piątek, 27 września 2024 17:24

Powrót Wilgi na fotel lidera

Mecz 12. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej z udziałem GKS przypominał piłkarski horror. Po pasjonującej końcówce Wilga pokonała PKS Radość 4:3. Nie wiedzie się Promnikowi, którego pokonały rezerwy I-ligowego Dolcana Ząbki. Początek meczu na boisku Radości to zdecydowana przewaga gospodarzy zakończona strzeloną bramką. Na przerwę Wilga schodziła jednak z prowadzeniem. Najpierw podanie Piotra Baranowskiego strzałem wykończył Jacek Kajtowski, a na 2:1 trafił Daniel Bogusz. Goście, idąc za ciosem, trzecią bramkę strzelili niedługo po zmianie stron. 10. gola w sezonie strzelił Piotr Piorun.
- Niepotrzebnie cofnęliśmy się, czekając na kontry. Sędzia podyktował wątpliwego karnego dla PKS. i zrobiło się 2:3. Kilka minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Przesunąłem Kubę Ochnika do środka pola i gra się ożywiła, czego efektem była bramka strzelona przez Jacka Kajtowskiego, który zrównał się ilością goli z Piorunem ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi. ? Zwycięstwo z Radością na pewno podbudowało morale zespołu ? dodaje.

W gorącej końcówce spotkania czerwoną kartkę otrzymał Piotr Piorun. ? Zmieniałem Piotrka, ale kiedy podchodził do linii bocznej pokazał obraźliwy gest w kierunku kibiców gospodarzy. W drodze powrotnej żałował takiego postępowania, które wykluczy go prawdopodobnie na dwa mecze ? przyznaje trener GKS.

Wilga w obliczu innych wyników środowej serii spotkań awansowała na fotel lidera warszawskiej okręgówki.

PKS Radość Warszawa ? Wilga Garwolin 3:4
Bramki dla Wilgi: Jacek Kajtowski 2, Piotr Piorun, Daniel Bogusz
Wilga: Nurzyński, Trojanek, Grązka, Karol Zawadka, Mariusz Makulec, Baranowski (Leszek), Bogusz (Siterek), Kamil Zawadka (Szczęśniak), Ochnik, Kajtowski (Goławski), Piorun.

Pod kreską wciąż jest Promnik Łaskarzew. Wczoraj W Ząbkach rezerwy I-ligowca ograły zespół z powiatu garwolińskiego 5:2. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trener Promnika Piotr Baliński oddał się do dyspozycji zarządu klubu.

Dolcan II Ząbki ? Promnik Łaskarzew 5:2