sobota, 28 września 2024 13:17

Mecz w osłabieniu i porażka w Markach

Wildze Garwolin nie udało podtrzymać dobrej serii bez porażki. W spotkaniu 14. kolejki forBet IV ligi GKS przegrał z Marcovią w Markach 2:3 . Przez większość spotkania podopieczni Karola Zawadki musieli grać w osłabieniu. Dla obu zespołów, które do tej pory zgromadziły po 13 oczek, dzisiejszej spotkanie było tym z gatunku „za sześć punktów”. Wilga od pierwszego gwizdka dobrze prezentowała się w Markach. W 22. minucie w kluczowej dla losów meczu sytuacji sędzia zakwalifikował faul Sebastiana Grzegorczyka na czerwoną kartkę i goście mieli grać w osłabieniu. Gospodarze wykorzystali to tuż przed przerwą, strzelając na 1:0.

Po kwadransie gry w drugiej połowie to Marcovia musiała gonić wynik. Najpierw wyrównał Przemysław Alot, a później dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Kamil Wójcik. Mimo gry w „10”, Wilga mogła dobić przeciwnika, ale dwóch kolejnych sytuacji nie udało się zamienić na bramkę.

Marcovia w 75. minucie wykorzystała niefrasobliwość bloku obronnego GKS i wyrównała stan rywalizacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na pięć minut przed końcem składna akcja gospodarzy przyniosła trzecie trafienie i cenne zwycięstwo.

- Bardzo szkoda, że przy stanie 2:1 nie udało się wykorzystać chociaż jednej sytuacji. Dziękuję chłopakom za walkę przez ponad 70 minut grając w osłabieniu. Kosztowało to ich bardzo dużo zdrowia – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W sobotę o godz. 13 przy Sportowej Wilga zagra z ostatnią w tabeli Escolą Warszawa. Do końca rundy jesiennej IV ligi pozostały trzy serie spotkań.

Marcovia Marki – Wilga Garwolin 3:2 (1:0)
Bramki dla Wilgi: 49` Przemysław Alot (as. Sebastian Papiernik), 58` Kamil Wójcik (as. Grzegorz Piesio)
Czerwona kartka dla Wilgi: 22` Sebastian Grzegorczyk (za faul)
Wilga: Kielak, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc, Alot, Kowalski, Piesio, Sitarek (46` Wójcik), S. Papiernik, Trukhan, Jarek (35` Rudzki).

Wojtek63 03.11.2022 17:36
Przeciwnikiem Wilgi Garwolin w XV kolejce spotkań IV ligi mazowieckiej będzie warszawska Escola Varsovia- outsider grupy. Dla założonej w 2012 roku Escoli jest to trzeci kolejny sezon w IV lidze. Escola grała w grupie połnocnej. Sezon 2020/21- znakomite 4 miejsce z bilansem 26 meczów, 45 pkt. (14-3-9), br. 72-41 Sezon 2021/22- bardzo dobre szóste miejsce pomimo dość przeciętnego bilansu 34 mecze, 57 pkt. (18-3-13), br. 68-51. Sezon 2022/23- runda jesienna należy do straconych. Bilans po 14 meczach to tylko 6 pkt. (1-3-10), br. 18-42. 6 punktów dały : wyjazdowy remis 3:3 z Marcovią w 2 kolejce, domowy remis 1:1 z Oskarem w 8 kolejce, domowe zwycięstwo 2:1 ze Świtem Staroźreby w 10 kolejce oraz domowe 2:2 z KS Raszyn w kolejce 14. Bilans Escoli na wyjazdach wygląda tak: 1 pkt. (0-1-5), br. 7-22. Escola zdobyła bramki: 3 z Marcovią, 1 z Mazurem Karczew, 1 z Victorią Sulejówek oraz 2 z MKS Piaseczno. Mecz Wilgi z Escolą będzie pierwszym wręcz historycznym spotkaniem tych zespołów- niestety zespołów poważnie (Wilga) i bardzo poważnie (Escola) zagrożonych degradacją Patrząc na tabelę można wysnuć wniosek, że bardzo słaba Wilga podejmie tragicznie słabą Escolę. Wynik ? Jeśli Wilga niż zlekceważy Escoli to stawiam na 5:1 dla Wilgi..

Wojtek63 31.10.2022 13:06
W 14 – tu dotychczasowych meczach Wilga zdobyła 29 bramek. To daje znakomitą średnią 2,07 bramki na mecz. U siebie 10, czyli 1.66 bramki na mecz. Na wyjazdach 19, czyli 2.37 bramki na mecz. Najciekawsze jest to, że Wilga od dwóch sezonów skuteczniej gra na wyjazdach, co jest w pewnym sensie fenomenem patrząc na ostatnie 50 lat wstecz. No i wszystko byłoby fajnie gdyby nie ta katastrofalna obrona. Bramkarze i cały blok defensywny. 33 bramki stracone w 14 meczach. To daje średnią 2.35 bramek straconych na mecz. Inaczej mówiąc- co strzał w światło bramki Wilgi to gol. A Grzegorz Piesio biega od bramki do bramki, żeby zdobyć i żeby obronić. Na ile jeszcze lat gry ma siły ten zawodnik ? Średnia bramek Wilgi: 2,07 zdobyte, 2,35 stracone – no właśnie. Ta niewielka różnica stanowi o tym, że dobrze grająca Wilga jest poważnie zagrożona degradacją, bo Błonianka jest już praktycznie w IV lidze, a Ursus ma 2 punkty przewagi nad Błonianką. A na dodatek siedlecka Pogoń zapewne wyleci z hukiem z II ligi. A solidnej i cwanej piłkarsko obrony w Wildze ani widu, ani słychu. Stąd takie bezsensowne straty punktowe jak w Przasnyszu, Raszynie i teraz w Markach.

Wojtek63 31.10.2022 06:20
W 12 kolejce mazowieckiej LO Wilga II Garwolin podejmowała Talent Warszawa. Talent to podobnie jak Wilga II beniaminek LO i raczej niespodziewany lider grupy z bilansem 9-2-0, br. 36-6. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Po 12 kolejkach Wilga zajmuje szóstą lokatę ze stratą 10 punktów do Talentu i 5 punktów do vicelidera Legionovii II Legionowo. Garwolin, 30.10.2022. godz. 12:00 Wilga II Garwolin- Talent Warszawa 1:1 (0:0) Bramki: Wilga: 65 Kowalczyk. Talent: 58 Miszczuk Składy: Wiga II: Kielak, Pyra, M. Grober, H. Grober, M,Rękawek (46 Tracz), Kurshid, S.Rękawek (46 Kowalczyk) Kaczyński,Wągrodzki ,Zalewski,Płatek. Talent : A. Nidzgorski - M. Oleksiak, D. Oleksiak, K. Rokosz, M. Zawistowski (75' M. Dąbrowski), J. Gerasev (70' K. Wieczorek), D. Ziółkowski, K. Tymendorf (75' D. Jusiński), D. Prosiński (75' K. Wójciak), P. Miszczuk, P. Długołęcki

Wojtek63 31.10.2022 06:17
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Wektra Zbuczyn- Orzeł Unin 1:1 (0:0). 11/1 Zryw Sobolew- Sęp Żelechów 1:0 (0:0) Miejsce Sępa w tabeli 11/3 Hutnik Huta Czechy- Kosovia Kosów Lacki 4:2 (…). 11/5 Zryw Sobolew – Sęp 1:0. Miejsce Zrywu w tabeli 11/13 ŁDK Łosice- Wilga Miastków Kościelny 5:0 (2:0). 11/14 A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew- EsKadra Warszawa 3:2 (1:1). 11/1 Bramki: Promnik 1, 64(k) i 86 (k). EsKadra: 17 i 58 minuta gry. Czerwone kartki: Eskadra dwie bezpośrednie w 85 minucie. Józefovia II Józefów- Orzeł Parysów 1:0 (1:0). 11/10 Zły Warszawa- Wisła Maciejowice 3:0 wo. 11/14. Wisła nie pojechała na mecz. A klasa Siedlce Promnik Gończyce- Miedzanka Miedzna 3:0 (…). 9/2 B klasa Warszawa II Okęcie II Warszawa- Amur Wilga 0:0. 10/8 KS Puznówka 1996 – Victoria Zerzeń 2:5 (…) 10/9

Wojtek63 30.10.2022 15:21
Z ,,Grupy Śmierci wyrwały się dwa zespoły : Błękitni Obsza wygrywając u siebie 3:2 (0:1) ze Spartą Rejowiec Fabryczny (12 kolejka, zwycięska bramka padła w 90+ minucie.) i LKS Skołoszów po domowym zwycięstwie 3:0 (3:0) z Koroną Rzeszów (14 kolejka). W grupie pozostają nadal 4 zespoły (spośród 320 IV ligi polskiej), które w obecnym sezonie 2022/23 nie zaznały smaku zwycięstwa. Jeden z nich to beniaminek (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Regiony: Dln. Śląsk 3 i Świętokrzyskie 1. 1. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2 pkt. (0-2-10), br. 11-41 B, Dolny Śląsk. 2. Sparta Grębocice 1 pkt. pkt. 0-1-10 br. 11-37, VI, Dolny Śląsk 3. Orlicz Suchedniów 1 pkt. 0-1-13. br. 15-47, IV, Świętokrzyskie 4. Kuźnia Jawor 0 pkt. 0-0-11, br. 5-39, IV, Dolny Śląsk

Wojtek63 30.10.2022 08:41
Jak w tytule-szkoda tych kolejnych niezdobytych punktów. Logika wskazuje, że Wilga ,,dzięki'' tym pięknym porażkom ma na kocie jakieś 8 -10 punktów mniej niż powinna mieć. A to dawałoby miejsce pomiędzy 7 a 9 w ligowej tabeli. I nie jest to na zasadzie ,,gdyby'', bo Wilga gra naprawdę dobrze. Niestety boiskowa praktyka wskazuje na to, że Wilga- stary czwartoligowy wyjadacz (11-ty sezon w IV lidze) nie umie grać (a raczej nie umie robić totalnej destrukcji) w ostatnich 15 minutach meczu mając w ręku 3 punkty. I stąd taka zdobycz punktowa i takie miejsce w tabeli. Miejsce poważnie zagrożone degradacją, bo Błonianka przegrywa wszystko co się da przegrać, a Ursus pędzi do IV ligi tuż za Błonianką.