czwartek, 3 października 2024 10:54

Debiut w okręgówce zakończony porażką

Od porażki 0:2 z Bobrem Tłuszcz sezon 2015/2016 rozpoczęła Wilga II. Beniaminek z Garwolina nie wykorzystał kilku okazji, co zemściło się w końcówce spotkania. Zwycięsko z inauguracji okręgówki wyszedł drugi z naszych beniaminków Promnik Łaskarzew. Sobotnie spotkanie było długimi fragmentami wyrównane. W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie mogli pokusić się o trafienie. Najpierw w pole karne wpadł Marek Jasiński, ale jego podanie do dobrze ustawionych partnerów było niecelne. Gola mógł zaliczyć Adrian Rzęsiewicz. Napastnik minął kilku zawodników na prawej stronie i oddał mocny strzał. Piłka minęła o pół metra słupek bramki gości.

Przyjezdni również stworzyli zagrożenie pod bramką Wilgi. W pierwszej sytuacji bardzo dobrze zachował się Eryk Bednarski. Bramkarz pierwszego składu sparował piłkę na słupek. Zawodnicy z Tłuszcza przed przerwą strzelili bramkę, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Po zmianie stron najlepszą okazję do trafienia Wilga zmarnowała w 70. minucie gry. Na bramkę uderzał Patryk Janisiewicz, bramkarz rywala ?wypluł? piłkę przed siebie. Do futbolówki dobiegł Jasiński, ale z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Dobitka także okazała się nieskuteczna.

Drużyna Bobra prowadzenie objęła w 82. minucie, po błędzie przeciwnika przy wyrzucie z autu. Wynik goście ustalili w doliczonym czasie gry.

- Nasza gra nie wyglądała dzisiaj źle. Zresztą przeciwnik przyznał po meczu, że gdybyśmy wykorzystali te sytuacje, spotkanie pewnie ułożyłoby się inaczej ? ocenił debiut swojej drużyny w okręgówce trener Wilgi Jacek Tracz.

Inny beniaminek z naszego powiatu ? Promnik Łaskarzew ? sezon rozpoczął od zwycięstwa. ŁKS pokonał u siebie rezerwy II-ligowca z Legionowa 3:1, mimo że po 10 minutach przegrywał 0:1.

W 2. kolejce rezerwy IV-ligowca ponownie będą miały przewagę własnego boiska. W niedzielę o godz. 17 Wilga II zagra u siebie z Sokołem Serock. Promnik pojedzie do Lipowa na spotkanie z Gromem.

Wilga Garwolin ? Bóbr Tłuszcz 0:2 (0:0)
Wilga: Bednarski, J. Majsterek (46` Janisiewicz), Godlewski, Wielgosz, Kęsik, Rzęsiewicz (46` Niuk), Biernacki, Bogusz, Wągrodzki, Dębowskii (80` Grązka), Jasiński.