Sport

Jonak Jagoda z medalami na Mistrzostwach Mazowsza
20.11.2022 16:22
Jesienne ostatki w śniegu bez bramek [wideo]

Remisem 0:0 zakończył się ostatni mecz Wilgi Garwolin w rundzie jesiennej forBet IV ligi. Brak rozstrzygnięcia w spotkaniu z Mazurem Karczew oznacza, że GKS zimę spędzi na 13. miejscu w stawce 18 zespołów. Przed spotkaniem można było doszukać się kilku powiązań między obiema drużynami. W barwach goście od pierwszej minuty wystąpili były zawodnik Wilgi Łukasz Puciłowski i bramkarz Zdrowia Garwolin Emil Anusiewicz. Spotkaniu z trybun przyglądał się Maciej Kędziorek. Obecny asystent I trenera Lecha Poznań pracował przed laty zarówno w Karczewie jak i Garwolinie.

19.11.2022 15:53
I Turniej Karate Shorin-Ryu Ziemi Garwolińskiej o Puchar Niepodległości

12 listopada w Górznie odbył się I Turniej Karate Shorin-Ryu Ziemi Garwolińskiej. Organizatorem był UKS Okinawa Shorin Ryu Karate w Żelechowie. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Niepodległości pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Zawodom przyglądali się goście wójtem gminy Górzno Waldemar Sabak, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Górznie Robert Kuźbida oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Jacek Woźniak.

16.11.2022 07:31
Ruszyły zapisy do GLH

Ruszyly zapisy do  jubileuszowej X edycji Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup. Rywalziacja niezmiennie będzie się toczyć o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. GLH organizuje zarząd Klubu Sportowego Snajper Sośninka. Rywalizacja będzie się toczyć o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. W tym roku, już na starcie wiadomo, że nagrodą główną będzie 1000 zł. Nie zabraknie wielu nagród indywidualnych, a przede wszystkim wielu emocjonujących boiskowych wydarzeń.

15.11.2022 08:35
Mazovia za mocna w Mińsku Mazowieckim

Nie było niespodzianki w meczu 16. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:3 (0:3). Za tydzień ostatni akord rundy jesiennej. Już po kwadransie dzisiejszego spotkania gospodarze prowadzili 2:0. Gole z 2. i 14. minuty były konsekwencją błędów indywidualnych Wilgi, które wykorzystali zawodnicy Mazovii. Kolejne minuty dostarczyły wielu akcji podbramkowych. Gola kontaktowego mogli strzelić Dominik Jarek, Sebastian Papiernik czy Grzegorz Piesio. Z kolei w bramce GKS dobrze zachował się kilkukrotnie Dawid Wasążnik. Niestety w końcówce pierwszej części gry Mazovia trafiła po raz trzeci, tym razem z rzutu karnego za faul na piłkarzu miejscowych. W drugiej połowie nie padła żadna bramka.

12.11.2022 14:58
10 medali w  Biegach Niepodległości

Duży sportowy i wizerunkowy sukces, odnieśli młodzi biegacze Wilgi Garwolin  w XXX Łukowskich Biegach Niepodległości. - Już pewną tradycją stał się udział garwolinian w tej patriotycznej imprezie,  gdyż corocznie organizatorzy  zapraszają nas na te zawody. Trzeba przyznać że warto tu przyjechać. Wszyscy startujący otrzymują pamiątkowe medale, gorący energetyczny posiłek, a najlepsi pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Tegoroczne biegi miały bardzo liczną obsadę, a w niektórych kategoriach startowało ponad 60 osób. Chciałbym też korzystając z okazji,  podziękować  rodzicom moich podopiecznych, za okazaną pomoc przy  organizacji wyjazdu do Łukowa - mówi ukontentowany trener Stanisław Buszta.

12.11.2022 14:57
Stare Wilki najlepsze w Hali Stulecia

Zespół Stare Wilki wygrał XXI Turniej o Puchar Niepodległości, który w piątek został rozegrany w garwolińskiej Hali Stulecia. Na starcie tradycyjnego turnieju, organizowanego 11 listopada, stanęło dziewięć drużyn. Najlepsi z dwóch grupy utworzyli pary półfinałowe. Oba mecze o finał zakończyły się wynikami 3:1 – Stare Wilki pokonały PKP Świder, a zespół CPI w takim samym stosunku ograł Pioruna Lipówki.

12.11.2022 09:24
Brązowy medal MŚ Piotra Grudnia

Piotr Grudzień, grając z Karoliną Pęk, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. To piąty krążek w karierze wywalczony w światowym czempionacie przez sportowca pochodzącego z Zygmuntów (gm. Łaskarzew). Poniedziałek w Granadzie przyniósł biało-czerwonym cztery brązowe medale. Na półfinałach swoje starty w Hiszpanii zakończyli Piotr Grudzień i Karolina Pęk (gra mieszana w klasie XD17), Rafał Czuper i Dorota Bucław (gra mieszana w klasie XD4), Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (gra podwójna w klasie MD4) oraz Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka (gra podwójna w klasie WD22).

09.11.2022 15:16
Karczmarczyk i Więckowski z nowymi rekordami

Pływalnia Aqua Lublin była gospodarzem Zimowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu, które odbyły się w weekend . Mimo, że regulamin zawodów pozwalał startować zawodnikom z poza Lubelszczyzny, to jednak były to starty poza konkursem. Nie przeszkodziło to jednak dwójce zawodnikom UKS Delfin Garwolin: Julii Karczmarczyk i Piotrowi Więckowskiemu na udział w tych zawodach. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego wypadli bardzo dobrze, czego dowodem jest ustanowienie przez nich 3 rekordów  powiatu garwolińskiego Seniorów. Dwa z nich padły łupem Julki ( 200m grzbiet – 2:32:97 i 100m zmienny – 1:14:02 ) i jeden Piotra ( 800m dowolny – 9:37:45 ). Piotrek dołożył jeszcze jeden rekord ale w kategorii Juniorów 16 lat z czasem 4:43:74 na 400m dowolnym.

06.11.2022 18:05
Planowe zwycięstwo z outsiderem

Ligowe zwycięstwo numer 4 odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. W meczu 15. kolejki forBet IV ligi GKS pokonał ostatnią w tabeli Escolę Warszawa 2:0 (0:0). Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkową oprawę. Piłkarzy na boisko wyprowadzali, a później dopingowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, którzy z rodzicami uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Rodzinna integracja ze zdrowiem”.

05.11.2022 14:51
Mecz w osłabieniu i porażka w Markach

Wildze Garwolin nie udało podtrzymać dobrej serii bez porażki. W spotkaniu 14. kolejki forBet IV ligi GKS przegrał z Marcovią w Markach 2:3 . Przez większość spotkania podopieczni Karola Zawadki musieli grać w osłabieniu. Dla obu zespołów, które do tej pory zgromadziły po 13 oczek, dzisiejszej spotkanie było tym z gatunku „za sześć punktów”. Wilga od pierwszego gwizdka dobrze prezentowała się w Markach. W 22. minucie w kluczowej dla losów meczu sytuacji sędzia zakwalifikował faul Sebastiana Grzegorczyka na czerwoną kartkę i goście mieli grać w osłabieniu. Gospodarze wykorzystali to tuż przed przerwą, strzelając na 1:0.

29.10.2022 15:27
Wilga lepsza od Orła [wideo]

Po zaciętym meczu Wilga Garwolin wygrała z Orłem Baniocha 2:0 (0:0) w meczu 13. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Po raz kolejny kluczowe dla losów spotkania były zagrania Grzegorza Piesia. Po ubiegłotygodniowej wygranej w Ostrołęce, Wilga liczyła na trzeci komplet punktów w sezonie. Do Garwolina przyjechał wyżej notowany Orzeł Baniocha. Początek spotkania należał do gości. Rośli zawodnicy spod Warszawy wygrywali wiele pojedynków główkowych i mieli przewagę w posiadaniu piłki. W 17. minucie mocny strzał Marcina Rawskiego trafił w boczną siatkę. 10 minut później Mykhailo Koriahzov huknął po zamieszaniu w polu karnym, ale „tylko” w poprzeczkę.

22.10.2022 16:04
Integracja przez sport w Piątce

W Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Rodzinna integracja ze zdrowiem” - innowacji pedagogicznej skierowanej do rodziców i dzieci z klas 4, mającej na celu poprawę kondycji fizycznej oraz wzmocnienie więzi rodzinnych w duchu sportu i dobrej zabawy. Pomysłodawczynią akcji jest Agnieszki Głodek. Pierwsze spotkanie poświęcone grom i zabawom ruchowo-integracyjnym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyło wielu rodziców i dzieci spragnionych dobrej, wspólnej zabawy. Wuefiści pani Agnieszka Głodek i Karol Zawadka zadbali, by emocji nie zabrakło. Nad przebiegiem zajęć czuwali dodatkowo panowie Karol Brzeźnicki i Piotr Talar.

22.10.2022 06:20
Rekord Europy siłacza z TI

Bardzo dobrze w zawodach w trójboju siłowym zaprezentował się Dawid Bieńko. Uczeń III klasy technikum w zawodzie technik informatyk Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie pobił rekordy Polski i Europy! 17-latek wystąpił w ostatnim czasie w dwóch imprezach. W Siedlcach odbył się Puchar Polski Federacji XPC. Dawid zajął drugie miejsce w kategorii 16-17 lat open . Jego wynik w wyciskaniu na klatkę – 130 kg – to nowy rekord Polski i Europy tej federacji w kategorii do 82,5kg 16-17 lat.

19.10.2022 06:40
Młodzicy Wilgi na fali

W bardzo dobrych nastrojach powrócili biegacze Wilgi Garwolin  z odległego o ponad 300km Pasłęka. Odbyły się tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa w kat. U-16 w biegach przełajowych, których organizatorem był Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Był to dla nich ostatni, ważny start, gdyż  pierwsze szesnastki z każdego biegu, punktowały do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

17.10.2022 07:38