piątek, 27 września 2024 17:27

Grali weterani

Garwolińscy nieco starsi zawodnicy MKS Garwolin potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. W Białymstoku 85 zawodników z całego kraju rywalizowało w Krajowym Turnieju Weteranów w badmintonie. W grach pojedynczych gracze z Garwolina wywalczyli trzy krążki. Kategorię 35+ wygrał Andrzej Dadas, a 55+ Jerzy Rybicki. Drugi wśród zawodników powyżej 70. roku życia była Leopold Tukendorf.

Drugie miejsca zajęły trzy duet w grze mieszanej: w kategorii 30+ - Radosław Tukendorf z Barbarą Ogrodzińską (Warszawa), w kategorii 40+ Maria Brzeźnicka (na zdjęciu)/Stanisław Wikło (Suchedniów), w kategorii 50+ - Jerzy Rybicki/Krystyna Cielecka (Olsztyn).

Ponadto złoto w deblu kategorii 30+ wygrał duet Radosław Tukendorf/Michał Mirowski (były prezes Polskiego Związku Badmintona).

Gdy weterani rywalizowali w Białymstoku, Małgorzata Brojek brała udział w konsultacjach startowych kadry Mazowsza w Suchedniowie.