranej z drużyną MOS Wola Warszawa. Ostatecznie podopieczni Jakuba Sokołowskiego przegrali 2:3 (19, -21, 24, -23, -9). Jedynie pierwsza partia sobotniego meczu nie była wyrównana. Zawodnicy z Garwolina objęli prowadzenie 10:8, które później udało się powiększyć. Dobrą grę GTS prezentował także w drugiej partii. Kilka podbitych ataków i wykorzystanych kontr sprawiło, że goście prowadzili już 13:9. Podrażniło to gospodarzy, którzy w kolejnych akcjach dobrą zagrywką zaskoczyli Wilgę. Efektem była wygrana do 21.

17.10.2011 09:41
Pięciosetowy debiut 4CV

Siatkarski horror ze szczęśliwym zakończeniem oglądali kibice siatkówki w debiucie SPS w III lidze. Drużyna 4CV wygrała z MDK Warszawa 3:2 (-20, -20, 14, 16, 9), mimo, że po dwóch partiach przegrywała. Mecz lepiej zaczęli gospodarze. 4CV prowadziło 11:6. Ale karty szybko się odwróciły. ? Stanęliśmy w przyjęciu i to było przyczyną porażek w dwóch pierwszych setach ? mówi Krzysztof Kisiel, przyjmujący 4CV. Mocne słowa trenera Edmunda Kopyścia podziałały mobilizująco na miejscowych.

17.10.2011 08:32
Szykuje się chłodna kolejka

Prognozy pogody wskazują, że najbliższe piłkarskie serie spotkań zostaną rozegrane w niemal zimowych warunkach. Wilga Garwolin jest jedyną niepokonaną drużyną warszawskiej Ligi Okręgowej. Dobrą passę podopiecznym Jacka Paśnika będzie próbowała przerwać w 11. serii Legionovia II Legionowo. Spotkanie wicelidera z piątą drużyną odbędzie się w sobotę o 15.30. Pół godziny wcześniej na boisko wybiegną gracze Promnika, którzy zmierzą się z sąsiadem w tabeli - drużyną Sokoła Serock.

14.10.2011 12:11
Potrójny awans Górzna

Na obiektach sportowych żelechowskiego Sępa odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które równocześnie były eliminacjami do Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 350 uczniów z 35 szkół, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Awans do zawodów regionalnych, które odbędą się 18 października w Siedlcach, wywalczyły w kategorii dziewcząt po dwie, a w kategorii chłopców po trzy pierwsze sztafety. Poniżej czołówka klasyfikacji.

13.10.2011 15:57
Szczypiorniak powraca

Licealiści z Długiej zostali pierwszymi liderami II edycji Garwolińskiej Ligi Piłki Ręcznej. Do rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn. Wyniki 1. kolejki (12 października): KLO - LO Długa 15:32 Baspantajpej - Ekonomik 23:14 Mazowsze Miętne - Disneylant 15:9 Disneylant - No Name 3:29

13.10.2011 10:18
Zryw w półfinale PP

Tylko Zryw Sobolew pozostał na placu boju w rozgrywkach Pucharu Polski. Z siedleckich rozgrywek odpadł Sęp Żelechów. Wczoraj żelechowianie przegrali 1:6 z Grodziskiem Krzymosze, liderem A-Klasy. Dużo lepiej zaprezentował się Zryw Sobolew, który nie miał problemu z ograniem Naprzodu Skórzec. Podopieczni Andrzeja Goliszewskiego wygrali 4:0. Bramki zdobywali: Marek Górski, Michał Wiśnioch, Tomasz Marcińczak, Krzysztof Kwaśniak.

13.10.2011 06:20
Prawdziwej pasji nic nie złamie

16-letni Karol Krawczyk, który latem przeszedł z GTS Wilgi Garwolin do Czarnych Radom, doznał groźnej kontuzji stawu skokowego. Mimo tego nastolatek nie poddaje się i liczy na powrót do gry. Karol w ubiegłym sezonie występował w drugiej drużynie GTS, walczącej na parkietach IV ligi. Reprezentując barwy Gimnazjum Powiatowego w tegorocznych finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej został zauważony przez działaczy Czarnych Radom. Od czerwca zawodnik z Garwolina trenuje z ekipą RCS.

13.10.2011 06:08
Grali weterani

Garwolińscy nieco starsi zawodnicy MKS Garwolin potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. W Białymstoku 85 zawodników z całego kraju rywalizowało w Krajowym Turnieju Weteranów w badmintonie. W grach pojedynczych gracze z Garwolina wywalczyli trzy krążki. Kategorię 35+ wygrał Andrzej Dadas, a 55+ Jerzy Rybicki. Drugi wśród zawodników powyżej 70. roku życia była Leopold Tukendorf.

12.10.2011 06:16
Lekkoatleci Wilgi z medalami

Nad Zalewem Muchawka w Siedlcach odbył się Międzypowiatowy Finał Biegów Przełajowych o Mistrzostwo Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach wzięli udział reprezentanci sześciu powiatów dawnego województwa siedleckiego w tym z garwolińskiego. Biegi odbyły się w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dla dwóch pierwszych kategorii były to eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które w bieżącym roku szkolnym odbędą się w Płocku i Sochaczewie.

11.10.2011 13:08
Amur na fali, Snajper wiceliderem

W zespole Amura doszło do przebudzenia. Po fatalnym początku ligi, teraz wilżanie zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. Na pozycję wicelidera warszawskiej B-Klasy wskoczył Snajper Sośninka. Początek meczu Amura z Orłem Parysów był wyrównany. Gospodarze wykorzystali pierwszą klarowną sytuację do zdobycia bramki w 20. minucie. Lewym skrzydłem pobiegł Michał Strzeżek, zagrał w pole karne, a tam piłkę do siatki wbił Wojciech Kęsik. Sześć minut później na 2:0 podwyższył pięknym strzałem zza pola karnego Wojciech Parol. Później do głosu doszli goście. Przyjezdni zdążyli wyrównać za sprawą: Korneliusza Sionka i Krzysztofa Zagańczyka. Jeszcze przed przerwą na 3:2 dla Amura trafił Michał Strzeżek.

11.10.2011 06:57
Szpital w GKS

Stratą trzech kontuzjowanych piłkarzy Wilga Garwolin okupiła wyjazdowy remis z Bobrem. Podział punktów w Tłuszczu przesunął GKS na drugie miejsce w tabeli. Trzecią porażkę z rzędu zanotował Promnik Łaskarzew. Trener Jacek Paśnik jeszcze przed pierwszym gwizdkiem musiał zmierzyć się z problemem. Na rozgrzewce odnowił się uraz Piotra Pioruna, który leczył się od początku tygodnia. Z konieczności goście zgrali na jednego środkowego napastnika. W pierwszej połowie optyczną przewagę miał Bóbr, jednak to Wilga objęła prowadzenie. W 24. minucie jedenastkę wykorzystał Łukasz Korgul. Wcześniej zawodnik gospodarzy zagrywał piłkę ręką.

10.10.2011 11:10
Życiowa forma Paśnika

Orzeł Unin wywiózł z Miastkowa cenne trzy punkty. Gospodarzom w strzeleniu bramki skutecznie przeszkadzał Jarosław Paśnik, który przypomniał sobie nie tak dawne świetne występy w Ruchu Chorzów. Goście triumfowali w drugim pojedynku derbowym 8. kolejki siedleckiej okręgówki. W pierwszej połowie meczu w Miastkowie obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje podbramkowe. Większą skutecznością wykazali się goście. Podanie z głębi pola w 25. minucie przejął Łukasz Ziółek, który przelobował wychodzącego z bramki Mateusza Czarnego. ? Czarek Jóźwicki strzelił bramkę na 2:0, ale sędzia dopatrzył się spalonego ? komentuje Cezary Wągrodzki, trener Orła.

10.10.2011 06:29