środa, 2 października 2024 16:21

Cenne wyjazdowe zwycięstwo Wilgi

Drugie zwycięstwo w sezonie na boisku rywala odniosła Wilga Garwolin. W 11. kolejce IV ligi GKS pokonał beniaminka z Promnej 2:0 (1:0). Na spotkanie Wilga udała się dzisiaj bez pauzującego za żółte kartki Kamila Zawadki. Obok najlepszego strzelca w tym sezonie zabrakło również Roberta Kwiatkowskiego, który ze swoimi podopiecznymi rozgrywał turniej.
Mecz z wysokiego ?C? mogli rozpocząć gospodarze. W 1. minucie tylko bardzo dobra interwencja Daniela Fica zapobiegła stracie gola rzucie wolnym. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Później oba zespoły miały okazję do otwarcia wyniku. To, że piłka nie wpadła do siatki było zasługą dobrze spisujących się bramkarzy obu zespołów.

Wildze udało się wreszcie wyjść na prowadzenie w 40. minucie gry. Michał Kępka wypatrzył wybiegającego ze skrzydła Sebastiana Papiernika. Pomocnik mocnych strzałem w długi róg zdobył gola. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron przewagę mieli gospodarze. LKS dążył do wyrównania. GKS skupił się przede wszystkim na grze obronnej, licząc na wyprowadzenie skutecznych kontr. Niestety w poczynaniach ofensywnych gości brakowało wykończenia. Na szczęście dla Wilgi udało się zapobiec nerwowej końcówce. W 87. minucie rzut wolny z 18. metra bił Michał Wiśnioch. Piłka odbiła się od muru, czym kompletnie zmyliła bramkarza z Promnej.

- Graliśmy dzisiaj na bardzo małym boisku. Mieliśmy więcej szczęścia i bardzo dobrze dysponowanego Daniela Fica w bramce. To były bardzo ważne punkty, których zdobycie zakładaliśmy sobie przed meczem ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

2 października Wilga zagra na własnym boisku z Mszczonowianką Mszczonów (godz. 16). Wcześniej, bo w środę 28 września, GKS zmierzy się na wyjeździe z Promnikiem Łaskarzew. Spotkanie z drużyną ligi okręgowej będzie pierwszym pucharowym starciem Wilgi w tym sezonie. Początek meczu o godz. 16.

LKS Promna ? Wilga Garwolin 0:2 (0:1)
Bramki: 40` Sebastian Papiernik (as. Michał Kępka), 87` Michał Wiśnioch (rzut wolny)
Wilga: Fic, Pyra, Korgul, Karol Zawadka, Talar, Migas (46` Matysiak), Zalewski (90` Kołodziejek), Wiechowski, Papiernik (68` Majsterek), Kępka (75` Godlewski), Wiśnioch.

Wojtek63 28.09.2016 16:49
W rozegranym dzisiaj meczu V-tej rundy okręgowego PP Mszczonowianka wygrała w Warszawie z Ursusem II. Ursus II ? Mszczonowianka 1:4 (1:0) Bramki: Ursus- 25, Mszczonowianka - 49 (Marcin Gregorowicz), 79 (Rafał Głębocki), 82 (Rafał Głębocki), 89 (Przemysław Jakóbiak) Mszczonowianka nie wykorzystała rzutu karnego w 7 min (Paweł Jakóbiak) Mszczonowianka to rywal Wilgi w zbliżającej się kolejce IV ligi. Marcin Gregorowicz, który zagrał od 46 minuty strzelił do tej pory w IV lidze 14 bramek. Przemysław Jakóbiak -2 bramki, a Rafał Głębocki -1 bramkę Ciekawe jak poradzą sobie obrońcy Wilgi z super strzelcem Gregorowiczem?

Wojtek63 26.09.2016 11:45
Rela Proszę ogarnij się. Późna relacja z meczu- źle. Szybka relacja - źle. Mniej % dobrze Ci zrobi.

Wojtek63 26.09.2016 11:30
B klasa Warszawa : UKS Łady: 9. miejsce 7 pkt (2-1-3 br, 8-13) GKP Targówek 2. miejsce 10 pkt (3-1-0 br. 18-11) Gwardia Warszawa 3. miejsce 15 pkt (5-0-1 br. 20-8) B klasa Świdnica I Zagłębie Wałbrzych 8. miejsce 9 pkt (3-0-3, br. 17-14) IV liga śląska I Szombierki Bytom 14. miejsce 9 pkt (3-0-6, br 15-15) Ruch Radzionków 4 miejsce 17 pkt (5-2-2, br. 15-10) Liga okręgowa Poznań Zachód Sokół Pniewy ( dawny Miliarder) 3. miejsce 13 pkt (4-1-1, br 13-5) Bywało lepiej...

Wojtek63 26.09.2016 11:03
Promnik Łaskarzew zremisował w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem II 2:2 (0:2) i zajmuje 7. miejsce ze stratą 4 pkt do lidera. Amur Wilga przegrał 1:4 w Tłuszczu z Bobrem i potwierdza, że L.O. (póki co) znacznie przerasta możliwości tego zespołu. Sęp Żelechów wygrał z LKS Ostrówek 6:1 i zajmuje 2. miejsce ze stratą 2 pkt do lidera. Orlęta Łuków zremisowały u siebie z Dwernickim Stoczek Łukowski 1:1 (0:1) i zajmują ósme !!! miejsce w bialskopodlaskiej L.O. ze stratą 4 pkt do lidera. Orlęta z którymi Wilga w IV lidze wygrała...kiedy? 30 lat temu ? Dość przykra sytuacja łukowskiego futbolu, ale fani nie tracą humoru prowadząc stronę https://www.facebook.com/orletalukowpl/.

Wojtek63 26.09.2016 11:02
Z innych boisk: Błonianka wygrała piąty kolejny mecz. Ciekawe jest to, że Błonianka przegrywa lub wygrywa seriami. Do tej pory: 1 zwycięstwo- 5 kolejnych porażek - 5 kolejnych zwycięstw. Dobrze, że Wilga była w tej pierwszej serii :-) Mazovia Mińsk Maz. pokonała u siebie Podlasie Sokołów Podlaski 5:1(2:0) i zajmuje trzecie miejsce mając 22 pkt i traci 7 pkt do lidera. Podlasie okupuje miejsce 18. z siedmioma zdobytymi punktami. Czarni Węgrów wygrali u siebie z Pogonią II Siedlce 1:0 (1:0) Zespoły te plasują się odpowiednio na miejscach 10. i 11. Hutnik Huta Czechy pokonał wicelidera Fenix Siennica na jego boisku 2:0 (2:0) i zajmuje trzecie miejsce ze stratą 5 pkt do lidera. Orzeł Unin przegrał w Sobolewie 1:3 (1:2) i raczej będzie ligowym średniakiem w tym sezonie. Podobnie jak Zryw i Wilga Miastków Kościelny (3:3 z Tygrysem w Hucie Mińskiej).

Wojtek63 26.09.2016 11:00
Brawo dla obydwu zespołów Wilgi. 2:0 z LKS Promna (w Falęcicach) i 3:0 z Victorią Zerzeń (w Garwolinie) cieszą. Za tydzień będzie o wiele trudniej. Wilga I będzie gościła Mszczonowiankę, natomiast Wilga II będzie gościem w pojedynku z Maurem II Karczew. Mazur to wicelider (16 pkt 5-1-0), który w sześciu dotychczasowych meczach nie stracił bramki ! Sam strzelił 11. Dobrze byłoby przerwać Mazurowi to ,,na zero z tyłu'' i zdobyć ...3 punkty :-)

Wygrana 24.09.2016 19:09
Meczy wygrany i relacja za kilka godzin? Ciekawe?