czwartek, 3 października 2024 23:15

Detoks wygrywa w Miastkowie Kościelnym

W hali Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym odbył się kolejny turniej halowy w piłce nożnej dla mieszkańców gminy. W niedzielę osiem drużyn rywalizowało o Puchar Wójta i Proboszcza Parafii, a rozgrywkom jak zwykle towarzyszyły duże emocje. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze coraz bardziej wyrównany poziom miały poszczególne mecze. O zwycięstwie decydowały ostatnie spotkania w grupach. Zwycięzcy poszczególnych grup rywalizowali systemem każdy z każdym.

04.02.2015 06:41
Zgłoś się do turnieju futsalu

Po sukcesie rozgrywek dla zakładów pracy, Snajper Sośninka zaprasza do wzięcia udziału w I Edycji Amatorskiego Turnieju Futsalu. Rywalizacja 21 lutego w hali sportowej przy SP w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej będzie się toczyć o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. - W turnieju mogą brać udział wyłącznie drużyny w pełni składające się z zawodników amatorskich, tj. takich, którzy na jesieni nie zagrali ani jednego meczu w klubie sportowym. Turniej będzie jednodniowy i jest przewidziany dla 8-10 zespołów maksymalnie ? wyjaśnia organizator Filip Rutkowski.

Piłkarki Wilgi najlepsze w Pilawie

Podopieczne Roberta Rokickiego z Wilgi Garwolin wygrały V Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa. W sobotę na parkiecie hali MOSiR zagrało osiem drużyn. Po rozgrywkach grupowych rozegrano fazę pucharową. Obie grupy wygrały zawodniczki Ząbkovii, na drugich miejscach w grupach uplasowały się drużyny z Garwolina i gospodynie turnieju. W meczach o finał Ząbkovia II pokonała MOSiR 1:0, a Wilga Garwolin ograła Ząbkovię I 3:1.

03.02.2015 12:19
Gepard o krok od tytułu w GLH

W najbardziej emocjonującym meczu XII kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015 Gepard Wilga pokonał Wisłę Podwierzbie 8:2. W ostatniej serii spotkań do wilżanie mogą sobie pozwolić nawet na porażkę. Już początek meczu o mistrzostwo źle rozpoczął się dla Wisły. Po golu samobójczym Gepard objął prowadzenie w 4. minucie. 4 minuty później był remis, ale szybka odpowiedź Michała Zalewskiego wyprowadziła ponownie drużynę z Wilgi na prowadzenie. Przed przerwą wynik podwyższył ten sam zawodnik. Po przerwie Gepard nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Pięć strzelonych bramek potwierdziło fakt, że Gepard to najlepsza drużyna tegorocznych rozgrywek. Wilżański zespół może już cieszyć się ze zdobycia tytułu.

03.02.2015 07:08
Udany rewanż Mazovii na Wildze

Dziewięć dni po zdecydowanej wygranej 6:0, Wilga Garwolin tym razem przegrała w sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:5. Trener Marek Krawczyk testuje 18-letniego bramkarza, bo powrót do treningów Roberta Baczewskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Drugi styczniowy sparing z czołową drużyną grupy północnej IV ligi nie był tak udany jak ten rozegrany 22 stycznia. Wtedy GKS wygrał pewnie 6:0. W sobotę to rywale byli stroną przeważającą. Zaczęło się dobrze. Wilga w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie zagroziła bramce Mazovii, ale odbiorcy ostatnich podań byli na spalonych. W 11. minucie drużynie z Mińska Mazowieckiego wystarczyły dwa podania spod własnego pola karnego, aby objąć prowadzenie. Po 20 minutach był remis 1:1. Arkadiusz Zalewski wykorzystał błąd ostatniego obrońcy.

02.02.2015 10:16
GLH wygra Gepard lub Wisła

W III edycji Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup, po raz pierwszy w historii, wygra drużyna spoza Łaskarzewa. Tytuł zdobędzie Gepard Wilga lub Wisła Podwierzbie. Za nami spotkania 11. kolejki, do końca jeszcze tylko dwie serie meczów. O takim układzie w ostatecznym zestawieniu zdecydowały dwa niedzielne spotkania czołowych zespołów. Wisła Podwierzbie wysoko pokonała liderującego w pierwszej części ligi Lech Team 7:2. Nadwiślańscy zawodnicy do przerwy prowadzili jedynie 1:0. Po zmianie stron popis Damianów ? Krupy i Barana oznaczał, że Wisła będzie biła się o zwycięstwo w GLH. Lech będzie bronił trzeciego miejsca.

28.01.2015 09:42
Piotr Wiśnicki ? 11-letni mistrz z Żelechowa

Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie niemałe sukcesy. Właśnie odebrał puchar mistrza Polski, a w ubiegłym roku zyskał tytuł wicemistrza Europy. Nagród ma o wiele więcej. Zdobył je ciężką pracą. Tor to jego życie ? właściwie odkąd pamięta. Piotr Wiśnicki, 11-latek z Żelechowa, po raz kolejny stanął na podium i odebrał Puchar Mistrza Polski w kartingu w kategorii Mini Rotax Max (do lat 13). Uroczysta gala wręczenia trofeum odbyła się 17 stycznia br.Mistrzostwo Polski to nie jedyny sukces Piotrka w 2014 r. Zmagania na torach zagranicznych doprowadziły do zdobycia tytułu wicemistrza Europy. Piotrek jest pierwszym Polakiem, któremu udało się zdobyć tak wysokie miejsce w klasyfikacji europejskiej. Ubiegłoroczne sukcesy to kontynuacja tytułów uzyskanych 2 lata wcześniej.

26.01.2015 09:38
Choroba zdziesiątkowała Wilgę

Nie odbył się zaplanowany na niedzielę sparing Wilgi Garwolin z III-ligową Pogonią II Siedlce. Powód? Choroba sześciu zawodników GKS. Mecz miał odbyć wczoraj w Siedlcach. Do spotkania nie doszło, bo sześciu zawodników GKS zatruło się. Wilga zrezygnowała z wyjazdu.

26.01.2015 07:53
6:0 w sparingu Wilgi

Okazałym zwycięstwem Wilga Garwolin zakończyła drugi sparing przed rundą wiosenną. Podopieczni Marka Krawczyka rozgromili innego IV-ligowca Mazovię Mińsk Mazowiecki 6:0 (1:0). Do treningów ma wrócić bramkarz Robert Baczewski. Drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań GKS rozegrał wczoraj w Miętnem. Przeciwnikiem była czołowa drużyna grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Z Mazovią Mińsk Mazowiecki podopieczni Marka Krawczyka zmierzą się ponownie 31 stycznia. Rywal zza miedzy będzie miał okazję do rewanżu za wczorajszą porażkę.

23.01.2015 14:59
Otyliada w Garwolance po raz drugi

W ubiegłym roku w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim w Garwolinie wzięło udział 39 osób. Najwytrwalsi pływali przez kilka godzin, pokonując w tym czasie kilkanaście kilometrów. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w nocy z 28 lutego na 1 marca. Na mapie ogólnopolskiego maratonu ?Otyliada? Pływalnia Miejska ?Garwolanka? w Garwolinie pojawia się już po raz drugi. W ubiegłym roku uczestnicy imprezy pokonali wspólnymi siłami ponad 230 kilometrów.

20.01.2015 12:29
W GLH coraz bliżej rozstrzygnięć

Gepard Wilga pokonał Lech Team 7:4 w najciekawszym meczu 10. kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015. Do końca ligi zostały tylko trzy kolejki. Hit niedzielnej serii spotkań z wysokiego ?c? rozpoczęli wilżanie. Gepard już po siedmiu minutach prowadził 3:0. Podrażnieni Lechici do przerwy zdołali częściowo odrobić straty i przegrywali tylko jednym golem. Dwie minut po wznowieniu Lech Team wyrównał, ale kolejne minuty należały do Geparda, który lideruje w tabeli. Przegrani spadli na trzecią pozycję.

20.01.2015 06:59
Wilga wygrywa pierwszy sparing

W pierwszym meczu kontrolnym przed rundą rewanżową IV ligi Wilga Garwolin pokonała Naprzód Skórzec 2:1 (1:1). Trener Marek Krawczyk testuje nowe ustawienia, które mają zapewnić ofensywną grę w wiosennych spotkaniach przed własną publicznością. Sobotni mecz, zgodnie z przewidywaniami, nie zachwycał poziomem gry. Oba zespoły są na progu przygotowań, co widać było w poczynaniach obu jedenastek na boisku w Miętnem. Prowadzenie gospodarzom dał w 9. minucie Sebastian Papiernik. Skrzydłowy wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i pokonał bramkarza Naprzodu.

19.01.2015 08:42
Żabczyńscy najlepsi w Zakładowym Turnieju Futsalu

Zespół KWS Żabczyńscy wygrał I Zakładowy Turniej Futsalu o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Sobotnie rozgrywki, zorganizowane przez Filipa Rutkowskiego, dostarczyły wielu emocji. Turniej to pierwsza taka inicjatywa w naszym powiecie. Wczoraj w hali SP w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej na starcie stanęło osiem drużyn reprezentujących zakłady pracy, głównie z okolic Łaskarzewa. Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na fazę pucharową. Bohaterami półfinałów byli bramkarze. Najpierw w spotkaniu Carinii ? KWS Żabczyńscy padł bezbramkowy remis. W serii rzutów karnych kapitalną obroną w decydującej kolejce popisał się Marcin Kondej. Co ciekawe bramkarz KWS przez cały turniej grał... ze złamanymi żebrami.

18.01.2015 11:30
Spacerek siatkarzy

Zgodnie z planem było łatwo, szybko i przyjemnie. Siatkarze 4CV pewnie pokonali ostatnią drużynę III ligi. Po zwycięstwie nad zespołem Iskra Volley Zielona 3:0 (19, 17, 19) drużyna z Garwolina, po dziewięciu meczach, ma na koncie siedem zwycięstw. Iskra przyjechała dzisiaj do Garwolina jako ostatnia drużyna tegorocznych zmagań. Siatkarze spod Żuromina w tym sezonie nie wygrali ani razu. ? Najważniejsza w tym meczu była koncentracja ? przyznał po spotkaniu Jakub Sokołowski, trener gospodarzy. SPS do wygrania potrzebował zaledwie 65 minut.

17.01.2015 16:50
Wilga rozpoczęła przygotowania do wiosny

Bez Łukasza Puciłowskiego w kadrze Wilga Garwolin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. 14. drużyna IV ligi przed wznowieniem sezonu rozegra siedem sparingów. Pierwszy trening w 2015 roku podopieczni Marka Krawczyka odbyli wczoraj. Ponadgodzinne zajęcia polegały przede wszystkim na bieganiu. I to nad tym elementem kadra skupi się w pierwszym etapie przygotowań do rundy rewanżowej. ? Będziemy trenować cztery razy w tygodniu, w tym dwa razy na powietrzu. Na początku będziemy pracować nad wytrzymałością ? mówi trener Marek Krawczyk.

16.01.2015 07:03