środa, 2 października 2024 02:20

Wilga zapewniała sobie utrzymanie w IV lidze!

Po zwycięstwie 2:0 (1:0) z Pilicą Białobrzegi, Wilga Garwolin zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze. GKS, w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem, był bardzo skuteczny. Przed dzisiejszym meczem Wilga mogła liczyć, w przypadku wygranej, na minimum 12. miejsce w tabeli, co oznaczało pewne utrzymanie w IV lidze.

W 6. minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą sytuację podbramkową. Arkadiusz Zalewski wyłuskał piłkę od stopera Pilicy i oddał mocny strzał. Futbolówka minęła o pół metra słupek Sebastiana Przyrowskiego. Dwie minuty później goście odpowiedzieli. Zbigniew Obłuski znalazł się w sytuacji sam na sam z Danielem Ficem, ale górą był bramkarz Wilgi.

Po kwadransie gry bliski zakończenia akcji golem był Michał Kępka, który wyszedł do prostopadłego ?no look pass? Kamila Zawadki. Chwilę później celnie główką uderzał Piotr Talar. W 21. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Kępka minął przy linii końcowej trzech obrońców i wyłożył piłkę do niepilnowanego Kamila Zawadki.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym groźniej atakowali przyjezdni. Dwukrotnie silne strzały z dystansu odbijał Fic. W 35. minucie powinno paść wyrównanie, ale w znakomitej sytuacji przestrzelił Konrad Paterek. W doliczonym czasie gry strzał z główki zawodnika z Białobrzegów trafił w słupek.

Po zmianie stron częściej przy piłce byli goście, ale ich akcje kończyły się na linii pola karnego, gdzie dobrze grający blok obronny Wilgi ?kasował? próby rywali. Gospodarze ograniczali się jedynie do kontr. Już pierwsza z nich w drugiej połowie przyniosła trafienie. Z prawej strony dośrodkował Robert Kwiatkowski. Piłkę głową skontrował w środek pola bramkowego Arkadiusz Zalewski, a tam czyhał już Paweł Pyra. Skrzydłowy jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Piotra Talar. Uderzenie rodem z filmów karate zatrzepotało po chwili w siatce byłego reprezentanta Polski. Do końca mecz obfitował przede wszystkim w sporne sytuacje między zawodnikami obu zespołów.

W kontekście innych wyników 36. kolejki, Wilga Garwolin zapewniła sobie przynajmniej 12. miejsce na dwie serie spotkań przed zakończeniem sezonu. ? Cieszy wynik i utrzymanie, ale trzeba też przyznać, że mecz nie był ładny i porywający. Zrobiliśmy to, co należało, czyli zgarnąć trzy punkty - skomentował trener Sergiusz Wiechowski. - W kolejnych meczach dam szansę pograć przede wszystkim młodym zawodnikom. Być może uda zająć się nawet ósme miejsce ? dodał.

W następnej kolejce GKS pojedzie do Kozienic na mecz z tamtejszą Energią. W Garwolinie Wilga wygrała 3:1. Sezon podopieczny Sergiusza Wiechowskiego zakończą 18 czerwca meczem ze zdegradowanym KS Raszyn.

Wilga Garwolin ? Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
Widzów: ok. 100
Bramki: 21` Kamil Zawadka (as. Michał Kępka), 55` Paweł Pyra (as. Arkadiusz Zalewski)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Janisiewicz, Talar (28` Pyra), Rękawek (76` R. Macioszek), Kamil Zawadka, Wiechowski (90` Migas), Zalewski, Kępka (88` Sobieszek).

Wojtek63 07.06.2017 19:10
Całe szczęście, że Wilga może ze spokojem patrzeć na to co inni. W rozegranych dzisiaj zaległych spotkaniach padły następujące wyniki: LKS Promna- Szydłowianka 4:2( 2:1) Bramki: LKS- 20, 42, 81 i 85. Szydłowianka- 4 i 90+ (k). Wynik ten w praktyce nie oznacza nic innego, jak degradację Szydłowianki. Ta degradacja to obok degradacji KS Konstancin będzie drugą- największą niespodzianką tego sezonu. Błonianka- Grom Warszawa 3:2 (3:1) Bramki: Błonianka- 6, 18, 28. Grom- 22 i 62. Błonianka ja lew walczy o miejsce 7, ale równie dobrze może skończyć na miejscu 11. Dość ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi, którzy nie...muszą. Broń Radom- Proch Pionki 1:0 (0:0) Bramka- 70 min. Zupełnie wyluzowana Broń zdobyła te 3 pkt dla zupełnej przyzwoitości. p.s. Szkoda tej Szydłowianki.

Wojtek63 05.06.2017 10:03
...nie widzieli bramki Wiechowskiego w Konstancinie. Oto jej kopia (99,8%). Wiechowski nieco lepszy, bo zdjął pajęczynę. https://www.youtube.com/watch?v=MF9oZv8puWw Bramka z 0:47. p.s. Oryginału bramki Wiechowskiego nie znalazłem.

Wojtek63 05.06.2017 07:44
W środę odbędą się trzy zaległe mecze IV ligi. Wszystkie o godzinie 18:30. Kolejka 30. Błonianka- Grom Warszawa Kolejka 33. LKS Promna- Szydłowianka Kolejka 35. Broń Radom- Proch Pionki

Wojtek63 05.06.2017 07:26
Przepraszam Marcina MAKULCA za literówkę w tytule. (może Redakcja jest w stanie to poprawić ? Proszę)

kuń 04.06.2017 16:45
CO raz puściej na trybunach

Wojtek63 04.06.2017 12:39
...czyli jak awansować do wyższej ligi. Odradzający się Widzew Łódź nie awansuje w tym sezonie do II ligi. Właśnie wczoraj w obecności 14560 widzów łódzka drużyna przegrała u siebie 0:1 (0:1) z Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Pomijając fakt, że to jest ogromna porażka sportowa i organizacyjna (zapewne poleci wiele głów) przechodzę do sedna sprawy. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie- w III lidze od sezonu 2014/15. Wcześniej 3 sezony w warmińsko- mazurskiej IV lidze jako Drwęca N.M.L. W ostatnim sezonie IV ligi, czyli 2013/14- 6 miejsce ze stratą 20 pkt do lidera. Wykupują licencję 8 zespołu III ligi , czyli Berkas Tolkmicko. Tym sposobem Berkas ląduje w B klasie, a Drwęca jako Finishparkiet w III lidze. W sezonie 2014/15- III miejsce. W sezonie 2015/16- IV miejsce. W sezonie obecnym na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Finishparkiet jest liderem grupy . Przewaga nad drugim zespołem to tylko 1 pkt. Tym drugim zespołem jest?ŁKS. Łódź to ponad 700 tyś mieszkańców. Nowe Miasto Lubawskie to ok. 11 tyś.czyli mniej niż było na trybunach widzewskiego stadionu. Ale jak jest kasa to dlaczego nie awansować? Przecież to łatwe- wystarczy kupić licencję. Chory system. p.s. Nie omieszkam dać informacji o tym, że Drwęca Nowe Miasto Lubawskie znowu jest Drwęcą i występuje w?B klasie. Pewnie będzie to za?myślę, że maksymalnie 2 sezony. Jak kasy zabraknie.

Wojtek63 04.06.2017 09:58
Bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół Marcin Makulec (wcześniej Wilga Garwolin) Otóż w swoich 13 wiosennych meczach w barwach Józefovii zdobył 6 bramek i póki co jest jej najlepszym strzelcem w całym sezonie. Ta szósta bramka niestety nie pomogła w meczu z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki. Józefovia przegrała u siebie 1:4 prowadząc 1:0 właśnie po bramce Makulca. W 28 minucie przy stanie 1:0 Józefovia nie wykorzystała rzutu karnego i ?sprawa się rypła. 03.06.2017. Józefovia- Pogoń II Grodzisk Maz. 1:4 (1:1) Bramki: Józefovia- 21 min. Pogoń- 45+, 63, 76 i 90+ (k) W 28 minucie Józefovia nie wykorzystała rzutu karnego W 60 minucie Pogoń nie wykorzystała rzutu karnego. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Józefovia zajmuje 7 miejsce- 28 meczy, 42 pkt (12-6-10, br 41-30)

Wojtek63 04.06.2017 09:48
Wilga już szczęśliwa. Jednak niektórzy nie mają powodów do radości. I tak smaku goryczy degradacji poznają lub prawdopodobnie poznają: II liga- Polonia Warszawa (rok temu wygrała baraże o awans z Górnikiem Wałbrzych) II liga- Olimpia Zambrów Degradacje Polonii i Olimpii mają bezpośredni wpływ na sytuację w III lidze łódzko- mazowieckiej , oraz pośredni wpływ na sytuację w IV lidze mazowieckiej. III liga- KS Ursus. Jest i pozostanie w strefie spadkowej. Czy spadnie zdecyduje? MZPN przeprowadzając lub nie reorganizację III ligi. W przypadku degradacji Ursusa 13- ste zespoły IV ligi zagrają baraże o utrzymanie. Jeśli Ursus się utrzyma miejsce 13. da automatycznie utrzymanie w IV lidze. Po za tym spadną : III liga- Górnik Wałbrzych (rok temu przegrał baraże o II ligę z Polonią Warszawa ) IV liga- Unia Hrubieszów, Piast Nowa Ruda, Mechanik Radomsko (dawniej RKS- w sezonie 2001/2002 pierwszy poziom rozgrywek), Stal Nowa Dęba, Stal Gorzyce, Nida Pińczów. L.O.- Dwernicki Stoczek Łukowski, Polonia Iłża, Zwolenianka, Okęcie Warszawa.

Wojtek63 04.06.2017 09:41
Co prawda przez chwilę zrobiło się gorąco, ale finał sezonu będzie szczęśliwy, bo na dwie kolejki przed nim Wilga zapewniła sobie utrzymanie. Identycznie zresztą jak rok temu -po wyjazdowej wygranej 4:0 z Orłem Wierzbica (04.06.2016). Brawo dla całej Ekipy !