piątek, 27 września 2024 11:18

Hutnik w czubie

W czubie tabeli siedleckiej A-Klasy wciąż utrzymuje się Hutnik Huta Czechy. Gorzej wiedzie się drużynom w warszawskiej grupie. Coraz niżej jest Wisła Maciejowice i KS Puznówka 96. W środku stawki plasuje się Burza Pilawa. Trudną przeprawę z outsiderem warszawskiej A-Klasy miał Hutnik Huta Czechy. Na krótkim boisku gospodarze grali długimi podaniami. Hutnik nie mógł zaprezentować wszystkich swoich piłkarskich walorów. ? W 8. minucie Rafał Głąbicki po indywidualnej akcji strzelił mocno z 25 metrów i było 1:0 dla nas. W 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową strzelił Maciej Mucha ? relacjonuje Tomasz Barej, trener Hutnika. Gospodarze honorowego gola zaliczyli na 4 minuty przed końcem meczu. Przy trafieniu zawinił bramkarz gości, którego ubiegł zawodnik Nojszewianki.

20.09.2011 06:12
Sukcesy weteranów z Garwolina

11 medali przywieźli zawodniczki i zawodnicy MKS Garwolin z badmintonowego Grand Prix Weteranów rozgrywanego w Radomiu. Młodsi rywalizowali, także z sukcesami, w Warszawie. W Radomiu singla kategorii +55 wygrał trener klubu Jerzy Rybicki (na zdjęciu), podobnie jak Leopold Tukendorf (+65). Drugi z wymienionych sięgnął także po srebro w grze deblowej, grając razem z Czesławem Gwiazdą z Żyrardowa.

19.09.2011 18:33
Szczęśliwe remisy

Trzem drużynom występującym w ligach okręgowych udało się strzelić bramki w doliczonym czasie gry. Dzięki temu remisem zakończyły się mecze Wilgi Garwolin, Wilgi Miastków ze Zrywem Sobolew i Orła Unin. Wysoką porażkę zanotowały drużyny Promnika Łaskarzew i Sępa Żelechów. W spotkaniu przeciwko Wildze Garwolin trener rezerw Mazura Karczew wystawił czterech zawodników pierwszego zespołu, który występuje w III lidze. ? Mecz był toczony w szybkim tempie. W niczym nie ustępowaliśmy przeciwnikom. W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę w środku pola, czego efektem była bramka dla Mazura ? mówi Waldemar Mrugała, prezes Wilgi.

19.09.2011 10:30
Ligowa rozpiska

Kibice sześciu drużyn z powiatu garwolińskiego zobaczą swoich zawodników w meczach na własnym boisku. Niektóre zespoły przed weekendowymi spotkaniami nie miały okazji do dłuższego odpoczynku. Wszystko za sprawą rozgrywek Pucharu Polski. Teoretycznie łatwy mecz czeka zawodników Wilgi Garwolin. GKS jedzie do Karczewa na spotkanie z rezerwami III-ligowego Mazura Karczew. Zawodnicy Jacka Paśnika nawet w meczach pucharowych podtrzymują wysoką średnią strzelonych bramek. Czy bramkarz Mazura da się pokonać przynajmniej czterokrotnie?

16.09.2011 08:30
Puchar w przerwie ligi

Wilga lepsza od Wilgi. Snajper świętuje po zwycięstwie nad Promnikiem. Spacerek Zrywu w meczu z Koroną Olszyc i emocje do ostatniego gwizdka w Żelechowie. Na boiskach powiatu rozegrano II rundę Pucharu Polski. Najwcześniej, bo we wtorek, zostało rozegrane spotkanie Amura Wilga (B-Klasa) z Wilgą Garwolin. Lider okręgówki nie dał szans niżej notowanemu rywalowi. GKS w Wildze strzelił pięć bramek. W pierwszej połowie gola zdobył Łukasz Korgul. Po przerwie na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Bartłomiej Szczęśniak, Mateusz Leszek oraz bramkarz Piotr Nurzyński, który skutecznie wykonał rzut karny.

15.09.2011 09:11
Wisła wygrywa na wyjeździe

Szczęśliwy remis zaliczył Hutnik Huta Czechy w 4. kolejce siedleckiej A-Klasy. W warszawskich rozgrywkach trzy wyjazdowe punkty zainkasowała Wisła Maciejowice. Bez punktu tym razem Burza Pilawa i KS Puznówka 96. Remis w spotkaniu na własnym boisku zanotował Hutnik Huta Czechy. Do przerwy w meczu z Grodziskiem Krzymosze był remis 1:1. W drugiej połowie piłka dwukrotnie po strzałach zawodników gospodarzy trafiała w słupek. Goście bronili się, czekając na kontry. Po jednej z nich wyszli na prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania sędzia podyktował wątpliwego karnego dla zespołu gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Rafał Głąbicki.

13.09.2011 08:32
Snajper wygrywa po raz drugi

W spotkaniach 3. kolejki warszawskiej B-Klasy tym razem zagrały dwie drużyn z powiatu garwolińskiego. Pauzował Orzeł Parysów. Mecz Snajpera Sośnika z Sobieniami był popisem jednego aktora, nie zawsze w pozytywnym wymiarze. Dariusz Zając wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w pierwszej połowie, po ładnym uderzeniu z woleja z linii pola karnego. Goście przed przerwą wyrównali .

13.09.2011 06:02
Pierwsze zwycięstwo Sępa

W małych derbach powiatu garwolińskiego Sęp Żelechów pokonał Wilgę Miastków 3:1. Po trzy oczka sięgnął też Zryw Sobolew. Orzeł Unin tym razem bez zdobyczy punktowych. Na boiskach siedleckiej Ligi Okręgowej rozegrano 5. serię spotkań. Nie najlepiej udał się powrót na boisko zawodnikom Orła Unin. Gospodarze przegrali z Victorią Kałuszyn 1:3. Pierwsza połowa należała do gości. Bramki dla Victorii padły w 12. i 35. minucie meczu. Po przerwie Orzeł przystąpił do ataków. W 60. minucie Łukasz Ziółek wyłożył piłkę Cezaremu Jóźwickiemu, który miał przed sobą tylko bramkarza gości. ?Pekpol? strzelił bramkę kontaktową.

12.09.2011 10:28
Ekonomistki najlepsze w Miętnem

Duet Anna Janisiewicz/Katarzyna Mikulska (ULKS Ekonomik Garwolin) wygrał otwarty Turniej Siatkówki Plażowej LZS o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Zawody rozegrano wczoraj w Miętnem, tydzień po rozgrywkach dla mężczyzn. W turnieju wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów. Słoneczna pogoda sprzyjała zaciętej rywalizacji ?każdy z każdym? do jednego wygranego seta.

12.09.2011 07:06
Łatwy triumf w derbach

- Dzisiejszy rywal był z innej półki ? podsumował derby Jacek Paśnik, trener Wilgi. GKS pewnie pokonał drużynę Promnika Łaskarzew 5:1 (2:0). Zespół z Garwolina wciąż lideruje warszawskiej lidze okręgowej z imponującym bilansem bramek 21:3. Pierwszy strzał piłkarze Wilgi oddali w 3. minucie po rzucie wolnym z ponad 20 metrów. Na posterunku był bramkarz Promnika Michał Bieńko. Dziewięć minut później trybuny oszalały. Na prawej stronie piłkę stracił nigeryjski obrońca gości ? Nwokocha. Po chwili futbolówka trafia na drugą stronę boiska do Piotra Baranowskiego. Pomocnik GKS chciał prawdopodobnie dośrodkować. Z zagrania wyszedł piękny strzał, który przelobował bramkarza gości.

11.09.2011 19:54
Derby już w niedzielę

Piłkarskim wydarzeniem najbliższego weekendu będzie mecz derbowy Wilgi Garwolin i Promnika Łaskarzew. Małe derby czekają kibiców w Żelechowie, gdzie Sęp podejmie Wilgę Miastków. Po dwóch meczach wyjazdowych na własne boisko wraca Orzeł Unin. Niedługo, bo niespełna miesiąc od inauguracji warszawskiej Ligi Okręgowej, kibice będą świadkami derbowego spotkania Wilgi Garwolin z Promnikiem Łaskarzew. W poprzednim sezonie na boisku w Garwolinie GKS wygrał pewnie 7:2, w Łaskarzewie padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Wilga to obok PKS Radość, jedyna drużyna, która wygrała wszystkie cztery spotkania sezonu. Przeciętna strzelonych bramek podopiecznych Jacka Paśnika jest imponująca ? cztery trafienia. Jednak trzeba pamiętać, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami.

09.09.2011 14:57
Chcę pograć jeszcze trzy lata

Był gościem obchodów 90-lecia klubu Sęp Żelechów. O planach na przyszłość, o tym, jakie szanse mają polskie drużyny w Lidze Europy i jak zostać dobrym piłkarzem z Tomaszem Jarzębowskim,byłym piłkarzem Legii Warszawa, GKS Bełchatów, dwukrotnym reprezentantem Polski rozmawia Łukasz Korycki. Z jakim klubem jesteś obecnie związany? W żadnym. Trenuję w Dolcanie Ząbki dla podtrzymania formy. Do czerwca grałem w II-ligowej Miedzi Legnica. Wcześniej, po powrocie z GKS Bełchatów, grałem ponownie przez 1,5 roku w Legii Warszawa. Na dzień dzisiejszy jestem wolnym zawodnikiem, więc nie obowiązuje mnie zamknięte już okno transferowe. Chcę jeszcze przez trzy lata pograć na wysokim poziomie. Liczę, że znajdę dobry klub.

09.09.2011 06:37
Wysokie wyniki przed derbami

Wilga Garwolin znowu zwycięska. Tym razem, bo ciężkim meczu, GKS w pokonanym polu zostawił drużynę KS Wesoła. Okazałą wygraną odniósł także Promnik Łaskarzew. Obie drużyny spotkają się w niedzielnych derbach. Piłkarze Wilgi, na wąskim boisku w Wesołej, długo męczyli się z drużyną KS. ? Przeważaliśmy przez całą pierwszą połowę, nie potrafiliśmy jednak nic strzelić. Rywale za to przeprowadzili dwie akcje, po jednej z nich padła bramka ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener GKS.

08.09.2011 09:32
Zryw ograł lidera

Wilga Miastków zanotowała remis po ?czerwonym? meczu na własnym boisku. Sęp podzielił się punktami z Czarnymi Węgrów. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły zespoły Zrywu Sobolew i Orła Unin w 4. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. Emocji, nie tylko tych piłkarskich, nie zabrakło w Miastkowie Kościelnym. Tamtejsza Wilga zremisował z Tygrysem Huta Mińska 3:3. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Spotkanie mogło się ułożyć inaczej gdyby zawodnik Wilgi wykorzystał w 1. minucie rzut karny.

08.09.2011 09:06
Derby Łaskarzewa w PP

Ślepy los zdecydował, że w 2. rundzie Pucharu Polski na szczeblu MZPN Snajper Sośninka zagra z Promnikiem Łaskarzew. Wilga Garwolin pojedzie do Wilgi na mecz z Amurem. Amur Wilga (B-Klasa) przegrał wprawdzie spotkanie 1. rundy z Mazowszem Miętne (rocznik 1995), ale uzyskał awans. W Mazowieckim Związku Piłki Nożnej dopatrzono się gry nieuprawnionych zawodników w barwach Mazowsza. Spotkanie, które zawodnicy z Miętnego wygrali w karnych 5:4 (w regulaminowym czasie 2:2) zweryfikowano na walkower 3:0 dla Amura. Wilżanie w 2. rundzie zmierzą się z Wilgą Garwolin (Liga Okręgowa).

06.09.2011 17:15