sobota, 28 września 2024 13:12

Wilga lepsza od Orła [wideo]

Po zaciętym meczu Wilga Garwolin wygrała z Orłem Baniocha 2:0 (0:0) w meczu 13. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Po raz kolejny kluczowe dla losów spotkania były zagrania Grzegorza Piesia. Po ubiegłotygodniowej wygranej w Ostrołęce, Wilga liczyła na trzeci komplet punktów w sezonie. Do Garwolina przyjechał wyżej notowany Orzeł Baniocha. Początek spotkania należał do gości. Rośli zawodnicy spod Warszawy wygrywali wiele pojedynków główkowych i mieli przewagę w posiadaniu piłki. W 17. minucie mocny strzał Marcina Rawskiego trafił w boczną siatkę. 10 minut później Mykhailo Koriahzov huknął po zamieszaniu w polu karnym, ale „tylko” w poprzeczkę.

Wilga tylko raz poważnie zagroziła bramce Orła. W 36. minucie w kontrze strzał Grzegorza Piesia minął bramkę. Przyjezdni powinni schodzić do szatni z prowadzeniem. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy Krzysztof Możdżonek dopadł do piłki „wyplutej” przez Dawida Wasążnika, ale bramkarz GKS bardzo szybko zrehabilitował się kapitalną interwencją po uderzeniu rywala.

Po zmianie stron gra toczyła się przede wszystkim w środkowej części boiska. Po okresie „piłkarskich szachów” kluczową dla losów spotkania akcję rozpoczął Szymon Szulc. W 77. minucie obrońca odebrał piłkę, podał na skrzydło do Piesia, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie z ostrego kąta głową uderzył Przemysław Alot. Futbolówka od poprzeczki zatrzepotała w siatce. Pięć minut później wyrównać próbował Bartłomiej Grudziński, ale jego strzał zza pola karnego pewnie obronił Wasążnik. W drugiej minucie spotkania sędzia wskazał na 11. metr po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez Adriana Dembińskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Piesio.

Wypowiedź pomeczowa trenera Karola Zawadki

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Marcovią Marki.

Wilga Garwolin – Orzeł Baniocha 2:0 (0:0)
Bramki: 77` Przemysław Alot (as. Grzegorz Piesio), 90` Grzegorz Piesio (rzut karny za zagranie ręką)
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc, Rudzki (58` Alot), Sitarek (49` Wójcik), Piesio, Kowalski, S. Papiernik, Trukhan (78` Paszkowski), Jarek (90` Wągrodzki).

Wojtek63 25.10.2022 15:25
Kuźnia Jawor, czy Jaworzanka ? Chodzi o nazwę absolutnego outsidera IV ligi polskiej (grupa II dolnośląska) z bilansem 0-0-10, br. 5-38. Oficjalnie od ponad roku obowiązująca nazwa to Klub Sportowy Jaworzanka 1946 Jawor. Jednak większość serwisów i portali sportowych używa nazwy Kuźnia Jawor. Ja też tej nazwy używam. Jak się okazuje jest inaczej: https://jawor24h.pl/13911/kuznia-jawor-zmienia-nazwe-po-45-latach/a.html Dla Jaworzanki 1946 Jawor obecny sezon jest czwartym kolejnym sezonem w IV lidze. Wygląda na to, że będzie to zupełnie nieudany sezon. W ,,mojej'' wirtualnej garwolińskiej ,, Grupie Śmierci'' zachowam Kuźnię Jawor. Tak, żeby nie komplikować sprawy.

Wojtek63 24.10.2022 13:32
Kryształ Werbkowice wyrwał się z tej grupy śmierci po domowym zwycięstwie 3:2 (1:2) z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Stało się to 9 października. Przeoczyłem ten wynik za co serdecznie przepraszam wielbicieli ,,Grupy Śmierci’’ :-) W grupie pozostaje nadal 6 zespołów spośród 320 IV ligi polskiej, które w obecnym sezonie 2022/23 nie zaznały smaku zwycięstwa. 3 z nich to beniaminkowie (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Regiony: Dln. Śląsk 3, Lubelszczyzna 1, Świętokrzyskie 1 i Podkarpackie 1. zestawieniu. 1. Błękitni Obsza 3 pkt. 0-3-8, br. 7-30, B, Lubelskie 2. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2 pkt. (0-2-9), br. 10-38 B, Dolny Śląsk. 3. Sparta Grębocice 1 pkt. pkt. 0-1-9 br. 9-33, VI, Dolny Śląsk 4. Orlicz Suchedniów 1 pkt. 0-1-12. br. 14-42, IV, Świętokrzyskie 5. LKS Skołoszów 1 pkt.0-1-12, br. 8-56, B, Podkarpacie 6. Kuźnia Jawor 0 pkt. 0-0-10, br. 5-38, IV, Dolny Śląsk

Wojtek63 24.10.2022 13:29
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Orzeł Unin- Feniks Siennica 2:1 (1:0). 10/1 Sęp Żelechów – MKS Małkinia 4:0 (1:0). 10/3 Kolektyw Oleśnica- Hutnik Huta Czechy 1:2 (0:0). 10/6 Bramki: Kolektyw: 52. Hutnik: 64 i 84 (k) Kosovia Kosów Lacki- Zryw Sobolew 1:1( 0:1). 10/13 Wilga Miastków Kościelny- Czarni Węgrów 6:4 (1:2). 10/14 Bramki: Wilga M.K.: 20, 57, 65, 69, 85 i 90+4. Czarni: 17, 26, 48, 79 A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew 5:2 w Parysowie. 10/1 Orzeł Parysów- Promnik Łaskarzew 2:5 (1:3). 10/10 Wisła Maciejowice- Józefovia II Józefów 1:7(1:4). 10/14 W 15 minucie było 1:0 dla Wisły. Bilans Wisły po 10 meczach to zero punktów (0-0-10), br. 3-46. A klasa Siedlce Promnik Gończyce- pauza. B klasa Warszawa II Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- Amur Wilga 4:3 (…). 9/7 KS Glinianka- KS Puznówka 1996 3:0 (0:0) . 9/8

Wojtek63 23.10.2022 09:39
W 11 kolejce warszawskiej LO Wilga II Garwolin przegrała w Legionowie z rezerwami tamtejszej trzecioligowej Legionovii 1:9. I to jest właśnie ta niesprawiedliwa sprawiedliwość. Trzech, czterech a już nie daj Boże pięciu rezerwowych zawodników ,,jedynki’’ robi pogrom na boiskach klas niższych. Oczywiście Wilga ma też możliwość takiego grania. Ale jaki ma to sens ? Na wiosnę 2023- gdy wyczerpane zostaną procentowe możliwości wspomagania w postaci ,,spadów’’ z pierwszych składów takie rezerwy zazwyczaj liczą przegrane mecze i jesienne punkty dające utrzymanie. Jeszcze raz zapytam. Gdzie tu jest sens ? Legionowo, 22.10. 2022. Godz. 18:15. Legionovia II Legionowo- Wilga II Garwolin 9:1 (3:0) Bramki: Legionovia II: 6, 8, 24, 48, 50, 65, 75, 80 i 88 minuta gry. Wilga : 55 (Szwed) Składy: Legoinovia II- b/d Wilga II: Singh Abhimanyu- Kęsik, Winek, Tracz, Kisiel, Kaczyński, Masny, Tijani Ahmad Bala, Piętka, Zalewski, Wojtaś. Rezerwa: Redka, Szwed, Makulec, Wiśniewski, S. Rękawek, M. Rękawek, Blessing. Niestety brak danych o zmianach w trakcie meczu.

Konio 22.10.2022 20:12
Znakomity mecz w Garwolinie I wreszcie na 0 z tylu.Ojcem zwyciestwa jak w tytule ,zespol gosci po pierwszej polowie bylo widac ,ze jest pewny iz przyjechal jak po swoje ,obrona gosci o niespotykanych warunkach fizycznych ,srednia wzrostu okolo 195 cm a jeden z zawodnikow na pewno dwumetrowy,pomimo tego bardzo sprawni.Kluczem do sukcesu bylo to o czym bodaj pisalem dwa tygodnie temu rozbijanie atakow gosci w strefie srodkowej ,zarowno przez Piesia jak i Kowalskiego do tego wreszcie uwazna gra obrony.Trudno nie wspomniec niesamowitej ambicji i zaangazowania to chyba najbardziej zaskoczylo zespol przeciwnika.Wreszcie odbilismy sie od dna i teraz trzeba dalej punktowac a runda nie mudi byc stracona ,gdybydmy zdobyli 6 punktow to bylo by idealnie ,ale kazda zdobycz punktowa w tej jakze silnej IV lidze trzeba przyjac z szacunkiem.Wielkie brawa panowie i powodzenia jest lepiej a moze byc calkiem dobrze.Pozdrawiam!!!!konio

ADAM 22.10.2022 16:36
Bardzo ważne zwycięstwo nad dobrze grającą drużyną Orła Baniochy. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Orła, natomiast druga połowa to dążenie do zwycięstwa i jak się ma takiego zawodnika jak Grzegorz Piesio to wszystko jest możliwe. Brawo za walkę i powodzenia w następnej kolejce w Markach.Nie będzie tam jednak łatwo,lecz życzę zwycięstwa i oby nie zabrakło jej Wam . Do boju do zwycięstwa w Markach.