środa, 2 października 2024 18:21

Strażak z Garwolina ponownie mistrzem Europy

We włoskim Feltre odbyły się 16. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na linii startu stanęła również oficjalna reprezentacja Polski i Państwowej Straży Pożarnej w składzie ze st. sekc. Łukaszem Świesiulskim z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. Polacy zdobyli złoty medal. Skład reprezentacji kraju stanowili, oprócz strażaka z Garwolina, st. asp. Damian Glapiak (KP PSP Wolsztyn), sekc. Maciej Kosiecki (KP PSP Kościerzyna), mł. bryg. Andrzej Mazur (KM PSP Gdynia), mł. asp. Damian Pieterczyk (KM PSP Olsztyn), sekc. Kamil Poczwardowski (KP PSP Sierpc), kpt. Andrzej Szpunar (KM PSP Rzeszów). Kierownikiem polskiej drużyny był mł. bryg. Szymon Ławecki z Komendy Głównej PSP.

02.09.2016 06:52
Bezbramkowy remis Wilgi w Warszawie

Po bezbarwnym meczu Wilga Garwolin zremisowała bezbramkowo z Gromem Warszawa w 7. kolejce sezonu, która zakończyła intensywny sierpień na boiskach IV ligi. Wilga, niczym reprezentacja Polski, do spotkania z Gromem przygotowywała się na boisku ze sztuczną murawą. Na takie nawierzchni swoje spotkania rozgrywa beniaminek ze stolicy.

01.09.2016 10:53
Ruszył nabór do Akademii Piłkarskiej Wilgi Garwolin

Jeśli twoje dziecko urodziło się między 2007 a 2011 rokiem i chce zostań piłkarzem, nie czekaj i zgłoś się do Akademii Piłkarskiej Wilgi Garwolin. GKS rozpoczął także nabór do  Akademii Przedszkolaka. Najlepsze metody szkoleniowe, wykwalifikowana kadra, aktywne spędzanie wolnego czasu, indywidualna opieka, miła atmosfera, rozgrywki ligowe i turnieje, nowoczesne zarządzanie, świetne warunki. To atuty Akademii Piłkarskiej Wilgi Garwolin, która zaprasza dzieci urodzone od 2007 do 2011 roku.

29.08.2016 06:49
Druga porażka Wilgi na własnym boisku

Drugi raz z rzędu Wilga Garwolin przegrała na własnym boisku 0:1. Tym razem lepsi od podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego byli zawodnicy Szydłowianki Szydłowiec. Pierwsze minuty wczorajszego spotkania były toczone pod dyktando gospodarzy. Pierwszy celny strzał na bramkę w 4. minucie oddał Arkadiusz Zalewski, ale uderzenie zza pola karnego było za lekkie, aby pokonać bramkarza Szydłowianki. 10 minut później Pawła Wieczorka uratowała poprzeczka. Na 15. metrze spotkali się goalkeeper gości i Michał Kępka. Napastnik z Garwolina przelobowała rywala, ale piłka pechowo, po koźle, nie wpadła do bramki.

28.08.2016 17:41
Wilga remisuje z beniaminkiem

Po przeciętnym meczu Wilga Garwolin zremisowała na wyjeździe z Prochem Pionki 1:1 w meczu 5. kolejki IV ligi. Wynik spotkania został ustalony do przerwy. Wczorajsze spotkanie z beniaminkiem rozgrywek Wilga rozpoczęła niefrasobliwie w obronie. Niepewną grę w tej formacji wykorzystali przeciwnicy. Po kwadransie gry Proch objął prowadzenie. Strata w środku pola dała gospodarzom okazję do wyprowadzenia kontry z przewagą zawodników. Akcja zakończyła się trafieniem miejscowych.

25.08.2016 08:24
Rusza Nabór w Akademii Młodego Piłkarza Proges

Akademia Młodego Piłkarza ?Progres? to idealna propozycja dla chłopców i dziewcząt w wieku 3-12 lat. To dobry początek ich przygody na boisku, która może w przyszłości zaowocuje niejednym sukcesem. Właśnie rozpoczęły się zapisy. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się w poniedziałek 5 września o godzinie 18.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, ul. II Armii Wojska Polskiego 20. Akademia ?Progres? powstała z myślą o szkoleniu najmłodszych. - Wiek przedszkolny oraz wczesnoszkolny jest  najważniejszym okresem w kształceniu koordynacji i cech psychofizycznych dziecka. Dzięki rozpoczętemu treningowi  w tak młodym wieku zyskujemy wiele. Piłka nożna to nie tylko ruch i aktywność fizyczna, ale także doskonały aspekt w wychowaniu naszych pociech. Dostarcza radości ze zwycięstw, a także uczy godnie znosić porażki. Przygotowuje do pracy w grupie, która jest nieodzownym elementem w codziennym życiu i edukacji  ? mówi Kacper Szczepański, założyciel akademii.

24.08.2016 18:31
Wilga przegrywa mecz na wodzie

W 4. kolejce IV ligi Wilga Garwolin uległa na własnym boisku Victorii Sulejówek 0:1 (0:0). Goście, podobnie jak w poprzednim sezonie, przy Sportowej bramkę strzelili w ostatnich minutach spotkaniach. Do dzisiejszego meczu gospodarze przystępowali bez dwóch kontuzjowanych zawodników ? Jakuba Godlewskiego i Michała Wiśniocha. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał, wracający po urazie, Filip Gac. Warunki, w jakich rozgrywane było spotkanie, nie ułatwiały zawodnikom gry.

21.08.2016 18:05
Miastków Kościelny: Międzynarodowo na Orliku

Po raz pierwszy w Ogólnopowiatowym Turnieju Oldbojs w Miastkowie Kościelnym zagra zagraniczny zespół. Z zaproszenia organizatorów skorzystali Białorusini.Jubileuszowa rywalizacja o puchar wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia odbędzie się 17 września. Na miastkowskim Orliku zagra sześć lub osiem drużyn. W tej stawce będą goście z Białorusi.

18.08.2016 06:55
Pływali pod chmurką na Mamucie [video]

30 zawodników wzięło udział w I Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. Podwójnym zwycięzcą zawodów, rozgrywanych na zbiorniku wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej, został Jakub Bielecki. Dzisiejsze zawody to nowość w powiecie garwolińskim. - Grzechem byłoby nie skorzystanie z takiego pięknego obiektu. Robimy już triathlon, duathlon, pora na zawody tylko dla pływaków ? mówi jeden z organizatorów Michał Łubian.

14.08.2016 13:30
Drugie zwycięstwo Wilgi w sezonie [video]

Po golach strzelonych w pierwszej połowie Wilga Garwolin pokonała Błoniankę Błonie 3:1 (3:1) i odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie. Pierwsze trafienie w barwach GKS zanotował Michał Wiśnioch. GKS zagrał dzisiaj nowym ustawieniem (1-3-5-2). Trener Sergiusz Wiechowski zdecydował się na wystawienie od pierwszej minuty Wojciecha Migasa na skrzydle, a duet napastników tworzyli dwa Michały Kępka i Wiśnioch. To po akcji tej dwójki GKS objął już w 6. minucie prowadzenie. Najpierw prostopadłą piłkę do Kępki zagrał Robert Kwiatkowski. Napastnik spod linii końcowej dograł do wbiegającego w pole bramkowe imiennika i było 1:0. Dla Wiśniocha było to pierwsze trafienie w barwach nowego klubu. Ze strzałem byłego zawodnika Zrywu Sobolew nie poradził sobie Michał Szkatulnik, który puścił futbolówkę między nogami.

13.08.2016 18:07
Rozpoczynają się pucharowe emocje

Osiem zespołów z powiatu garwolińskiego rozpocznie w długi weekend zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski.W niedzielę i poniedziałek mecze 1. rundy rozegrają drużyny spod szyldu siedleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zryw II Sobolew (B-Klasa) zagra ze Świtem Barcząca (A-Klasa). Nowo powstała jedenastka Hutnika II Huta Czechy zmierzy się z Legionem Grębków. Oba zespoły staną naprzeciw siebie ponownie w rozgrywkach siedleckiej B-Klasy.

12.08.2016 06:23
Porażka Wilgi w Piasecznie

- Zagraliśmy niekonsekwentnie taktycznie ? podsumowuje porażkę w 2. kolejce IV ligi trener Wilgi Garwolin Sergiusz Wiechowski. GKS uległ w Piasecznie beniaminkowi 2:3 (0:2). Spotkanie z UMKS, mimo dobrego stanu głównej murawy, odbyło się na boisku o sztucznej nawierzchni. Przed spotkaniem trener Wiechowski uczulał swoich zawodników na stałe fragmenty gry, po których beniaminek jest groźny pod bramką rywala. Niestety to właśnie po tych elementach Wilga straciła dwie bramki w pierwszej połowie. Najpierw w 15. minucie defensywa gości dała się zaskoczyć po wrzucie z autu. Sześć minut później podanie, tym razem z rzutu wolnego, otworzyło gospodarzom drogę do bramki Daniela Fica.

11.08.2016 13:22
10 km w niespełna 31 minut! Nowy rekord powiatu

30 minut i 55 sekund ? tyle wynosi nowy rekord powiatu garwolińskiego w biegu na 10 km. Kolejne najlepsze wyniki notuje Robert Głowala z Wilgi Garwolin. W niedzielę w Gdańsku już po raz 23. odbył się Bieg św. Dominika, który był jednocześnie VII Mistrzostwami Polski Seniorów w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Zawodnicy mieli do pokonania 10 kilometrowych pętli wokół Starego Miasta.

11.08.2016 05:12
Wielkie pływanie na Mamucie już w niedzielę

Jest impreza biegowa, rywalizacja w duathlonie i triathlonie. Przyszedł czas na Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. Widowiskowe zawody już w niedzielę na terenie Parku Wodnego Mamut w Woli Rębkowskiej. Organizatorem imprezy jest nowo powstała Fundacja Aqua Life z siedzibą w Garwolinie, której celem jest m.in. upowszechnianie i wspieranie sportu. ? Mamy najczystszy zbiornik wodny na Mazowszu. Kiedy Mamuta wizytował Andrzej Skorykow, organizator mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych, było pod ogromnym wrażeniem. Grzechem było nie skorzystać z takiego obiektu ? przyznaje organizator Michał Łubian.

10.08.2016 08:02
Wilga gromi na inaugurację i zostaje liderem IV ligi!

Okazałym zwycięstwem nad Startem Otwock 6:1 (3:1) Wilga Garwolin rozpoczęła sezon 2015/2016. GKS został liderem rozgrywek po 1. serii spotkań. Wiele pytań, z racji pierwszego meczu, co do formy zawodników Wilgi, mieli kibice, którzy w liczbie ok. 250, pojawili się dzisiaj na stadionie przy Sportowej. Jeszcze większą niewiadomą stanowili zawodnicy gości, którzy mieli problemy  w fazie przygotowań.

07.08.2016 18:01