piątek, 27 września 2024 13:19
Sport:

Ligowa rozpiska

W warszawskiej Lidze Okręgowej po raz pierwszy kibice z Garwolina obejrzą zawodników Wilgi. Po znakomitym początku sezonu (dwa wyjazdowe zwycięstwa 5:0), rywalem podopiecznych Jacka Paśnika będzie Józefovia Józefów, która ma na koncie także 6 punktów. Z kolei Promnik Łaskarzew w czwartek rozegrał zaległy mecz 1. kolejki. W Otwocku łaskarzewianie ulegli Startowi II 1:2. Honorową bramkę zaliczył Daniel Paziewski. W 3. kolejce kolejny wyjazd tym razem do Warszawy na spotkanie z Drukarzem Warszawa.

03.09.2011 06:42
Sępowi na 100-lecie życzę III ligi

Z Januszem Białkiem, trenerem reprezentacji Polski U-17 i U-20, wychowankiem Sępa Żelechów, rozmawia Łukasz Korycki.   Jak wspomina Pan grę w Sępie Żelechów? Byliśmy groźni. W Pucharze Polski eliminowaliśmy obecne I-ligowe drużyny. Na pewno graliśmy wtedy na gorszym boisku. Tu było zawsze sporo piłkarzy, którzy grali dobrze w piłkę. Trafili później na I, II i III-ligowe boiska. To nie wzięło się z dobrego klimatu wokół klubu. Na pewno klątwą jest to, że nie można tych talentów zatrzymać na miejscu, więc siłą rzeczy ciężko jest zbudować markowy zespół. Padły tu zakłady pracy, które utrzymywały drużynę, ale fortuna kołem się toczy. Myślę, że kiedyś przyjdą tu lepsze czasy.

02.09.2011 06:11
Wiślacy zeszli z boiska

Zaledwie 45 minut trwało spotkanie I rundy Pucharu Polski pomiędzy Snajperem Sośninka (B-Klasa), a Wisłą Maciejowice (A-Klasa). Wczoraj goście do Miętnego, gdzie mecze rozgrywa Snajper, przyjechali w juniorskim składzie. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali aż 9:1. Pięć bramek strzelił Dariusz Zając, dwie Grzegorz Moczulski, po jednej Mariusz Jóźwicki i Jakub Ekert.

01.09.2011 12:22
Zagraj w plażówkę

Fani siatkówki plażowej nie powinni smucić się z nadchodzącej jesieni. Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Garwolinie organizuje dwa wrześniowe turnieje, który pierwszy już w najbliższą niedzielę. Rozgrywki będą toczyć się o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Miejscem zawodów będą trzy boiska do plażówki w Miętne przy budynku basenu. Mężczyźni będą grali w niedzielę 4 września, kobiety tydzień później. Zapisy w obu przypadkach od godz. 9.

01.09.2011 06:16
Fani kosza, łączcie się!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Streetball Garwo. Kochasz basket? Kochasz rywalizację i zdrowy tryb życia? Przyjdź na turniej!- zachęcają organizatorzy. - Kończą się wakacje, dlatego pomyśleliśmy, że warto zorganizować jakiś spontaniczny turniej, aby je godnie zakończyć. I turniej z serii Streetball Garwo to impreza jakiej jeszcze tu nie było. Odbędzie się w samym centrum Garwolina, nie zabraknie oprawy muzycznej i liczymy, że dzięki wam to nie będzie jednorazowa impreza ? przekonują: David Dobrowolski i Paweł Marciniak, organizatorzy turnieju.

31.08.2011 18:14
Z Kielc do Piaseczna

Jan Barański, syn trenera Sępa Żelechów, zmienił barwy klubowe. 17-latek będzie próbował sił w III-ligowym KS Piasecznie. Tam byłego bramkarza Młodej Korony Kielce będzie trenował Grzegorz Szamotulski. Do Korony Kielce, z Mazowsza Miętne, Jan Barański trafił latem 2009 roku. Po dwóch latach przyszedł czas kolejne wyzwanie ? grę w seniorskiej III-ligowej drużynie. ? Decyzja o transferze podyktowana była chęcią spróbowania sił w seniorskiej piłce. Futbol w dorosłym wykonaniu to zupełnie inny sport, zarówno w szatni, na treningu i na boisku ? mówi Robert Barański, tata Jana, trenujący obecnie Sępa Żelechów.

30.08.2011 08:46
11 bramek Hutnika

Wciąż na szczycie siedleckiej A-Klasy utrzymuje się Hutnik Huta Czechy. Pierwsze sezonowe zwycięstwo odniosła Wisła Maciejowice, która przygrywała już 0:3 z KS Puznówką 96. Oczko z Siennicy wywiozła Burza Pilawa. Okazałe, drugie w tym sezonie, zwycięstwo odnieśli zawodnicy Hutnika Huty Czechy (na zdjęciu). Spadkowicz z Ligi Okręgowej ograł Huragana Wilczonek 11:0. ? Wykorzystaliśmy dobitnie słabości przeciwników. Rywale fizycznie nie byli w stanie nam dorównać ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika. Szkoleniowiec podkreśla, że cieszy go, oprócz skuteczności, dobra postawa defensywy, która zagrała na ?zero z tyłu?.

30.08.2011 06:00
Snajper liderem B-Klasy

Znakomicie w historycznym, ligowym debiucie zaprezentował się Snajper Sośninka (na zdjęciu). Drużyna z gminy Łaskarzew, na boisku w Miętnem, pokonała Amura Wilgę 7:2. ? Przez pół godziny graliśmy trochę nieporadnie. Widać było zdenerwowanie. Później Amur opadł z sił ? mówi Damian Richert, prezes Snajpera. Do przerwy Amur przegrywał 2:3. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy wilżanie oblegali bramkę gospodarzy. Bezskutecznie.

Wilga i Promnik na piątkę

Wilga Garwolin i Promnik Łaskarzew wbiły rywalom aż po pięć bramek. Pierwszą wygraną w Lidze Okręgowej zanotował Orzeł Unin. Zryw Sobolew i Wilga Miastków tym razem bez punktu. Sęp Żelechów nie wyjechał na mecz z Łochowem. Drugie z rzędu zwycięstwo 5:0 odniosła Wilga Garwolin. GKS nie dał szans warszawskiej Gwardii. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Piotr Baranowski dośrodkował wprost na głowę Piotra Pioruna. Później trafienie zaliczył, po indywidualnej akcji, Jacek Kajtkowski. ? Kontrolowaliśmy grę w całym spotkaniu, z wyjątkiem pięciu minut przestoju w pierwszej połowie. Od 60. minuty rywal opadł z sił, więc mieliśmy ułatwione zadanie ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

29.08.2011 08:40

Przed nami 2. kolejki lig okręgowych i A-Klasy. Dla jednych będzie to okazja do zdobycia kolejnych, dla drugich pierwszych, ligowych punktów. Sezon rusza w warszawskiej B-Klasie. Zawodnicy Wilgi Garwolin jutro już o godz. 11 zagrają z Gwardią w Warszawie. Beniaminek warszawskiej okręgówki będzie chciał zdobyć pierwsze punkty. W 1. kolejce warszawianie przegrali z Dolcanem II Ząbki 0:3. Celem GKS będzie wygrana, nieważne jaką różnicą bramek. ? Nie popadajmy w hurraoptymizm ? przestrzega Jacek Paśnik, trener Wilgi, po wygranym meczu na inaugurację 5:0.

26.08.2011 05:57
Pechowy Puchar Polski

Wszystkie seniorskie ligowe drużyny z powiatu garwolińskiego, które występowały w Pucharze Polski, odpadły z rozgrywek. W II rundzie nie zobaczymy Orła Unin, Wilgi Miastków i Amura Wilgi. Orzeł Unin pojechał do Sadownego jedynie z dwoma zawodnikami seniorskiego składu ? Piotrami Brychem i Ziółkiem. W meczu z B-Klasowym Wichrem kadra drużyny z powiatu garwolińskiego liczyła jedynie 11 zawodników.

25.08.2011 07:45
Inauguracja bez bramki

Burza Pilawa rozegrała zaledwie 24 minuty pierwszego meczu warszawskiej A-Klasy. Wysoką porażkę zanotowała Wisła Maciejowice, podobnie jak KS Puznówka 96. Pilawianie wczoraj podejmowali Advit Wiązowną. Boisko Burzy, nie pierwszy raz, nie wytrzymało opadów deszczu. Murawa nie nadawała się do gry. Arbiter w 24. minucie spotkał przerwał spotkanie. Termin dokończenia gry nie jest jeszcze znany.

25.08.2011 07:03
Dwie Wilgi na czele LO

Z wysokiego C sezon rozpoczęli zawodnicy Wilgi Garwolin. Podopieczni Jacka Paśnika pokonali w Radzyminie Mazura 5:0. Nie odbył się mecz Promnika Łaskarzew. Liderem siedleckiej Ligi Okręgowej została Wilga Miastków po wysokim zwycięstwie nad Naprzodem Skórzec. Po trzy punkty sięgnęli także zawodnicy Zrywu Sobolew. Inauguracja sezonu nie udała się zawodnikom Sępa Żelechów i Orła Unin. Jak ważnym transferem w Wildze Garwolin okazało się przejście Piotra Pioruna, trener GKS przekonał się w spotkaniu 1. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Były zawodnik Zrywu Sobolew 4-krotnie pokonał bramkarza Mazura. Po raz pierwszy ta sztuka udała mu się w 45. minucie po podaniu Jacka Kajtkowskiego. ? Przed zdobyciem bramki z każdą minutą uzyskiwaliśmy wyraźniejszą przewagę ? mówi Jacek Paśnik, trener GKS.

22.08.2011 10:43
Hutnik wraca z kompletem punktów

Od wyjazdowego zwycięstwa sezon w siedleckiej A-Klasie rozpoczął Hutnik Huta Czechy. Spadkowicz z Ligi Okręgowej pokonał Jabłoniankę Jabłonną Lacką 2:0. Goście już po pięciu minutach mogli prowadzić 2:0. Po strzale Rafała Głąbickiego w 3. minucie piłka odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. Dwie minuty później sędzia spotkania nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego dla Hutnika.

22.08.2011 10:28
Gościnni juniorzy Wilgi

Drużyna ŁKS Łochów przed Mazowszem Miętne i Wilgą Garwolin. To końcowa kolejność I Turnieju Juniorów Młodszych 1996 o Puchar Prezesa GKS Wilgi Garwolin. Turniej rozegrano wczoraj na bocznym boisku garwolińskiego stadionu. Do Garwolina przyjechały trzy drużyny. Po rozegraniu wszystkich godzinnych spotkań każdy z zespołów na koncie miał trzy punkty.

21.08.2011 09:48