piątek, 27 września 2024 19:24
Sport:

Orzeł lepszy od Sępa

W derbach powiatu Orzeł Unin lepszy od Sępa Żelechów. Pewnie wygrywa Zryw Sobolew. Wildze Miastków zwycięstwo wymyka się, w kolejnym już meczu, w ostatnich minutach spotkania. Za nami 14. kolejka siedleckiej Ligi Okręgowej. Zryw Sobolew, po wpadce z LKS Ostrówek, zdecydowanie ograł najsłabszą drużynę ligi. Bramki w spotkaniu z Orłem Łosice zdobywali: Michał Wiśnioch, Konrad Więckowski, Paweł Wasiulewski, Maciej Błachnio, Damian Baran, Dawid Buczek, Krzysztof Kwaśniak.

31.10.2011 11:57
Bez zwycięstwa

Pechowy remis, okupiony czerwoną kartką Łukasza Korgula, zanotowała Wilga Garwolin w 14. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej. Coraz gorzej wiedzie się Promnikowi Łaskarzew, który przegrał 0:7. Wilga wyjazdowe spotkanie z Victorią zaczęła bardzo dobrze. Do przerwy GKS prowadził 3:1. Dwa trafienia, po uderzeniach z rzutów wolnych, zanotował Łukasz Korgul. Bramkę strzelił także Jacek Kajtowski. Po zmianie stron zawodnicy Wilgi skupiali się na obronie wyniku. Nie ustrzegli się przy tym błędów.

31.10.2011 09:46
Pronar za mocny dla GTS

W spotkaniu 6. kolejki II ligi siatkarze GTS Peiying Wilgi Garwolin przegrali z Pronarem Hajnówka 1:3 (17, -21, -29, -22). Na półmetku pierwszej rundy podopieczni Jakuba Sokołowskiego zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po wygranej w pierwszym secie do 17 kibice w hali CSiK mieli nadzieje na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niestety w kolejnych partiach goście grali lepiej wykorzystując błędy miejscowych.

30.10.2011 12:42
4CV zdobywa Kozienice

Trzeci mecz ? trzecie zwycięstwo. Tym razem zawodnicy 4CV w pokonanym polu zostawili zespół KKS Armat Kozienice. 4CV wygrał na wyjeździe 3:2. Spotkanie miało wyrównany przebieg i było pełne zwrotów akcji. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Garwolina. Dwa kolejne padły łupem gospodarzy. Czwartą partię wygrał SPS. W tie-breaku liderzy III ligi wygrali z KKS 16:14. - To był dla nas ciężki mecz. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Krzysztof Zawisza na ataku ? relacjonuje Kamil Baran. Środkowy 4CV przyznaje, że na słabym poziomie stało sędziowanie meczu 3. Kolejki III ligi.

29.10.2011 17:36
Medal był o krok

Na czwartym miejscu rywalizację drużynową Mistrzostw Europy zakończył Piotr Grudzień. 20-latek pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) nie obronił złotego krążka wywalczonego przed dwoma laty we włoskiej Genui. Zawodnik Startu Zielona Góra turniej w grze pojedynczej zakończył na ćwierćfinale. Od środy, razem z Marcinem Skrzyneckim, Piotr Grudzień występował w rywalizacji drużynowej. Polacy pewnie wygrali grupę, przegrywając zaledwie dwa mecze.

28.10.2011 14:13
Amur zagra na wyjeździe w... Wildze

Do końca zbliżają się jesienne rozgrywki z udziałem drużyn z powiatu garwolińskiego. Tym razem większość zespołów mecze rozegra na własnym boisku. W Żelechowie dojdzie do derbów - Sęp podejmie Orła Unin. Na ostatni w tym roku wyjazd udaje się Wilga Garwolin. Lider warszawskiej okręgówki zagra z zajmującą trzecie miejsce Victorią Zerzeń. Zawodników Promnika czeka trudny mecz w Legionowie.

28.10.2011 09:34
Fenomen Puznówki

Gdyby na mapie Mazowsza zaznaczać największe ośrodki kobiecego tenisa stołowego, obok GLKS Nadarzyn i Spójni Warszawa znalazłaby się KS Puznówka. Klub z gminy Pilawa jest jedynym w regionie siedleckim, który występuje w rozgrywkach ligowych. W skali całego województwa mazowieckiego tylko wspomniane GLKS i Spójnia mają dwie ligowe drużyny. Dziewczęta z Puznówki właśnie rozpoczęły kolejny sezon zmagań w II i III lidze. Ostatnim sukcesem podopiecznych Roberta Barańskiego był znakomity występ w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaczek (klasy IV i młodsze) w Warszawie. Zawody wygrała Oliwia Kępka, trzecia była Wiktoria Rokicka, a piąta Patrycja Szostak.

27.10.2011 07:36
Wenecja to dopiero początek

Zadowoleni, że mogli tam być, bo organizacja i atmosfera 26. Maratonu Weneckiego była na najwyższym światowym poziomie. To był ich drużynowy zagraniczny debiut, ale Truchtacze już teraz planują kolejne. Następne przystanki ? Praga i Amsterdam. W piątek 8 biegaczy z klubu Truchtacz.pl wyruszyło w długą drogę do Wenecji. W niedzielę Agnieszka Latuszek, Mariusz Ekiert, Marcin Szyszka, Mirosław Kajak, Olaf Woder, Grzegorz Pałysa, Jarosław Latuszek i Krzysztof Sadurski zmierzyli się z dystansem 42 km i 195 metrów biegnącym od miasteczka Stra do Wenecji, gdzie maratończycy pokonali 14 mostów.

26.10.2011 20:34
Złoto piłkarzy Piątki

W Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie odbyły się finały w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W finałach udział wzięły cztery najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach powiatowych z 20 zgłoszonych do rozgrywek. Najlepszym zespołem okazali się gospodarze zawodów. Podopieczni Bogdana Brzeźnickiego pokonali kolejno SP Żelechów 4?1, SP Gończyce 3?1, SP Sobolew 4?1. Srebrny medal zdobyli zawodnicy z SP Sobolew (op. Paweł Białecki) pokonując: SP Gończyce 4?1, SP Żelechów 2?0. Brązowy krążek wywalczyli uczniowie SP Żelechów (op. Paweł Kępka) zwyciężając SP Gończyce 2?0.

25.10.2011 12:29
Dwa oblicza Snajpera

Szaleńcza pogoń Snajpera, remis Amura i porażka Orła. W warszawskiej B-Klasie rozegrano 8. kolejkę spotkań. Niesamowity przebieg miał mecz Snajpera z Glinianką. Po 20 minutach goście prowadzili 3:0. Gospodarze grali ospale, tak jakby myślami byli przy weselu Waldemara Paszkowskiego. Zawodnik Snajpera w dzień meczu stawał na ślubnym kobiercu. Przed przerwą Snajper częściowo odrobił straty. Bramki strzelili Kamil Wasilka i Mariusz Jóźwicki.

25.10.2011 06:25
Hutnik na pozycji lidera

Wygrana Hutnika, remis Burzy z Puznówką w derbach i porażka Wisły Maciejowice. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w weekendowych kolejkach rozgrywek A-Klasy. Na pozycję lidera siedleckiej A-Klasy wskoczył Hutnik Huta Czechy. To efekt innych wyników i przede wszystkim wygranej z Jutrzenką Cegłów. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, choć sytuacji do zdobycia kolejnych bramek miejscowi mieli kilka. Dobrze w bramce Jutrzenki spisywał się Karol Branicki.

25.10.2011 06:19
Złamana noga zawodnika Wilgi

Zawodnik Wilgi Miastków Kamil Celej nie będzie mile wspominał meczu w Ostrówku. Napastnik doznał złamania nogi, a jego zespół zremisował z ŁKS Łochów 2:2. Po trzy punkty sięgnął w 13. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej Orzeł Unin i Sęp Żelechów. Tym razem bez punktu Zryw Sobolew. Bez kontuzjowanego Cezarego Jóźwickiego do spotkania z Tygrysem przystępował Orzeł Unin. Po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:1. Wynik uderzeniem głową otworzył Andrzej Brych. Po wyrównaniu gości prowadzenia Orłowi dał Cezary Krzyśpiak.

24.10.2011 12:50
Piesio strzela, Dolcan remisuje

Wychowanek Wilgi Garwolin Grzegorz Piesio strzelił bramkę dla Dolcanu Ząbki w spotkaniu I ligi z Olimpią Elbląg. Dla 23-letniego pomocnika był to 50. występ w barwach podwarszawskiej drużyny. ?Pigwa? do siatki rywali trafił w 11. minucie silnie uderzając zza pola karnego. Ostatecznie Dolcan zremisował 2:2 i zajmuje 13. miejsce na zapleczu Ekstraklasy.

24.10.2011 07:35
Bez medalu w singla

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień na ćwierćfinale zakończył udział w grze indywidualnej Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w Zagrzebiu. Od środy, razem z kolegami z drużyny, tenisista będzie bronił złota w rywalizacji drużynowej. W rozgrywkach grupowych 20-latek, grających na co dzień w Starcie Zielona Góra, zagrał dwa mecze. Najpierw pokonał Niemca Joschua Wagnera 3:0 (7, 4, 7), później przegrał z Rossem Wilsonem z Wielkiej Brytanii 0:3 (-7, -7, -9).

24.10.2011 06:50
Trzy punkty bez gry

Mecz 13. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Wilgą Garwolin, a Startem II Otwock nie odbędzie się. Goście zrezygnowali z przyjazdu ze względu na brak zawodników. Informacja do zawodników GKS o tym, że otwocczanie nie przyjadą do Garwolina dotarła ok. godz. 14, na godzinę przed planowym pierwszym gwizdkiem. ? Trener Startu zadzwonił do mnie z informacją, że na zbiórce stawiło się tylko ośmiu zawodników ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

23.10.2011 12:55