piątek, 27 września 2024 23:27

Punkt GTS z MOS

Podobnie jak na początku sezonu drużyna GTS Peiying Wilga Garwolin przegrała po pięciu setach z MOS Wola Warszawa 2:3 (20, -20, 17, -22, -12). Kolejny ligowy mecz II-ligowca czeka dopiero w połowie stycznia. Sobotni mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. ? Bardzo dobrze zagrywaliśmy. Rywalem nie radzili sobie z naszymi serwisami, a ponadto ich atakujący nie mógł się wstrzelić w boisko ? relacjonuje Jakub Sokołowski, trener Wilgi.

Ponownie dobrą grę miejscowi zaprezentowali w trzeciej partii. Niestety drugi i czwarty set nie był udany dla Wilgi. Decydująca o losach meczu była sytuacja z końcówki czwartego seta. W spornej sytuacji na siatce sędzia przyznał punkt gościom. Uczestniczący w akcji Cezary Żyłkowski zbyt nerwowo zareagował na decyzję arbitra, za co otrzymał żółtą kartkę. Z dwupunktowej przewagi zrobił się remis.

W końcówce nasze dwa błędy w przyjęciu zaważyły o porażce [Jakub Sokołowski]

O końcowym zwycięstwie decydował tie-break. ? Raz my prowadziliśmy, później goście. W końcówce nasze dwa błędy w przyjęciu zaważyły o porażce ? uzupełnia szkoleniowiec.

14. kolejka II ligi zostanie rozegrana dopiero 14 stycznia. W planach GTS znajdzie się prawdopodobnie miejsce na rozegranie sparingu.

GTS Peiying Wilga Garwolin ? MOS Wola Warszawa 2:3 (20, -20, 17, -22, 12)

GTS: Żyłkowski, Żuber, Szyćko, Grzelecki, Rosłaniec, Hajbowicz, Sitarek (libero) ? Kruk, Wilki.