piątek, 27 września 2024 21:17

Wilga kończy wynikiem 3:0

Zawodnikom Gwardii Warszawa nie udało się strzelić ani jednej bramki Wildze Garwolin. Po wygranej w stolicy 5:0, GKS pewnie zwyciężył na własnym boisku 3:0. Przed zawodnikami Wilgi przerwa w rozgrywkach. Wczorajsze zwycięstwo było łatwe, choć spotkanie mogłoby się ułożyć nie po myśli gospodarzy. Przy stanie 0:0 znakomitą interwencją popisał się Daniel Fic. 17-letni bramkarz juniorów Wilgi uratował zespół przed stratą bramki. Nietypowa obsada w bramce była następstwem czerwonej kartki Piotr Nurzyńskiego w meczu z Mazurem.

- Porażka z Mazurem dodała chłopakom mobilizacji, którą było widać w szatni przed meczem. Zagraliśmy dobry mecz. Cieszy mnie szczególnie udany powrót do składu Łukasza Korgula i Daniela Bogusza - przyznał Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Prowadzenie GKS dał Jacek Kajtowski, który najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką rywali. - Gwardia grała dobrze w pierwszej połowie. Nam udało się strzelić bramkę na 1:0 i to ustawiło w pewien sposób mecz. Po zmianie stron korekta ustawienia w obronie sprawiła, że lepiej radziliśmy sobie w defensywie ? mówi szkoleniowiec Wilgi.

Gwardia grała dobrze w pierwszej połowie. Nam udało się strzelić bramkę na 1:0 i to ustawiło w pewien sposób mecz [Jacek Paśnik]

W drugiej połowie na 2:0 podwyższył strzałem głową Piotr Baranowski, którzy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Pioruna. Ostatnią bramkę na swoim koncie zapisał, wprowadzony po przerwie, Bartek Szczęśniak. Pomocnik zamykał dośrodkowanie i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Gwardii.

Po rundzie jesiennej i rozegraniu dwóch kolejek awansem, GKS zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Józefovii Józefów. I to właśnie pojedynek na szczycie otworzy rundę wiosenną warszawskiej Ligi Okręgowej.

Wilga Garwolin ? Gwardia Warszawa 3:0
Bramki: Jacek Kajtowski, Piotr Baranowski, Bartłomiej Szczęśniak
Wilga: Fic, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Trojanek (Mariusz Makulec), Baranowski, Kamil Zawadka, Bogusz, Zalewski (Szczęśniak), Kajtowski (Goławski), Piorun.

Na zakończenie tegorocznych rozgrywek drugą wygraną z rzędu zanotował Promnik Łaskarzew. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Winka pokonali na wyjeździe Victorię Zerzeń II 6:5. Pozwoliło to drużynie z Łaskarzewa na zyskanie bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową.

Victoria Zerzeń ? Promnik Łaskarzew 5:6
Bramki dla Promnika: Krzysztof Jankowski, Seweryn Brzostowski, Dariusz Winek, Damian Paśnicki, Piotr Brzostowski 2
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Jankowski, S. Brzostowski, Winek, Wójcik (Paśnicki), Kurach, Korycki, P. Brzostowski, M. Brzostowski (Borkowski).