piątek, 27 września 2024 13:20

Historyczny sukces siatkarzy KLO

Pierwszy raz w historii po złoto Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Chłopców szkół średnich sięgnęli uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego w pokonanym polu zostawili siatkarzy Dwójki oraz Ekonomika. Decydujące rozstrzygnięcia w tegorocznych mistrzostwach powiatu zapadły w piątek w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. W półfinałach gospodarze pokonali rówieśników z ZS 1 Garwolin 2:0, a KLO wygrało z LO Sobolew 2:0. Mecz o brąz wygrali siatkarze Ekonomika, którzy pokonali uczniów z Sobolewa 2:0. Wiele emocji dostarczył finał, w którym ostatecznie wygrała drużyna KLO, która pokonała Dwójkę 2:1.

15.04.2024 06:22
Karny w 94. minucie i zwycięstwo Wilgi

Podobnie jak jesienią w meczu Sokołu Serock i Wilgi Garwolin padły trzy gole. Tym razem GKS wygrał 2:1, choć w 91. minucie gospodarze trafili na 1:1. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Karola Zawadki od miesiąca. Spotkanie z przedostatnią drużyną IV ligi przyniosło wiele emocji. Początek należał do faworyzowanych gości. Wilga objęła prowadzenie w 23. minucie. Prawą stroną urwał się Sebastian Grzegorczyk, który wypatrzył w polu karnym Emmanuela Obiego, który po raz 16. trafił w tym sezonie.

13.04.2024 15:33
Bieganiem Garwolin stoi! Startuje XIII GPZG!

Z początkiem wiosny Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenia Truchtacz.pl ruszają z cykliczną imprezą biegową. Będzie to już XIII edycja tego wydarzenia. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest doskonałą okazją do aktywności fizycznej i bycia razem dla całych rodzin. Dystanse są różne - odpowiednie do wieku i kondycji. Miejsce urokliwe i pełne zieleni - to tereny przy zbiorniku retencyjnym. Nagrody w postaci satysfakcji i medalu – bezcenne. 21 kwietnia staruje pierwszy bieg. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Garwolinie i zyskało sobie wielką sympatię wśród mieszkańców. - Niewątpliwy atut tego wydarzenia to fakt, że mogą w nim wziąć udział całe rodziny. Od kilkuletnich dzieci po seniorów. Można wspólnie, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, doskonale się przy tym bawiąc. To nie tylko zawody sportowe, to przede wszystkim świetna międzypokoleniowa integracja – mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

11.04.2024 10:32
Pobiegną do Suwałk. Możesz do nich dołączyć

Stopka Pilawa organizuje już po raz piąty Sztafetę Wsparcia. Tym razem trasa liczy 800 km. Uczestnicy pokonają ją biegnąc non-stop przez kilka dni. Ty możesz do nich dołączyć! Tegoroczna sztafeta wystartuje 30 maja i potrwa trzy dni. Jubileuszowa piąta edycji wyjątkowej akcji będzie miała dodatkową otoczkę. „W tym roku Pilawa obchodzi 40 lecie nadania praw miejskich, postanowiliśmy to uczcić zaczynając i kończąc sztafetę w Pilawie. Ponieważ sztafeta biegła już na Hel i do Świnoujścia, Suwałki są celem który pozwoli sztafecie domknąć północną granicę naszego kraju” – podkreślają członkowie stowarzyszenia Stopka.

10.04.2024 06:21
Rekordy Burno i Więckowskiego podczas GP

Pływalnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie była gospodarzem kolejnej rundy Grand Prix Polski, która była rozgrywana w dniach 6-7 kwietnia. W zawodach w których udział wzięło udział ponad 600 zawodników z 112 klubów z całej Polski, w tym dwójka zawodników z UKS Delfin Garwolin: Natalia Burno (16 lat) i Piotr Więckowski (18 lat). Obydwoje w weekend ustanowili po jednym rekordzie powiatu garwolińskiego w swoich kategoriach wiekowych: Natalia na 50m motylem ( 32:88 ), a Piotrek na 100m grzbietem ( 1:10:60 ).

08.04.2024 09:53
Z Gór Świętokrzyskich wrócili w sukcesami

Bardzo dobrze w Pucharze Gór Świętokrzyskich zaprezentowali się badmintoniści MKS Garwolin. W dniach 5 - 7 kwietnia 2024 roku w Suchedniowie został rozegrany XX Puchar Gór Świętokrzyskich - VI Memoriał Stefana Pawlukiewicza. W piątek rozegrano Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Żaków. Tutaj zagrało trzech młodych zawodników z Garwolina. Byli to Jan Mucha, Igor Malitka i Franciszek Winek. Najlepiej walczył Janek Mucha, który w kategorii U11 zajął trzecie miejsce. W kategorii U13 Franek wygrał grupę eliminacyjną, a Igor po wyrównanych pojedynkach zajął drugie miejsce w swojej grupie. We dwóch w grze podwójnej również uplasowali się na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej.

07.04.2024 22:13
Wilga cztery strzela, Promnik traci

Drugie w sezonie zwycięstwo z Polonią Warszawa zanotowała Wilga II Garwolin, która wygrała 4:1 (2:0). Wysoka porażka na koncie Promnika Łaskarzew. ŁKS uległ Mazurowi Radzymin 0:4 (0:1). Tak wyglądały wyniki drużyn z powiatu garwolińskiego w 19. kolejce Ligi Okręgowej. Niedzielne spotkanie przy Sportowej rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 6. minucie Przemysław Alot krótko rozegrał rzut rożny. Z podania skorzystał Piotr Domański, który otworzył wynik. Po pół godzinie gry było już 2:0. Domański dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej, a pechowa interwencja zawodnika Polonii zakończyła się golem samobójczym. Przed przerwą obrońcy gości ratowali swój zespół po strzale Adriana Płatka, kiedy musieli wybić piłkę z linii bramkowej.

07.04.2024 17:10
Emocje w meczu Wilgi z Hutnikiem [wideo]

Trzecią porażkę z rzędu poniosła Wilga Garwolin. W meczu 22. kolejki IV ligi mazowieckiej GKS przegrał z Hutnikiem Warszawa 2:4 (0:1). Już w pierwszej ofensywnej akcji gości doszło do dużej kontrowersji. W 2. minucie w polu karnym padł zawodnik Hutnika, a sędzia po chwili zawahania uznał, że w tej sytuacji faulował Sebastian Grzegorczyk. Skutecznym egzekutorem „11” był Erwin Nowik. Wilga mogła przed przerwą pokusić się o wyrównanie. W 21. minucie strzał Daniela Żurawskiego obronił efektownie Jan Balawajder, a kwadrans później minimalnie przestrzelił Grzegorz Piesio.

06.04.2024 16:48
Odkrywamy siatkarskie talenty. UKS Dwójka zaprasza

Uczniowski Klub Sportowy Dwójka w Garwolinie ogłasza nabór do sekcji piłki siatkowej. „Zapraszamy chłopców z klas 3-5 sprawnych, odważnych, lubiących sportową rywalizację. Zajęcia organizacyjne odbędą się  w sobotę 6 kwietnia o godz. 9 w hali sportowej przy PSP nr 2 ul. Aleja Legionów 21. Każdy może spróbować swoich sił. Pierwszy semestr nic nie kosztuje. Siatkarska przygoda czeka. Treningi, zawody, obozy sportowe na Mazurach” – zachęca klub.

04.04.2024 05:48
Piąte Igrzyska Paraolimpijskie Piotra Grudnia

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego opublikowała najnowsze listy rankingowe. W TOP12 singlistów z niepełnosprawnością w klasie 8 jest Piotr Grudzień. To oznacza, że pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) tenisista po raz piąty wystąpi w Igrzyskach Paraolimpijskich! - Jestem z tego dumny, że będę miał okazję reprezentować na nich swój kraj – skomentował najnowszy ranking ITTF Piotr Grudzień.

02.04.2024 11:10
Dublet "samobójów" i porażki naszych w LO

Pechowo dla zespołów z powiatu garwolińskiego zakończyły się mecze 18. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. W wyjazdowych pojedynkach Wilga II Garwolin przegrała z Bugiem Wyszków 0:2, a Promnik Łaskarzew uległ Dębowi Wieliszew 1:3. Spotkanie w Wieliszewie Promnik rozegrał już w środę. Rywale do tej pory zgromadzili na swoim koncie trzy punkty. Jesienią w Łaskarzewie Dąb przegrał wysoko 2:6. Mimo dużej różnicy punktowej między zespołami, lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. Miejscowi po kwadransie prowadzili po pięknym uderzeniu z dystansu. Wyrównał przed przerwą Jakub Bogucki, który wykorzystał podanie Stanisława Pałasza.

30.03.2024 13:11
Kanonada w meczu Wilgi

Aż 10 goli padło w meczu 21. kolejki IV ligi między Mazovią Mińsk Mazowiecki a Wilgą Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe 4:6 (3:3). Dzisiejszy festiwal strzelecki rozpoczęli gospodarze, którzy po kwadransie gry objęli prowadzenie. Wilga nie dała zepchnąć się do defensywy i w ciągu niespełna trzech minut objęła prowadzenie. Najpierw w 27. minucie błąd obrońcy wykorzystał Emmanuel Obi, a później Kirył Shakurau idealnie obsłużył Sebastiana Papiernika. Mazovia niedługo później strzeliła kolejne dwa gole Tuż przed przerwą na 3:3 strzelił Obi.

29.03.2024 17:28
11 lat z „Garwolanką”

27 marca 2013 roku to dla Garwolina historyczna data. Właśnie tego dnia otwarta została Pływalnia Miejska „Garwolanka”. W związku z tym w środę, 27 marca odbędą się 11. urodziny. Centrum Sportu i Kultury zaprasza do odwiedzin obiektu, bo jak przystało na okoliczność będzie świętowanie. Z okazji swoich 11. urodzin „Garwolanka” nie czeka na prezenty, a będzie je rozdawała. Odwiedzając obiekt 27.03, przez cały dzień będzie można spróbować swojego szczęścia i powalczyć o nagrody w postaci karnetów na basen, siłownię i fitness, a także jednorazowych wejść na pływalnię.

27.03.2024 11:07
Stypendyści w pięciu dyscyplinach

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie zostały uroczyście przekazane Stypendia Sportowe oraz nagrody sportowe za wysokie osiągnięcia zawodników z powiatu garwolińskiego. 57 utalentowanych, młodych zawodników otrzymało stypendia, a 18 nagrody sportowe (3 dla trenerów oraz 15 dla zawodników). Wyjątkowe sportowe spotkanie odbyło się w piątek w sali konferencyjnej starostwa. Tegoroczne stypendia zostały przyznane w pięciu dyscyplinach sportowych: pływanie, tenis stołowy, lekkoatletyka, taekwondo i karate.  Nagrody zostały przyznane w dyscyplinach tj. szermierka na wózku, siatkówka, badminton, karate i tenis stołowy.

26.03.2024 06:56
Pierwsze punkty w tym roku

Po nieudanej inauguracji piłkarskiej wiosny w warszawskiej Lidze Okręgowej, drużyny z powiatu garwolińskiego zdobyły pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. Wilga II Garwolin wygrała ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 3:1, a Promnik Łaskarzew zremisował 1:1 z PKS Radość. - Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy spotkanie i powiększamy swój dorobek punktowy. Jak po każdym meczu będziemy starali się wyciągnąć wnioski i poprawić elementy gry z którymi mieliśmy problemy. Dziękuję swoim zawodnikom za to spotkanie – skomentował sobotni mecz Wilgi II trener Kamil Zawadka.

25.03.2024 13:50