czwartek, 3 października 2024 17:18

4CV po raz drugi pokonuje MDK

Siatkarze SPS pewnie pokonali MDK Warszawa 3:0 i po raz drugi w sezonie zdobyli w meczu ze stołeczną drużyną komplet punktów. Zwycięstwo dla podopiecznych Jakuba Sokołowskiego oznacza pewne trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Czy ta pozycja da awans do następnej fazy walki o II ligę? Do Warszawy zespół z Garwolina pojechał wczoraj w ośmioosobowym składzie. Nie przeszkodziło to SPS w odniesieniu pewnego zwycięstwa za trzy punkty, podobnie jak w pierwszym meczu między tymi zespołami. ? Ciężko było się zmobilizować do dobrej gry w tej hali. MDK zagrał dużo lepiej niż w meczu w Garwolinie. Widać, że chłopaki dużo grają. Mają w tym sezonie rozegranych już 50 spotkań ? komentuje trener 4CV Jakub Sokołowski.

W pierwszym secie walka punkt za punkt trwała do połowy partii. Później goście odskoczyli na dwa oczka. Przewagę w końcówce udało się jeszcze powiększyć. Od początku kolejnej części gry SPS odskoczył rywalom na kilka punktów. Najbardziej zacięty przebieg miał trzeci set, w którym MDK długo był na prowadzeniu. Dzięki skutecznej zagrywce w końcówce przyjezdnym udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wczorajsza wygrana za trzy punkty oznacza, że zespół z Garwolina zajmie na pewno trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej mazowieckiej III ligi. ? Od samego początku sezonu mówi się, że ta pozycja da wyjście do turnieju barażowego. Na pewno Metro i Kozienice wychodzą dalej. My musimy czekać ? komentuje szkoleniowiec SPS.

Przed zawodnikami z Garwolina jeszcze dwa ligowe spotkania. 11 kwietnia we własnej hali zespół 4CV zagra z Powsinkiem Wilanów (godz. 16), tydzień później w Halinowie SPS zagra z Lesanem.

MKS MDK Warszawa ? SPS 4CV Garwolin 0:3 (-21, -16, -23)

4CV: Grabowski, Zawisza, Kisiel, Rosłaniec, Poreda, Wilki, Ozimek (libero) ? Trzmielewski.