sobota, 28 września 2024 19:25
Sport:

Sukcesy MKS. W środę możesz wygrać Ty!

Z medalowymi pozycjami z weekendowych turniejów dzieci i juniorów wrócili zawodnicy MKS Garwolin. Okazją do gry dla wszystkich miłośników lotki będzie środowy turniej z cyklu Grand Prix. W sobotę w Konstancinie-Jeziornej toczyła się rywalizacja w Turnieju Badmintona dla dzieci. W kategorii młodszego młodzika drugi był Marcel Piotrowski. Podium wśród dziewcząt podzieliły między siebie zawodniczki z Garwolin. Wygrała Martyna Juś przed Anną Kotlarską i Amelią Przybysz. W młodzikach druga była Elżbieta Przybysz.

24.09.2012 12:56
5. kolejka B-Klasy: Dwie wygrane i porażka

Na czele warszawskiej B-Klasy nadal Wilga II Garwolin. W 5. kolejce zwycięstwo odniósł także Orzeł Parysów. Passę trzech wygranych przerwali zawodnicy Amura Wilgi. Rezerwy IV-ligowca z Garwolina tym razem zagrały w podwarszawskiej Wesołej. Pierwsza połowa mimo braku goli toczyła się pod dyktando gości. Piłka dwukrotnie lądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. ? W drugiej połowie ruszyliśmy zdecydowanie do przodu. Mecz toczył się pod nasze dyktando ? komentuje Marek Zatorski, trener Wilgi II. Prowadzenie GKS dał Bartłomiej Sitek, który trafił też na 3:0. Drugą bramkę zdobył Michał Wielgosz. Wynik ustalił wprowadzony po przerwie Grzegorz Akala.

24.09.2012 09:33
Wilga wygrywa do zera

Najwyższe sezonowe zwycięstwo, pierwsze bez straty bramki odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. W 8. kolejce IV ligi GKS pokonał Spartę Jazgarzew 3:0 (2:0). Spotkanie było wyjątkowe także ze względu na liczbę kartek, które pokazał sędzia. W wyjściowej jedenastce, przy absencji Łukasza Korgula, obok Bartłomieja Szczęśniaka na stoperze zagrał Daniel Bogusz. Eksperyment przyniósł efekt w postaci zerowego konta straconych bramek. Dzisiejszy meczu przebiegał inaczej niż poprzednie GKS na własnym boisku. Już w 4. minucie prowadzenie Wildze dał Mariusz Dróżdż. 20 minut później bramkarz gości faulował w polu karnym Arkadiusza Zalewskiego. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Puciłowski.

23.09.2012 16:42
Międzynarodowe sukcesy lekkoatletów

Z trzema złotymi medalami i rekordami życiowymi z Siedlec wrócili młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin. Czworo z nich znakomicie spisało się w Międzynarodowym Memoriale Henryka Jakimiaka w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych. W imprezie wzięło udział ponad 500 zawodników z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia oraz reprezentanci Białorusi, Litwy i Rosji. Dla czterech lekkoatletów GKS Wilgi Garwolin siedlecki start zakończył się sukcesem. W kategorii klas II piąte miejsce w pchnięciu kulą (7,88 m)zajęła Katarzyna Przybysz (Gimnazjum nr 5 Garwolin). Bartosz Przybysz z Katolickiego Gimnazjum wynikiem 1.36.41 s w biegu na 600m zdobył medal brązowy. Dawid Samulak z "Piątki" zdobył natomiast w bezkonkurencyjny sposób złoty medal w biegu na 1000m z bardzo dobrym wynikiem - 2.54.10s. Wśród klas pierwszych świetnie spisał się Piotr Domański ("Piątka" Garwolin), który wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 9,18 m.

22.09.2012 13:03
PP: Zostały tylko dwie Wilgi

Zryw Sobolew nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie wygra siedleckiego Pucharu Polski. Słabo radząca sobie w Lidze Okręgowej Wilga Miastków jest jedyną drużyną z powiatu, która przeszła przez kolejną rundę. 3 października do gry włączy się IV-ligowa Wilga Garwolin. Przez 1/8 rundę Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach przeszła tylko Wilga Miastków. Podopieczni Pawła Kowalskiego ograli ligowego rywala z okręgówki Orła Łosice 4:2. Tak dobrze nie poszło obrońcy tytułu Zrywowi Sobolew. Aktualni zdobywcy trofeum ulegli innej drużynie Ligi Okręgowej MKS Małkini 0:4.

20.09.2012 06:38
Zwycięstwo i MVP turnieju dla 4CV

Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy III-ligowego SPS 4CV Garwolin podczas Mazowieckiego Turnieju Piłki Siatkowej Seniorów. Podopieczni Edmunda Kopyścia byli najlepsi w gronie 10 drużyn. W składzie 4CV pojawili się nowi zawodnicy. Wiadomo z kim SPS zagra w nowym sezonie. Pierwszą fazą niedzielnego turnieju, rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim, były gry grupowe. W nich 4CV gładko pokonało trzy drużyny UKS Sparta Grodzisk II, Leszno i Ryś Laski po 2:0 (rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów). Nieco gorzej naszym zawodnikom poszło w spotkaniu z AS Łomianki przegranym 0:2.

19.09.2012 09:47
Badmintoniści najlepsi w Senior Games 2012

7 medali, w tym pięć złotych, z Ornety przywieźli badmintoniści MKS Garwolin. Po raz pierwszy Polska gościła uczestników Senior Games. Turniej, którego tradycja sięga 1985 roku, rozegrano w sześciu miasta Warmii i Mazur w dniach 10-16 września. Zawody są traktowane jako narodowe zawody seniorów olimpijczyków. Ostatnie Senior Games odbyły się w 2009 roku w Holandii. Po raz pierwszy sportowców 11 dyscyplin gościła Polska. W Ornecie rozgrywano turniej badmintonistów. Bardzo udanie zaprezentowali się tam zawodnicy MKS Garwolin. Leopold Tukendorf wygrał singla kategorii 70 +. Złoto w kat. 56+ wywalczył Jerzy Rybicki.

19.09.2012 06:07
4. kolejka B-Klasy: Komplet zwycięstw

Tak udanej kolejki warszawskiej B-Klasy w tym sezonie jeszcze nie było. Mecze wygrały drużyny Orła Parysów, Wilgi II Garwolin i Amura Wilgi. Dwa zespoły wymienione jako ostatnie są na czele ligi. Kłopoty z zestawieniem linii obrony w meczu z Przelewem miał trener Orła Parysów. Eksperymentalne ustawienie Wiesława Białeckiego w pierwszej połowie dało się raz zaskoczyć. Po zmianie stron gra gospodarzy wyglądała lepiej. ? Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. W drużynie jest wiele nowych twarzy i powoli wszystko zaczyna się zazębiać ? przyznał szkoleniowiec Orła. W meczu z Przelewem dwie bramki strzelił Paweł Anczarski I, jedno trafienie dołożył Paweł Anczarski II.

18.09.2012 08:17
4. kolejka A-Klasy: Pierwsze zwycięstwa Burzy i Wisły

To była udana kolejka dla drużyn z powiatu garwolińskiego w warszawskiej A-Klasie. Po pierwsze komplety punktów w sezonie sięgnęły zespoły Wisły Maciejowice i Burzy Pilawa. Pewnie mecz wygrała KS Puznówka 1996. Bez punktu w 4. kolejce Snajper Sośninka i Promnik Łaskarzew. Przed meczem z Wisłą Dziecinów trener Puznówki 96 miał wreszcie do dyspozycji optymalny skład. Przyniosło to efekt w postaci dobrej, kombinacyjnej gry. ? To był dobry mecz, pełen walki z obu strono każdy metr boiska. Wynik mógłby być wyższy, ale zawiodła skuteczność ? ocenia Przemysław Mazek szkoleniowiec drużyny z gminy Pilawa. Po pierwszym kwadransie, w którym przeważali goście, do głosu doszli gospodarze. Efektem były dwie bramki. Po przerwie wynik nie uległ zmianie.

18.09.2012 07:20
7. kolejka LO pod znakiem derbów

Siedem bramek padło w dwóch derbowych meczach 7. kolejki siedleckiej okręgówki. W Żelechowie Sęp nieoczekiwanie pokonał Hutnika. Z pewnymi trzema punktami z Unina wrócili zawodnicy Zrywu Sobolew. Kolejną wysoką porażkę zanotowała Wilga Miastków. Bramkarz Hutnika Piotr Kardyka wyjazdu do Żelechowa nie będzie mile wspominał. Po jego błędach w drugiej połowie meczu z Sępem padły bramki. ? Przy pierwszym golu piłka przeleciała pod łokciem, przy drugim bramkarz minął się z piłką przy dośrodkowaniu ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika. Jak dodaje, Hutnik na mecz pojechał bez siedmiu zawodników, którzy są kontuzjowani. ? Nie byliśmy słabsi od Sępa, ale dwa błędy zdecydowały o porażce ? dodaje.

18.09.2012 06:50
I biegowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej za nami

Nie tylko muzyka łączy pokolenia. Bieganie też. Najlepszym dowodem na to były biegi zorganizowane w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W sumie na starcie stanęło ponad 150 biegaczy. Wśród nich całe rodziny. Przedszkolaki, uczniowie, studenci i dorośli. Amatorzy i ci, którym maratony nie są obce. Najlepsi w swoich kategoriach odebrali wczoraj puchary i nagrody. Kiedy zaczynali było jeszcze zimno i padał śnieg. Wczoraj we wrześniowym słońcu i nieśmiało spadających pierwszych liściach biegowo pożegnali lato i uczcili 73. rocznicę bombardowania Garwolina. - Tym cyklem czterech biegów chcemy zachęcić lokalną społeczność, starszych i młodszych mieszkańców, do biegania, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy tym każdy będzie miał możliwość sprawdzenia swoich sił oraz zasmakowania zdrowej sportowej rywalizacji ? zapowiadał w kwietniu Michał Kopik, prezes klubu biegacza Truchtacz.pl, organizatora I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

17.09.2012 16:00
Wilga przegrywa w derbach

Wildze Garwolin nie udał się wyjazdowy do Siedlec w ramach mecz 7. kolejki IV ligi. Rezerwy II-ligowej Pogoni wygrały z GKS 3:2 (1:0). Do Siedlec zawodnicy Wilgi jechali osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników. Sprawy rodzinne zatrzymały Łukasza Korgula i Piotra Baranowskiego. Za kartki pauzował Łukasz Puciłowski. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Pogoń stwarzała dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Udało się, na szczęście dla GKS, tylko raz. ? Jeszcze przed przerwą gra się wyrównała. Mieliśmy lekką przewagę, ale nic z tego nie wynikało ? ocenia pierwsze 45 minut Marek Krawczyk, trener Wilgi.

16.09.2012 11:51
Ligowa zajawka

Derby regionu w IV lidze i podwójne derby powiatu garwolińskiego w okręgówce. Najbliższy weekend na piłkarskich boiskach zapowiada się bardzo ciekawie. Interesująco powinno być niedzielnego poranka w Siedlcach. Ostatnie w tabeli rezerwy siedleckiej Pogoni zmierzą się z Wilgą Garwolin. Z dwóch beniaminków sezon zdecydowanie lepiej rozpoczął GKS, ale derby rządzą się własnymi prawami.

14.09.2012 10:55
Finał biegowego GP już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę młodsi i starsi miłośnicy biegania staną po raz ostatni na stracie I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Choć zwycięzcom raczej nikt już nagrody nie odbierze, wciąż można walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji. Ci, którzy opuścili bieg 3 czerwca także mają szansę. - Tak jak zwykle zaczynamy od biegów najmłodszych już od godz. 15.00. Bieg główny odbędzie się o godz. 16.00. Zapraszamy do zapisów w dniu biegu od godz. 14.00 lub przez Internet ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu Truchtacz.pl. Czwarty i ostatni zarazem bieg w ramach I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej będzie także upamiętnieniem 73. Rocznicy bombardowania Garwolina.

13.09.2012 09:37
Wysokie loty Orła w pucharze

B-Klasowy Orzeł Parysów niespodziewanie wygrał z grającą o dwie klasy wyżej KS Wesołą w II rundzie Pucharu Polski MZPN. Z dalszej rywalizacji odpadły Wisła Maciejowice i Mazowsze Miętne. Podopieczni Wiesława Białeckiego sprawili niespodziankę pokonując przed własną publicznością ostatnią drużynę warszawskiej okręgówki. B-Klasowy Orzeł do przerwy prowadził po bramce nowego zawodnika Marcina Chyżaka. Na 2:0 10 minut po przerwie podwyższył Paweł Anczarski. Goście kontaktową bramkę strzelili w 69. minucie. Orzeł mecz w 3. rundzie zagra w środę 19 września o godz. 16:30. Na razie nie wiadomo z kim.

13.09.2012 07:02