piątek, 27 września 2024 21:25

Akademicy za mocni

Po porażce z AZS UW, zawodnicy GTS Peiying Wilgi Garwolin zanotowali kolejną przegraną z drużyną akademicką. W 8. kolejce spotkań II ligi Wilga uległa AZS UMW II Olsztyn 1:3 (-27, 20, -10, -16). Pierwsza partia w wykonaniu gospodarzy była niezła. GTS prowadził w końcówce 23:20, by po błędach w ataku doprowadzić do gry na przewagi. Goście zachowali więcej zimnej krwi i wygrali do 27. W drugim secie przy stanie 13:15 na boisku, w miejsce Cezarego Żyłkowski, pojawił się trener Jakub Sokołowski. Po zmianie na rozegraniu szalę zwycięstwa w tej części gry udało się przechylić na korzyść Wilgi.

- W trzecim secie graliśmy katastrofalnie w przyjęciu, w kolejnym walczyliśmy do połowy. W przekroju całego meczu nagromadzenie pojedynczych błędów zdecydowało o porażce ? komentuje Jakub Sokołowski.

GTS Peiying Wilga Garwolin ? AZS UWM II Olsztyn 1:3 (-27, 20, -10, -16)

GTS: Żyłkowski, Rosłaniec, Kruk, Hajbowicz, Szyćko, Żuber, Gałkowski (libero) ? Grzelecki, Wilki, Sokołowski.