piątek, 27 września 2024 15:29
Sport:

Snajper wygrywa po raz drugi

W spotkaniach 3. kolejki warszawskiej B-Klasy tym razem zagrały dwie drużyn z powiatu garwolińskiego. Pauzował Orzeł Parysów. Mecz Snajpera Sośnika z Sobieniami był popisem jednego aktora, nie zawsze w pozytywnym wymiarze. Dariusz Zając wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w pierwszej połowie, po ładnym uderzeniu z woleja z linii pola karnego. Goście przed przerwą wyrównali .

13.09.2011 06:02
Pierwsze zwycięstwo Sępa

W małych derbach powiatu garwolińskiego Sęp Żelechów pokonał Wilgę Miastków 3:1. Po trzy oczka sięgnął też Zryw Sobolew. Orzeł Unin tym razem bez zdobyczy punktowych. Na boiskach siedleckiej Ligi Okręgowej rozegrano 5. serię spotkań. Nie najlepiej udał się powrót na boisko zawodnikom Orła Unin. Gospodarze przegrali z Victorią Kałuszyn 1:3. Pierwsza połowa należała do gości. Bramki dla Victorii padły w 12. i 35. minucie meczu. Po przerwie Orzeł przystąpił do ataków. W 60. minucie Łukasz Ziółek wyłożył piłkę Cezaremu Jóźwickiemu, który miał przed sobą tylko bramkarza gości. ?Pekpol? strzelił bramkę kontaktową.

12.09.2011 10:28
Ekonomistki najlepsze w Miętnem

Duet Anna Janisiewicz/Katarzyna Mikulska (ULKS Ekonomik Garwolin) wygrał otwarty Turniej Siatkówki Plażowej LZS o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Zawody rozegrano wczoraj w Miętnem, tydzień po rozgrywkach dla mężczyzn. W turnieju wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów. Słoneczna pogoda sprzyjała zaciętej rywalizacji ?każdy z każdym? do jednego wygranego seta.

12.09.2011 07:06
Łatwy triumf w derbach

- Dzisiejszy rywal był z innej półki ? podsumował derby Jacek Paśnik, trener Wilgi. GKS pewnie pokonał drużynę Promnika Łaskarzew 5:1 (2:0). Zespół z Garwolina wciąż lideruje warszawskiej lidze okręgowej z imponującym bilansem bramek 21:3. Pierwszy strzał piłkarze Wilgi oddali w 3. minucie po rzucie wolnym z ponad 20 metrów. Na posterunku był bramkarz Promnika Michał Bieńko. Dziewięć minut później trybuny oszalały. Na prawej stronie piłkę stracił nigeryjski obrońca gości ? Nwokocha. Po chwili futbolówka trafia na drugą stronę boiska do Piotra Baranowskiego. Pomocnik GKS chciał prawdopodobnie dośrodkować. Z zagrania wyszedł piękny strzał, który przelobował bramkarza gości.

11.09.2011 19:54
Derby już w niedzielę

Piłkarskim wydarzeniem najbliższego weekendu będzie mecz derbowy Wilgi Garwolin i Promnika Łaskarzew. Małe derby czekają kibiców w Żelechowie, gdzie Sęp podejmie Wilgę Miastków. Po dwóch meczach wyjazdowych na własne boisko wraca Orzeł Unin. Niedługo, bo niespełna miesiąc od inauguracji warszawskiej Ligi Okręgowej, kibice będą świadkami derbowego spotkania Wilgi Garwolin z Promnikiem Łaskarzew. W poprzednim sezonie na boisku w Garwolinie GKS wygrał pewnie 7:2, w Łaskarzewie padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Wilga to obok PKS Radość, jedyna drużyna, która wygrała wszystkie cztery spotkania sezonu. Przeciętna strzelonych bramek podopiecznych Jacka Paśnika jest imponująca ? cztery trafienia. Jednak trzeba pamiętać, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami.

09.09.2011 14:57
Chcę pograć jeszcze trzy lata

Był gościem obchodów 90-lecia klubu Sęp Żelechów. O planach na przyszłość, o tym, jakie szanse mają polskie drużyny w Lidze Europy i jak zostać dobrym piłkarzem z Tomaszem Jarzębowskim,byłym piłkarzem Legii Warszawa, GKS Bełchatów, dwukrotnym reprezentantem Polski rozmawia Łukasz Korycki. Z jakim klubem jesteś obecnie związany? W żadnym. Trenuję w Dolcanie Ząbki dla podtrzymania formy. Do czerwca grałem w II-ligowej Miedzi Legnica. Wcześniej, po powrocie z GKS Bełchatów, grałem ponownie przez 1,5 roku w Legii Warszawa. Na dzień dzisiejszy jestem wolnym zawodnikiem, więc nie obowiązuje mnie zamknięte już okno transferowe. Chcę jeszcze przez trzy lata pograć na wysokim poziomie. Liczę, że znajdę dobry klub.

09.09.2011 06:37
Wysokie wyniki przed derbami

Wilga Garwolin znowu zwycięska. Tym razem, bo ciężkim meczu, GKS w pokonanym polu zostawił drużynę KS Wesoła. Okazałą wygraną odniósł także Promnik Łaskarzew. Obie drużyny spotkają się w niedzielnych derbach. Piłkarze Wilgi, na wąskim boisku w Wesołej, długo męczyli się z drużyną KS. ? Przeważaliśmy przez całą pierwszą połowę, nie potrafiliśmy jednak nic strzelić. Rywale za to przeprowadzili dwie akcje, po jednej z nich padła bramka ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener GKS.

08.09.2011 09:32
Zryw ograł lidera

Wilga Miastków zanotowała remis po ?czerwonym? meczu na własnym boisku. Sęp podzielił się punktami z Czarnymi Węgrów. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły zespoły Zrywu Sobolew i Orła Unin w 4. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej. Emocji, nie tylko tych piłkarskich, nie zabrakło w Miastkowie Kościelnym. Tamtejsza Wilga zremisował z Tygrysem Huta Mińska 3:3. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Spotkanie mogło się ułożyć inaczej gdyby zawodnik Wilgi wykorzystał w 1. minucie rzut karny.

08.09.2011 09:06
Derby Łaskarzewa w PP

Ślepy los zdecydował, że w 2. rundzie Pucharu Polski na szczeblu MZPN Snajper Sośninka zagra z Promnikiem Łaskarzew. Wilga Garwolin pojedzie do Wilgi na mecz z Amurem. Amur Wilga (B-Klasa) przegrał wprawdzie spotkanie 1. rundy z Mazowszem Miętne (rocznik 1995), ale uzyskał awans. W Mazowieckim Związku Piłki Nożnej dopatrzono się gry nieuprawnionych zawodników w barwach Mazowsza. Spotkanie, które zawodnicy z Miętnego wygrali w karnych 5:4 (w regulaminowym czasie 2:2) zweryfikowano na walkower 3:0 dla Amura. Wilżanie w 2. rundzie zmierzą się z Wilgą Garwolin (Liga Okręgowa).

06.09.2011 17:15
Punkt tylko dla Orła

Jedynie Orzeł Parysów może pochwalić się zdobyczą punktową w 2. kolejce warszawskiej B-Klasy. Mecze przegrały drużyny Amura Wilga i Snajpera Sośninka. Wciąż bez punktów w rozgrywkach B-Klasy pozostaje Amur Wilga. W spotkaniu 2. kolejki zawodnicy znad Wisły ulegli Rokoli Otwock Wielki 0:5. W pierwszych 30 minutach przeważali gospodarze, którzy mogli zdobyć kilka bramek. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 31. minucie w polu karnym faulowany był napastnik Rokoli, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Zawodnik z Wilgi otrzymuje czerwoną kartkę. Jedenastka przez zespół gości nie została wykorzystana, ale strzelili w ostatniej minucie pierwszej połowy.

06.09.2011 06:10
Puznówka wygrywa na 15. urodziny

Remis Hutnika, wysoka porażka po rezygnacji trenera Wisły Maciejowice, wygrana KS Puznówki 96 na 15-lecie klubu i zwycięstwo Burzy. Tak w skrócie zaprezentowały się garwolińskie drużyny w rozgrywkach siedleckiej i warszawskiej A-Klasy. Trzech punktów z wyjazdowego spotkania z Wektrą Dziewule nie udało się wywieźć zawodnikom Hutnika Huty Czechy. Pierwsza bramka dla zawodników z Trąbek padła po dośrodkowaniu Zalewskiego. Mocnym strzałem z woleja popisał się Jakub Kardyka. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Filip Gawinek, po dwójkowej akcji z Rafałem Głąbickim.

Ze zmiennym szczęściem

Oprócz Wilgi Garwolin w 3. kolejce lig okręgowych po komplet punktów sięgnęły drużyny Orła Unin i Wilgi Miastków. Remis zanotował Zryw Sobolew. Wyższość rywali musiały uznać zespoły Sępa Żelechów i Promnika Łaskarzew. Orzeł z Unina okazał się lepszy od tego z Łosic. Goście z powiatu garwolińskiego wygrali 2:0, choć w pierwszej połowie okazje do strzelenia bramki mieli miejscowi. ? W 15. minucie Łukasz Ziółek strzelił minimalnie obok słupka. Chwilę później piłkę z naszej linii bramkowej wybił Andrzej Brych ? relacjonuje Cezary Wągrodzki, trener Orła Unin.

05.09.2011 09:46
Mocni także na piasku

Duet zawodników znanych z występów na parkiecie wygrał Turniej Siatkówki Plażowej LZS o Puchar Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Andrzej Bieńko i Tomasz Rosłaniec okazali się lepsi od siedmiu par. Zawody rozegrano wczoraj przy okazji Dożynek Powiatowo-Gminnych w Miętnem. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z 6 klubów sportowych. Eliminacje rozegrano do dwóch wygranych setów do 21 punktów, zespoły podzielono na 2 grupy.

05.09.2011 07:37
Wilga liderem [Relacja minuta po minucie]

Piłkarze Wilgi Garwolin podtrzymują dobrą passę. W meczu 3. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej na własnym boisku GKS pokonał Józefovię Józefów 2:1. Wilga wciąż lideruje lidze. Stawką wczorajszego spotkania był fotel lidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Oba zespoły w pierwszych dwóch kolejkach zgarnęły komplet punktów. Relacja minuta po minucie

04.09.2011 17:43
Dziki Zachód lepszy od Kebabu

Osiem drużyn zgłosiło się do dzisiejszego turnieju Streetball Garwo. Najlepsza okazała się ekipa ?Dzikiego Zachodu?, która w finale pokonała drużynę ?Kebaba na wynos?. W pierwszym etapie rozegrano mecze grupowe. Dwie najlepsze ekipy z każdej awansowały do półfinałów. W meczach o finał ekipa ?Tiru-Riru? musiała uznać wyższość ?Dzikiego Zachodu?, a ?Kebab na wynos? pokonał zespół ?Sześć?.

03.09.2011 21:29