piątek, 27 września 2024 05:49

Pierwsze trzy punkty w sezonie [wideo]

Do 4. kolejki musiała czekać Wilga Garwolin, aby zainkasować pierwsze trzy punkty w sezonie. GKS pokonał MKS Przasnysz 3:1 (3:0). Skuteczności nie traci Gracjan Grot, który ustrzelił po raz drugi dublet. Beniaminek z Przasnysza przyjechał do Garwolina z kompletem punktów po trzech spotkaniach. Wilga chciała zmazać plamę po porażce 1:6 z KS Troszyn. W składzie gospodarzy dwie zmiany w porównaniu z ostatnim starciem. W bramce kibice zobaczyli Marcina Makulca, a na prawej pomocy Kacpra Zalewskiego.

Początek spotkania zdominowali miejscowi. GKS grał wysokim pressingiem i nie pozwalał na wiele przeciwnikowi. W 16. minucie ofensywne podłączenie się Damiana Papiernika omal nie skończyło się celnym strzałem. Pięć minut później Gracjan Grot przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Subczyńskim. Po okresie przewagi na kilka minut do głosu doszli goście. Jednak z dwoma strzałami MKS poradził sobie Makulec.

W 23. minucie Kacper Zalewski prostopadle wypuścił w pole karne Grota, a ten huknął pod poprzeczkę i było 1:0. 10 minut później było 2:0. Wilga koronkowo rozegrała kontrę. Piesio dał piłkę na wolne pole do Sebastiana Grzegorczyka, a ten zagrał płasko w pole bramkowe, gdzie czyhał Grot, który zdobył 6. gola w sezonie. W 43. minucie kibice przy Sportowej ponownie składali ręce do oklasków. Grzegorz Piesio perfekcyjnie wykonał rzut wolny z 17. metra. Chwilę później Ignacy Morawski zdecydował się na rajd spod własnego pola karnego. W ostatniej chwili stopera GKS powstrzymał jednak rywal.

Po zmianie stron Wilga mogła podwyższyć prowadzenie. Strzały Piesia, Grota i Wieczorka kapitalnie obronił Subczyński. W dalszej części gry częściej przy piłce byli przyjezdni. Strzały MKS nie zaskakiwały Makulca aż do 90. minuty gry. Wtedy Marcin Bartosiewicz z bliska pokonał bramkarza Wilgi. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę zobaczył kapitan Wilgi. Piesio w pierwszej połowie został ukarany za faul, a chwilę przed końcem gry za „pyskówkę” z sędzią.

W sobotę Wilga zagra na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Wilga Garwolin – MKS Przasnysz 3:1 (3:0)
Bramki: Gracjan Grot 23` (as. Kacper Zalewski), 33` (as. Sebastian Grzegorzczyk), Grzegorz Piesio 43` - Marcin Bartosiewicz 90`
Czerwona kartka dla Wilgi: Grzegorz Piesio 90` (za dwie żółte)
Wilga: Makulec, Grzegorczyk, D. Papiernik, Morawski, Szulc, Zalewski (72` Rudzki), Kowalski, Piesio, Wieczorek (78` Wójcik), Shakurau (90` Jakubaszek), Grot (82` Kwiatkowski).

Wojtek63 29.08.2024 19:24
Piłkarskie ciekawostki Były trzecioligowy (trzeci poziom rozgrywek) rywal Wilgi Garwolin, czyli Boruta Zgierz jest po 3 kolejkach liderem łódzkiej LO z kompletem punktów. Były trzecioligowy rywal Wilgi, czyli Górnik Konin zajmuje po 3 kolejkach 6 miejsce w wielkopolskiej V lidze gr. II z bilansem meczowym 1- 2- 0 i ciekawym bilansem bramkowym 2-0. Były trzecioligowy rywal Wilgi, czyli Mazovia Rawa Mazowiecka jest po trzech kolejkach liderem łódzkiej LO – Skierniewice gr. IV z kompletem punktów. Odwieczny rywal Wilgi, czyli Orlęta Łuków są po czterech kolejkach bialskopodlaskiej LO liderem z kompletem punktów. Szymon Kaczyński (były piłkarz Wilgi Garwolin) jest zawodnikiem rezerwowym w III ligowym zespole Podlasia Biała Podlaska. Jan Majsterek po przeprowadzce z warszawskiej Polonii do drugoligowego Podbeskidzia Bielsko- Biała jest zawodnikiem rezerwowym. Maciej Górski (wychowanek Hutnika Huta Czechy) obecnie podstawowy zawodnik drugoligowej Resovii Rzeszów w wygranym 3:2 (0:1) wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko Bielsko- Biała strzelił w 89 minucie bramkę na 2:2. W minucie 90+ (już przy stanie 3:2) otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul. Ktoś musiał Górskiego trochę zdenerwować. Podobnie jak ,,naszego’’ Grzegorza Piesio -). No cóż. Zdarza się najlepszym :-)

Wojtek63 29.08.2024 19:21
No właśnie. Ekipa Wilgi i zazwyczaj wredni kibice (jak to kibice)- wychodzimy na prostą. Nie doceniłem Gracjana Grota, a raczej nie śledziłem tego, że to On zdobył 6 z ośmiu zdobytych bramek Wilgi. To ten wysoki zawodnik z numerem 9 na koszulce ? Akurat numer dla mnie kibica nieważny. Absolutnie teraz doceniam i ewentualnie zwracam honor. Jak tak dalej pójdzie (Daj Boże) to Grot zdeklasuje obecnego rezerwowego z KTS Weszło, czyli Obiego.

Konio 29.08.2024 08:31
W tej kolejce potwierdziła się przepaść pomiędzy czołówka a zespołami które będą walczyć o utrzymanie Mazovia zaaplikowała pięć bramek Jozefowii ,a ta przekonuje się, że najgorszy jest drugi sezon po awansie ,szkoda ,że Wilga nie dowiozła trzech punktów w Józefowie Zabkowia bez problemu rozniosła mocnego kadrowo Oscara i potwierdziła aspiracje wynik 4:0 mówi wszystko.W takim samym stosunku w derbach Kurpii ,Troszyn pokonał Makowianke.KTS Weszło, może bez spektakularnych zwycięstw ale swoje robi ,wygrało z Talentem 3:1.Blonianka która w tym sezonie będzie zespołem środka rozbiła grająca młodzieżowcami Pilice 4:0 ,spadkowicz z III ligi raczej bez szans na utrzymanie.Legionowia 4: 3 z solidnym Ursusem aspiruje do czołówki ale czy ma szansę włączyć się do walki o awans,poczekajmy.Przebudzenie MKS Piaseczno w Hucie Mińskiej pewne 3: 0 i uspokojrnie atmosfery wokół trenera i zarządu.Drugie z rzędu zwycięstwo Hutnika nad solidnym Mszczonowem ,czyzby całkowicie nowy zespół zaczął grać tak jak na dumę Bielan przystało, czas pokaże.Niestety nie najlepsza postawa naszych zespołów w III lidze nie napawa optymizmem ,sytuacja z zeszłego roku możliwa do powtórzenia, miejmy nadzieję, że jednak będzie tylko jeden spadkowicz z naszego okręgu, jeszcze dużo czasu ,może się sytuacja " wyprostuje" Pozdrawiam!!!!konio

Fan Pana Konia 29.08.2024 06:35
[quote name="Konio"]Brawissimo ,pokonaliśmy najsilniejszego z beniaminkow i muszę wejść pod stół i odszczekać..hau..hau ,że zespół Przasnysza który wygrał pierwsze trzy mecze jest poza naszym zasięgiem.Okazalo się, że dobrze nastawiona psychicznie Wilga jest w stanie ograć mocnego przeciwnika po bardzo dobrym szybkim meczu.Grot ,zero jakiejkolwiek krytyki 6 bramek w 4 meczach ,żeby stał i popijał piwo na połowie przeciwnika to strzela bramki na zawołanie.Obrona wreszcie z większym szczęściem, Morawski bez błędu, lepszy Damian Papiernik i Grzegorczyk niż z Troszynem. WRESZCIE Makulec, wdarł się przebojem, i gra pewniej niż Białorusin, fantastyczne warunki fizyczne.Makulec może być bramkarzem dużego formatu, ja mam obsesję nastawioną na długość...he.. he ,bez podtekstów i dla mnie bramkarz zaczyna się od 190 cm. ,wybaczcie ,hobbici i inni niziolkowie, ale taki już jestem,sam tyle miałem..oczywiście wzrostu, teraz niestety centymetr ,dwa poszło się do ziemi, ale PeSeL swoje robi.Pielęgnuj talent chłopaku i ćwicz dwa razy wiecej niz inni , mam kolegę który jest wojkiem Marcina Bułki on wyszedł z jeszcze mniejszej mieściny Wyszogrodu ,także życzę Ci takiej samej kariery i pisze to poważnie. No właśnie. Podstawa obrona! Przed MAKULCEM przyszłość, oby. Pokora, trening i będzie dobrze. Wilga grać! Grzesiu - mniej żółci na boisku...

Konio 28.08.2024 19:47
Brawissimo ,pokonaliśmy najsilniejszego z beniaminkow i muszę wejść pod stół i odszczekać..hau..hau ,że zespół Przasnysza który wygrał pierwsze trzy mecze jest poza naszym zasięgiem.Okazalo się, że dobrze nastawiona psychicznie Wilga jest w stanie ograć mocnego przeciwnika po bardzo dobrym szybkim meczu.Grot ,zero jakiejkolwiek krytyki 6 bramek w 4 meczach ,żeby stał i popijał piwo na połowie przeciwnika to strzela bramki na zawołanie.Obrona wreszcie z większym szczęściem, Morawski bez błędu, lepszy Damian Papiernik i Grzegorczyk niż z Troszynem. WRESZCIE Makulec, wdarł się przebojem, i gra pewniej niż Białorusin, fantastyczne warunki fizyczne.Makulec może być bramkarzem dużego formatu, ja mam obsesję nastawioną na długość...he.. he ,bez podtekstów i dla mnie bramkarz zaczyna się od 190 cm. ,wybaczcie ,hobbici i inni niziolkowie, ale taki już jestem,sam tyle miałem..oczywiście wzrostu, teraz niestety centymetr ,dwa poszło się do ziemi, ale PeSeL swoje robi.Pielęgnuj talent chłopaku i ćwicz dwa razy wiecej niz inni , mam kolegę który jest wojkiem Marcina Bułki on wyszedł z jeszcze mniejszej mieściny Wyszogrodu ,także życzę Ci takiej samej kariery i pisze to poważnie.Powtarzam jak mantrę, za kilka dni Mazowie można sobie odpuścić, gramy bez kartek i kontuzji.Pilica ,Talent,Makowianka ,Tygrys ,Jozefovia,to są zespoły które MUSIMY przeskoczyć, oczywiście niespodzianki jak dzisiejsza mile widziane.Pozdrawiam!!!!konio

Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Nie wszyscy czwartoligowcy mają skuteczne linie ataku. Mamy połowę rundy jesiennej sezonu 2024/25. Oto te najsłabsze ,,ataki'': 1. Kotwica II Kołobrzeg – 8 meczów, bilans bramkowy 4-29 2. Sparta Szepietowo 8/ 5-36 3. Supra Kwidzyn 8/5-14 4. Lechia Dzierżoniów (dawniej drugi poziom rozgrywek jako Diora) 8/ 5-12 5. Tęcza Biskupiec 7/ 5-9 6. Sokół Sieniawa 9/6-18. Grał tam ( III liga) Sebastian Kaczyński- wychowanek Promnika Łaskarzew. Obecnie rezerwowy w Mazurze Karczew (V liga) 7. Czarni Browar Witnica 8/ 6-24 (Witnica to jeden z 5-6- ciu najlepszych browarów w w Polsce, czyli dwoma słowami: lubuskie piwo :-) 8. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7/ 6-29 Dla porównania Wilga I Garwolin zdobyła 12 bramek w 8- miu meczach, co jest wynikiem nad wyraz bardzo przeciętnym. Natomiast (niestety nie uda się pominąć tego bardzo smutnego faktu) występująca trzeci kolejny sezon w LO Wilga II Garwolin zdobyła 4 bramki w siedmiu meczach i dzierży czerwoną latarnię grupy. Mało tego- Wilga II straciła już 25 bramek i razem z Okęciem Warszawa zajmuje ex-aequo niechlubny fotel lidera, jeśli chodzi o ilość straconych bramek. Pytanie nasuwa się samo: Co nagle w fajnie grającej dwa ostatnie sezony Ekipie Wilgi II Garwolin przestało (nomen omen) grać ? Czy przysłowiowego wilka ciągnie do lasu ? Innymi słowy: (pytanie) Czy według trenera Łukasika miejsce Wilgi II jest w Klasie B ? Oczywiście... trener Łukasik wspomniał o możliwych porażkach (i słusznie) : ,, Priorytetem jest wprowadzanie wychowanków do seniorskiej piłki. – Wiem, że może to się wiązać z porażkami, ale to ryzyko biorę na siebie – podkreśla szkoleniowiec'' Jednak podejrzewam, że trener Łukasik nie przewidział, że to będą ... tylko porażki i klęski. Debiut trenerski, czyli domowy remis z katastrofalnie (jak się okazuje) słabym beniaminkiem jakim jest SRS Zamienie też był... porażką. Miało być o IV lidze. Jest o broniącej się przed degradacją Wildze Garwolin i o tragicznie katastrofalnych wynikach Wilgi II Garwolin. W sumie nic dziwnego. W końcu jestem kibicem Wilgi Garwolin :-)Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:46Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z UrsusemAutor komentarza: SERBTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ze strony władzy, decydentów itp. stwierdzenia? : Podatniku, Mieszkańcu! To dzięki Tobie wybudowano obwodnicę, drogę, szkołę, boisko etc. My politycy tylko wykonujemy swoje obowiązki za sowite wynagrodzenie i przywileje! I dla pozoru to my jesteśmy na zdjęciach a nie Ci za których pieniądze budowano. P.S Łaskarzew dziękuję za zjazd.. a nie czekaj.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 12:29Źródło komentarza: Dokładnie 17 lat temu otwarto obwodnicę!Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: ile lat ma kierowca tira?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 07:43Źródło komentarza: Kierowca tira zasłabł na S17Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: 25.09.2024. godz. 15:30 Wilga oddała Ślimakowi Halinów walkowerem dzisiejszy mecz w ramach Pucharu dla Naiwnych (w skrócie PP). I słusznie, tak jak wcześniej pisałem. Wilga Garwolin ma o w obecnym sezonie bardziej priorytetowe cele niż występ w finale europejskiej skorumpowanej Ligi Mistrzów :-), Finale Pucharu Polski, lub w Finale Mazowieckiego PP z nagrodą rzędu 5 tysięcy złotych. Czarni Żagań 1964 ? Fajne emocje. Raz na 100 lat. Tak jak zimy stulecia :-).Data dodania komentarza: 25.09.2024, 16:16Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z Ursusem