środa, 2 października 2024 20:12

Wilga rozpoczęła przygotowania

13 piłkarzy pojawiło się na pierwszym treningu Wilgi Garwolin przed sezonem 2016/2017. Wśród nich kilku zawodników drużyny z roczników 2000/2001. Kilkudziesięciominutowe wczorajsze zajęcia rozpoczęły się od krótkiej przebieżki. Później piłkarze wykonywali pierwsze ćwiczenia z piłką okiem Sergiusza Wiechowskiego oraz Marka Kiepuszewskiego.

06.07.2016 15:44
Nasi na Mistrzostwach Polski Juniorów

Suwałki były gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W gronie startujących byli przedstawiciele powiatu garwolińskiego. Najpierw upał, później deszcz, nie przeszkodziły podopiecznym Stanisława Buszty w dobrym występie, na nowym stadionie MOSiR w Suwałkach. Doskonałe VII miejsce  zajęła sztafeta 4x400 ? 3.30.22s biegnąc w składzie ? Kamil Lada, Mateusz Kondej, Damian lada i Bartosz Przybysz. Należy tu dodać, że Mateusz Kondej uczestniczył półtorej godziny wcześniej w trudnym biegu na 1500m w którym zajął wysokie VIII miejsce, a czasem 4.00.52s, ustanowił nowy rekord powiatu juniorów i seniorów.

05.07.2016 07:11
Zostań piłkarzem Snajpera Sośninka

Klub Sportowy Snajper Sośninka ogłasza nabór do młodzieżowych sekcji piłkarskich. Pierwsze treningi już w przyszłym tygodniu. Nabór dotyczy dwóch roczników 2005/2006 oraz 2001-2003 (grupa gimnazjalna). Pierwszy trening i spotkanie organizacyjne odbędą się 11 lipca (poniedziałek) na boisku Orlik w Starym Pilczynie (grupa 2005/06 - godz. 18:00, grupa gimnazjalna - godz. 19:00).

04.07.2016 05:50
Pływali, jeździli, biegali. Triathlon garwoliński po raz trzeci

108 osób stanęło na starcie III Triathlonu Garwolińskiego. Zwycięzcą sprinterskiej rywalizacji został Marcin Mazurek z Lublina (Triclub). Na 13. miejscu uplasował się najlepszy z mieszkańców powiatu Piotr Wojciechowski z Garwolina. Impreza odbyła się dzisiaj. Start i meta w Parku Wodnym ?Mamut?. 750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem i 5 km biegu. I to wszystko w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza i palącym słońcu. Łatwo więc nie było, ale najlepsi z najlepszych potrzebowali niewiele ponad godziny na pokonanie całej trasy triathlonu. Pływanie odbyło się na jeziorku ?Mamut?. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się na drogach serwisowych przy obwodnicy.

02.07.2016 13:18
Promnik nie zagra w IV lidze

Blisko awansu do IV ligi byli piłkarze Promnika Łaskarzew. ŁKS przegrał w decydujących spotkaniach z Pogonią II Siedlce i w przyszłym sezonie ponownie wystąpi w warszawskiej Lidze Okręgowej. Podopiecznym Andrzeja Sieradzkiego przyszło mierzyć się w barażu z drugą drużyną siedleckiej okręgówki. Rezerwy siedleckiej Pogoni już w pierwszym mecz (25 czerwca) uzyskały dużą przewagę, pokonując ŁKS 3:1.

30.06.2016 06:53
Wilga Garwolin podsumowała sezon

Tradycji stało się zadość. Kilkuset zawodników, kibiców i sympatyków Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga wzięło udział w pikniku na zakończenie sezonu 2015/2016. Sportowym akcentem wspólnego świętowania były mecze poszczególnych grup młodzieżowych. Naprzeciwko siebie stanęły także drużyna kobiet i zespół złożony z trenerów. Przy budynku klubowym odbywał się rodzinny piknik. Prosto z grilla podawane były mięsiwa, nie zabrakło także słodkości. Głównym punktem pikniku było uroczyste podsumowanie sezonu, które udało się przeprowadzić tuż przed burzą, jaka przeszła przez miasto.

27.06.2016 06:17
Letnie propozycje Garwolanki
27.06.2016 05:51
Wilga Garwolin w liczbach [podsumowanie sezonu]

Gdyby Wilga Garwolin grała przez cały sezon, tak jak zaprezentowała się wiosną, o utrzymanie nie trzeba było się martwić do ostatnich kolejek. Tradycyjnie podsumowujemy sezon IV-ligowca. Bramki, asysty, liczby minut na boisku. Tego wszystkiego dowiecie się z tego tekstu. GKS w 34 spotkaniach zdobył 47 punktów, na co składa się 13 zwycięstw, tyle samo porażek i osiem remisów. Dało to na koniec sezonu ósme miejsce w gronie 18 zespołów. Dorobek punktowy należy do rekordowych odkąd Wilga awansowała do IV ligi w 2012 roku.

25.06.2016 10:43
Dni Miasta i Powiatu na sportowo

Pływanie, tenis ziemny, badminton, koszykówka ? rozgrywki w tych dyscyplinach towarzyszyły weekendowym obchodom Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego. Pływanie V Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin rozegrano na tydzień przed świętem miasta i powiatu. Oprócz standardowych dystansów i stylów, rozegrano konkurencję rodzinną, w której triumfowali Andrzej i Emilia Frąckiewiczowie. Komplet wyników zawodów znajduje się pod tym linkiem.

22.06.2016 11:09
Dalekie pchnięcia kulomiotów w Warszawie

Bardzo dobrze zaprezentowali się kulomoci z naszego powiatu na mityngu lekkoatletycznym , który odbył się 19 czerwca na stadionie stołecznej AWF. Konkurs pchnięcia kulą 7,26 kg wygrał Andrzej Gudro z wynikiem 18,49 m (rekord życiowy) , a czwarte miejsce w tym konkursie zajął Jan Parol z wynikiem 17,26 m. Michał Walenda wygrał konkurs kuli juniorów (kula 6 kg) z wynikiem 18,12 m , natomiast w konkursie juniorów młodszych (kula 5 kg) drugie miejsce zajął Krystian Mikulski z rekordem życiowym 15,72 m.

21.06.2016 05:19
Porażka Wilgi na koniec sezonu

Ósme miejsce na koniec IV-ligowego sezonu 2015/2016 zajęła Wilga Garwolin. W ostatniej kolejce tegorocznych zmagań podopieczni Sergiusza Wiechowskiego ulegli na wyjeździe Żyrardowiance 1:3 (1:1). Oba zespoły do ostatniego meczu w sezonie przystępowały w zgoła innych nastrojach. Wilga była już pewna utrzymania, czego nie można było powiedzieć o Żyrardowiance. Spotkanie dobrze ułożyło się dla gospodarzy. Już w 8. minucie strata w środku pola gości dała okazję do wyprowadzenia kontry miejscowym. Zawodnik Żyrardowianki przebił się ze skrzydła w pole karne i posłał piłkę w długi róg bramki Mariusza Selerskiego.

20.06.2016 05:01
Ukrainiec wygrywa w Garwolinie. Podium dla Roberta Głowali

Sergii Okseniuk (LKB Rudnik) wygrał VII edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Ukrainiec trasę 10 km pokonał w 30 minut i 49 sekund. Najlepszą kobietą została jego klubowa koleżanka Lilia Fiskovicz z Mołdawii. Po raz pierwszy w historii na podium bieg znalazł się zawodnik z Garwolina. Robert Głowala dobiegł do mety trzeci. Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Z nieba lał się żar, a temperatura ponad 30 stopni dawała się we znaki już na miejskim odcinku trasy. Od początku ton rywalizacji nadawali obcokrajowcy. Stawce przewodzili Ukrainiec Sergii Okseniuk i Marokańczyk Abderrahim Elasri. Afrykańczyk niedługo po półmetku zaczął odstawać od rywala.

19.06.2016 16:34
Garwolin biegnie w niedzielę! Zmiana organizacji ruchu

Ponad 700 osób weźmie udział w VII edycji biegu ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Ci, którzy nie zapisali się przez internet, mają szansę dołączyć do grona biegaczy w niedzielę. Zapisy w biurze zawodów od godziny 9:00. Do wyboru tradycyjnie dwa dystanse ? na 10 km i 2 km. W związku z imprezą niektóre ulice w Garwolinie zostaną czasowo zamknięte. 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartuje kolejna edycja biegu ?AVON Kontra Przemoc ? Biegnij w Garwolinie?. Biegacze, wraz z najbliższymi, już po raz siódmy wyrażą wspólnie swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie w ramach kampanii ?AVON Kontra Przemoc?. Inicjatywa, będąca częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej, ma na celu podniesienie świadomości w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

17.06.2016 08:11
Gimnastyczne popisy w Maciejowicach

Po raz pierwszy w historii gminy Maciejowice i  Gimnazjum. w Maciejowicach w odbyły się Otwarte Zawody UKS w Gimnastyce Sportowej- Wielobój Drużynowy w kategorii  Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Poniedziałkowe zawody odbyły się pod honorowym patronatem Polskiego  Związku Gimnastycznego, Wójta Gminy Maciejowice, Powiatowego Szkolnego  Związku  Sportowego w Garwolinie oraz Publicznego Gimnazjum im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach.

17.06.2016 05:18
Kolejne minimum lekkoatletów Wilgi na Mistrzostwa Polski Juniorów

Na stadionie AWF w Warszawie odbyły się 11 czerwca  Otwarte Mistrzostwa Warszawy Juniorów w lekkiej Atletyce, w których udział wzięli podopieczni Stanisława Buszty z Wilgi Garwolin. Młodzi zawodnicy ustanowili kilka rekordów życiowych, a sprinter Kamil Lada (na zdjęciu) przebiegł 400 m w bardzo dobrym czasie 49.72 sekundy, czym nie tylko złamał granicę 50 sekund, ale uzyskał także minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 1-3 lipca w Suwałkach.  W trakcie biegu każde 100 metrów przebiegł poniżej 12.5 sekundy, a do rekordu powiatu Leszka Urawskiego, brakuje mu jeszcze 42 setnych sekundy. Kamil posiada  również minimum ? podobnie jak jego brat bliźniak na 400m ppł, ale w Suwałkach wystartuje prawdopodobnie na 400m i w klubowej sztafecie 4x400m.

14.06.2016 04:58