czwartek, 3 października 2024 17:14

Wilga w gazie. Kolejne zwycięstwo wiosną!

Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła Wilga Garwolin. Tym razem podopieczni Marka Krawczyka pokonali KS Konstancin 3:0 (2:0). GKS w rundzie wiosennej odniósł komplet zwycięstw. W dzisiejszym spotkaniu drużyna z Garwolina zaprezentowała się przed ok. 150-osobową publicznością w nowych strojach. Kibiców ucieszył także powrót do kadry GKS Roberta Baczewskiego, który przez ostatnie tygodnie zmagał się z chorobą. Między słupkami bramki Wilgi stanął Eryk Bednarski. Młody goalkeeper gospodarzy musiał już na początku spotkania pokazać swoje wysokie umiejętności. Goście w 2. minucie oddali dwa groźne strzały, które obronił 19-latek. W odpowiedzi dwukrotnie z rzutów wolnych bramkarza gości próbował zaskoczyć Daniel Bogusz.

Szybkie otwarcie

W 9. minucie GKS objął prowadzenie. Duży w tym udział obrońcy gości. Piłkarz z Konstancina źle przyjął piłkę na 15. metrze przed własną bramką. Piłkę przejął Arkadiusz Zalewski, który minął na szybkości bramkarza i posłał futbolówkę do siatki. 10 minut później groźnie zza pola karnego uderzał Robert Kwiatkowski.

W 24. minucie gry powinno być 1:1. Skrzydłowy przyjezdnych idealnie dośrodkował z prawej strony prosto na głowę niepilnowanego Michała Sodela, ale ten przestrzelił. Cztery minut później ponownie zrobiło się gorąco pod bramką GKS. Bednarski kapitalnie zachował się na przedpolu broniąc strzał Rafał Prożucha. W końcówce Wilga dała zepchnąć się rywalom do obrony. Jednak zespołowi spod Warszawy brakowało ostatniego podania.

Karny na raty

Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie padnie tylko jedna bramka, na rajd lewym skrzydłem zdecydował się Piotr Talar. Pomocnika GKS w polu karnym faulował obrońca KS. Do piłki ustwionej na 11. metrze podszedł Zalewski. Strzał autora pierwszego trafienia obronił Cezary Osuch, ale wobec dobitki wykonawcy rzutu karnego był bezradny.

Po zmianie stron goście ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat. W pierwszych minutach dwukrotnie interweniować musiał Bednarski, po celnych, ale lekkich strzałach, rywali. W 53. minucie bliski trafienia był Michał Kępka. Napastnik ubiegł bramkarza przy wyjściu do prostopadłego podania. Jego strzał na linii pola bramkowego zatrzymał jednak obrońca przyjezdnych.

Samobój na 3:0

Po godzinie gry było 3:0. Ponownie przy trafieniu pomogli goście. Z prawej strony silnie w pole bramkowe piłkę wrzucił Kępka. Futbolówka niefortunnie odbiła się od Marcina Oleksiaka i wpadła między słupki. Do końca spotkania gra toczyła się przede wszystkim w środkowej części boiska. Goście nie potrafili stworzyć groźnej okazji do zdobycia gola.

- Dzisiaj ten mecz nie układał się rewelacyjnie jeśli chodzi o naszą grę. Trzeba wziąć pod uwagę klasę rywala. Najważniejsze były trzy punkty i ten plan udało się wykonać. Cieszy, że udało nam się wygrać siódmy mecz w lidze. Trzeba w kolejnych meczach udowodnić, że ?twierdza Garwolin? jest ciężka do zdobycia ? powiedział trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Cieszy również to, że kolejny mecz zagraliśmy na zero, mimo ofensywnego ustawienia ? dodał.

Wilga Garwolin ? KS Konstancin 3:0 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Zalewski 9`, 45`, Marcin Oleksiak (samobójcza, 60`)
Wilga:
Bednarski, Karol Zawadka, Świder (81` Ł. Kowalski), Gac, Kwiatkowski, Bogusz (78` Makulec), K. Kowalski (71` Pyra), Talar, Papiernik (56` Korgul), Kępka, Zalewski.

mecz 04.04.2015 11:27
Zwolenianka Zwoleń - Wilga Garwolin 8 kwietnia, 16:30 według 90minut.pl a wogóle to ile zespołów spada w tym sezonie?

konio 03.04.2015 21:30
W świetle tych wyników ,tylko wygrana WILGO aby utrzymać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową,bo sytuacja nie jest wcale tak różowa jakby się wydawało(mamy co prawda zaległy mecz ze Zwoleniem i oby był jak najpóźniej go grać) ,dlatego lepiej własnymi siłami(nogami) kontrolować sytuację.Tabela od czwartego miejsca do piątego od końca mocno nam się spłaszczyła ,doły solidnie punktują a liderzy słabną ,może być jeszcze bardzo ciekawie.Pozdrawiam !!!!konio

Wojtek63 03.04.2015 16:14
W trzech dzisiejszych meczach 22-giej kolejki uzyskano następujące wyniki: Ożarowianka ? Mszczonowianka 0:1 (0:0) Bramka: 59 min Żyrardowianka ? Mazur Karczew 1:2 (1:2) Bramki: Żyrardowianka- 20 min, Mazur- 21 i 30 min (Mazur nie wykorzystał rzutu karnego w 69. min.) Mazowsze Grójec ? Victoria Sulejówek 1:2 (1:0) Bramki: Mazowsze- 36, Victoria- 58 i 60 min

Wojtek63 02.04.2015 15:17
W pierwszym meczu 22-giej kolejki Orzeł Wierzbica pokonał na swoim boisku KS Konstancin 1:0 (0:0). Bramka padła w 85 min.

Wojtek63 01.04.2015 12:34
No wzięło i uciekło :-) ale w moim wieku pewne rzeczy mogą już z głowy uciekać :-) Całe szczęście, że wróciło 6 minut przed notką Szanownej i spostrzegawczej Statystyki, bo mój wstyd byłby przeogromny :-) Specjalnie wstałem z łóżka bo podświadomość mówiła mi, że coś jest nie tak... Zapatrzyłem się na daleki Szczecin, a tym samym Chodaków umknął mojej uwadze. Obiecuję poprawę :-)

Rzar 01.04.2015 12:11
W 2010 runda wiosenna Wilga wygrała 8 meczy z rzędu, rekord blisko :)

konio 31.03.2015 19:15
Nie mam wątpliwości ,ze mecz z Szydłowianką takową będzie ,termin ,sobota 11:00 tuż po swięconce jest chyba korzystny.Zespół gosci nam nie leży ,tylko jedno zwycięstwo po pamiętnym meczu z zeszłego sezonu w Garwolinie ,dodatkowo jakoś tak się składa ,ze z Wilgą piłkarze z Szydłowca często oddają tzw. "strzały zycia" co można zobaczyć na filmikach pojedynków z udziałem tych drużyn.Miejmy nadzieje jednak ,że będzie kolejne piąte zwycięstwo na wiosnę co było by miłym prezentem świątecznym ,dla kibiców.Pozdrawiam!!!!konio

Statystyka 31.03.2015 18:23
Wyjątkowo Pan Wojtek popełnił błąd w statystykach, bo uciekło Panu Bzura Chodaków - Skra Drobin 9-0 (7marca g.15:00) (Mazowiecka-Północ) aż dziwne, że to uciekło, bo to przecież druga Mazowiecka grupa :)

Wojtek63 31.03.2015 18:17
Oczywiście Wilga zajmuje trzecie miejsce. Na drugim miejscu plasuje się Bzura Chodaków po wygranej 9:0 ze Skrą Drobin

Wojtek63 31.03.2015 16:37
IV liga polska nabiera wiosennego rozpędu. Po kilku rozegranych kolejkach mamy jedną mega sensację. Otóż występujący w grupie pomorskiej Amator Kiełpino zdobył w dwudziestej kolejce pierwsze w tym sezonie punkty pokonując (u siebie) 4:2 Start Miastko (23 pkt). Bilans Amatora po 21 kolejkach to: 1 zw, 0 rem i 20 por, bramki 15-110. Bez zwycięstwa nadal pozostają : Wkra Żuromin (2 rem, 19 por), Sparta Szamotuły (2 rem, 16 por) i Piast Strzelce Opolskie (4 rem, 16 por) Bez porażki: Miedź II Legnica (17 zw, 1 rem) Elana Toruń (13 zw, 2 rem) Zespoły wycofane: Koral Dębnica i Olimpia Sztum grające w grupie pomorskiej wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Pilica Koniecpol grająca w grupie śląskiej I wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej, a po 16. kolejce została dokooptowana do rozgrywek. Dużo wcześniej (po 7. kolejce) wycofał się LKS Kamienica Polska grający w tej samej śląskiej grupie. Jeśli chodzi o rekordowe wiosenne wygrane to liderem jest Hutnik Szczecin po wyjazdowym zwycięstwie 10:0 z Sarmatą Dobra. Wilga ze ,,swoim'' 8:0 samodzielnie zajmuje fotel wicelidera. Po za tym padło też 2 razy po 7:0.

Slępy 31.03.2015 13:53
A może będą mecze na boisku bocznym , które to jest po świetnym remoncie za duże pieniądze , wykonane przez 3 osoby i byłbym zapomniał o sprzęcie które to równały to swietne boisko taczka i grabki !!!!!! Mam pytanie ? Kto i dlaczego wogóle to odebrał !!! Tyle kasy w błoto nikt tego nie widzi ?? Teraz tylko się modlić żeby deszcz nie padał to wszystko będzie ok ? Prawda Panowie ???? To nawet ślepy by to zobaczył jest tylko zielono a dół na dole ??? Ale jest świetnie

Zorro 30.03.2015 11:07
Jak w tytule... jaki był wynik?;) Nawiasem mówiąc - trzeba przyznać, że Konstancin postawił twarde warunki. Mieli swoje sytuacje i ich nie wykorzystali. Ale to chyba nie nasz problem. Wyszli na wojnę i tą wojnę po prostu przegrali. A dlaczego? bo nasi podjęli rękawicę, pojeździli na tyłkach. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Skoro nie szło piłką to zagrali jajami... a jaja mieli większe - ot... i cała tajemnica zwycięstwa. Pozdrawiam

aa 30.03.2015 07:43
wygrana z Konstancinem to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu, ciekawe ile lat temu Wilga miała taką passę

słoik 29.03.2015 22:24
Na taki mecz to warto popatrzeć. Walka, walka i jeszcze raz walka. Super i kolejne punkty dopisane. Tylko tak dalej :D Pozdrawiam i dziękuje zespołowi :)

Wojtek63 29.03.2015 21:29
Reasumując: W porównaniu do meczu w Konstancinie- mecz podobny. Zażarta walka o każdy metr boiska, lecz o wiele słabszy taktycznie i chaotyczny. Dotyczy to szczególnie KS Konstancin. Baaardzo poukładana drużyna na jesieni zmieniła się w zlepek zawodników wśród których krąży nieporadność w obronie i niemoc w ataku. Wilga zagrała przyzwoicie. Podobno lepiej jest brzydko wygrać niż pięknie przegrać (tak jak w Konstancinie). Pytałem ostatnio o Bednarskiego. Sam sobie odpowiem: bardzo pozytywne wrażenie. Cholerny (in plus) - mimo młodego wieku pewniak. Dyrygowanie obroną to raz, a interwencje to drugi raz. Drugim zawodnikiem który wywarł a mnie wrażenie to obrońca z nr 2 (Zawadka) - on wie gdzie ma być w danej chwili. Statystyki: Pucharowo rzecz biorąc: Wilga- Victoria : w 1:1, d 2:1 Wilga- Raszyn : w 2:1, d 2:0 Wilga- Okęcie : w 4:0, d 8:0 Wilga- Konstancin w 0:1, d 3:0 Same awanse ! Oby tak dalej. (jedynie 0:7 z Pruszkowem ciężko będzie odrobić -) Gratulacje Wilgo !!! :