środa, 2 października 2024 00:30
Sport:

Sport

Blamaż Wilgi w Kozienicach

Miała być walka nawet o siódme miejsce na koniec rozgrywek, a wyszedł blamaż. Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z Energią Kozienice 2:7 (1:4) w przedostatniej kolejce sezonu. W sobotę ligowe ostatki ? mecz ze zdegradowanym KS Raszyn. Pewni utrzymanie zawodnicy GKS pojechali w sobotę na drugi brzeg Wisły w zaledwie 12-osobowym składzie. Mimo bardzo dużych braków kadrowych, początek spotkania był wyrównany. Gospodarze już w 3. minucie objęli prowadzenie, ale po 25 minutach był remis 1:1. Akcję rozpoczął Karol Zawadka, który zagrał długie podanie do Wojciecha Migasa, a ten mocnym strzałem zza pola karnego pokonał goalkeepera rywali.

12.06.2017 13:39
15 medali seniorów MKS podczas MP

Dla MKS Garwolin 38. Mistrzostwa Polski Seniorów w Zielonce zakończyły się rewelacyjnym wynikiem. Reprezentanci klubu zdobyli 15 medali w tym 6 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe. Turniej rozgrywano od piątku do niedzieli. Brązowym medal kategorii 25+ zdobyła Magdalena Nogal. Zawodniczka MKS, w parze z klubowym partnerem Krzysztofem Walendą, sięgnęła po srebro gry podwójnej 30+. Krzysztof Walenda w singlu kat. 35+ był drugi.

12.06.2017 04:39
Dobry start rodzeństwa Kotlarskich w Suchedniowie

W miniony weekend w Suchedniowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych, Żaków i Dzieci- Dzień Dziecka z Badmintonem. Nie mogło zabraknąć rodzeństwa Ani i Tomasza Kotlarskich z MKS Garwolin. Tomasz w kategorii U-11 był bezkonkurencyjny wygrywając w grze pojedynczej jak i podwójnej (w parze z Michałem Szemplińskim). Tomasz startował również w starszej kategorii U-13, ale nie udało mu się odnieść takich wyników jak w swojej kategorii wiekowej.

06.06.2017 06:16
Wilga zapewniała sobie utrzymanie w IV lidze!

Po zwycięstwie 2:0 (1:0) z Pilicą Białobrzegi, Wilga Garwolin zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze. GKS, w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem, był bardzo skuteczny. Przed dzisiejszym meczem Wilga mogła liczyć, w przypadku wygranej, na minimum 12. miejsce w tabeli, co oznaczało pewne utrzymanie w IV lidze.

03.06.2017 18:46
Arcyważne zwycięstwo Wilgi w Konstancinie

Duży krok do utrzymania w IV lidze zrobili piłkarze Wilgi Garwolin. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego pokonali na wyjeździe KS Konstancin 2:1 (1:1), po decydującej bramce grającego szkoleniowca. Dla Wilgi, która w ostatnich meczach na własne życzenie, zamiast trzech punktów, inkasowała jedynie po punkcie, spotkanie w Konstancinie, było bardzo istotne.

01.06.2017 15:39
Piąte miejsce siatkarzy Dwójki na Mazowszu

W Wyszkowie odbyły się Mazowieckie Igrzyska w siatkówce szkół podstawowych klas VI (rocznik 2004). Piąte miejsce zajęli uczniowie garwolińskiej Dwójki. W finałach wzięło udział osiem zespołów wyłonionych w mistrzostwach regionów, a wśród nich siatkarze SP 2 Garwolin, którzy reprezentowali powiat garwoliński i region siedlecki.

31.05.2017 06:38
Rekordy dzień po dniu

Dwa lekkoatletyczne rekordy naszego  powiatu ustanowili biegacze Wilgi Garwolin. Emilia Mazek (na zdjęciu), która startowała  28 maja w Mińskiej ?Piątce?, przebiegła atestowany dystans pięciu kilometrów w czasie 18? i 55?, co daje średnią 3?i 47? na 1 km. Jest to wynik lepszy od jej poprzedniego rekordu o ponad pół minuty. To już drugi w tym sezonie rekord biegaczki  rodem z Kolonii Unin.

31.05.2017 04:34
Po dwa medale w każdym kolorze

Po raz XXII spotkali się w dobrym, międzynarodowym towarzystwie, czołowi polscy biegacze, w Mińskiej ?5? i ?15?. Zawody odbyły się w miejskim parku, obok pięknego i otoczonego fosą zamku Dernałowiczów. Aby uświetnić oprawę imprezy, gospodarze zaprosili na ten festiwal biegowy rekordzistkę Polski i mistrzynię świata w skoku o tyczce, Annę Rogowską. Młodzi biegacze Wilgi, którzy zostali zaproszeni przez organizatorów na biegi młodzieżowe, dostosowali się do tego poziomu i zademonstrowali niezłą formę sportową, zdobywając po dwa złote, srebrne i brązowe medale.

30.05.2017 09:52
Jakub Sokołowski  nie jest trenerem SPS
Jakub Sokołowski nie jest trenerem SPS

Jakub Sokołowski nie jest trenerem drużyny SPS Bell 4CV Garwolin. Szkoleniowiec klub prowadził 4,5 roku. Rozstanie klubu z trenerem nastąpiło w sobotę. ? Decyzja została podjęta przez zarząd klubu ? mówi prezes SPS Bell 4CV Garwolin Krzysztof Kisiel. ? Rozpoczynamy poszukiwania nowego trenera do trzech zespołów, a właściwie dwóch szkoleniowców ? do dwóch drużyn młodzieżowych oraz seniorskiej ? dodaje.

30.05.2017 08:11
Wilga zremisowała wygrany mecz

Piłkarze Wilgi Garwolin zremisowali ze Zniczem II Pruszków 2:2, mimo że do 88. minuty prowadzili dwoma golami. Strata punktów może drogo kosztować podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego. Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bezbarwna z obu stron. Wilga dłużej utrzymywała się przy piłce, czego efektem były jedynie rzuty rożne lub bardzo niecelne strzały zza pola karnego.

28.05.2017 17:54
Dobry występ gimnazjalistów w Regionalnych Igrzyskach w Lekkiej Atletyce

23 maja odbyła się na stadionie MOSiR w Siedlcach Regionalna Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Zawody te były równocześnie eliminacjami do Igrzysk Mazowieckich. Nasi lekkoatleci zanotowali dobry występ i zdobyli 11 indywidualnych awansów na Mazowsze oraz jeden w sztafecie 4x100m. Awans uzyskali (rocznik ? 2002-2003): Agata Szaniawska (Gimn. Powiatowe) - 600m ? 1.48.23s ? I miejsce, Julia Biernacka (Gimn. nr 2 Garwolin)- skok w dal ? 5.02m ? I miejsce, Julia Ostolska (Gimn. Ruda Talubska) ? pchnięcie kulą 3 kg ? 9.98m ? I miejsce, Monika Pietrasik (Gimn. nr 2 Garwolin) ? 300m ? 47.00s ? II miejsce, Szymon Rępała (Gimn. nr 2 Garwolin) ? 100m ? 12.16s ? II miejsce, Karol Sękulski (Gimn. Samogoszcz) ? skok wzwyż ? 165 cm ? II miejsce.

27.05.2017 06:59
Zawodnicy Delfina pływali w Lublinie

Od 18 do 21 maja na 50-metrowej pływalni Aqua Lublin odbywały się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które przyciągnęły 697 zawodników z 139 klubów z całej Polski. Wśród nich także zawodnicy UKS Delfin Garwolin. Poziom zawodów był bardzo wysoki, czego dowodem jest fakt, że w trakcie czterech dni mistrzostw pływacy z całego kraju ustanowili siedem rekordów Polski. Padło również siedem rekordów Polski w kategoriach juniorskich. Wszystkie konkurencje wyłoniły 20-osobową kadrę Polski, która wystąpi w mistrzostwach świata w Budapeszcie oraz 21-osobowy skład, który walczyć będzie o medale na Uniwersjadzie w Tajpej. 24 juniorów będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji, a ośmiu z nich na mistrzostwach świata juniorów w Indianapolis.

25.05.2017 12:38
Porażka Wilgi w Radomiu

- Na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę ? przyznał po wyjazdowym meczu z Bronią Radom trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. GKS uległ wiceliderowi rozgrywek 0:3 (0:2). Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla walczących o awans gospodarzy. Już w 9. minucie po rzucie wolnym z środkowej części boiska, w polu karnym Wilgi zrobiło się zamieszanie, w którym najwięcej sprytu zachował Wojciech Kupiec. Po kolejnych 15 minutach było 2:0. Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego Kupiec zaskoczył obrońców GKS uderzeniem z główki.

23.05.2017 05:37
Medale młodzików w Kozienicach i rekord Mateusza Kondeja

Na stadionie im. Marka Łuczyńskiego w Kozienicach odbył się 20 maja VII Lekkoatletyczny  Memoriał Marka Łuczyńskiego, byłego kierownika wyszkolenia w PZLA. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 5 województw, w tym  z dużymi sukcesami,  8-osobowa reprezentacja młodzików (16lat i młodsi) Wilgi Garwolin.

22.05.2017 04:43
Życiówki i rekordy kulomiotów w Warszawie

20 maja na stadionie stołecznej AWF odbył się 3. Memoriał Zygmunta Szelesta. W konkursie pchnięcia kulą czwarte miejsce zajął Andrzej Gudro z wynikiem 18,80 m co jest nowym rekordem regionu siedleckiego. Piąte miejsce w tym konkursie zajął Jan Parol również z nowym rekordem życiowym 18,69 m.