piątek, 27 września 2024 17:28
Sport:

Potrójny awans Górzna

Na obiektach sportowych żelechowskiego Sępa odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które równocześnie były eliminacjami do Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 350 uczniów z 35 szkół, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Awans do zawodów regionalnych, które odbędą się 18 października w Siedlcach, wywalczyły w kategorii dziewcząt po dwie, a w kategorii chłopców po trzy pierwsze sztafety. Poniżej czołówka klasyfikacji.

13.10.2011 15:57
Szczypiorniak powraca

Licealiści z Długiej zostali pierwszymi liderami II edycji Garwolińskiej Ligi Piłki Ręcznej. Do rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn. Wyniki 1. kolejki (12 października): KLO - LO Długa 15:32 Baspantajpej - Ekonomik 23:14 Mazowsze Miętne - Disneylant 15:9 Disneylant - No Name 3:29

13.10.2011 10:18
Zryw w półfinale PP

Tylko Zryw Sobolew pozostał na placu boju w rozgrywkach Pucharu Polski. Z siedleckich rozgrywek odpadł Sęp Żelechów. Wczoraj żelechowianie przegrali 1:6 z Grodziskiem Krzymosze, liderem A-Klasy. Dużo lepiej zaprezentował się Zryw Sobolew, który nie miał problemu z ograniem Naprzodu Skórzec. Podopieczni Andrzeja Goliszewskiego wygrali 4:0. Bramki zdobywali: Marek Górski, Michał Wiśnioch, Tomasz Marcińczak, Krzysztof Kwaśniak.

13.10.2011 06:20
Prawdziwej pasji nic nie złamie

16-letni Karol Krawczyk, który latem przeszedł z GTS Wilgi Garwolin do Czarnych Radom, doznał groźnej kontuzji stawu skokowego. Mimo tego nastolatek nie poddaje się i liczy na powrót do gry. Karol w ubiegłym sezonie występował w drugiej drużynie GTS, walczącej na parkietach IV ligi. Reprezentując barwy Gimnazjum Powiatowego w tegorocznych finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej został zauważony przez działaczy Czarnych Radom. Od czerwca zawodnik z Garwolina trenuje z ekipą RCS.

13.10.2011 06:08
Grali weterani

Garwolińscy nieco starsi zawodnicy MKS Garwolin potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. W Białymstoku 85 zawodników z całego kraju rywalizowało w Krajowym Turnieju Weteranów w badmintonie. W grach pojedynczych gracze z Garwolina wywalczyli trzy krążki. Kategorię 35+ wygrał Andrzej Dadas, a 55+ Jerzy Rybicki. Drugi wśród zawodników powyżej 70. roku życia była Leopold Tukendorf.

12.10.2011 06:16
Lekkoatleci Wilgi z medalami

Nad Zalewem Muchawka w Siedlcach odbył się Międzypowiatowy Finał Biegów Przełajowych o Mistrzostwo Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach wzięli udział reprezentanci sześciu powiatów dawnego województwa siedleckiego w tym z garwolińskiego. Biegi odbyły się w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dla dwóch pierwszych kategorii były to eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które w bieżącym roku szkolnym odbędą się w Płocku i Sochaczewie.

11.10.2011 13:08
Amur na fali, Snajper wiceliderem

W zespole Amura doszło do przebudzenia. Po fatalnym początku ligi, teraz wilżanie zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. Na pozycję wicelidera warszawskiej B-Klasy wskoczył Snajper Sośninka. Początek meczu Amura z Orłem Parysów był wyrównany. Gospodarze wykorzystali pierwszą klarowną sytuację do zdobycia bramki w 20. minucie. Lewym skrzydłem pobiegł Michał Strzeżek, zagrał w pole karne, a tam piłkę do siatki wbił Wojciech Kęsik. Sześć minut później na 2:0 podwyższył pięknym strzałem zza pola karnego Wojciech Parol. Później do głosu doszli goście. Przyjezdni zdążyli wyrównać za sprawą: Korneliusza Sionka i Krzysztofa Zagańczyka. Jeszcze przed przerwą na 3:2 dla Amura trafił Michał Strzeżek.

11.10.2011 06:57
Szpital w GKS

Stratą trzech kontuzjowanych piłkarzy Wilga Garwolin okupiła wyjazdowy remis z Bobrem. Podział punktów w Tłuszczu przesunął GKS na drugie miejsce w tabeli. Trzecią porażkę z rzędu zanotował Promnik Łaskarzew. Trener Jacek Paśnik jeszcze przed pierwszym gwizdkiem musiał zmierzyć się z problemem. Na rozgrzewce odnowił się uraz Piotra Pioruna, który leczył się od początku tygodnia. Z konieczności goście zgrali na jednego środkowego napastnika. W pierwszej połowie optyczną przewagę miał Bóbr, jednak to Wilga objęła prowadzenie. W 24. minucie jedenastkę wykorzystał Łukasz Korgul. Wcześniej zawodnik gospodarzy zagrywał piłkę ręką.

10.10.2011 11:10
Życiowa forma Paśnika

Orzeł Unin wywiózł z Miastkowa cenne trzy punkty. Gospodarzom w strzeleniu bramki skutecznie przeszkadzał Jarosław Paśnik, który przypomniał sobie nie tak dawne świetne występy w Ruchu Chorzów. Goście triumfowali w drugim pojedynku derbowym 8. kolejki siedleckiej okręgówki. W pierwszej połowie meczu w Miastkowie obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje podbramkowe. Większą skutecznością wykazali się goście. Podanie z głębi pola w 25. minucie przejął Łukasz Ziółek, który przelobował wychodzącego z bramki Mateusza Czarnego. ? Czarek Jóźwicki strzelił bramkę na 2:0, ale sędzia dopatrzył się spalonego ? komentuje Cezary Wągrodzki, trener Orła.

10.10.2011 06:29
Hat-trick mimo kontuzji

Nawet kontuzjowany Rafał Głąbicki dla Hutnika to skarb. Przekonali się o tym kibice podczas ostatniego meczu z ULKS Gołąbek w ramach 8. kolejki siedleckiej A-Klasy. Po warszawskiej stronie rozgrywek tego szczebla drużyny z powiatu garwolińskiego zanotowały zwycięstwo, remis i porażkę. W meczu 7. kolejki najlepszy strzelec Hutnika został brutalnie potraktowany przez zawodników Błękitnych Stoczek. - Zwolniłem Rafała z zadań defensywnych. Jest to zawodnik, który stanowi ducha zespołu i jego obecność na boisku wpływa korzystnie na zespół. Grając ?stójkowego?, potrafił znaleźć się we właściwym miejscu, strzelając trzy bramki ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika.

10.10.2011 06:25
Punkt po dobrej grze

Siatkarze GTS Peiying Wilgi Garwolin z dobrej strony zaprezentowali się w meczu z faworytem do awansu z II ligi. Camper Wyszków wygrał w Garwolinie 3:2. Do wygrania meczu 3. kolejki zabrakło podopiecznym Jakuba Sokołowskiego lepszego przyjęcia. Gdyby o wyniku spotkania decydował budżetu klubów to Camper w hali przy Żwirki i Wigury powinien wygrać gładko 3:0. Drużyna z Wyszkowa, prowadzona przez Piotra Szulca, dysponuje sześciokrotnie większymi możliwościami finansowymi niż GTS.

08.10.2011 20:28
Weekend z derbami

Aż do trzech pojedynków, które można nazwać derbami powiatu garwolińskiego, dojdzie w najbliższy piłkarski weekend. Najciekawiej zapowiadają się spotkania w Miastkowie Kościelnym i Żelechowie. Dwa zespoły warszawskiej Ligi Okręgowej zmierzą się z rywalami na wyjazdach. Promnik jedzie do Warszawy na boisko Legionu. Goście są coraz bliżej strefy spadkowej, więc każde punkty będą cenne. Po kolejce przerwy w roli lidera mecz rozpocznie Wilga Garwolin, której rywalem będzie Bóbr Tłuszcz.

07.10.2011 06:56
Wygrywają rodzinnie

Stadion żelechowskiego Sępa gościł w najlepszych biegaczy szkół średnich powiatu garwolińskiego, którzy walczyli o tytuły indywidualnych mistrzów Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsze dwunastki z każdego biegu uzyskiwały awans do zawodów regionalnych, które odbędą się 11 października w Siedlcach. Natomiast wyniki 30 biegaczy z każdego biegu liczone były do punktacji drużynowej szkół. Poniżej wyniki indywidualne.

06.10.2011 14:27
Snajper zdominowany przez Victorię

Na 4. rundzie tegoroczną przygodę z Pucharem Polski zakończył B-Klasowy Snajper Sośninka. Po przejściu Wisły Maciejowice, Promnika Łaskarzew i Wilgi Garwolin zaporą nie do przejścia okazała się IV-ligowa Victoria Sulejówek. Już do przerwy goście powiatu mińskiego prowadzili 4:0. Ostatecznie przyjezdni wygrali 9:0. ? Zdominowali nas w każdym elemencie. To tak jakby FC Barcelona grała z polską drużyną. Tylko patrzeć, podziwiać i uczyć się ? przyznaje z szacunkiem do rywali Damian Richert, prezes Snajpera.

06.10.2011 07:24
Licealistki mistrzyniami

- Chcemy promować koszykówkę wśród kobiet i dać szansę paniom na wzięcie udziału w turniejowych zmaganiach. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej ? tymi słowami Jarosław Kargol, dyrektor garwolińskiego CSiK, zakończył I Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Koszykówce Kobiet. Niepokonane okazały się licealistki z ?Długiej?. I to one zdobyły tytuł mistrzyń. Drużyna z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod opieką Agnieszki Sokołowskiej, która także zmagała się na parkiecie, zdobyła w sumie 116 punktów, a straciła jedynie 47. Drugie miejsce zajęły uczennice i absolwentki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Ekonomik wywalczył 69 punktów, a stracił 54 punkty. Ostatnie miejsce na podium przypadło Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z bilansem 65-93.

06.10.2011 05:55