poniedziałek, 30 września 2024 01:18
Sport:

11. kolejka GLH: Do końca tylko dwie serie spotkań

Po tygodniu przerwy na parkiet hali sportowej w Woli Łaskarzewskiej wróciła Gminna Liga Halowa Futsal Cup. Na czele wciąż Impreza i Weekend. Z szansy dołączenia do czołówki nie skorzystał Cel Helenów. Najbardziej zaciętym meczem niedzieli był pojedynek Wisły z Celem. Do przerwy obrońcy tytuły z Helenowa prowadzili 3:2. Tuż po przerwie podwyższyli prowadzenie na 4:2. Na 120 sekund przed końcowym gwizdkiem zawodnicy z Podwierzbia mieli do odrobienia tylko bramkę. Dzięki trafieniom Damiana Krupy i Damiana Barana, to ostatecznie Wisła cieszyła się ze zwycięstwa 7:6, komplikując sytuację obrońców tytułu.

28.01.2014 06:58
MDK zrewanżował się 4CV

Po zwycięstwie w stolicy, tym razem drużyna 4CV przegrała z liderem III ligi, zespołem MDK Warszawa 2:3. Przed podopiecznymi Jakuba Sokołowskiego dwa bardzo ważne mecze ze stołecznym Metrem. Aby nadal liczyć się w walce o awans do kolejnej rundy nie można sobie pozwolić na stratę punktów. Tuż przed wczorajszym meczem trener Sokołowski musiał wprowadzić zmiany do żelaznej wyjściowej szóstki. Miejsce Krzysztofa Zawiszy, który w drugim secie dojechał do Garwolina, zajął Maciej Antonik, którego zmienił na ataku nominalny środkowy Piotr Szyćko. Mimo tych problemów, set otwarcia padł łupem gospodarzy. W drugim secie rozluźnienie w szeregach SPS sprawiło, że MDK wyrównał stan meczu.

27.01.2014 13:13
Jan Parol mistrzem Polski!

19-letni Jan Parol, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, reprezentujący barwy WLKS Iganie Nowe, został halowym mistrzem Polski juniorów w pchnięciu kulą. O podium w rywalizacji juniorów młodszych otarł się kolejny podopieczny Sławomira Miernickiego, Michał Walenda.Jan Parol udowodnił w Spale, że ma nerwy ze stali. Dzięki pierwszemu rzutowi na odległość 18,10 m zapewnił sobie miejsce w czołówce. Przed ostatnią kolejką 19-latek był na trzecim miejscu. Koncentracja i perspektywa osiągnięcia życiowego wyniku, zmobilizowały zawodnika. Lekkoatleta pchnął 6-kilogramową kulę na odległość 18,67 m. Nowy rekord życiowy dał Janowi tytuł halowego mistrza Polski. 10 cm zabrakło do podium drugiemu podopiecznemu Sławomira Miernickiego ? Michałowi Walendzie. 17-latek osiągnął wynik 16,84 m (kula 5 kg), co dało mu wysokie, czwarte miejsce.

26.01.2014 12:10
Remis Wilgi przy 15-stopniowym mrozie

W drugim sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi, Wilga Garwolin zremisowała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2 (2:1). W spotkaniu z wiceliderem siedleckiej okręgówki, piłkarze zmagali się nie tylko z rywalem, ale i dużym mrozem. Pierwszą bramkę na boisku w Miętnem strzelił dzisiaj Kamil Zawadka, który z bliskiej odległości posłał piłkę do bramki po stałym fragmencie gry. Na 2:0 podwyższył Łukasz Puciłowski, który przejściem kilku zawodników wykończył składną akcję całego zespołu. Tuż przed przerwą goście zdobyli gola kontaktowego.

25.01.2014 14:38
4CV wygrywa w Wiskitkach. W niedzielę mecz z liderem

Po raz drugi w tym sezonie siatkarze 4CV pokonali Virtus Wiskitki, tym razem 3:0. W niedzielę do Garwolina przyjedzie lider MDK Warszawa, który będzie żądny rewanżu za porażkę w stolicy. 10. mecz w sezonie SPS rozegrał wczoraj. Na spotkanie z outsiderem zawodnicy z Garwolina udali się z jasnym celem wywalczenia trzech punktów, podobnie jak to było w pierwszym meczu między tym zespołami. Wtedy podopieczni Jakuba Sokołowskiego wygrali 3:1. Do Wiskitek nasi pojechali bez Piotra Szyćki, Marcina Jakubowskiego. Z powodu urazu palców, jedynie w roli zmiennika występował rozgrywający Paweł Grabowski, którego zastępował Łukasz Trzmielewski.

23.01.2014 09:17
Dream Team i Pink Fires na podium

22 zespoły, 21 duetów i w sumie 270 tancerzy z całej Polski. W sobotę w Garwolinie odbył się Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders, który rozpoczął zmagania w ramach Grand Prix Polski Cheerleaders 2014. Zespoły garwolińskiego klubu ?No Name? zwyciężyły w swoich kategoriach. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji, które uzyskały, ale jeszcze bardziej z tego jak zatańczyły. W większości tancerze z naszych zespołów to doświadczone tancerki, które nie tylko tańczą, ale potrafią bawić się tańcem i właśnie na tym turnieju to pokazały. Przed nami Mistrzostwa Polski 2014 w Łochowie, na których oprócz Dream Team i Pink Fires, będą Dream Team Junior i duet Paulina Zielińska i Dawid Kowalczyk. Jesteśmy zadowoleni i spokojni przed Mistrzostwami Polski 2014. Z naszych planów, to Mistrzostwa Europy 2014, na których chcieli byśmy być uczestnikami ? mówiła Zofia Kisiel, prezes klubu ?No Name?.

21.01.2014 08:39
MOSiR Pilawa i Wilga Garwolin w czołówce turnieju

Drużyna Jantaru Ostrołęka wygrała I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Na najniższym stopniu podium stanęły piłkarki Wilgi Garwolin, które w meczu o brąz pokonały zawodniczki MOSiR Pilawa. W premierowej odsłonie halowego turnieju dla dziewcząt w Garwolinie wzięło udział osiem drużyn. Po rozgrywkach grupowych, zespoły awansowały do fazy play-off. W czołówce turnieju znalazły się dwa zespoły z powiatu garwolińskiego. Dopiero po rzutach karnych półfinał z Jantarem Ostrołęka przegrały piłkarki MOSiR Pilawa. W podobnych okolicznościach do finału nie awansowały gospodynie z Wilgi. W bratobójczym pojedynku o trzecie miejsce, o triumfie zadecydowało jedno trafienie. Brązowy medal zawisł na szyjach podopiecznych Marcina Żaka. Piłkarkom Roberta Rokickiego pozostał pewien niedosyt, bo w całym turnieju garwolinianki prezentowały wysoki poziom.

20.01.2014 12:46
Wilga wygrywa pierwszy sparing. Trener testuje nowe ustawienie

Okazałym zwycięstwem z Naprzodem Skórzec 5:2, Wilga Garwolin rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. W sparingu trener Marek Krawczyk testował ofensywne ustawienie 3-4-3. W bramce pojawił się zawodnik z zespołu juniorów. Pierwszy testmecz tej zimy Wilga rozegrała sobotniego poranka. Do przerwy, mimo momentami zdecydowanej przewagi gospodarzy, GKS strzelił tylko jednego gola. W 34. minucie rzut karny, podyktowany za faul, wykorzystał Łukasz Korgul. W pierwszych 45 minutach wynik mogli podwyższyć jeszcze Piotr Baranowski i Łukasz Puciłowski. Obaj zmarnowali sytuację sam na sam z bramkarzem Naprzodu. Ponadto popularny ?Pucił? nie wykorzystał jedenastki. Strzał obronił bramkarz ze Skórca.

20.01.2014 09:45
Dublet kulomiotów z Garwolina

W hali stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego odbył się  drugi w tym roku mityng lekkoatletyczny, w którym nasi  kulomioci odnieśli dwa zwycięstwa. W konkursie  pchnięcia kulą juniorów (kula 6 kg) ponownie najlepszy był Jan Parol (zdjęcie nr 2), który pchnął kulę na odległość 18,43 m. Wynik jest obecnie najlepszym wynikiem halowym w Polsce w kategorii juniora. Swój konkurs w kategorii juniora młodszego (kula 5 kg) wygrał także Michał Walenda, który o ponad metr poprawił rekord życiowy, uzyskując 16,88 m. Miłą pamiątką z zawodów dla nastolatka było zdjęcie z Henrykiem Olszewskim, trenerem Tomasz Majewskiego. W konkursie seniorów (kula 7,26 kg) trzecie miejsce zajął Andrzej Gudro (16,42 m).

19.01.2014 12:05
Futsalowy turniej dziewcząt już w niedzielę

W niedzielę po raz pierwszy w Garwolinie odbędzie się Ogólnopolski Halowy Turniej  Piłki  Nożnej Dziewcząt o  Puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. O najwyższe miejsca powalczą piłkarki Wilgi Garwolin i MOSIR Pilawa. Gospodynie w grupie eliminacyjnej (A) zagrają z Jantarem Ostrołęka, Spartą Mochowo II i Ursusem Warszawa. W składzie grupy B znalazły się Pogoń Siedlce, Sparta Mochowo I, UKS Loczki Wyszków i MOSIR Pilawa.

17.01.2014 08:04
10 kolejka GLH: Impreza zdetronizowana

W najciekawszym meczu 10. kolejki Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup pierwszej porażki z rozgrywkach doznała Impreza Sośninka. Na fotel lidera wrócił Weekend Łaskarzew. Mecz Impreza - Cel elektryzował kibiców. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do graczy z Helenowa, czego efektem było prowadzenie po 20 minutach 2:0. Po 120 sekundach drugiej części gry było już 3:0. Pogoń Imprezy niemal się udała. Gol Dariusza Zająca na cztery minut przed końcem sprawił, że Cel prowadził jedynie 5:4. W ostatniej minucie meczu zwycięstwo obrońców tytułu przesądziło trafienie Michała Wiśniocha na 6:4.

15.01.2014 06:28
Wilga rozpoczęła przygotowania. Powrót braci Zawadków i Kajtowskiego

24 zawodników będzie liczyła kadra Wilgi Garwolin w rundzie wiosennej rundy wiosennej. Na pierwszym tegorocznym treningu pojawiło się 12 piłkarzy. Do kadry wrócili bracia Zawadkowie, kontuzjowany przez ostatnie miesiące Jacek Kajtowski, Arkadiusz Zalewski i Mariusz Dróżdż. 70 minut trwały wczorajsze pierwsze zajęcia, które rozpoczęły przygotowania do piłkarskiej wiosny. Trener Marek Krawczyk zadysponował interwały biegowe przeplatane rozciąganiem. Trening zakończyła krótka gierka. ? W pierwszej fazie przygotowań będziemy pracowali nad wytrzymałością i siłą. Trenujemy cztery razy w tygodniu plus piąty sparing ? mówi szkoleniowiec GKS.

14.01.2014 07:10
Po raz 7. WOŚP zagrała w Puznówce

Klub Sportowy Puznówka 1996 , Szkoła Podstawowa w Puznówce oraz Mijesko-Gminnym Ośrodek Kultury w Pilawie zorganizowali okolicznościowy turniej tenisa stołowego z okazji 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na starcie rozgrywek pod hasłem ?100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego? stanęło 70 osób. Największą grupę stanowili gospodarze, których opiekunem był prezes KS Puznówka Cezary Jedynak. Duże grono tenisistów do gminy Pilawa przywiózł także Mirosław Śliz z Zespołu Szkół w Sobolewie. Po raz pierwszy udział wzięła młodzież z gminy Borowie.

14.01.2014 06:51
Futsal na rzecz WOŚP po raz piąty

Zespół o swojsko brzmiącej nazwie ?Remizja? wygrał V Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej ?O Puchar Wójta Gminy Sobolew? organizowany w ramach 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj do rywalizacji w sobolewskiej hali sportowej stanęły 24 drużyny. Po rozgrywkach grupowych wyłoniono pary 1/8 finału. Od tego momentu mecze toczyły się systemem pucharowym. Najlepszym zespołem niedzielnych zmagań okazała się Remizja (na zdjęciu), która w całym turnieju doznała tylko jednej porażki z Motorem Leokadia, późniejszym zdobywcą czwartego miejsca. Trzy czołowe zespoły otrzymały pamiątkowe puchary.

13.01.2014 12:54
Wysoka forma piłkarek na początek przygotowań

Od zajęcia drugiego miejsca w silnie obsadzonym turnieju w Grójcu Nowy Rok rozpoczęły piłkarki Wilgi Garwolin. Przed wznowieniem rozgrywek mazowieckiej III-ligi podopieczne Marcina Żaka czeka jeszcze wiele sparingów. Wczoraj rywalizacja w Grójcu toczyła się o puchar tamtejszego starosty. Zawodniczki Wilgi na turniej pojechały bez trenera, którego powstrzymały obowiązki służbowe. Nie oznaczało to jednak, że Marcin Żak nie miał wpływu na poczynania swoich zawodniczek. ? W roli opiekunów zespoły wystąpiły Wioleta Latuszek i Małgorzata Nowak. Na bieżąco rozmawialiśmy przed telefon i korygowaliśmy ustawienie, nawet w trakcie meczu ? wyjaśnia Marcin Żak.

13.01.2014 09:21