czwartek, 3 października 2024 15:25

Wilga nie dała rady Hutnikowi

Pewna utrzymania w IV lidze Wilga Garwolin, po słabym meczu, przegrała z Hutnikiem Warszawa 0:1. Losy spotkani rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Za tydzień ligowe ostatki. Przed spotkaniem 33. kolejki trener gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie. Między słupkami bramki stanął Robert Baczewski, a na prawej obronie ?kartkowicza? Karola Zawadkę zastąpił Łukasz Grązka. W stołecznym zespole w linii defensywy wystąpił wychowanek Mazowsza Miętne Piotr Wielgosz.

07.06.2015 17:44
Biegowe sukcesy w Mińsku Mazowieckim

Udanie występ w Mińsku Mazowieckim zakończyli lekkoatleci Wilgi Garwolin podczas Ogólnopolskich Biegów Ulicznych Dwudziesta Mazowiecka ?15? i Pierwsza Mazowiecka ?5? . Swój akces do biegów głównych zgłosiło prawie 500 biegaczy, w tym kilku znanych biegaczy z Ukrainy, Białorusi i Litwy. W biegu na dystansie 5 km (dokładnie 5060 m) wystartowali zawodnicy GKS Wilga Garwolin. W kategorii kobiet, debiutująca na takim dystansie, Emilia Mazek zajęła w kategorii open miejsce 60., natomiast wśród kobiet została sklasyfikowana na dobrym 5. miejscu z czasem 20 min. 56 s.

06.06.2015 09:49
Znamy najlepszych lekkoatletów w powiecie

Prawie 200 zawodniczek i zawodników wzięło udział w lekkoatletycznych mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji drużynowej triumf odniosły szkoły z Garwolina.W całodniowej rywalizacji 2 czerwca wzięli udział uczniowie ośmiu szkół powiatu garwolińskiego. Młodzież zmagała się konkurencjami technicznymi i biegowymi.

04.06.2015 09:07
Po remisie z Orłem Wilga pewna gry w IV lidze

Mimo prowadzenia 2:0, Wildze Garwolin nie udało się wygrać na własnym boisku z Orłem Wierzbicą. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, co dla podopiecznych Marka Krawczyka oznacza pewne utrzymanie na dwie kolejki przed końcem IV-ligowego sezonu. Na początku spotkania sygnał do ataku wśród gospodarzy dał Jakub Godlewski. Jego strzał po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego minimalnie minął słupek bramki gości. Trzy minuty później GKS dopiął swego. Piłkę w środku pola przechwycił Michał Kępka, którego w nieprzepisowy sposób powstrzymywał na 18. metrze obrońca rywala. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Daniel Bogusz.

03.06.2015 19:14
Wilga II pewna awansu do okręgówki

Po zwycięstwie nad AON Rembertów 2:1 drużyna Wilgi II Garwolin zapewniła sobie pewne drugie miejsce w warszawskiej A-Klasy. Podopieczni Jacka Tracza na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mogą świętować awans do Ligi Okręgowej. Wynik sobotniego spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, to goście wpisali się na listę strzelców. W 25. minucie Adrian Pleskot, na linii pola karnego, faulował przeciwnika. Sędzia odgwizdał faul i wskazał na piłkarskie ?wapno?. Zawodnik z Rembertowa pewnie wykorzystał jedenastkę.

02.06.2015 05:27
Wilga wciąż niepewna utrzymania

Miały być trzy punkty, które zagwarantowałyby IV-ligowy byt, a było rozczarowanie. W 31. kolejce rozgrywek Wilga Garwolin uległa na własnym boisku Mazowszu Grójec 2:3 (1:2). Groźnej kontuzji nabawił się Arkadiusz Zalewski. Przed meczem było wiadomo, że dopisanie trzech kolejnych punktów oznaczałoby niemal pewne utrzymanie dla gospodarzy. Goście walczący o uniknięcie spadku (cztery ostatnie zespoły) grali z przysłowiowym nożem na gardle. W październiku w Grójcu GKS wygrał 4:1.

30.05.2015 12:10
Popłyń po puchar

14 czerwca na Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? odbędą się IV Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina. W programie zawodów nie tylko rywalizację indywidualne, ale także sztafeta rodzinna. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni ? bez względu na wiek i to, czy przynależą do jakiegoś klubu, czy trenują sami. Zawodnicy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe (rocznik 2005 i młodsi, roczniki 2004 ? 2002, roczniki 2001 ? 1999, rocznik 1998 i starsi). Zawody przeprowadzone będą seriami na czas. Zawodnicy I kategorii wiekowej mają prawo startu w dwóch konkurencjach. Zawodnicy II, III i IV kategorii wiekowej mają prawo startu w trzech konkurencjach.

29.05.2015 07:52
Dwie imprezy pływackie Delfina

Dwa dni zmagań w Drużynowym Wieloboju Pływackim w Ciechanowie i kolejna runda III Mityngu Pływackiego. Dla zawodników UKS Delfin Garwolin miniony weekend był bardzo pracowity. 24 maja odbyła się trzecia runda III Mityngu Pływackiego, której gospodarzem był klub Orka Ostrów Mazowiecka. Tym razem reprezentacja klubu UKS Delfin Garwolin liczyła 28 osób. Zawodnicy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Wśród najmłodszych zawodników, którzy pływali na dystansie 25 metrów, najlepiej spisali się: Julia Karczmarczyk (VI miejsce stylem grzbietowym) oraz Bartłomiej Lakus, który uplasował się oczko wyżej w stylu klasycznym.

28.05.2015 10:59
Wilga II odrabia straty i gromi

Wysokim zwycięstwem 6:2 z KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie Wilga II Garwolin nadrobiła ligowe zaległości z początku rundy wiosennej. Pierwotnie spotkanie między tymi zespołami miało otwierać zmagania w rundzie rewanżowej. W marcu do meczu nie doszło ze względu na zły stan boiska. Dopiero po dwóch miesiącach oba zespoły stanęły naprzeciw siebie.

27.05.2015 18:50
10 kilometrów w walce z przemocą

To już szósta edycja biegu w szczytnym celu. Impreza ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie? na stałe wpisała się do kalendarza zarówno miłośników tego sportu, jak i mieszkańców miasta. Już 21 czerwca uczestnicy z całej Polski wystartują w dziesięciokilometrową trasę z mostu na rzece Wildze, a zaraz po nich wyruszy krótszy dwukilometrowy bieg rodzinny. Vl edycja biegu to okazja, aby po raz kolejny podjąć wspólny wysiłek w walce z przemocą. Ponad 800 osób każdego roku pokonuje dziesięciokilometrową trasę ulicami Garwolina, by stać się głosem sprzeciwu wobec pogwałcenia nietykalności cielesnej. To także impreza, która angażuje całe rodziny do podjęcia wyzwania pokonania 2 kilometrów. Zapraszamy rodziców, dzieci i dziadków do aktywnego rozpoczęcia wakacji. Tu czas się nie liczy, ważne, by pokonać swoje słabości i razem dobiec do mety!

26.05.2015 11:18
Druga w sezonie porażka Wilgi II

Po słabym meczu rezerwy IV-ligowej Wilgi Garwolin przegrały na własnym boisku z Advitem Wiązowna 0:1 (0:0). Wicelider warszawskiej A-Klasy odniósł drugą porażkę w sezonie. W pierwszej połowie gospodarze mieli optyczną przewagę, ale nie przełożyło się to na sytuacje pod bramką Advitu. Pięć minut po zmianie stron nieoczekiwanie to goście wyszli na prowadzenie. Wprowadzony w przerwie Łukasz Trzciński sprokurował rzut karny. Po zdobyciu trafienia przyjezdni cofnęli się pod własne pole karne i skutecznie uniemożliwiali rywalom strzelenie gola choćby na 1:1. Na kwadrans przed końcem Wildze należał się rzut karny, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia na Tomaszu Biernackim.

26.05.2015 06:11
Polska biegała ? i Garwolin też

Ponad 80 osób wzięło udział w niedzielnym biegu w ramach IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Tym razem pod hasłem ?Polska biega? ? tym samym Garwolin włączył się w ogólnopolską akcję promocji biegania. Pogoda sprzyjała biciu rekordów życiowych i rekordów trasy. Od niedzieli rekord trasy wynosi 21 minut 44 sekundy i należy do Roberta Głowali. Imprezę tradycyjnie rozpoczęły biegi dla najmłodszych. W czterech kategoriach wiekowych zmierzyło się prawie 60 młodych zawodników. Na najwyższe miejsca podium wbiegli: Iza Robakowska, Mikołaj Nowicki, Oliwia Głowala, Bartek Głowala, Patrycja Głodek, Jacek Febert, Natalia Przybysz i Arkadiusz Barcikowski. Do nich oraz laureatów drugiego i trzeciego miejsca trafiły pamiątkowe dyplomy. Wszyscy biegacze za swoje zmagania na mecie otrzymali medale.

26.05.2015 05:25
Wilga ograła lidera IV ligi!

W spotkaniu 30. kolejki mazowieckiej IV ligi Wilga Garwolin niespodziewanie pokonała lidera rozgrywek Energię Kozienice 2:1 (0:0). Przez pełne 90 minut meczu gospodarze pokazali charakter i walkę, która przełożyła się na zasłużone zwycięstwo. Bramki dla GKS strzelali Arkadiusz Zalewski i Paweł Pyra. Po ostatnim spotkaniu trener Wilgi Marek Krawczyk przyznał, że kwestia utrzymania w IV lidze rozstrzygnie się w czterech ostatnich meczach, kiedy GKS zagra z drużynami drugiej połowy tabeli. Niejako wkalkulowana była porażka z liderem IV ligi. Energia wiosną przegrała tylko raz.

24.05.2015 18:54
Nieskuteczna Wilga tylko remisuje ze Zniczem

Podziałem punktów zakończył się mecz 29. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Zniczem II Pruszków (1:1). Gospodarze powinni pluć sobie w brodę, bo byli dzisiaj nieskuteczni. Przyjezdni oddali dwa celne strzały na bramkę, co wystarczyło do wywiezienia remisu ze Sportowej. Przez większość środowego spotkania przy piłce byli piłkarze Wilgi, ale punktów za stworzone okazje nie są przyznawane. Już pierwszej połowie GKS wielokrotnie zagrażał bramce Oliwiera Wienczatka. Gospodarze rozgrywali piłkę według schematu ? piłka do Roberta Kwiatkowskiego, a później dośrodkowanie. Po wrzutkach ?Kwiatka? okazje na gola mieli dwukrotnie Piotr Talar i Filip Gac oraz Arkadiusz Zalewski i Kamil Zawadka. Próbował i sam Kwiatkowski, ale jego strzały, jak i odbiorców jego podań były niecelne.

20.05.2015 18:14
Garwolin biega z całą Polską

Zbliża się 11. weekend pod hasłem ?Polska biega?. W ogólnopolską akcję włączy się także Garwolin. Drugi bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, to ostatnia szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji, a opuścili pierwsze biegowe zmagania. 24 maja Garwolin pobiegnie w ramach ogólnopolskiej akcji ?Polska biega?. Będzie to drugi i zarazem ostatni przed wakacjami bieg odbywający się w ramach IV Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to cykl czterech biegów dla dorosłych i dla dzieci.

20.05.2015 14:51