poniedziałek, 30 września 2024 03:23
Sport:

W Sobolewie grał piłkarski narybek

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy ?Promyk? Sobolew był organizatorem I Otwartego Turnieju Piłki Nożnej ?Piłkarska przyszłość na hali w Sobolewie?. Do niedzielnej rywalizacji stanęło 12 drużyn, w tym połowa z powiatu garwolińskiego. Obok dwóch zespołów gospodarzy wystąpili młodzi zawodnicy Wilgi Garwolin, Mazowsza Miętne i UKS Żelechów. Po meczach grupowych zostały rozegrane mecze półfinałowe oraz spotkania o dalsze pozycje. W wielkim finale Amplus Łuków pokonał MOSiR Mińsk Mazowiecki 2:0. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom z Żelechowa, którzy zwyciężyli Mazowsze Miętne 1:0.

11.03.2014 08:00
Spacerek 4CV z MOS. W czwartek mecz o awans

Łatwym i szybkim zwycięstwem zakończył się przedostatni mecz siatkarzy 4CV Garwolin w rundzie zasadniczej III ligi. Lekcję siatkówki otrzymała młodzież MOS Warszawa, która przegrała 0:3 (-12, -16, -21). W żadnym momencie dzisiejszego meczu przewaga gospodarzy nie była zagrożona. ? W pojedynku z takim zespołem, który jest wicemistrzem Polski w swojej kategorii, nie można pozwolić na rozegranie się rywalom. Chwała chłopakom, że potrafili utrzymać koncentrację prawie przez większość meczu za wyjątkiem końcówki trzeciego seta. Dobrze, że po męczarniach z Powsinkiem odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo ? ocenił trener SPS Jakub Sokołowski.

09.03.2014 14:05
Kolejne wysokie zwycięstwo Wilgi

Na dwa tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej Wilga Garwolin pokonała Podlasie Sokołów Podlaski 4:1 (2:0). Po spotkaniu z czołową drużyną siedleckiej okręgówki trener Krawczyk ma więcej znaków zapytania przy konstruowaniu optymalnej ?11?. Wczorajszy mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu gości. Sokołowianie zostawiali mało miejsca do gry rywalom, z czym problemy mieli zawodnicy GKS. Po 10 minutach wyrównanego meczu, przewagę zyskiwali gospodarze. Efektem było trafienie Piotra Baranowskiego w 12. minucie. Niespełna 20 minut później wynik podwyższył skuteczny w sparingach Jacek Kajtowski.

09.03.2014 10:01
Jedynka ze złotem pod siatką

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie triumfowali w finale powiatowych zmagań w minisiatkówkę. Finał rozgrywek odbył się w czwartek w hali CSiK przy al. Wigury. Z udziału w decydujących starciach wycofała się drużyna z Łaskarzewa. Rozegrano zatem jedynie dwa spotkania, w których gospodarze ze SP nr 1 pokonali rówieśników ze SP nr 2 oraz SP w Uninie. Oba mecze zakończyły się wynikami 2:0. Dzięki półfinałowej wygranej ?Dwójki? ze szkołą w Uninie (2:1), srebro przypadło siatkarzom z Garwolina.

08.03.2014 09:31
Grali o puchar wójta i proboszcza

W hali Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym odbył się kolejny turniej halowy w piłce nożnej dla mieszkańców gminy. O Puchar Wójta i Proboszcza Parafii rywalizowało dziewięć zespołów. Jak zwykle rozgrywkom towarzyszyły duże emocje. Organizatorzy podkreślają, że mecze mają coraz bardziej wyrównany przebieg. O zwycięstwie decydowały ostatnie spotkania w grupach eliminacyjnych. Zwycięzcy poszczególnych grup rywalizowali systemem każdy z każdym w grupie finałowej. Szczególnie emocjonujący przebieg miało spotkanie Tęcza Zgórze i Duma Furii Miastków Kościelny.

07.03.2014 06:49
Wilga rozstrzelała ligowego rywala

Na trzy tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej Wilga Garwolin imponuje skutecznością. W ostatnim sparingu GKS pokonał Pogoń II Siedlce 6:3 (3:0). ? Powoli skład się krystalizuje, ale za wcześnie, aby mówić o wyjściowej ?11? ? przyznaje trener Marek Krawczyk. Po meczu z Józefovią Józefów (5:4), Wilga w niedzielę mierzyła się z kolejnym ligowym rywalem. Pierwsze 20 minut nie wskazywały, że w spotkaniu padnie aż dziewięć goli. Początek sparingu w Siedlcach był wyrównany.

04.03.2014 07:55
232 kilometry w 7 godzin ? Otyliada w Garwolinie

Ostatni zawodnik wyszedł w wody dokładnie o 4.57. Maciej Grzesiński pokonał 14 050 metrów, czyli 562 długości garwolińskiego basenu. Indywidualnych rekordów tej nocy nie brakowało. Pływalnia Miejska ?Garwolanka? była jedną z 32 w kraju, w której z 1 na 2 marca odbywała się ?Otyliada? ? Nocny Maraton Pływacki. Otyliada to Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki, którego patronem jest Otylia Jędrzejczak. Celem imprezy jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu mającej wpływ na prawidłowy rozwój człowieka, jego kondycję i samopoczucie. Jej adresatami są osoby, które nie uprawiają pływania wyczynowo. Nie chodzi o bicie rekordów, a o dobrą zabawę. Mimo tego wielu uczestników garwolińskiego maratonu podkreślało, że jeszcze nigdy tyle nie przepłynęli, co tej nocy.

03.03.2014 11:26
Męczarnie 4CV z outsiderem

Miały być łatwe trzy punkty, a były wymęczone dwa oczka. W 16. meczu w sezonie siatkarze SPS 4CV Garwolin pokonał UKS Powsinek Wilanów 3:2 (-22, 22, -17, 16, 10). Strata punktu w spotkaniu z outsiderem III ligi, skomplikowała nieco sytuację w tabeli. Obie drużyny musiały czekać do początku marca, aby po raz pierwszy zmierzyć się w tym sezonie. Goście do Garwolina przyjechali bez obciążeń i bojowo nastawieni do sprawienia niespodzianki. Już pierwszy set pokazał, że aspirującym do awansu gospodarzom gra nie będzie się układała, tak jak w poprzednich spotkaniach. Dużo błędów w przyjęciu, niedokładne ataki i to goście cieszyli się z wygranej w partii otwarcia.

02.03.2014 15:08
Pływasz? Dołącz do "Delfina"

Minimum 9 lat i umiejętności pływania trzema stylami - to podstawowe kryteria naboru do garwolińskiego klubu pływackiego. Spełniasz je? UKS "Delfin" czeka. UKS ?Delfin? Garwolin ogłasza nabór dzieci i młodzieży do klubu pływackiego. Wymogi dla kandydatów: umiejętność pływania co najmniej trzema stylami, wiek 9 lat i starsi oraz bardzo dobry stan zdrowia. Testy sprawdzające odbędą się 8 marca i 9 marca o godz 9.00 na Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?.

27.02.2014 07:14
Hokejowy wynik w sparingu Wilgi

Zamiast z III-ligową Pilicą Białobrzegi, piłkarze Wilgi Garwolin zmierzyli się z IV-ligowym rywalem. GKS pokonał na wyjeździe Józefovię 5:4 (4:3). Pierwotnie Wilga miała zagrać wczoraj z Pilicą Białobrzegi w Grójcu. Jednak kłopoty kadrowe III-ligowca sprawiły, że mecz nie doszedł do skutku. W szóstym meczu kontrolnym Wilga błysnęła skutecznością, ale i popełniała dużo błędów. Efekt? Wynik zbliżony bardziej do hokejowych zmagań z igrzysk w Soczi.

26.02.2014 09:42
Kolejne 3:0 4CV

Zwycięstwem nad Orlikiem Przytyk siatkarze 4CV potwierdzili dobrą formę przed końcem sezonu zasadniczego III ligi. Przed podopiecznymi Jakuba Sokołowskiego jeszcze trzy spotkania .Wygrana w dwóch da awans do kolejnej fazy walki o II ligę. Wczorajsze zwycięstwo było do siatkarzy z Garwolina 12. w sezonie i jednocześnie dziewiątym za trzy oczka. Kluczem do sukcesu w pierwszej partii okazał się dobra zagrywka i świetny blok. ? Na drugi set zmieniłem żelazną szóstkę, aby ostudzić nieco chłopaków i zobaczyć jak będą sobie radzili po powrocie w trzeciej partii ? wyjaśnia trener 4CV Jakub Sokołowski.

24.02.2014 09:15
Dwa oblicza Wilgi w sparingu z Orlętami

Pierwszej porażki podczas przygotowań do rundy wiosennej doznali piłkarze Wilgi Garwolin. Słaba druga połowa meczu przesądziła o porażce z Orlętami Łuków 1:4 (1:0).Sobotnia rywalizacja IV-ligowych drużyn w Miętnem rozpoczęła się od dobrej gry gospodarzy. Wilga dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej stwarzała zagrożenie pod bramką Orląt. Efektem przewagi było trafienie w 25. minucie. Dla wracającego po ciężkiej kontuzji Jacka Kajtowskiego sobotni gol był pierwszym dla Wilgi od 30 września 2012 roku.

18.02.2014 07:10
4CV pewnie zmierza do awansu

W 14. ligowym meczu mazowieckiej III ligi zespół SPS 4CV Garwolin pokonał UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:0. Drużyna Jakuba Sokołowskiego pewnie zmierza do gry w turnieju barażowym o II ligę. Wczorajsze spotkanie zakończyło się wygraną w trzech setach, dwa z nich (pierwszy i ostatni) kończyły się grą na przewagi. ? Może po wyniku tego nie widać, ale kontrolowaliśmy przebieg całego meczu. Cały czas jako zespół gramy bardzo dobrze. Porównując to co prezentowaliśmy rok temu, poprawiliśmy się o klasę umiejętności ? ocenia trener SPS Jakub Sokołowski.

17.02.2014 10:15
Wybiegali medale w Stoczku Łukowskim

W sobotę  15 lutego, w rocznicę Bitwy Pod Stoczkiem z 1831 roku odbyły się tradycyjne, 14. z kolei, Ogólnopolskie Biegi Uliczne pod nazwą ?Brzmią pod Stoczkiem Armaty?. W biegu głównym na dystansie ponad 10 km wystartowało 130 uczestników, w tym czwórka biegaczy Wilgi Garwolin. Na trasie, która prowadziła po piasku, górkach, a nawet błocie, wygrał Robert Głowala. Najlepszy obecnie biegacz powiatu garwolińskiego na metę wpadł po 34 minutach i 2 sekundach. Drugiego ? Michała Roguskiego z Pogoni Siedlce ? Robert wyprzedził aż o 48 sekund.

17.02.2014 08:00
Wybraliście Sportowca i Trenera Powiatu Garwolińskiego 2013

Adam Kenig został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2013. Nastolatek, który z powodzeniem łączy uprawianie karate i pływania, z Hotelu&Restauracji Sulbin odjedzie rowerem. W głosowaniu na Trenera Powiatu Garwolińskiego 2013 wygrał Marek Krawczyk, szkoleniowiec IV-ligowej Wilgi Garwolin. Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 12. Od początku roku na łamach tygodnika ?Twój Głos ? gazeta powiatu garwolińskiego? publikowane były kupony. Głosy na swoich ulubieńców można było oddawać także za pośrednictwem specjalnego serwisu naszego portalu oraz wysyłając SMS. W tym roku fani nominowanych oddali prawie 4900 głosów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

15.02.2014 21:32