sobota, 28 września 2024 13:16

Planowe zwycięstwo z outsiderem

Ligowe zwycięstwo numer 4 odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. W meczu 15. kolejki forBet IV ligi GKS pokonał ostatnią w tabeli Escolę Warszawa 2:0 (0:0). Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkową oprawę. Piłkarzy na boisko wyprowadzali, a później dopingowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, którzy z rodzicami uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Rodzinna integracja ze zdrowiem”.

Mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Ostatnia w tabeli Escola grała defensywnie. Przynosiło to oczekiwany skutek w pierwszej połowie. Wilga prowadziła grę, ale akcje kończyły się zazwyczaj przed polem karnym. Najbliżej powodzenia po stronie gospodarzy byli Kamil Piotrowski (główka po rzucie rożnym) oraz Bartłomiej Sitarek (strzał z dystansu). Obie próby padły łupem bramkarza ze stolicy.

Po zmianie stron miejscowi jeszcze bardziej zdecydowanie ruszyli do ataków. Jednak nie ustrzegli się przy tym straty, która w 53. minucie mogła zakończyć się trafieniem gości. Strzał obronił Dawid Wasążnik. 60 sekund później padła bramka, ale dla GKS. Z lewej strony w pole karne zagrał Szymon Szulc, a wślizg Andreia Trukhana skierował piłkę do bramki. Wilga poszła za ciosem. Nie minęły trzy minuty od gola Białorusina, a bramkarz przyjezdnych po raz kolejny wyjmował futbolówkę z siatki. Grzegorz Piesio z rzutu rożnego dośrodkował prosto na głowę Dominika Jarka, który strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Do końca spotkania Wilga starała się po raz trzeci ustrzelić rywala. Goście z kolei w 70. minucie stworzyli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po rogu mocno z główki uderzył piłkarz gości, ale kapitalnym instynktem popisał się Wasążnik, który odbił strzał. W doliczonym czasie gry ponownie gości uratował bramkarz, broniąc mocne uderzenie Sebastiana Papiernika.

Za tydzień Wilga jedzie na boisko lidera. W Mińsku Mazowieckim GKS zagra z tamtejszą Mazovią. Za dwa tygodnie ostatni mecz rundy jesiennej – przy Sportowej z Mazurem Karczew.

- Łatwo nie było, ale zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Graliśmy wysokim pressingiem i udźwignęliśmy taki styl gry. Dominowaliśmy przez całe spotkanie, za co należą się chłopakom gratulacje – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka. - Dziękuję nowym kibicom ze SP nr 5. Mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej – dodał.

Wilga Garwolin – Escola Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: 54` Andrei Trukhan (as. Szymon Szulc), 56` Dominik Jarek (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Szulc, Alot (89` M. Grober), Kowalski, Piesio, Sitarek (73` Wójcik), S. Papiernik, Jarek (83` Zalewski), Trukhan.

Wojtek63 10.11.2022 20:39
Bez względu jakby nie szukał i jakby nie patrzył najsłabszym polskim zespołem w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich w rundzie jesiennej w Polsce został zespół Wóldom Wólka Domaszewska. Wólka Domaszewska to wieś położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Wojcieszków. Dla Wóldomu to czwarty kolejny sezon w A klasie. Poprzednie trzy nie były wiele lepsze, ale dawały nadzieję, że futbol w Wólce Domaszewskiej może mieć miejsce i gwarantować emocje na poziomie A klasy. Jednak ten obecny jest zdecydowanie najgorszy- wręcz tragiczny. 11 meczów. Zero punktów (0-0-11) i rekordowy bilans bramkowy: 2-139 !!! Z 11 meczów 9 to wyniki dwucyfrowe. Do tego jeden walkower 0:3 i porażka 0:7. Link do tabeli: http://www.90minut.pl/liga/1/liga12706.html Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że Wóldom wszystkie meczy rozgrywał na wyjeździe. Niestety nie mogę ustalić przyczyny takiego stanu. Może remont boiska ? Nie wiem. p.s. Przy okazji - Orlęta Łuków. Tam też miał miejsce zawał piłkarskiego serca. Orlęta jeszcze żyją, ale słabo to wygląda. Bardzo słabo. Po 13 meczach rundy wstępnej 8 pkt. (2-2-9), br. 17- 44. Link do tematu: http://www.90minut.pl/liga/1/liga12455.html

Wojtek63 09.11.2022 17:35
…to brak podstawowej wiedzy na temat istniejącej od kilkudziesięciu lat i utrzymywanej na bardzo wysokim poziomie języka polskiego i sportowego (w tym przypadku formy dotyczącej sprawozdań sportowych). Właśnie przeczytałem wywiad piłkarza Orląt Radzyń Podlaski (III liga), czyli Sebastiana Kaczyńskiego. Sebastian Kaczyński (dawniej Promnik Łaskarzew) - w sumie bardzo przeciętny piłkarz maksymalnie III ligi (w drugoligowym KKS Kalisz zupełnie nie dał rady) wypowiedział się między innymi tak w wywiadzie: ,, Jak typujesz nadchodzące spotkanie Orląt z Sokołem (Sieniawa- dopisek własny)? Mam nadzieję, że będziemy wracać w dobrych humorach. Obstawiam 1:3 dla nas’’. Tu mój osobisty apel do Pana Sebastiana Kaczyńskiego i pozostałych reporterów: Nie ma 1:3 dla nas. Dla nas może być 3:1 ! Tak samo jak nie ma poniesionego zwycięstwa. Zwycięstwo może być odniesione !. Poniesiona może być tylko porażka ! Bez względu na miejsce zwycięstwo jest 3:1, a nie zasrane 1:3 ! Podobnie ma się sprawa z miejscem meczu. Podejmuje się gości – w tym przypadku gości meczu. Te dwa ostatnie przykłady to już z Wilgi II Garwolin i chyba z Promnika Łaskarzew. Nie chce mi się szukać- chociaż kojarzę te niefortunne zapiski właśnie z tych portali.

Wojtek63 07.11.2022 14:48
W 13 kolejce mazowieckiej LO Wilga II Garwolin rozegrała wyjazdowy mecz z Wichrem Kobyłka. Wicher to zespół grający w LO czwarty kolejny sezon i oscylujący w granicach 10 miejsca w tabeli. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Po 13 kolejkach Wilga zajmuje 8 miejsce w tabeli z bilansem 20 pkt. (6-2-5), br. 30-34. Strata do lidera to 13 pkt. Strata do drugiego i trzeciego zespołu to 2 razy po 6 punktów. Przewaga nad strefą dość niebezpieczną to 7 punktów. Przewaga nad dwoma ostatnimi w tabeli zespołami to przewaga dwa razy po14 punktów. Kobyłka, 05.11.2022 godz. 12:00 Wicher Kobyłka - Wilga II Garwolin 1:0 (0:0) Bramka: 65 minuta gry. Składy: Wicher: Grabek, Jąkała, Krupiński, Suchocki, Sawicz, Hargot(80' Borowski), Gołędowski, Senda (54' Sosnowski), Rajkowski, Lobarau (75' Kurek), Orliński. Wilga: Singh Abimanyu, H. Grober. Tracz, S.Rękawek (46 Szczepek), K.Kęsik, Masny, Kaczyński, Wojtaś, Piętka, Kowalczyk, M.Rękawek (63 Trzaskowski). Po za tym bardzo fajne sprawozdanie z tego meczu na stronie : https://pl-pl.facebook.com/mkswicherkobylka/

Wojtek63 07.11.2022 14:07
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Orzeł Unin – Watra Mrozy 3:3 (1:1). 1/12 Od 58 minuty przy stanie 3:2 Orzeł grał z przewagą po drugiej żółtej kartce dla Watry. Bramka na 3:3 padła w 69 minucie. Sęp Żelechów- Hutnik Huta Czechy 5:1 (1:1). Miejsce Sępa w tabeli 2/12. W 58 minucie przy stanie 1:1 dwie czerwone kartki (obie po drugiej żółtej) dla Hutnika. Hutnik Huta Czechy po porażce z Sępem zajmuje 8 miejsce w tabeli. Jastrząb Żeliszew- Zryw Sobolew 2:0 (2:0). 13/12 Wilga Miastków Kościelny – MKS Małkinia 2:2 (1:1). 14/12 W 63 minucie przy stanie 1:2 czerwona kartka (druga żółta) dla MKS. Bramka na 2:2 padła w 86 minucie. A Klasa Warszawa Delta Warszawa- Promnik Łaskarzew 3:0 (2:0). 2/12 Czerwone kartki: Delta 82 przy stanie 2:0. Promnik 86 przy stanie 3:0. Obie po drugich żółtych. Orzeł Parysów- AKS Zły 0:2 (0:1). 11/12. Czerwone kartki: Orzeł 57 przy stanie 0:2. AKS- 63 min. Wisła Maciejowice- Mazur II Karczew 1:6 (0:3). 14/12 A klasa Siedlce Promnik Gończyce- LKS Ostrówek 5:0 (0:0) 2/11 B klasa Warszawa II Amur Wilga- Amigos Warszawa 1:1 (…). 8/11 Urzecze Gassy - KS Puznówka 1996 3:0 (…). 10/11

Wojtek63 07.11.2022 13:37
W ,, Grupie Śmierci’’ pozostają nadal 4 zespoły (spośród 320 IV ligi polskiej), które w obecnym sezonie 2022/23 nie zaznały smaku zwycięstwa. Jeden z nich to beniaminek (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Regiony: Dln. Śląsk 3 i Świętokrzyskie 1. 1. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2 pkt. (0-2-11), br. 12-43 B, Dolny Śląsk. 2. Sparta Grębocice 1 pkt. pkt. 0-1-10 br. 11-37, VI, Dolny Śląsk 3. Orlicz Suchedniów 1 pkt. 0-1-14. br. 15-50, IV, Świętokrzyskie 4. Kuźnia Jawor 1 pkt. 0-1-11, br. 7-43, IV, Dolny Śląsk

ADAM 05.11.2022 18:22
To było spotkanie na tzw. ryzyku aby nie stracić głupio punktów. Dobrze ,że skończyło się to pewnym zwycięstwem, choć gra nie wyglądała najlepiej. Skazywana na porażkę drużyna Escoli w miarę dobrze się broniła i dopiero gdy było 2: 0 to zeszło z nich powietrze. Brawo za zwycięstwo. Czekaja drużynę dwa bardzo ciężkie mecze i każdy punkt zdobyty w tych meczach będzie na wagę złota. Życzę powodzenia w tych meczach.