poniedziałek, 30 września 2024 19:19
Sport:

Zdrowie Garwolin w 1/16 Pucharu Polski

Pewnym zwycięstwem 8:1 z wyżej notowanym rywalem Zdrowie Garwolin awansowało do 1/16 Pucharu Polski w Futsalu. Podopieczni Karola Kopcia pokonali I-ligowy zespół AZS Uniwersytet Warszawski. W niedzielę do Garwolina przyjechał I-ligowy AZS, który dzień wcześniej wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Warszawy. Stołeczna drużyna wysoko przegrała w hali CSiK. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1. Wynik otworzył w piątej minucie Sebastian Papiernik, a dwa trafienia dorzucił Rafał Głąbicki.

08.01.2019 10:38
Sportowiec Roku 2018! Zgłoś swojego kandydata

Po raz kolejny mieszkańcy naszego powiatu będą mieli okazję wybrać najlepszego sportowca minionego roku w plebiscycie Sportowiec Powiatu Garwolińskiego 2018. Zwycięzcę poznamy 16 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu. Do 13 stycznia można zgłaszać kandydatury sportowców. Tytułem Sportowca Powiatu Garwolińskiego mogą się poszczycić piłkarze, lekkoatleci czy pływacy. Nie dyscyplina jest najważniejsza, a całoroczna praca i sukcesy, której dzięki niej dało się osiągnąć. 16 lutego podczas corocznego Balu Mistrzów Sportu poznamy zwycięzcę plebiscytu i zdobywcę tytułu Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2018. O tym, kto go otrzyma zdecydują sami mieszkańcy.

08.01.2019 08:10
Łukasz Świesiulski wygrywa noworoczny bieg na Podlasiu

Zawodnik Victusa Rębków Łukasz Świesiulski wygrał Noworoczą Piątkę ? imprezę organizowaną w Strzyńcu koło Białej Podlaskiej. Zawodnik z gminy Garwolin na Podlasie jechał bez zamiaru walki o wynik za wszelką cenę. Po długich grudniowych wybieganiach, celem Łukasza Świesiulskiego był mocniejszy trening. Na starcie biegu w Strzyńcu stanęło ponad 150 osób, w tym biegacze z Białorusi, legitymujący się bardzo dobrymi rekordami na długich dystansach.

04.01.2019 16:02
Zdrowie U16 walczy o awans do MP

Jedno zwycięstwo w trzech meczach to bilans Zdrowia Garwolin po pierwszym turnieju eliminacji Mistrzostw Polski U16 w futsalu. O tym, kto awansuje zdecyduje turniej w Garwolinie. Pierwsza odsłona zmagań została rozegrana 22 grudnia w Łęczycy. Podopieczni Tomasza Talarka rozegrali w Łódzkiem trzy mecze. W pierwszym ulegli gospodarzom ? Hurtap Łęczyca 2:6 (bramki dla Zdrowia: Patryk Syga, Mateusz Świętulski).

04.01.2019 08:13
Noworoczne zwycięstwo Emilii Mazek

Pierwszego stycznia  odbył się w Parku Skaryszewskim w Warszawie kolejny,  V Bieg Noworoczny, w którym z dużym powodzeniem, wystąpiła biegaczka Wilgi Garwolin, Emilia Mazek. W biegu głównym  na dystansie 5.400m /2 okrążenia wokół parku/, wystąpiło 484 biegaczy ? w tym 215 kobiet. Nasza zawodniczka, która triumfowała w tym biegu w ubiegłym roku, podyktowała bardzo mocne tempo i wygrała rywalizację kobiet z przewagą 1 minuty i 39 sekund (czas Emilii 20?i 13?) nad następną biegaczką Eweliną Kosiorek i prawie 3 minuty nad trzecią Natalią Jaśtak.

03.01.2019 08:20
Mecze na szczycie w 6. kolejce GLH

6. kolejka Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia, które będą miały znaczenie przy rozdzielaniu ostatecznych miejsc drużyn. W pierwszych spotkaniach niedzielnej serii meczów bez niespodzianek. Show Team pokonał OSK Talar 5:1. Młodzi zawodnicy OSK dzielnie stawiali czoła rywalom i do przerwy remisowali 1:1.

02.01.2019 07:13
Nowy rok rozpoczęli na sportowo [wideo]

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2019 został Karol Zawadka. Tradycję podtrzymali także biegacze z klubu Truchtacz.pl. Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Wierni modlili się w intencji zmarłych piłkarzy, działaczy i kibiców Wilgi Garwolin. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze. Po godz. 12 na głównej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi. Pierwsze kopnięcie poprzedziła minuta ciszy w intencji zmarłych.

01.01.2019 17:59
Sęp Żelechów wygrywa turniej Snajper Cup dla rocznika 2006/2007

Zarząd KS Snajper Sośninka organizował 29 grudnia turniej halowej piłki nożnej dla rocznika 2006/07. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów. W wielkim finale zwyciężył Sęp Żelechów I (op. Piotr Szymański), który po rzutach karnych pokonał OKS Otwock (op. Emil Anusiewicz). W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła Gwardia Warszawa (op. Tomasz Wieczorek,), która wygrała z AP Czarni Węgrów (op. Robert Kwapisz). Królem Strzelców został Dawid Kąkol (OKS), a najlepszym bramkarzem Patryk Perpna (Gwardia). MVP turnieju wybrano Bartłomieja Kocona (Czarni).

31.12.2018 10:34
Zdrowie Garwolin udanie kończy rok

Kolejne zwycięstwo w II Polskiej Lidze Futsalu odnieśli zawodnicy Zdrowia Garwolin. Podopieczni Karola Kopcia pokonali drużynę Win Win Warszawa 6:4, mimo że do przerwy to stołeczni prowadzili 3:2. Wczorajszy przeciwnik Zdrowia to, obok Victorii Sulejówek, jeden z kandydatów do awansu. Pierwsza połowa potwierdziła przedmeczowe przypuszczenia. Goście rozpoczęli spotkanie w Garwolinie od prowadzenia 2:0. Nie podłamało to miejscowych, którzy za sprawą trafień Arkadiusza Wardaka i Mateusza Zielińskiego doprowadzili do wyrównania. Win Win przed przerwą ponownie objął prowadzenie.

31.12.2018 09:06
Zeller i Wisła wciąż niepokonani w GLH

Gminna Liga Halowa Futsal Cup wkroczyła w drugą połowę rozgrywek. Z kompletem zwycięstw lidze przewodzą zespoły Zeller Plastik Garwolin i Wisły Podwierzbie. Każdy mecz wczorajszej serii spotkań rozpoczynał się minutą ciszy z racji żałoby narodowej po śmierci polskich górników w Czechach.

24.12.2018 12:54
Trójka pływaków Delfina na MP w Lublinie

W ostatnim tygodniu przed świętami odbyły się w Lublinie Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18 lat. Zawody, które pierwszy raz były rozgrywane w nowej formule trwały tym razem aż pięć dni, co też było nowością. W zawodach łącznie wzięło udział 628 zawodników z 118 klubów. W imprezie tej wystartowała trójka zawodników UKS Delfin Garwolin: Adam Kenig, Mateusz Szczypek oraz Alicja Więckowska. Cała trójka startowała tylko ostatniego zawodów, w przypadku panów ograniczały ich obowiązki zawodowe, a w przypadku Ali obowiązki szkolne.

24.12.2018 11:23
Mikołajki w Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin

Blisko 200 zawodników Akademii Piłkarskiej GKS Wilga Garwolin uczestniczyło w Świątecznym Spotkaniu Mikołajkowym. W trakcie dzisiejszej imprezy zawodników, rodziców i trenerów przywitał prezes GKS Waldemar Mrugała, który życzył wszystkim zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. W życzeniach prezes wspomniał także o realizacji noworocznych postanowień, również tych piłkarskich.

22.12.2018 17:25
SPS Bell 4CV Garwolin wycofuje się z rozgrywek ligowych!

Ostatnia drużyna mazowieckiej III ligi SPS Bell 4CV Garwolin wycofuje się z rozgrywek ligowych. Zespół, po ośmiu sezonach gry w IV i III lidze został wycofany z rozgrywek. Informację na facebooku przekazał Paweł Grabowski z zarządu klubu. ?Z wielkim smutkiem informujemy, że z powodu problemów z zebraniem kadry jesteśmy zmuszeni wycofać się z rozgrywek III ligi MWZPS. Tym samym działalność drużyny seniorów zostaje zawieszona. Nie rozwiązujemy klubu, mamy w głowach kilka pomysłów na inną formułę działalności, także zostańcie z nami. Będziemy Was informować jak uda się te pomysły przekuć na rzeczywistość? ? czytamy w komunikacie.

21.12.2018 20:08
Zdrowie przegrało mecz na szczycie

Mimo prowadzenia 4:0, zawodnicy Zdrowia Garwolin przegrali wyjazdowy mecz II Polskiej Ligi Futsalu z Victorią Sulejówek 4:5. Sobotnie spotkanie było meczem na szczycie rozgrywek. Oba zespoły do tej pory odnosiły przekonywujące zwycięstwa. Stawką było samodzielne liderowanie II PLF. Do Sulejówka Zdrowie pojechało osłabione brakiem Filipa Gaca oraz Michała i Mateusza Zielińskich.

20.12.2018 10:11
Allfil Filter wraca na fotel lidera GLH

Wobec przełożenia meczu Zeller Plastik Garwolin, na fotel lidera Gminnej Ligi Halowej wrócił zespół Allfil Filter. W niedzielę rozegrano 4. serię spotkań. Pewne zwycięstwo nad Sexplosion odniosła Wisła Podwierzbie. Już do przerwy zespół z gminy Maciejowice prowadził 3:0.

18.12.2018 10:30
Autor komentarza: paTreść komentarza: Gąska w pierwszym rzędzie w kościele, zaczyna się XDData dodania komentarza: 30.09.2024, 16:21Źródło komentarza: W 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa PodziemnegoAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowi