poniedziałek, 30 września 2024 05:25

Kolejne wysokie zwycięstwo Wilgi

Na dwa tygodnie przed pierwszym meczem rundy wiosennej Wilga Garwolin pokonała Podlasie Sokołów Podlaski 4:1 (2:0). Po spotkaniu z czołową drużyną siedleckiej okręgówki trener Krawczyk ma więcej znaków zapytania przy konstruowaniu optymalnej ?11?. Wczorajszy mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu gości. Sokołowianie zostawiali mało miejsca do gry rywalom, z czym problemy mieli zawodnicy GKS. Po 10 minutach wyrównanego meczu, przewagę zyskiwali gospodarze. Efektem było trafienie Piotra Baranowskiego w 12. minucie. Niespełna 20 minut później wynik podwyższył skuteczny w sparingach Jacek Kajtowski.

Po przerwie oba zespoły upodobały sobie obstrzeliwanie poprzeczki. Najpierw w obramowanie bramki, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafił Jakub Wachnicki. Później po rzucie rożnym bramka zatrzęsła się po uderzeniu z główki zawodnika Podlasia.

W 70. minucie padła kolejna bramka dla Wilgi. Trafieniem w swoim stylu popisał się Łukasz Korgul. Stoper otrzymał płaskie podanie na linię pola karnego i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Trzy minuty później przyjezdni zaliczyli honorowe trafienie. Po stracie w środku pola futbolówkę otrzymał Marcin Siedlecki, który mimo asysty dwóch obrońców Wilgi przedarł się w pole karne. Przy mierzonym strzale Patryk Tkaczewski był bez szans.

Wynik spotkania na osiem minut przed końcem ustalił Sebastian Papiernik. Asystę zaliczył inny skrzydłowy Arkadiusz Zalewski, który dobrze zabrał się w pole karne po krosowym podaniu z linii obrony. Chwilę wcześniej oko w oko z bramkarzem gości stanął Kamil Zawadka. Strzał pomocnika był lekki i mało precyzyjny, bo wylądował w rękach goalkeepera z Sokołowa Podlaskiego.

Mimo okazałego zwycięstwa, trener Wilgi był niezadowolony. - Mimo, że wygraliśmy sporo było niedokładności i nerwowości. Wynik cieszy, ale sama gra zostawia dużo do życzenia ? przyznał Marek Krawczyk. Szkoleniowiec zaznacza, że nadal zawodzi skuteczność, bo okazji do zdobycia bramek nie brakuje.- Po tym meczu mam więcej niewiadomych jak po ostatnim meczu. Pierwsza i druga pokazały, że moje zamiary o kształcie pierwszej ?11? należy zmienić ? dodał.

W sobotnim meczu rozgrywanym w Miętnem zabrało z przyczyn zawodowych Huberta Świdra. Wciąż na diagnozę urazu kostki czeka Pawła Pyry. Do treningów po lekkim urazie w przyszłym tygodniu wróci Paweł Edyk. W drugiej połowie meczu z Podlasiem wystąpił Marcin Kępka. U wypożyczonego z Legii Warszawa napastnika widać braki w treningu i zgraniu spowodowane leczeniem kontuzji.

W niedzielę, w terminie rozgrywania 1. kolejki rundy wiosennej IV ligi, Wilga ma wolny termin. Tego dnia na własnym boisku zmierzy się w ostatnim sparingu z IV-ligowym Ruchem Ryki.

Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 4:1 (2:0)
Bramki: 12' Piotr Baranowski, 34' Jacek Kajtowski, 82' Sebastian Papiernik - 73' Marcin Siedlecki