piątek, 27 września 2024 21:22
Sport:

Sport

Trzy remisy w A-Klasie

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego grające na poziomie A-Klasy zanotowały remisy w weekendowych meczach. Hat-trickiem w Hutniku popisał się Rafał Głąbicki. Mimo tego jego drużyna zremisowała z Tajfunem Jartypory 3:3. Gospodarze prowadzili 3:1, jednak nie dowieźli trzech punktów do końca. ? Dwa błędy obrońców spowodowały utratę bramek. Trzeci mógł skończyć się bramką na 3:4, ale piłka po strzale zawodnika Tajfuna uderzyła w słupek ? relacjonuje Tomasz Barej, trener Hutnika.

08.11.2011 12:20
B-Klasa wraca wiosną

W zgoła odmiennych nastrojach rundę jesienną warszawskiej B-Klasy kończą zawodnicy Snajpera Sośninka i Orła Parysów. Ci pierwsi, po wyjazdowym zwycięstwie z Rzaktą, umocnili się na pozycji wicelidera. Tabelę zamyka Orzeł, który przegrał z Przelewem Glinianka 3:6. Wynik meczu Snajpera z Rzaktą został ustalony w pierwszych 45 minutach. Na bramkę Dariusza Zająca 10. minucie szybko odpowiedzieli goście wykorzystując rzut karny. Przed zmianą stron prowadzenie gościom dał Waldemar Paszkowski, wynik podwyższył ponownie Dariusz Zając.

08.11.2011 11:54
Zryw najwyżej w stawce

Zawodnicy siedleckiej Ligi Okręgowej zakończyli rundę jesienną. Z drużyn powiatu garwolińskiego najlepiej poradził sobie Zryw Sobolew, który w ostatnim meczu zremisował z Orłem Unin. Z zerowym dorobkiem punktowym ze spotkań wyjazdowych wrócili gracze Sępa Żelechów i Wilgi Miastków. W derbach powiatu do przerwy Zryw prowadził z Orłem 1:0. Bramkę zdobył najskuteczniejszy zawodnik sobolewian Michał Wiśnioch. Po przerwie dwie bramki strzelił Orzeł. ? To my tym razem graliśmy z wiatrem. Na 1:1 z karnego trafił Czarek Jóźwicki. Później na 2:1 uderzyłem z rzutu wolnego. Skutecznie ? relacjonuje Cezary Wągrodzki, trener Orła. Bramkę ze stałego fragmentu gry strzelił Tomasz Marcińczak, ustalając wynik spotkania.

08.11.2011 07:15
Dwa mecze ? jeden punkt

Intensywny weekend mieli zawodnicy GTS Peiying Wilgi Garwolin, którzy zagrali dwa spotkania. W sobotę przegrali z AZW UW 0:3 (-24, -17, -17), dzień później ulegli w zaległym meczu 1. kolejki drużynie Zawkrze Mława 2:3 (-21, -21, 22, 20, -10). Mecz z Akademikami był zdaniem trenera Jakuba Sokołowskiego najsłabszym w wykonaniu GTS w aktualnym sezonie. ? W pierwszym secie mieliśmy nawet piłkę setową ? mówi szkoleniowiec. W kolejnych partiach gospodarze wyraźnie dominowali na parkiecie.

07.11.2011 11:03
Kręcili kółka na stadionie

Marcin Gałązka z Rębkowa był najlepszym zawodnikiem imprezy ?Bijemy rekordy życiowe?. Dystans pięciu kilometrów pokonał w czasie niespełna 17 minut. Na stadionie ZSP nr 2 w Garwolinie pobiegło blisko 30 zawodników. Bieg był częścią przyszłorocznych obchodów 90-lecia GKS Wilgi Garwolin. Jako pierwsi na okrążenia po bieżni wybiegli uczestnicy biegu na trzy kilometry. Trasę najszybciej pokonał Dawid Samulak przed Sebastianem Papiernikiem i Bartoszem Przybyszem. Wszyscy to zawodnicy Wilgi.

06.11.2011 17:15
Kamil Zawadka bohaterem GKS

W ostatnich sekundach gry strzał Kamila Zawadki dał trzy punkty Wildze Garwolin w meczu z Drukarzem Warszawa. Spotkanie 15. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej, w opinii trenera Jacka Paśnika, było najsłabszym w sezonie. Gospodarze prowadzenie objęli w pierwszej połowie gry. Kontratak Wilgi wykończył Bartłomiej Sitarek. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej grał Drukarz. Efektem tego była bramka na 1:1. Końcówka spotkania obfitowała w wiele akcji podbramkowych po obu stronach.

06.11.2011 16:32
4CV wciąż niepokonany

W spotkaniu 4. kolejki III ligi zawodnicy SPS 4CV Garwolin pokonali, po dramatycznym meczu, AS Łomianki 3:2 (-20, -20, 13, 23, 10). Gospodarze w meczu zaprezentowali dwa oblicza ? najpierw słabej, później bardzo dobrej gry. Pierwotnie spotkanie miało zostać przełożone na inny termin z uwagi na wystawę gołębi w Garwolinie. Mecz został jednak rozegrany w ZSP nr 2 w obawie, że zmiana daty spotkania pociągnie za sobą konsekwencje finansowe.

06.11.2011 16:19
Mecz gwiazd na zakończenie ligi

Reprezentacja Garwolińskiej Ligi Piłki Nożnej ?Spartan ? Orlik 2011? pokonała zespół Celestynowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich 9:7. Był to ostatni akcent, trwającej od marca, rywalizacji na boisku przy Zespole Szkół nr 2. Liga, która zadebiutowała wiosną w Garwolina, przyciągnęła dziewięć drużyn. Od 9 marca, w systemie wiosna-jesień, rozegrano 17 serii spotkań. Łącznie strzelono 764 bramki.

05.11.2011 16:26
Liga ręcznej na finiszu

Drużyna No Name jest najbliżej triumfu w II edycji Garwolińskiej Ligi Piłki Ręcznej. W środowej kolejce liderzy zanotowali wysokie zwycięstwo z Ekonomikiem. 9 listopada ostatnie mecze, a po nich wręczenie pucharów i wyróżnień indywidualnych. W środę rozegrano IV kolejkę zmagań. Oto jej wyniki: Katolik - Mazowsze Miętne 13?23, LO Długa - Disneylant 23?23, Baspantajpej - Mazowsze Miętne 17?18, Ekonomik - No Name 3?25. We wcześniejszych spotkaniach: III kolejka - Ekonomik - LO Długa 22?33, Baspantajpej - Disneylant 17?19, Ekonomik - Mazowsze Miętne 10?19, Katolik - No Name 7?27 oraz II kolejka: LO Długa - Baspantajpej 21?22, Ekonomik - Disneylant 12?21, Baspantajpej - Katolik 27?13, Mazowsze Miętne - No Name 8?19.

04.11.2011 19:14
Ligowa zajawka

W pierwszej listopadowej kolejce dojdzie do dwóch spotkań, w których naprzeciw siebie staną drużyny z powiatu garwolińskiego. Serię trzech meczów na własnym boisku rozpoczyna Wilga Garwolin. Na pierwszy ogień trzeci w tabeli Drukarz Warszawa. Oficjalnie pod wodzą nowego trenera zadebiutuje Promnik Łaskarzew. Rywalem zespołu, prowadzonego od listopada przez Dariusza Winka, będzie PKS Radość.

04.11.2011 07:36
Memoriał z niespodzianką

Amur Wilga przed Burzą Pilawa, ULKS Górzno, Wilgą Garwolin i Wilgą Miastków. To kolejność w powiatowych eliminacjach turnieju ?Piłkarska kadra czeka?. Impreza rozgrywana na obiektach garwolińskiego stadionu była jednocześnie Memoriałem Stanisława Byszewskiego, wychowawcy wielu piłkarskich pokoleń garwolińskiej Wilgi. W dzisiejszych zawodach wzięli udział gimnazjaliści (rocznik 1996 i młodsi) z pięciu szkół powiatu. Za niespodziankę turnieju należy uznać dopiero czwarte miejsce gospodarzy. Młodzi zawodnicy GKS w meczu o wejście do półfinału ulegli Amurowi Wildze.

03.11.2011 14:41
Zmiana trenera Promnika

Piotr Baliński nie jest już trenerem Promnika Łaskarzew. To decyzja podjęta wspólnie przez szkoleniowca i zarząd klub warszawskiej Ligi Okręgowej. Do końca rundy zespół będzie prowadził Dariusz Winek. - Z prezesem doszliśmy do wniosku, że moja dalsza praca nie ma sensu. Klub ma problemy finansowe, a moje dojazdy trochę kosztują ? przyznaje w rozmowie z nami Piotr Baliński, który od stycznia prowadził zespół Promnika.

03.11.2011 09:03
W niedzielę pobij rekordy

Z okazji zbliżającego się 90-lecia klubu, sekcja lekkoatletyczna GKS Wilga w Garwolinie, organizuje 6 listopada (niedziela) zawody lekkoatletyczne pod nazwą ? Bijemy rekordy życiowe?. W programie zawodów bieg na dystansie 5 km. Impreza odbędzie się na stadionie tartanowym w ZSP nr 2 w Garwolinie przy ul. Stacyjna. Zbiórka startujących godz. 11.30. Start planowany jest na godz. 12. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich amatorów biegania, w tym członków klubu Truchtacz, oraz zawodników zrzeszonych w innych klubach sportowych, ale wywodzących się z terenu powiatu garwolińskiego.

02.11.2011 10:00
Puznówka z kompletem punktów

Jedynie KS Puznówka 96 wygrała mecz na poziomie A-Klasy. Dziewięć bramek straciła Burza Pilawa, sześć Wisła Maciejowice. Hutnik Huta Czechy przegrał... z boiskiem Tęczy Stanisławów. Pechową przegraną zanotował Hutnik Huta Czechy. Liderzy siedleckiej A-Klasy przeważali przez całe spotkanie, a to rywale strzelili jedyną bramkę meczu. Po rzucie rożnym, niepewnej interwencji bramkarza Hutnika, Sławomir Pszczółkowski trafił do bramki Hutnika.

31.10.2011 15:19
Ustrzelił klasycznego hat-tricka

Wygrana Snajpera i dwie porażki ? Amura i Orła to bilans 10. kolejki warszawskiej B-Klasy. Klasycznym hat-trickiem popisał się zawodnik z Sośninki Cezary Krawczyk. Do jednego punktu zmalała strata Snajpera Sośninka do lidera warszawskiej B-Klasy Victorii II Sulejówek. Snajper ograł Rokolę Otwock Wielki 4:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Druga połowa była popisem jednego aktora. ? W ciągu 10 minut trzy bramki strzelił Cezary Krawczyk ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera. Trafienie dołożył też Mateusz Kępka.