Nowa era komputera w magistracie

Elektroniczny obieg dokumentów, baza wiedzy dla potencjalnych inwestorów, jeden wspólnych system dla ewidencji ludności, dowodów osobistych i urzędu stanu cywilnego. Takie milowe kroki czekają garwoliński urząd miasta w najbliższym czasie. W ramach projektów realizowanych przez marszałka województwa łatwiejszy dostęp do internetu zyskają także mieszkańcy. Garwolin chce przystąpić do projektu ?M@zowszanie?? dzięki niemu uda się zakupić nowy sprzęt i unowocześnić pracownię Centrum Informacji Lokalnej. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu i szkoleń e-learningowych, a miasto zyska bezpłatną promocję w wielojęzycznej witrynie internetowej projektu. Wkładem własnym miasta do projektu jest lokal i pracownik, który ten projekt będzie koordynował.

22.11.2011 08:48
Gościnny Żelechów

Zawodniczki Gimnazjum w Starej Prawdzie (powiat łukowski) wygrały Otwarty Turniej Siatkówki Dziewcząt i Kobiet ?Siatkarskie Czwórki? o Puchar Burmistrza Żelechowa. W sobotę do rywalizacji w Żelechowie stanęło osiem drużyn. Po rozgrywkach grupowych wyłoniono pary półfinałowe. W wielkim finale zmierzyły się uczennice Gimnazjum w Starej Prawdzie z Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie. Lepiej zagrały przyjezdne i to one cieszyły się z ostatecznego triumfu.

22.11.2011 07:47

Dni Garwolina 2012: Kto wystąpi?

Zima zbliża się wielkimi krokami, ale w Centrum Sportu i Kultury trwają już pierwsze przymiarki do przyszłorocznych dni miasta i powiatu. W tym roku w przygotowaniach mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy mieszkańcy. Jak? Zagłosuj na muzyczne gwiazdy, które wystąpią na garwolińskiej scenie. - W przyszłym roku Dni Garwolina odbędą się 16 i 17 czerwca. Ponieważ nie zawsze nasze wybory spotykały się z aprobatą mieszkańców, chcemy, aby tym razem sami mogli zdecydować kogo chcieliby usłyszeć. Wszystkich na pewno nie uszczęśliwimy, ale może chociaż jakąś znaczną część społeczeństwa naszego miasta i powiatu ? mówi Jarosław Kargol dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

22.11.2011 07:28
Seria porażek trwa

Jeszcze nigdy siatkarze Wilgi zakończyli pierwszej rundy rozgrywek bez żadnego zwycięstwa. Niekorzystnej serii nie udało się przerwać w meczu 9. kolejki z UKS Centrum Augustów przegranym 0:3 (-19, -24, -19). Najbliżej wygranej GTS był w drugim secie. Jednak błąd sędziego w końcówce zdecydował o wygranej gospodarzy. Atak Krzysztofa Hajbowicza arbitrzy uznali za autowy, w opinii zawodników z Garwolina piłka dotknęła bloku. Chwilę później goście zakończyli seta wygrywając 26:24. W trzecim secie UKS zyskał przewagę na początku partii i nie oddał jej do końca. ? Po raz kolejny zabrakło przyjęcia. Dodatkowo błąd sędziego i niska hala nie były naszym sprzymierzeńcem ? mówi Jakub Sokołowski, trener GTS.

21.11.2011 14:02

Ścieżko, sto lat!

Powstała w 2001 roku. Jest świetnym miejscem na spacery, jazdę na rowerze czy bieganie, a także na imprezy pod chmurką. Dla uczniów doskonałym sposobem na poznanie świata natury na własne oko i uchu. Zyskała już sympatię mieszkańców i przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają ją o każdej porze roku. W tym roku obchodzi 10 urodziny, a my mamy nadzieję, że będzie nam służyć jeszcze przez wiele lat. Dokładnie 10 lat temu, przy udziale Powiatu Garwolińskiego, Nadleśnictwa Garwolin, Kółka Myśliwskiego z Garwolina oraz wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, powstała Leśna Ścieżka Przyrodniczo-Kulturowa w Hucie Garwolińskiej.

21.11.2011 13:18

Wilga kończy wynikiem 3:0

Zawodnikom Gwardii Warszawa nie udało się strzelić ani jednej bramki Wildze Garwolin. Po wygranej w stolicy 5:0, GKS pewnie zwyciężył na własnym boisku 3:0. Przed zawodnikami Wilgi przerwa w rozgrywkach. Wczorajsze zwycięstwo było łatwe, choć spotkanie mogłoby się ułożyć nie po myśli gospodarzy. Przy stanie 0:0 znakomitą interwencją popisał się Daniel Fic. 17-letni bramkarz juniorów Wilgi uratował zespół przed stratą bramki. Nietypowa obsada w bramce była następstwem czerwonej kartki Piotr Nurzyńskiego w meczu z Mazurem.

21.11.2011 10:35

Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego od 14 do 21 listopada Dwudziestolatki z woreczkami Wczoraj policjanci z posterunku w Pilawie na terenie Gocławia (gm. Pilawa) zatrzymali trzech młodych mężczyzn, przy których znaleziono kilka woreczków ze środkami odurzającymi. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu w celu wyjaśnienia sprawy. 20-latkowie usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddali się karom przewidzianym przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Sprawy niebawem trafią na sądową wokandę.

21.11.2011 10:08

Laptopy z siecią za darmo

Blisko 80 rodzin z gminy Miastków Kościelny wkrótce może otrzymać laptopy z dostępem do internetu. Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego zakłada także szkolenia obsługi komputera. ? Będzie to okno na świat dla naszych mieszkańców ? zaznacza wójt gminy Jerzy Jaroń. O tym, czy gmina otrzyma 85-procentowe wsparcie z Unii Europejskiej, na projekt warty 800 tys. zł, wiadomo będzie prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. ? Projekt zakłada zakup laptopów z dostępem do internetu dla ok. 80 rodzin o niskich dochodach lub w której wychowuje się osoba niepełnosprawna. Nie będą to jednak tylko komputery. W planie mamy cykl szkoleń z obsługi komputera ? informuje Jerzy Jaroń, wójt gminy Miastków Kościelny (na zdj. po prawej stronie).

21.11.2011 09:19

4CV wciąż niepokonane

4CV wciąż na fali zwycięstw, ale wczorajsze nie przyszło łatwo. Po dwóch wygranych gładko pierwszy setach, które, gra zupełnie stanęła. Duch walki wrócił dopiero w tie-breaku i szybko było widać efekty. 4CV wygrało wczoraj z drużyną UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:2 (19, 19, -22, -14, 7). Po bardzo dobrych pierwszych dwóch setach wydawało się, że trzeci to tylko formalność. Niestety o ostateczne zwycięstwo trzeba było mocno powalczyć.

21.11.2011 07:47
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowiAutor komentarza: WypadekTreść komentarza: Czy będzie jakiś dzień żeby nie było wypadku lub pijanego kierowcy na drogach powiatu garwolińskiego ???? Ktos chyba powinien się nad tym pochylić i coś z tym zrobić !!!!!Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:45Źródło komentarza: 72-latek spowodował wypadek na DK 76Autor komentarza: RealiaTreść komentarza: Wiem, że na to akurat ciężko liczyć. Choć pamiętajmy, że te osoby wymienione były gwarantowane przez panią Koc na konferencjach prasowych jako te dobre, będące przeciwieństwem tych wskazanych przez Ivon i Posła. Dla wszystkich wydawało się jasne, że nie będą wspierać powrotu do władzy tej dwójki. Także mam nadzieję, że przynajmniej część ich wyborców czuje się oszukana tak samo jak wyborcy Kałuży z Forum.Data dodania komentarza: 29.09.2024, 22:37Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: KonioTreść komentarza: To prawda ,prawdziwy pasjonat a nie biznesmen jak teraz wielu młodych trenerów. Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 29.09.2024, 18:31Źródło komentarza: Młodzi lekkoatleci Wilgi  z sukcesami w międzynarodowej stawce